نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد روانشناسي باليني خرداد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

marzieh88

New member
:heart:
کسی بیداره ی ذره با هم حرف بزنیم... من خیلی استرس دارم...

سعیده جان ، نمیخوام بهت بگم استرس نداشته باش ، *بودن* اضطراب به دنبال داره ، نحوه ی برخورد با اضطرابه که تفاوت آدما رو مشخص میکنه
وقتی اضطراب داری یعنی هستی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rawy

مریم20

New member
سلام مرضیه جون کلید وزارت رو دهم میزارن رو سایت؟یه سوال دیگه سال چندمی؟

marzieh88

New member
خوبی عزیزم؟اره من که گفتم بیخیال کنکور شدم...همینجوری رفتم سر جلسه ببینیم چی میشه دیگه...این علوم هم 281 شدم همه جا رو زدم شاید از اون قبول شدم...بهداشتم هر چی خدا بخواد...ان شالله همتون به حق خودتون برسین:thumbsupsmileyanim:

سلام معصومه جون ، چقدر خوشحال شدم وزارت علوم خوب شدی ، تبریک میگم ، تا اونجا که میدونم با این رتبه شبانه بالینی رو میاری ، عمومی هم که دوستای خودم با 500روزانه قبول شدن .
:rose:

marzieh88

New member
دوست جونای عزیز شما منابع رو وقتی میخوندین خلاصه میکردین و دیگه فقط خلاصه هاتون رو میخوندین ؟ یا چند دور خود منبع رو میخوندین ؟البته ج.ز..و.ه خلاصه شده هم هست چ روشیو پیشنهاد میکنید ؟؟
من نمیدونم بشینم ی بار حسابی خلاصه نویسی کنم منابع رو بعد شرو کنم ب خوندن خلاصه ها یا نه همین خط کشی زیر مطالب کافیه ؟ راستش عادت ب خلاصه کردن نداشتم تا حالا اما با این حجم مطالب میترسم اگه خلاصه نداشته باشم برا دوره ب مشکل بربخورم و از رو منبع نشه دوره کرد ... چی کار کنم ؟؟؟/ مخصوصا کتابای حجیممونو ...

هنری جان من رو خلاصه نویسی خیلی حساسم چون خودم مکافاتی داشتم تا به کمک سپیده جون و آقا هاوش روش درستش رو پیدا کنم ، بهترین روش رو این دیدم که اول فصل رو بخونی و قسمتای مهم رو خط یا مارکر بکشی،بعد عصاره ای از هر صفحه رو با مداد و فقط در حاشیه کتاب بنویسی ، اینکه تاکید کردم تو حاشیه کتاب واسه اینه که خلاصه نباید همه مطالب کتاب رو دربر بگیره ، فقط باید جرقه ای تو ذهنت ایجاد کنه که نظریه یا مطلب رو بهت یاد آوری کنه.
مرور کردن خلاصه هم خیلی مهمه ، مرور باید وقتی باشه که هنوز اصل مطلب رو فراموش نکردی(مثلن هرشب بعد از اصل مطالعه)در غیر این صورت مرور نیست و یادگیریه دوباره است.

آخرین ویرایش:

marzieh88

New member
ایشالله قبولیو زدی تو رگش دیگه؟؟؟:28:
راستش آسیب رو خیلی بد دادم ، آمار هم بچه ها حسابی در موردش صحبت کردن ،
قراره از تیر دوباره شروع کنم، البته واسه کنکور وزارت علوم ، از وزارت بهداشت دلخور و ناامید شدم

مریم20

New member
قراره از تیر دوباره شروع کنم، البته واسه کنکور وزارت علوم ، از وزارت بهداشت دلخور و ناامید شدم
اسیب واسه اکثرا سخت بوده ازین بابت نگران نباش ,ناامیدی موقته مرضیه جون هدفتو دنبال کن حالا چه بهداشت چه علوم من یکی که بدجوراسیر بهداشتم:(40):

masoumeh90

New member
سلام معصومه جون ، چقدر خوشحال شدم وزارت علوم خوب شدی ، تبریک میگم ، تا اونجا که میدونم با این رتبه شبانه بالینی رو میاری ، عمومی هم که دوستای خودم با 500روزانه قبول شدن .
:rose:

مرسی عزیزم...آره ان شالله میارم...توکل بر خدا...دوس دارم همتون رتبه های برتر شین افتخار میکنم بهتون :4d564ad6:

masoumeh90

New member

اینجوری نگووووووووووو...انشالله همین امسال بهداشت قبولییییییی...نگران نباش

henri

New member
هنری جان من رو خلاصه نویسی خیلی حساسم چون خودم مکافاتی داشتم تا به کمک سپیده جون و آقا هاوش روش درستش رو پیدا کنم ، بهترین روش رو این دیدم که اول فصل رو بخونی و قسمتای مهم رو خط یا مارکر بکشی،بعد عصاره ای از هر صفحه رو با مداد و فقط در حاشیه کتاب بنویسی ، اینکه تاکید کردم تو حاشیه کتاب واسه اینه که خلاصه نباید همه مطالب کتاب رو دربر بگیره ، فقط باید جرقه ای تو ذهنت ایجاد کنه که نظریه یا مطلب رو بهت یاد آوری کنه.
مرور کردن خلاصه هم خیلی مهمه ، مرور باید وقتی باشه که هنوز اصل مطلب رو فراموش نکردی(مثلن هرشب بعد از اصل مطالعه)در غیر این صورت مرور نیست و یادگیریه دوباره است.
ممنونم مرضیه جون ب نظرم روش خوبیه .فقط از عصارش منظورت اینه ک در حد چند خط و کلمه باشه ؟ و این جور خلاصه نویسی ک من بیام مثلا برا آسیب ملاکا و درمانا و نظریه ها و ... خلاصه کنم و تو برگه جدا بنویسم که بجای منبع بخونم اشتباهه ؟؟چون من عادت نداشتم و بلدم نبودم ب خلاصه نویسی ی چند باریم ک اومدم خلاصه کنم اینجوری نوشتم ک فصل اضطراب گذاشتم جلوم تقریبا بجز مثالا و فیزیولوزی بقیه چیزا رو نوشتم فقط سعی کردم فعلا رو حذف کنم و فلش بذارم همین اضطراب حدود 15 برگه دفتر پشت و رو شد .... خیلیم وقت گرفت و از اون بدتر اینکه موقع خلاصه کردن حواسم ب نوشتنه و چیزی یاد نگرفتم و بدترم اینکه 1 بارم از رو خلاصم نخوندم .... خواهش میکنم از دوستان هرکی دوای دردمو داره بگه اینم ی وسواسه عایااااااا ؟؟؟؟؟؟
:riz303::riz303::riz303:

وای من عاشق مرتب کردنم ، بیام کمک؟!
جدی میای ؟؟؟؟؟ من ک از رو نمیرم رو کتابخونم همه چی پیدا میشه دیگه .... سعی میکنم از شنبه پروسه تمیز کاری شرو کنم

sepideeee

New member
سلام سپیده جون میشه بپرسم رتبه اتون پارسال چندشد؟ واینکه سال چندمتون بود؟ و کدوم دانشگاه قبول شدین؟ اخ ببخشید چقد زیاد شد:black_eyed:
سلام :)
راستش من رتبم پارسال 15 شد ... سال سومی بود که بهداشت شرکت می کردم ( البته روم به دیوار :))
از رتبه ی نه تا 16 بهشتی قبول شدیم ...
سوال؟؟ نبود دیگه؟؟ :)))

henri

New member
سپیده جون خوشحالم ک باز اومدی زود ب زود ی سری اینجا بزن دلم خیلی برات تنگ شده بود حضورت ی قوت قلبه . ایشالا موفق باشی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sepideeee

marzieh88

New member
ممنونم مرضیه جون ب نظرم روش خوبیه .فقط از عصارش منظورت اینه ک در حد چند خط و کلمه باشه ؟ و این جور خلاصه نویسی ک من بیام مثلا برا آسیب ملاکا و درمانا و نظریه ها و ... خلاصه کنم و تو برگه جدا بنویسم که بجای منبع بخونم اشتباهه ؟؟چون من عادت نداشتم و بلدم نبودم ب خلاصه نویسی ی چند باریم ک اومدم خلاصه کنم اینجوری نوشتم ک فصل اضطراب گذاشتم جلوم تقریبا بجز مثالا و فیزیولوزی بقیه چیزا رو نوشتم فقط سعی کردم فعلا رو حذف کنم و فلش بذارم همین اضطراب حدود 15 برگه دفتر پشت و رو شد .... خیلیم وقت گرفت و از اون بدتر اینکه موقع خلاصه کردن حواسم ب نوشتنه و چیزی یاد نگرفتم و بدترم اینکه 1 بارم از رو خلاصم نخوندم .... خواهش میکنم از دوستان هرکی دوای دردمو داره بگه اینم ی وسواسه عایااااااا ؟؟؟؟؟؟

جدی میای ؟؟؟؟؟ من ک از رو نمیرم رو کتابخونم همه چی پیدا میشه دیگه .... سعی میکنم از شنبه پروسه تمیز کاری شرو کنم

هنری منم اول آسیبو مثه تو خلاصه نویسی کردم ، واسه همین زود ازین کار خسته شدم و ادامش ندادم ، اینجوری شد که آسیب از دستم در رفت و خراب کردم ، ولی فیست و کری رو همونطور که قبل بهت گفتم خلاصه کردم و قشنگ به دوره کردنش رسیدم ،
عصاره هم منظورم دقیقا همینه که گفتی ، یه چکیده ی واقعی و نه بازنویسی ، واسه مرورشم خیلی مهمه که صبر نکنی تا یه دور همه شو بخونی ، تا اونجا که میتونی به خلاصه هات نگاه کن ، یه روشه علمی اش اینه :
1-مرور در شبه مطالعه 2-مرور آخر هفته 3-مرور آخر ماه
مرور اولی از همه مهمتره

در مورده مرتب کردنم جدی گفتم ، کمک خواستی بگو:smilies-azardl (113

marzieh88

New member
سلام :)
راستش من رتبم پارسال 15 شد ... سال سومی بود که بهداشت شرکت می کردم ( البته روم به دیوار :))
از رتبه ی نه تا 16 بهشتی قبول شدیم ...
سوال؟؟ نبود دیگه؟؟ :)))

سپیده جون من سوالاشو کامل کنم ؟
سوالم اینه که آواتارت عکسه خودته؟:whistle:

henri

New member
هنری منم اول آسیبو مثه تو خلاصه نویسی کردم ، واسه همین زود ازین کار خسته شدم و ادامش ندادم ، اینجوری شد که آسیب از دستم در رفت و خراب کردم ، ولی فیست و کری رو همونطور که قبل بهت گفتم خلاصه کردم و قشنگ به دوره کردنش رسیدم ،
عصاره هم منظورم دقیقا همینه که گفتی ، یه چکیده ی واقعی و نه بازنویسی ، واسه مرورشم خیلی مهمه که صبر نکنی تا یه دور همه شو بخونی ، تا اونجا که میتونی به خلاصه هات نگاه کن ، یه روشه علمی اش اینه :
1-مرور در شبه مطالعه 2-مرور آخر هفته 3-مرور آخر ماه
مرور اولی از همه مهمتره

در مورده مرتب کردنم جدی گفتم ، کمک خواستی بگو:smilies-azardl (113

ممنون مرضیه جون .... خیلی لطف کردی ایشالا ک موفق باشی:riz304:

rawy

New member

هنری جان, اگه اشتباه نکنم آقای هاوش بودند که عقیده شون این بود وقتی مطلب توی کتاب هست چه دلیلی داره دوباره وقت بزاریم و بنویسیمش, تاپیک شیوه های صحیح مطالعه رو یه مروری بکن حتما , توصیه های خیلی خوبی توش هست
هفته آخر و شب آخر کنکور که می رسه همه کاش ها و حسرت ها میاد تو ذهنت که اگه اینکار رو می کردم بهتر بود, چرا و چرا و کاش و کاش
حالا من کاش هام رو بهت بگم که اون راه رو نری, این شکل خلاصه کردن که گفتی دقیقا طولانی و کم تاثیره, هدف از خوندن اینه که به اون درس تسلط کامل پیدا کنی, وقتی درسی رو برای بار اول می خونی خب مسلمه که زمان زیادی می بره, بار دوم و سوم و ... نکات بیشتری برات روشن و روشن تر می شه و دیگه مطلب کاملا برات آشناست, حس کن استاد یا معلمی هستی که می خوای بری اون فصل رو ارائه بدی, اینجوری درس بخون, خوشبخنانه الان هم فرصت زیاده و عجله ای نیست برای اینکه سریع برسونی, با حوصله هر مبحث رو یاد بگیر بعد مبحث جدید رو شروع کن, و مرور قبلی ها را کنار جدید ها ادامه بده این مرور چون مطلب کاملا برات جا افتاده و آشناست وقت زیادی ازت نمی گیره
و حسرت دائمی خیلی از ماها, زبان
واقعا هیچ مورد نگران کننده ای نداره, زبان مثل ورزش هست, هر روز یه کم ماهیچه زبانت رو تقویت کن, به هیچ وجه نمی شه شب امتحانی این درس رو خوند, و همینطور آمار
و همیشه تا خود کنکور تصور کن آخر این هفته امتحانه, به قول دوستان استرس هفته آخر سرعتی و تمرکزی به مطالعه می ده که می خوای هرچی باقیمونده رو ببلعی :28::smilies-azardl (113

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا