نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک اردیبهشت 94

negin2

New member
دوستان ما همین یه سوالو درست زدیم شمام بزنین حذفش کنین!!
خیلی تابلو هست که! گزینه الف با چشم مصلح و غیر مصلح داره میگه ک تو 2ثانیه اول منحنی هس. پس غلطه!!!

john10

New member
بچه ها سوال 39 گزینه ب هم غلطه چون اصلا طول موج نور مادون قرمز نمیتونه بالای 1mm باشه و طراح به جای mm باس nm مینوشت و در این سوال اشتباه کرد.
برای این سوال نیز اعتراض بزنین تا شاید به 30 درصد برسیم.

negin2

New member
سوال 71 رو من از استاد تقدسی پرسیدم گزینه ج درسته(البته یه کم شکل الف و ج شبیه ولی تا لحظه 2 چون h(t ثابته پس با انتگرال گیری یه خط راست میشه(درجه 1 ) پس منحنی نمیشه . اگه نمیخواید نمره منفی بگیرید میتونیم با همکاری هم به دلیل واضح نبودن شکل الف و ج سوالو با اعتراض زیاد حذف کنیم : D )

خیلی تابلو هست که! گزینه الف با چشم مصلح و غیر مصلح داره میگه ک تو 2ثانیه اول منحنی هس. پس غلطه!!!

DAVID_H

New member

دیدید گفتم ! تحویل بگیرید .نگفتم داد اونایی که سوال 71 رو ج زدن در میاد :))))) به جان خودم من قبول دارم این سوال گزینه ج میشه حتی از آقای تقدسی پرسیدم اونم تایید کرد. فقط بچه ها پیشنهاد دادن منم یه شیطنتی کردم !
بجه ها بیاید واقعا از این کارای غیر اخلاقی نکنیم ! :) ممنونم

آخرین ویرایش:

DAVID_H

New member
سلام .برای سوال 37 کتاب مقدمه فیروزآبادی صفحه 634 خط پنجم دقیقا گفته فیلتر بالاگذر... اعتراض نکینا دیگه غلطام زیاد میشه قبول نمیشم :(

سلام خانم ربو خوبی؟
من جند بار دیگم گفتم توی صفحه 634 فیروز آبادی چیزی در مورد اون بلوک نگفته .منظورش از فیلتر های بالا گذر دقیقا فیلتر های بالا گذریه که تو شکل خیلی واضح نوشته شده فیلتر بالا گذز
وگرنه همه عالمو آدم میدونن که انتگرال گیر فیلتر پایین گذره خواهش میکنم کوتاه بیاید !حتی استاد امینی هم گفته فیلتر پایین گذر. همه موافقا فقط شما مخالفت میکنید.
گزینه باید عوض بشه و ج درسته.

آخرین ویرایش:

DAVID_H

New member
بچه ها سوال 39 گزینه ب هم غلطه چون اصلا طول موج نور مادون قرمز نمیتونه بالای 1mm باشه و طراح به جای mm باس nm مینوشت و در این سوال اشتباه کرد.
برای این سوال نیز اعتراض بزنین تا شاید به 30 درصد برسیم.

.ببینید خواهش میکنم از این ایرادا نگیرید.مطمئن هم باشید طراح سوال زیر بار اینجور ایرادا نمیره.مهم عدد 805 که درسته.خیلی واضح که تایپیست اشتباها nm رو mm زده .گزینه ج خیلی تابلو غلطه.گزینه ب فقط یه غلط تایبی ناشی از اشتباه تایپیسته.صفحه 279 و 280 فیروز آبادی (یا کتاب وبستر همن مبحث )رو بخونید متوجه میشید

DAVID_H

New member
سلام دوباره به همه دوستان،
راجب درس سیگنال و ریاضی که اقای داوود استادن و درست و نادرست رو ریختن بیرون!
راجب فیزیک پزشکی هم سوال 37 گزینه (ج) صحیحه و انتگرالگیر یقینا یه فیلتر پایین گذره نه بالاگذر که تناقضه! پس یادتون نره راجب اصلاح گزینه این سوال درخواست بدین.
الکترونیک هم سوال 62 گزینه (د) صحیحه، یعنی 20 ولت، این سوال عین کنکور سال84 مهندسی برقه، تنها فرقش تو ولتاژ اولیه خازن هاست. دوستانی که الک زدن حواسشون باشه.
بازم الکترونیک سوال 72 که واضحه (ب) نمیشه!! و سوال 73 هم (د) درسته،این سوال هم دقیقا مشابه کنکور برق 84 که تنها مقادیر مقاومت ها عوض شده. پس یادتون نره درخواست اصلاح بدین.
اما یه مطلب مهم و اونم اینه که خواهشا، خواهشا منصفانه درخواست و اعتراض کنیم، ما که بچه نیستیم! مثلا سوال 71 انصافا واضحه گزینه (ج) صحیحه، گزینه الف تو بازه صفر تا دو یه منحنی غیر درجه یکه پس اصلا درست نیست، تنها گزینه ج نزدیکترین گزینه به جواب و درسترینه! پس به خاطر اینکه سوالو غلط زدیم احساسی نشیم.
درست مثل بحث پیش اومده راجب سوال 68. به غیر این موارد کلید الک مشکل دیگه ای نداره
امیدوارم هرکی تلاش کرده موفق بشه.

من هم دقیقا با سوالایی که گفتید موافقم بخصوص سوال 37 مهندسی پزشکی که گزینه ج درسته(هیچی که از کنترل یاد نگرفته باشم اینو یاد گرفتم که انتگرال گیر پایین گذره).سوال 72 هم واقعا کلید غلطه.
راجع به سوال 71 تقصیر من بود یه کم شیطنت کردم.ببخشید.
منم با اینکه واقعا کلید رو اصلاح کنیم نه اینکه با توجیه اینکه بگردیم سوالی رو که غلط زدیم یه وصله ای بهش بچسبونیم که بتونیم حذفش کنیم ! مخالفم
بیاید واقعا به هم کمک کنیم و صادق باشیم
ممنون xfx جان

DAVID_H

New member
لطف کنید بچه هایی که به درس ها مسلط تر هستن و غلط درستی سوالا رو در آوردن با هم به یه جمع بندی برسند و یه اصلاحیه مشترک با هم بدند تا بچه ها طبق اون اعتراض کنن

یه پیشنهاد دیگه ای که من دارم اینه که دوستانتون که امیدی به قبولی ندارن و همینطوری ثبت نام کردن تشویق کنید تا این اصلاحیه ای که بعدا با هم هماهنگ میکنیم رو اونها هم اعتراض کنن یا اینکه کد رهگیریشونو بگیرید و خودتون اعتراض ها رو وارد کنید.تا تعداد اعتراض ها بالا بره

سنجش روی تعداد اعتراض ها برای هر سوال حساسه و اونایی رو بررسی میکنه که تعداد اعتراض بیشتری بهشون شده باشه پس باید تعداد اعتراض ها رو بالا ببریم
خواهش میکنم به دلیل اینکه سوالی رو شما نزدید پس منطقا براتون مهم نیست که حذف بشه یا نشه بیخیال اونایی که این سوالا رو با زحمت جواب دادن و درست زدن ولی کلید غلط باعث میشه سرنوشتشون عوض بشه تنها نزارید و خودخواه نباشید تا حق هیچکس ضایع نشه
ممنون از همکاری همتون

آخرین ویرایش:

DAVID_H

New member
یه تبریک ویژه هم باید به XFX گفت چون احتمالا ایشون رتبه 1 هستن
:rose: اینم گلش .شیرینیش رو هم باید شما بدید

XFX

New member
یه تبریک ویژه هم باید به XFX گفت چون احتمالا ایشون رتبه 1 هستن
:rose: اینم گلش .شیرینیش رو هم باید شما بدید

داوود جان بیخیال من همینجوریش نزدیک نمره شمام نیستم! رتبه های آنچنانی مال شماهاست!:28:

bioelectric

New member
ادمین میشه بگین شرایط اعتراض چطوره؟ تا حالا دیدید که اعتراض کنن دانشجوها و تغییر بدن کلیدرو؟

بله. معملا هر سال چندتا از سوالات به خاطر اعتراض بچه ها حذف میشه و البته چندتاش هم حذف نمیشه!بعضی وقتها هم دوتا از گزینه ها را به عنوان جواب اعلام میکنن!!

robogirl

New member
سلام دوستان
دو تا نکته اولا اینکه من هم میدونم انتگرالگیر فیلتر پایین گذره اما طبق رفرنس امتحان یعنی کتاب فیروزآبادی قید شده این بلوک انتگرالگیر برای حذف آفست dc از خروجی تقویت کننده آبزار دقیق گذاشته شده پس چه جوری میشه پایین گذر!!! حالا میخواین سوالو حذف کنین حذف کنین ،حذف این یک سوالم چندان تاثیری تو نتیجه نداره.
نکته دو اینکه اینجوری که مشخصه حتی دوستانی که تسلط!!! هم دارن نمره کلشون به طور مرزی به 30 درصد نزدیکه!
من شنبه صبح میرم پیش مدیر گروه مهندسی پزشکی واسه این قانون سی درصد صحبت کنم دوستان هر نکته و مساله ای که به ذهنشون میرسه بگن که من یادداشت کنم و اونجا مطرح کنم فقط دعا کنید که تو این روزای امتحان بشه پیداشون کرد.چون با این وضعیت فک کنم نهایتا دو سه نفر نمرشون بالای 99 میشه

DAVID_H

New member
سلام دوستان
دو تا نکته اولا اینکه من هم میدونم انتگرالگیر فیلتر پایین گذره اما طبق رفرنس امتحان یعنی کتاب فیروزآبادی قید شده این بلوک انتگرالگیر برای حذف آفست dc از خروجی تقویت کننده آبزار دقیق گذاشته شده پس چه جوری میشه پایین گذر!!! حالا میخواین سوالو حذف کنین حذف کنین ،حذف این یک سوالم چندان تاثیری تو نتیجه نداره.
نکته دو اینکه اینجوری که مشخصه حتی دوستانی که تسلط!!! هم دارن نمره کلشون به طور مرزی به 30 درصد نزدیکه!
من شنبه صبح میرم پیش مدیر گروه مهندسی پزشکی واسه این قانون سی درصد صحبت کنم دوستان هر نکته و مساله ای که به ذهنشون میرسه بگن که من یادداشت کنم و اونجا مطرح کنم فقط دعا کنید که تو این روزای امتحان بشه پیداشون کرد.چون با این وضعیت فک کنم نهایتا دو سه نفر نمرشون بالای 99 میشه

مرسی robo جان.واسه سوال 37 ما که با هم دشمنی نداریم واقعا این سوال ایراد داره.باور کنید واسه من هم فرقی نداره.من 11 تا سوال مهندسی پزشکی درست زدم با اصلاح نکردن این سوال میشه 10 تا اگه قراره من قبول بشم با همون 10 تا هم قبول میشم.پس واقعا بحث علمیه نه واسه اینه که من زدم ج شما زدی د

اگه این کارو کنید که لطف بزرگی به همه ما کردید.ما که صدامون به جایی نمیرسه شاید مدیر گروه دانشگاه تهران بتونه سنجش رو قانع کنه.در مورد ظرفیت های امسال هم اگه میشه لطف کنید بپرسید(و اینکه مثل پارسال شبانه هم میگیرن یا نه)
(و اینو هم تاکید کنید که اگه این قانون اجرایی بشه شاید فقط یه نفر یا 2 نفر قبول بشن اونوقت خود دانشگاه هم به مشکل میخوره چون اینا روی پولی که وزارت خونه واسه هر دانشجو میده و پولی که به هر استاد راهنما واسه پایان نامه میدن و بودجه های دیگه از همین الان حساب باز کردن !)

جالبه این قانون فقط برا رشته ما مشکل ایجاد میکنه(بقیه رشته ها مثلا رتبه 40 هم نمره 140 150 داره! .چون سوالا حفظیه ولی سوالای ما مسئله هستش اونم ریاضی و مدار و سیگنال )
حتی منم الان نمیدونم به 30 درصد میرسم یا نه چون معلوم نیست زیر بار اصلاح همه اعتراض ها به کلید برن یا نه !

آخرین ویرایش:

XFX

New member
سلام دوستان

حرفتون درسته! ولی شما یه نکته رو جا انداختین و اونم اینکه فرکانس صفر( افست دی سی) در خروجی تقویت کننده ابزاری حذف میشه و اصطلاحا dc سیگنال از بین میره! ولی خود بلوک انگرال گیر فرکانس صفرو حذف نمیکنه اتفاقا فرکانس صفرو عبور میده و به ورودی تقویت کننده ابزاری فیدبک میکنه تا حذف بشه در صورتی حرف شما جواب مساله است که در صورت سوال میگفت بلوک انتگرال گیر و تقویت کننده ابزاری باهم اونوقت میشد گفت بالاگذر، ولی صورت سوال دقیقا فقط بلوک انتگرال گیرو ذکر کرده، وافست(فرکانس صفر) در خروجی فیدبک انتگرالگیر حذف نمیشه بلکه در خروجی تقویت کننده ابزاری از بین میره که این دلیل بالاگذر بودن کلا مجموعه است نه بلوک انتگرال گیر که تو صورت سوال دقیقا بهش اشاره شده. در هر حال همونطور که شما از رو منطق خودتون سر جلسه پاسخ دادید بنده و بعضی دوستان دیگه هم با استدلال خودمون جواب دادیم. پس باید مشخص بشه کدوم استدلال درسته و در نهایت اگه هر دو استدلال درست بود جفتمون ضرر نمیکنیم. پس نگران نباشید.
بابت پیگیری راجب قضیه 30 درصد هم خیلی لطف میکنید. ممنونم ازتون.

آخرین ویرایش:

Eileen

New member
سلام دوستان ميشه لينك تخمين رتبه لطف كنيد....
تخمين رتبه پارسال هست ك شماره ملي و پسورد ميخواد!!!! اما نميتونم استفاده كنم

feri70

New member
لطف کنید بچه هایی که به درس ها مسلط تر هستن و غلط درستی سوالا رو در آوردن با هم به یه جمع بندی برسند و یه اصلاحیه مشترک با هم بدند تا بچه ها طبق اون اعتراض کنن

یه پیشنهاد دیگه ای که من دارم اینه که دوستانتون که امیدی به قبولی ندارن و همینطوری ثبت نام کردن تشویق کنید تا این اصلاحیه ای که بعدا با هم هماهنگ میکنیم رو اونها هم اعتراض کنن یا اینکه کد رهگیریشونو بگیرید و خودتون اعتراض ها رو وارد کنید.تا تعداد اعتراض ها بالا بره

سنجش روی تعداد اعتراض ها برای هر سوال حساسه و اونایی رو بررسی میکنه که تعداد اعتراض بیشتری بهشون شده باشه پس باید تعداد اعتراض ها رو بالا ببریم
خواهش میکنم به دلیل اینکه سوالی رو شما نزدید پس منطقا براتون مهم نیست که حذف بشه یا نشه بیخیال اونایی که این سوالا رو با زحمت جواب دادن و درست زدن ولی کلید غلط باعث میشه سرنوشتشون عوض بشه تنها نزارید و خودخواه نباشید تا حق هیچکس ضایع نشه
ممنون از همکاری همتون
بچه ها فرم درخواست اعتراض رو گذاشتن خوب بیاین هم فکری کنیم که چه جور به سوالات اعتراض کنیم

DAVID_H

New member
بچه ها فرم درخواست اعتراض رو گذاشتن خوب بیاین هم فکری کنیم که چه جور به سوالات اعتراض کنیم

فری جون فکر کنم خودت وارد شی میفهمی باید چیکار کرد.
دوستان یه کم صبر کنید با کمک بچه ها داره هماهنگی میشه تا یه پست از تمام ایرادات کلید تهیه بشه و همه اونو مرجع اعتراض قرار بدن.

john10

New member
داوود جان وقتی خودتون میگین خیلی واضحه که طراح یا تایپیست یا هر کس دیگه ای اشتباه کرده پس خیلی واضحه که اشتباه کرده و سوال غلطه و باید حذف بشه.
حالا به فرض اینکه شما گزینه مورد نظر رو زدین دلیل بر این مبشه که ما از حق خودمون بگذریم. اگه اینجوری باشه پس منم میگم که سوال 56 هم یه اشتباه تایپی بوده و هممون میدونیم که همین بوده و سوال نباید حذف بشه.
لطفا واقع بین باشین و مصلحت همه رو در نظر بگیرین.
ممنون از شما

آخرین ویرایش:

amin_z

New member
سلام سوال 54 کاملا درسته
اولا محل یکی از قطبها رو داده که در نتیجه گزینه ج و د حذف میشه.
دوما گفته x(t انتگرال پذیر نیست که در نتیجه محور jw داخل ناحیه همگرایی نیست یعنی گزینه ب هم اشتباهه
درنتیجه جواب صحیح گزینه الف هستش که کلید هم همین رو گفته

بالا