نتایج اومد ....بحث در مورد نتیجه ی آزمون ارشد مامایی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sarina666

New member
منم همین جور آخه بدجور تو هواییم دانشکده ما هام که همون دانشکده پرستاری مامایی تهرانه انگار بد تو هواییییییییم

نگران نباشید میریم خراب میشیم رو سرشون تا خوابگاه ندن نمیریم جایی:(50):
واسه گرایش باید بیشتر فکر کرد.منم دوس ندارم لیبر زایمانو.اما پزشک قانونی میگن اصلا کار نداره.همه جا بهداشت و اموزش میخوان.تازه یکی از استادا میگف برو مدیریت:ph34r-smiley:
اونو که اصلا دوست ندارم:smiliess (12):

sarina666

New member

بهداشت باروری مال ماس اما بیولوژی مشترک بین چند رشته.به ما که گفته بودن گرایش اموزش تو ازمون دکترا موفق تره .چون زنان اونا قویتره.گرایش بهداشت نه لیبر داره نه درمونگاه زنان.فقط نظارت رو مراکز بهداشت و این جور کارا س:thanks:

darya63

New member
دوستان من نگران خوابگاه ایران هستم. برای قبولی های کنکور سراسری اطلاعیه خوابگاه زدن. پس ما چی؟

ای بابا امسال شورشو در اوردن
مثلا دانشجوی روزانه دولتیم...
اصفهان هم گویا خوابگاهش خودگردانه
یعنی هم پولیه ( ترمی حداقل 350هزار تومن )هم خارج شهره

midwife92

New member
ای بابا... یعنی دانشجوی ارشد انقدر بی ارزشه... حتی یه اطلاعیه خشک و خالی هم نزدن تکلیفمون معلوم بشه... واقعا که.:smiliess (2):

nadiap

New member
سلام خوبید دوستان
مامان متین جان عزیزم من بین المللی شهید بهشتی ثبت نام کردم . اما چیزی از انتخاب واحد نگفتن . شما انتخاب واحد کردید ؟؟ تاریخ شروع کلاسا مشخص هست؟؟

سلام خوبید دوستان
مامان متین جان عزیزم من بین المللی شهید بهشتی ثبت نام کردم . اما چیزی از انتخاب واحد نگفتن . شما انتخاب واحد کردید ؟؟ تاریخ شروع کلاسا مشخص هست؟؟

جدی؟ خوشحال شدم عزیزم

چرا !

ما که مدارک دادیم ...گفتن برید فلان قسمت مسوول رشته تون خانم برازنده بهتون برگه میده . البته یه برگه داد فقط . از قبل همه چی انتخاب شده بود.

و اینکه کلاسهامون یه هفته در میونه !! :motat:

midwife92

New member
دوستان دانشگاه ایران اطلاعیه زده برای انتخاب گرایش روز اول مهر دانشکده باشیم. از الان گرایش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:wacsmiley:

nadiap

New member
مامان متین جان عزیزم . تاریخ شروع کلاسا را نگفتنن؟؟ برای ما هنوز چیزی مشخص نیست . ببخشید هی سوال می پرسمم

nadiap

New member
در هفته چنذ روز زده؟؟؟ من شرمندم که هی سوال می پرسممم . ببخشیدددد

Maryam.A

Well-known member
سلام خانوم های گل به همه قبول شده ها تبریک میگم
و برای سایرین آرزوی موفقیت تو آزمون بعدی رو دارم
یه سوال داشتم ممنوم میشم اگه جواب بدید

بچه های مامایی همه داروها و آزمایشات رو میتونن بنویسن و مهر کنن؟
اگر آره که هیچ اگه نه یکم توضیح بدید،ممنون

sagefame

New member
سلام بچه ها مابا اساتید جلسه معارفه داشتیم ودوتا ازکلاسامون تشکیل شد ولی هنوز خبری ازهمکلاسی عزیزم midss ندارم کمی نگرانم :smiliess (12):

سلام خانوم های گل به همه قبول شده ها تبریک میگم
و برای سایرین آرزوی موفقیت تو آزمون بعدی رو دارم
یه سوال داشتم ممنوم میشم اگه جواب بدید

بچه های مامایی همه داروها و آزمایشات رو میتونن بنویسن و مهر کنن؟
اگر آره که هیچ اگه نه یکم توضیح بدید،ممنون
http://vcdf.qums.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=196&pageid=39014&newsview=41126

ولی مهرشونو بیمه تایید نمیکنه . ....نمیدونم آیا در مورد دکترای بهداشت باروری همینه یا نه !

باز نمیشه مهربون!!!!

صبر کن...........

- - - Updated - - -

باز میشه ...چند دقیقه صبر کن ...

- - - Updated - - -

طلاعیه دارویی

داروهای مجاز قابل تجویز توسط ماماها
احتراما نظر به نامه شماره 4802/665/د مورخ 17/5/90 معاون محترم دارو سازمان غذاودارو،داروهایی که همکاران محترم ماما مجاز به تجویز آن می باشند طبق ماده6 آیین نامه شماره 31921/س مصوب 23/5/88 جهت آگاهی و هر گونه اقدام لازم ایفاد می گردد.

ماده 6 : داروهای مجاز قابل تجویز توسط ماما
-انواع ویتامین ها به صورت کپسول ، قرص ، شربت ، قطره، پماد
تبصره 18 : تنها می توان ویتامین های گروه B را به صورت آمپول تجویز نمود.
-ترکیبات آهن و مواد معدنی به صورت قرص، کپسول ، شربت ، قطره خوراکی کودکان
-واکسن کزاز (توکسوئید)، توام بالغین (توکسوئید کزاز و دیفتری) و سرخجه
-داروهای ضد درد شامل : هیوسین ، استامینوفن ، مفنامیک اسید، دیکلوفناک ، پیروکسیکام، ایبوپروفن ، ژلوفن ، ناپروکسن ایندومتاسین به صورت قرص ، شیاف ، آمپول ، کپسول ، پماد و ژل (فرم تزریقی دیکلوفناک و پیروکسیکام در بیماران سرپایی غیر مجاز می باشد.)
-کلیه محلولهای ضد عفونی
-محلول های تزریقی قندی 5% قندی ، نمکی ، رینگر و نرمال سالین.
-آنتی اسید و ضد نفخ ( آلومینیم ام جی ، آلومینیوم ام جی اس ، پانکراتین ، دایجستیو ، دایمیتکون ، رانیتیدین و سایمتیدین) به صورت قرص و سوسپانسیون
-انواع داروهای ضد تهوع و ضد حساسیت 0 پرومتازین ، متوکلوپرامید ، دیفن هیدرامین ، آنتی هیستامین دکونژستان ) به صورت قرص ،شربت، قطره و آمپول .
-ملین ها شامل :بیزاکودیل ، پسلیوم ، سی لاکس ، هیدروکسید منیزیم MOM به صورت قرص ، سوسپانسیون ، شربت، شیاف ، پودر و...
-شربت گایافنزین در دوران بارداری
-آمپول اکسی توسین
-داروهای بی حسی موضعی نظیر لیدوکائین به صورت پماد ، ژل و آمپول
-ترکیبات پروژسترونی تزریقی و خوراکی ( قرص و آمپول پروژسترون و قرص مدروکسی پروژسترون)
-قرص و آمپول مترزن (داخل عضله )
-قرص و آمپول ویتامین K و کپسول ترانس امین
-پماد و شیاف آنتی هموروئید
-پنی سیلین و مشتقات آن شامل ویال های 800000 – 3، 3 ، 6 و 000/200/1 LA ، آمپی سیلین (خوراکی و تزریقی) سفالکسین خوراکی ، داکسی سایکلین ، آموکسی سیلین (خوراکی و تزریقی)،آزیترومایسین ، سفیکسیم ، اریترومایسین ، سفالوتین و کلوگزا سیین با رعایت ملاحظات تشخیصی مثل حساسیست به پنی سیلین و سابقه آلرژی
-قرص های کوتریموکسازول ، نالیدیکسیک اسید و سیپروفلوکساسین منوط به نتیجه کشت ادرار
-کلوتریمازول ، نیستاتین ، میکونازول ، بتادین ، تریپل سولفا ، مترونیدازول ، کلیندامایسین به صورت قرص خوراکی ، کرم موضعی ، پماد موضعی ،سوسپانسیون ، شیاف ، قرص ، ژل و کرم واژینال
-داروهای ضد خارش ایمن در حاملگی مانند لوسیون ، ژرانیوم ، پماد کالامین D ، کالامین ، تریامسینولون NNG، تریامسینولون ، فلوئوسینولون ، هیدروکورتیزون ، کالاندولا و دکسپانتنول
-فلوکونازول به صورت قرص و کپسول
-آسیکلرویر به صورت پماد و قرص
-آمپول روگام
-سولفات منیزیم
-داروهای مورد نیاز جهت احیا
-کلیه وسایل و ترکیبات ضد بارداری خوراکی ، تزریقی و جلدی موجود در بازار دارویی کشور
-داروهای گیاهی دارای مجوز وزارت
این آئین نامه در 6 ماده و 19 تبصره به استناد ماده واحد قانون چگونگی تعیین وظایف و صلاحیت شاغلان حرفه های پزشکی و پیراپزشکی و با کسب نظر سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران به تصویب رسید.

٠٨:١٢ - 1390/05/24 / شماره : ٤١١٢٦ / تعداد نمایش : ١٤٣١

نظرات بینندگان

sana

New member
چقدر خوب و جالب ایکاش دانشگاه ایرانم همینجوری باشه
:28:
جدی؟ خوشحال شدم عزیزم

چرا !

ما که مدارک دادیم ...گفتن برید فلان قسمت مسوول رشته تون خانم برازنده بهتون برگه میده . البته یه برگه داد فقط . از قبل همه چی انتخاب شده بود.

و اینکه کلاسهامون یه هفته در میونه !! :motat:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا