نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد مجموعه پرستاری اردیبهشت 94

szibasokhan

New member
منظورش شوک برقی و دستگاهی نیست شوک کاردیو ژنیک چون بافت قلب نکروز شده بعد ام ای نمیتونه خونو پمپاز کنه شوک کاردیوژنیک میده و شایع ترین علت مرگ بنظرم اینه شایعترین عارصه اختلال ریتمه

eli m

New member
منظورش شوک برقی و دستگاهی نیست شوک کاردیو ژنیک چون بافت قلب نکروز شده بعد ام ای نمیتونه خونو پمپاز کنه شوک کاردیوژنیک میده و شایع ترین علت مرگ بنظرم اینه شایعترین عارصه اختلال ریتمه

تو آریتمی مثلا vf هرلحظه ممکنه مریض آسیستول بشه پس باید مانیتورینگ باشه

mohak1367

New member
یه کاری کن برو تو گوگل سرچ کن شایعترین علت مرگ به دنبال mi ببین چی میاد من کارم اینه منظور از شوک قلبی همون سیکل معیوبیه که بار کار قلب زیاد میشه و فشار افت میکنه

roya .h

New member
جواب اون سوال اریتمی قلبی هست بعد انفارکتوس میوکارد احتمال مرگ70 درصد در24 ساعت اول به علت اریتمی قلبی ودردرجات بعد پریکاردیت.

mrzjari

New member
سلام دوستان...

تقریبا نصفشون.اصل کلید وزارت بهداشته به اینا نمیشه اعتماد کرد

سلام دوستان...
آره خیلی از جوابایی ک گذاشتن غلطه...من داشتم میدیدم داشتم پس میافتادم...آخه دقیقا اونایی ک مطمئن بودم درسته رو غلط زده بود...:dadad4:

mrzjari

New member
مهمترین اصل باید حس و حرکت عروق کنترل بشه تا از بروز سندرم کمپارتمان یا ایسکمی ولکمن توی دست جلوگیری بشه

سلام...اما ب نظرم مهمترین اقدام واسه کشش اسکلتی بیحرکتیه...هم از نظر کاهش درد و هم حفظ حالت آناتومیکی عضو اولویت داره...

mrzjari

New member
این جوابا که خیلی هاش اشتباهه!! مثلا در مورد سوال 25 درصد سوختگی سوال چهارم گفته گزینه 2 درسته، درصورتی که هممون میدونیم سدیم اصلاً یه یون خارج سلولی هست بعد چطوری جواب ممکنه خروج یون سدیم از سلول باشه !! باید منتظر کلید وزارت بهداشت باشیم
سلام...
در ۴۸ ساعت اولیه پس از سوختگی ب طور کلی میزان سدیم خون افت داره نه افزایش...در مرحله حاد سوختگی ب طور واضح گفته شده فرد دیورز داره و دچار افزایش حجم ادرار میشه

mrzjari

New member
سلام...
دوستان جواب سوال دو و سه داخلی چی میشه ب نظرتون؟؟لطفا بگید

mohak1367

New member
سلول های سرطانی میتونن توسط بدن شناسایی بشن ولی سرعت تولیدشون بیشتره البته طبق کلیدی که هست میگه گزینه ی یک درسته

farshid88

New member
دوستان بله با زبان 15 هم میشه رتبه اورد به شرطی که بقیه دروس را بالای 70 و 80 بزنی...زبان ضریب پنهان داره و رتبه رو خیلی تغییر میده

ramtin20

New member
درصدای من با اون کلید عجیییییب!
روان ۴۲
بهداشت جامعه ۳۱
مادر ونوزاد ۲۵
داخلی جراحی ۳۰
کودکان ۱۶
زبان ۸۳
اینا حداقلشه با کلید نهایی بیشتر میشه
در کل یکی از رقیباتون حذف شد 😢:'(

roya .h

New member
روان ۴۲
بهداشت جامعه ۳۱
مادر ونوزاد ۲۵
داخلی جراحی ۳۰
کودکان ۱۶
زبان ۸۳
در کل یکی از رقیباتون حذف شد ??????:'(

زبان رو عالی زدی بنظرمنکه قبولی!

- - - Updated - - -

روان ۴۲
بهداشت جامعه ۳۱
مادر ونوزاد ۲۵
داخلی جراحی ۳۰
کودکان ۱۶
زبان ۸۳

زبان رو عالی زدی بنظرمنکه قبولی!

مسعود21

New member
روان ۴۲
بهداشت جامعه ۳۱
مادر ونوزاد ۲۵
داخلی جراحی ۳۰
کودکان ۱۶
زبان ۸۳
سلام.خوبی؟
چطوری درصداتو حساب کردی.
فقط کلید داخلی جراحی و زبان اومده که!

فاطمه...

New member
بچه ها اینقد خودتو درگیر نکنید تا کلید اصلی نیاد چیزی معلوم نی! در ضمن با حیاب کردن درصداتونم باز چیزی معلوم نی باید تا 6تیر دست به دعا بشید !!!!!

hosein 4

New member
mrzjari من کاملاً باهات موافقم و حودمم بی حرکتی و افزایش حجم ادرار رو زدم
به قول دوستمون ولی باید دست به دعا باشیم که ایشاالله درست زده باشیم

بالا