نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد روانشناسي باليني خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

havash

New member
بچه ها درمورد سوال 32 دفترچه الف یا 87 ب کدوم یکی از گزینه ها به نظرتون درسته؟

mina khanoom

New member
سوال 15 اسيب يعني تظاهرات محيطي اضطراب گزينه 4درسته يعني احساس خفگي. فصل اضطراب توي كاپلان توي جدول تظاهرات محيطي اضطراب رو نوشته.

- - - Updated - - -

من الف رو زدم اما بچه ها ميگن ب درسته. شما كدومو زدي?

nargesbahari

New member
سوال 15 اسيب يعني تظاهرات محيطي اضطراب گزينه 4درسته يعني احساس خفگي. فصل اضطراب توي كاپلان توي جدول تظاهرات محيطي اضطراب رو نوشته.

- - - Updated - - -

من الف رو زدم اما بچه ها ميگن ب درسته. شما كدومو زدي?[/QUOT

عزیزم درست میگی جواب درستش احساس خفگیه، البته منم گزینه الف رو زدم ولی الان توی کاپلان دیدم فصل 16 جدول 2-16/1 همه گزینه ها بجز گزینه 4 جزو تظاهرات محیطی اضطراب هستن.

sepideeee

New member
سلام بچه ها. سوال 9 اسيب. وقتي داروهاي تجويز شده توسط پزشك به شيوه اي خارج از الگوهاي مورد تاييد طبي و اجتماعي باشد مصرف نادرست ميشه نه سو مصرف
بچه ها من خودم این سوالو نزدم به گزینه ی مصرف نادرست ولی بیشتر فکر می کردم ... اما انقد بجه ها پرسیدن که من علاقه مند شدم .. گشتم جواب قاطعانشو پیدا کردم ..
کاپلان .. جلد یک .. صفحه ی 480 .. توی جدول زرد رنگ :

مصرف نادرست : شبیه سو مصرف . اما معمولا این اصطلاح در مورد داروهایی به کار می رود که از سوی پزشکان تجویز شده اما به نحو درستی مصرف نمی شود

rawy

New member
بچه ها درمورد سوال 32 دفترچه الف یا 87 ب کدوم یکی از گزینه ها به نظرتون درسته؟

من ج رو زدم, به دلیل تکالیف رشدی مهم و یادگیری ولی نمی دونم کدوم گزینه درسته, دیگه تا شنبه چیزی نمونده, ما که عمرمون به صبر گذشته اینم روش

sepideeee

New member
من ج رو زدم, به دلیل تکالیف رشدی مهم و یادگیری ولی نمی دونم کدوم گزینه درسته, دیگه تا شنبه چیزی نمونده, ما که عمرمون به صبر گذشته اینم روش
ولی به نظر من رشد شخصیت فروید تو 5 سال اول زندگی ذکر شده باشه ها :21:
نظریه شخصیت صفحه ی 57 : در دوره ی مقعدی نخستین کودکان با نابود کردن یا رها کردن اشیا ارضا می شوند . در این زمان ماهیت ویرانگر غریزه ی سادیستی از غریزه ی شهوت قویتر است و کودکان معمولان نسبت به والدینشان پرخاشگرانه رفتار می کنند

من فقط در توجیه حرفم همینو یافتم .. هیچی دیگه نبود :wacsmiley:

آخرین ویرایش:

rawy

New member
ولی به نظر من رشد شخصیت فروید تو 5 سال اول زندگی ذکر شده باشه ها :21:
نظریه شخصیت صفحه ی 57 : در دوره ی مقعدی نخستین کودکان با نابود کردن یا رها کردن اشیا ارضا می شوند . در این زمان ماهیت ویرانگر غریزه ی سادیستی از غریزه ی شهوت قویتر است و کودکان معمولان نسبت به والدینشان پرخاشگرانه رفتار می کنند

من فقط در توجیه حرفم همینو یافتم .. هیچی دیگه نبود :wacsmiley:

میگم که نمی دونم کدوم گزینه درسته, اما دلیل انتخابم رو گفتم, تو صفحه 64 فیست نوشته: ممانعت های مستمر والدین, معلمان و احساس های شرم و گناه, و اصول اخلاقی, تداوم دوره نهفتگی را تقویت می کنند, البته غریزه جنسی در دوره نهفتگی هنوز وجود داد, اما هدف آن بازداری شده, اکنون لیبیدوی والایش یافته در دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی جلوه گر می شود, در این دوره گروهها یا دسته هایی را تشکیل می دهند , کاری که در دوره کودکی , زمانی که سایق جنسی کاملا خودانگیز بود امکان نداشت.

