نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد مجموعه پرستاری اردیبهشت 94

محمد حسین پور کاظمی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(وب دا)؛ با بیان این که امسال در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 90 هزار و 143 نفر در 58 رشته و مجموعه رشته شرکت کرده اند، گفت: از این تعداد 65 هزار و 848 نفر زن و 24 هزار و 295 نفر مرد هستند.
به گفته رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی، در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 73 درصد زن و 27 درصد مرد شرکت کرده اند.
پورکاظمی در ادامه، با بیان این که اولین دوره آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 94 امروز بعدازظهر آغاز می شود، افزود: 23 هزار و 307 داوطلب در 13 مجموعه رشته در اولین دوره این آزمون شرکت کرده اند.
وی ضمن اشاره به برگزاری دومین دوره آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در ساعت 9 صبح فردا (پنج شنبه 31 اردیبهشت ماه)، افزود: همچنین در این دوره 19 هزار و 817 داوطلب در 8 مجموعه رشته شرکت کرده اند.
به گفته پورکاظمی آخرین دوره از آزمون کارشناسی ارشد در سال94، جمعه بعدازظهر اول خرداد ماه با 18 هزار و 86 داوطلب در 22 مجموعه رشته برگزار خواهد شد.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در ادامه، یکی از تغییرات ایجاد شده در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 94 را، انتخاب رشته از زیر مجموعه های رشته کارشناسی داوطلبان بیان کرد و گفت: همچنین امسال به داوطلبان اجازه داده شد تا در دو رشته مرتبط با رشته لیسانس خود شرکت کنند.
پورکاظمی بابیان این که، اسامی دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش به همراه اعلام کارنامه علمی مرحله اول در 6 تیرماه اعلام می شود، افزود: پذیرفته شدگان مرحله اول می توانند در روزهای 6 تا 9 تیرماه 94 نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند./

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه مراسم اعطای نشان ایمنی و سلامت به تولیدکنندگان محصولات منتخب، فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی، به صحبت با دانشجویان غیرخودگردانی که درخصوص برخی سیاست‌های دانشگاه اعتراض داشتند پرداخت و با اشاره به سابقه ایجاد دانشگاه‌های بین‌المللی و پذیرش دانشجویان خارجی گفت: در طی سال‌های گذشته سیکل معیوبی در این زمینه به نام استفاده از توانمندی داخلی برای تربیت دانشجوی خارجی ایجاد شده بود و زمانی که ما کار خود را شروع کردیم، بخش عمده‌ای از کارها به واسطه پارتی و پول انجام می‌شد.

وی در همین راستا ادامه داد: طبق قانون بدون اعتبار نام بین‌الملل تقلبی است البته در طی تایید یا رد موضوع این روند نیستم. قانونگذار ۵ سال پیش با هدف کسب درآمد برای دانشگاه‌ها و با الگوبرداری از دانشگاه‌های خارجی قانون ۲۰ درصد دانشجوی خودگردان را تصویب کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین دانشجویان خودگردان و سایر دانشجویان از نظر انجام تعهدات وجود ندارد، اظهار کرد: دادن طرح نیز برای تمامی دانشجویان چه خودگردان و چه غیرخودگردان ضروری است. این تصمیم که دانشجویان با هم تحصیل کنند اشکال ندارد اما باید امکانات آن نیز فراهم شود. اینکه برای کلاسی با ۱۲۰ نفر ظرفیت به طمع پول، ۲۵۰ نفر پذیرش کنیم، به هیچ وجه کار درستی نیست و مسوول آموزش دانشگاه باید در این بخش دقت کند. اگر در سال‌های گذشته اشکالاتی وجود داشته، باید اصلاح شود. اگر ظرفیت دانشگاه‌ها را اضافه کنیم، اختصاص این ظرفیت‌ها به دانشجویان بومی مدنظر است تا بتوانیم نیروی مورد نیاز را تامین کنیم.

هاشمی با بیان اینکه در تهران در بخش بالین مشکل وجود دارد گفت: نمی‌دانستم در بخش علوم پایه نیز مشکلاتی وجود دارد، بنابراین باید ورودی‌ها را اصلاح کنیم تا زمانی که این قانون یعنی پذیرش ۲۰ درصد دانشجوی خودگردان وجود دارد، آموزش در رشته‌های مختلف پزشکی رایگان نخواهد بود و خود مسؤلان دانشگاه باید توجه کرده فضاهای آموزشی را ارتقا داده و دانشجویان غیرخودگردان باید احساس کنند که شرایط آنها با پذیرش دانشجویان خودگردان بهتر شده است.

وی تصریح کرد: تصور من این بود که طی ۲ الی ۳ سال می‌توانیم ۲۰۰۰ تخت اضافه کنیم اما هنوز این امر محقق نشده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بخشی اقدامات ما وارث تصمیماتی که در گذشته گرفته شده است، افزود: اصلاحات ما در این زمینه هدفمند بوده و اولویت با دانشجویان غیرخودگردان است. خود مسؤلان باید تدبیر کنند. خیلی بد است که یک دانشجو یک ساعت از وقت خود را در صف سلف تلف کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه درخصوص توزیع در بخش‌های تخصصی نیز باید شرایط دانشجویان تغییر کند، گفت: من می‌گویم بروید در کشورهایی مثل لبنان، دانشگاه راه‌اندازی کنید تا جوانان مستعد کشور مجبور نباشند به دانشگاه‌های خصوصی بروند که خروجی آنها چیزی به عنوان سواد نیست.

roya .h

New member
Hossein-Panahi-14.jpg............................

پیوست‌ها

• pd7jrcj5yfhdxn4opl1.jpg
    pd7jrcj5yfhdxn4opl1.jpg
    119.5 کیلوبایت · بازدیدها: 39

مسعود21

New member
مرسی بچه ها.
خیلی جالب بودن...
من نت ام مشکل داره نمیتونم بیام زیاد سر بزنم.

- - - Updated - - -

مرسی بچه ها.
خیلی جالب بودن...
من نت ام مشکل داره نمیتونم بیام زیاد سر بزنم.

مسعود21

New member
چقد دیر نتایجو اعلام میکنن.
تازه از موقع اعلام رتبه ها تا اعلا م قبولیا دوماه طول میکشه.

مسعود21

New member
ممنون .
انشااله ک همینطور بشه.
امیدوارم هممون قبول شیم و از این تاپیک خاطره خوبی داشته باشیم.

مسعود21

New member
من میرم بچه ها نماز بخونم بعدشم لالا.
سر نماز هم واسمون دعا میکنم.
تا فردا بای.:smiliess (10):

بالا