مرحله مقعدی هم که شما گفتید احتمالش هست

حتی ممکنه مرحله دهانی هم باشه, چون یه جا خوندم که اینایی که تو مرحله دهانی تثبیت می شن بددهنی و پرخاش می کنند. :smiliess (12):

havash

New member

هر کدوم از گزینه ها به نحوی می تونه درست باشه. ولی من الف زدم. چون اصولا پرخاشگری مربوط به اون دوره هستش ولی تکالیف شدی مهم و یادگیری هم مربوط به نهفتگی هستن. حالا باید دید طراح چی میگه. خدا رو چه دیدی شاید اصا گزینه ی دال درست باشه!!!!

sepideeee

New member
هر کدوم از گزینه ها به نحوی می تونه درست باشه. ولی من الف زدم. چون اصولا پرخاشگری مربوط به اون دوره هستش ولی تکالیف شدی مهم و یادگیری هم مربوط به نهفتگی هستن. حالا باید دید طراح چی میگه. خدا رو چه دیدی شاید اصا گزینه ی دال درست باشه!!!!
تکالیف رشدیو نگفتا .. گفت رشد شخصیت .. فروید میگه شخصیت تو 5 سال اول بسته میش ه ... البته این از اون افکار منه ها

sepideeee

New member
دقت کردین.... امسال بیشتر سوالا از جنسی بود که با توجه به کتاب هم نمی شه تصمیم قطعی راجع بهش گرفت :14:

nargesbahari

New member
من دیگه اعتماد به نفس جواب دادن ندارم... اما اون آقاهه که از کار اخراج شده گزینه ی 4 میشه فکر کنم... به نظرم دکتر محمد خانی در دوره ی کارشناسی یه بار این مثال رو سرکلاس روانسنجی بهمون گفت...! البته اگه حافظه ام درست یاری کنه! :sad:

ندا جان منم تقریبا مطمئنم گزینه 4 درسته

sepideeee

New member
دوستان درصد گیری زبان چطوریه؟
مگه فرق داره با بقیه درسا؟

اره فرق که داره .. واسا تخمین رتبه بشه درست و غلط ها رو میدی به سیستم خودش درصدشو حساب می کنه ... چون بین فقها ( کل بچه های روان شناس) اختلاف نظر تو احتساب درصد زبان :(50):

nargesbahari

New member
اره فرق که داره .. واسا تخمین رتبه بشه درست و غلط ها رو میدی به سیستم خودش درصدشو حساب می کنه ... چون بین فقها ( کل بچه های روان شناس) اختلاف نظر تو احتساب درصد زبان :(50):

ای بابا منکه دیگه قلبم داره میاد تو دهنم.....
کسی اینجا نمیدونه برای قبولی توی یکی از دانشگاههای تهران حداقل باید نمره یا رتبت چند باشه؟؟؟؟

sepideeee

New member
ای بابا منکه دیگه قلبم داره میاد تو دهنم.....
کسی اینجا نمیدونه برای قبولی توی یکی از دانشگاههای تهران حداقل باید نمره یا رتبت چند باشه؟؟؟؟
اول صبر کن ظرفیت دانشگاها بیاد ... پارسال نه سال قبلش دانشگا تهران فقط 20 نفر ور می داشت به جز بقیه ی دانشگاهای تهران ... ولی پارسال ظرفیتا کم شد .. خدا کنه امسال کمتر نشه

nargesbahari

New member
خداکنه ظرفیتا زیاااااااد بشه
حالا نمیدونین مثلا کساییکه پارسال تهران قبول شدن با چه حدود درصدایی بودن؟

nargesbahari

New member
این سایت سنجش پزشکیم تا بخواد یه کلید آپلود کنه جون همه رو میگیره..........

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا