میزان شهریه دانشگاه آزاد ؟

s861276

New member
دقیقا همینطوره...سایر جوسازی ها بخاطر هزینه بالاهایش و سختی امتحاناتش هست که هرکسی واردش نمیتونه بشود....چون برعکس غیرپولی ها طمع پول باعث سختگیری شده و نمره ها الکی داده نمیشود و این دانشجو است که تلاش خودش را میکند که بخواند.همیشه این واقعیتیه که در دولتی ها اعم از بهداشت-و سراسری ها با دانشجوها راه میاند تا زودتر فارغ التحصیل و خروجی داشته باشند و جا برای group بعدی باز بشه اما در دانشگاه آزادها برعکسه!!در برخی از واحدهای آزاد این خود دانشجو است که جور استاد و نقش دانشجو را میکشد و دنبال مطلب است....اینکه آدم استادش مطالب را انتقال بده کجا و اینکه دانشجو 24 ساعته دنبال مطلب و یادگیری باشد کجا....بنابراین فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد معمولا دانشجویان مستعد و علم غنی تر دارند.

ولی این حرفهایی که گفتم برای افرادیه که ندانسته یا دانسته سعی در بی ارزش ساختن ارزشهایی میکنند که دانشجویان برای بدست آوردن علم از دل و جان مایه گذاشتند...بچه ها هیچوقت پیش یکی که با سعی خودش پیش رفته نگید تو که نمیدونی سختی یعنی چی.نوع مدارک فرقی ندارند و الان ادغام مدارک هم صورت گرفته است و مدارک آزادها هم سرتاسری شده اند و بهداشت هم واحدهای بین الملل و آزاد دارد...الان دو ساله خودم برای دکترای تخصص دانشگاه آزاد شرکت نمیکنم.واقعیتش بگم هزینه اش زیاده و با احتساب اینکه میتوانم از اینور هزینه کنم تا از سرتاسری و بهداشت قبول بشوم تا متقبل طمع برخی واحدهای دانشگاه آزاد برای کسب پول بیشتر نشوم
این حرفا چیه !!!!! کی گفته تو سراسری با دانشجو راه میان ؟ شما برو ببین تو سراسری چند نفر 9 ترمه و 10 ترمه میشن
کی گفته اساتید سراسری همه مطالب رو دو دستی تقدیم دانشجو میکنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما برو از بچه های سراسری بپرس ببین با مطالبی که سر کلاس گفته میشه چند درصد سوالای پایان ترم رو میشه جواب داد ....
شما که دوست نداری در مورد آزاد جو سازی بشه چرا خودت داری سراسری رو میکوبونی و بی ارزش میکنی ؟
ای بابا هر کی دوست داره بره سراسری هر که هم دوست داره بره آزاد ..... دیگه این کل کل کردنا چیه ؟؟؟ بابا ما تحصیل کرده ایم به خدا زشته سر این مسائل الکی بحث کنیم .......

آخرین ویرایش:

soso26

New member
سلام مثلا رشته زیست شناسی سلولی شهریه ثابت یک میلیون و بیست هزار تومان با واحداش ترمی 2 میلیون میگیره دانشگاه ازاد فقط علوم تحقیقات تهران مثلا شهرهای دیگه اصلا دانشگاه ازمایشگاه نداره باید بری بیرون برای کار پایان نامه و اونجا هم خیلی پول بدی کلاس درسشم خیلی شلوغه حدود 25 نفر توی یک کلاس و لی در سراسری نهایتا 10 نفر بشه توی داشگاه سراسری استاد تمام بهت درس میده ولی در ازاد دانشجوی دکتری یا استاد یار بهت درس میده
بالاخره به نظر من فقططططططططططط سراسری با احترام به تمام نظرات

شما مگه ازاد میخونی؟
واقعا استادای شما دانشجوی دکتری هستن یا اینکه استاد یارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واسه ما که همچین چیزی نیست مگه میشه از دکتر کمتر بیاد ارشد تدریس کنه شاید درسای پیشو بدن به دانشجوی دکتری یا استاد یار

soso26

New member
بچه هایی که ازاد هستن این 1واقعیته و تو ذهن همه جا افتاده که مدرک ازاد ارزش نداره در صورتی که طرز فکر غلطی هست. دیگه بیخیال شین مثلا میخوایم بهم ثابت منیم که ازاد خبوبه یا اینکه نه بهداشتو علوم بهتره اخرش که چی حالا.منم دلم نمیخواد کسی بگه مدرکت بی ارزش ولی خب چیکار میشه کرد که این قضیه جا افتاده که ازاد بی ارزشه
مثلا میگن پیام نور منظورم فراگیر نیستا مدرکش از ازاد پایینتره خب معمولا بعضی جاها که استخدامی دارن میگن به استثنای پیام نور ولی بخدا من بچشم خودم دیدم اونا بیشر ما ازادیا و سراسریا زحمت میکشن

soso26

New member
1سوال دارم از بعضی بچه هایی که تو این تاپیک نسبت به دانشگاه ازاد دید خوبی ندارنو کلا ردش میکنن پس چرا تو تاپیک ( همزمانی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و کنکور ارشد دانشگاه آزاد) نسبت به این مسئله اعتراض کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا 2باره بحث نشه .فقط میگم عجبببببببببببب :21: :j58r36j3gcr4suxymup

آخرین ویرایش:

mandana99

New member
بچه هایی که ازاد هستن این 1واقعیته و تو ذهن همه جا افتاده که مدرک ازاد ارزش نداره در صورتی که طرز فکر غلطی هست. دیگه بیخیال شین مثلا میخوایم بهم ثابت منیم که ازاد خبوبه یا اینکه نه بهداشتو علوم بهتره اخرش که چی حالا.منم دلم نمیخواد کسی بگه مدرکت بی ارزش ولی خب چیکار میشه کرد که این قضیه جا افتاده که ازاد بی ارزشه
مثلا میگن پیام نور منظورم فراگیر نیستا مدرکش از ازاد پایینتره خب معمولا بعضی جاها که استخدامی دارن میگن به استثنای پیام نور ولی بخدا من بچشم خودم دیدم اونا بیشر ما ازادیا و سراسریا زحمت میکشن

حرف شما سوسو جان بعد از دو کامنت قبلی که بعد از کامنتم گذاشته شد و مسایل بخوبی روشن شده بود حالت تنشی و نسنجیده است.علت آن تفکر اشتباه هم در خصوص آزاد توضیح داده شد پریسا جان.کی گفته پیام نور پایین تر از آزاد و بهداشت و سرتاسری است شما که مثل بعضی از دوستان قبلی شدی که باهاشون صحبت میکردی و توجیه میکردی؟دانشجوی پیام نور هیچوقت نبوده ام ولی به ماها هم ربطی ندارد که نظر در خصوص اعتبار مدارک دانشگاهها بدهیم و بگیم آزاد بی ارزشه یا....بالاخره دانشگاهها اعتبار دارند که در کشور تاسیس شدند

دانشجوی قوی و با استعدادی باشی همه طالبت هستند.تز و پایان نامه خودم با تمام تلاشی که دانشگاه سعی در حفظ دانشجوی خودش میکرد در دانشگاههای پزشکی وزارت بهداشت کار کردم...خیلی هم از اساتیدم در دانشگاههای وزارت بهداشت بهره بردم و مدیون شان هستم و تلاش خودم برای سرتاسری و بهداشت هست،چون روحیه اساتیدشان با روحیه خودم بیشتر همخوانی دارند.

لطفا دیگر حرفهای آبکی عدم اعتبار و کم ارزشی و بی ارزشی مدارک را برای همیشه از زندگی مان تمامش کنیم....به امید موفقیت همگی مان در راه علمی که همگی مان از زندگی مان گذشته ایم:heart::riz304:

اختـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــام بحـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــث

آخرین ویرایش:

soso26

New member
حرف شما سوسو جان بعد از دو کامنت قبلی که بعد از کامنتم گذاشته شد و مسایل بخوبی روشن شده بود حالت تنشی و نسنجیده است.علت آن تفکر اشتباه هم در خصوص آزاد توضیح داده شد پریسا جان.کی گفته پیام نور پایین تر از آزاد و بهداشت و سرتاسری است شما که مثل بعضی از دوستان قبلی شدی که باهاشون صحبت میکردی و توجیه میکردی؟دانشجوی پیام نور هیچوقت نبوده ام ولی به ماها هم ربطی ندارد که نظر در خصوص اعتبار مدارک دانشگاهها بدهیم و بگیم آزاد بی ارزشه یا....بالاخره دانشگاهها اعتبار دارند که در کشور تاسیس شدند

دانشجوی قوی و با استعدادی باشی همه طالبت هستند.تز و پایان نامه خودم با تمام تلاشی که دانشگاه سعی در حفظ دانشجوی خودش میکرد در دانشگاههای پزشکی وزارت بهداشت کار کردم...خیلی هم از اساتیدم در دانشگاههای وزارت بهداشت بهره بردم و مدیون شان هستم و تلاش خودم برای سرتاسری و بهداشت هست،چون روحیه اساتیدشان با روحیه خودم بیشتر همخوانی دارند.

لطفا دیگر حرفهای آبکی عدم اعتبار و کم ارزشی و بی ارزشی مدارک را برای همیشه از زندگی مان تمامش کنیم....به امید موفقیت همگی مان در راه علمی که همگی مان از زندگی مان گذشته ایم:heart::riz304:

اختـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــام بحـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــث

متوجه نمیشم حرفای من حالت نسنجیده و تنشی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یطوری میحرفین انگار من گفتم پیام نور بی ارزشه ینی از حرف ادم حرف در میاریناااااا.

bacillus.bs

New member
اي بابا :smilies:عجب بحثي شداااااااا
توي همه جاي دنيا دانشگاهها رده بندي ميشند،اين كه ديگه دعوا ندارهههههه
هيچكسم مدركش بي ارزش نيست

mandana99

New member
اي بابا :smilies:عجب بحثي شداااااااا
توي همه جاي دنيا دانشگاهها رده بندي ميشند،اين كه ديگه دعوا ندارهههههه
هيچكسم مدركش بي ارزش نيست

آره عجب بحثی شدااا.رده بندی دانشگاههای دنیا چون یکسری از دانشگاههایشون پولی اند در رتبه بندی هایشان دانشگاههای پولی صدرنشین اند.اینکه دیگه دعوا نداره :smilies:

پریسا جان اعصاب مصاب ماشالا فورانته.بی خیال دوستم:bunnyearsmiley:

ninol

New member
بچه ها توجه کردین که این حرفا هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداره من نمیدونم چرا اصلا یکی شروع کرد راجع به سطح دانشگاها صحبت کردن اقا مجید راجع به شهریه دانشگاه سوال کرد اصلا نپرسید که کدوم بهتره؟ پس بیاید راجع به موضوع اصلی صحبت کنیم اعصاب خودمونم خرد نکنیم هرکی هر دانشگاهی درس می خونه خوب از نظر خودش خوب بوده که داره می ره همه دانشگاها چه سراسری چه ازاد یه سری محاصن و معایبی دارن حالا هم که کم کم ازموناشون داره یکی می شه و دیگه لازم نیست هی بخوایم با هم مقایسشون کنیم

jeghele68

New member
به نام خدا

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

کسی می دونه هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های زیست شناسی دانشگاه آزاد ترمی چقدر می شه ؟

با تشکر

دوست عزيز 1100000 شهريه ثابته حدودا و با شهريه متغير حدودا 2 ميليون ميشه.ولي براي واحد پايان نامه بايد حساب جدا باز كنيد.خصوصا اگر موضوعتون ازمايشگاهي باشه

soso26

New member
آره عجب بحثی شدااا.رده بندی دانشگاههای دنیا چون یکسری از دانشگاههایشون پولی اند در رتبه بندی هایشان دانشگاههای پولی صدرنشین اند.اینکه دیگه دعوا نداره :smilies:

پریسا جان اعصاب مصاب ماشالا فورانته.بی خیال دوستم:bunnyearsmiley:
من که بیخیالم شما انگار دوس داری کش بدی عجب بساطی داریماااااااااا من فک میکنم شما چون 1مقدار عصبی هستی پستای منو با لحن خشن میخونی نه عزیزم من کاملا ارومم :rolleyessmileyanim:

mandana99

New member
به نام خدا

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

کسی می دونه هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های زیست شناسی دانشگاه آزاد ترمی چقدر می شه ؟

با تشکر

دوست عزيز 1100000 شهريه ثابته حدودا و با شهريه متغير حدودا 2 ميليون ميشه.ولي براي واحد پايان نامه بايد حساب جدا باز كنيد.خصوصا اگر موضوعتون ازمايشگاهي باشه

درسته...البته به سال ورودی تان هم بستگی دارد.معمولا ترم به ترم هم ده هزار تومان بر شهریه متغیر و ثابت افزوده میشود

پایان نامه هم بسته به نوع پژوهشی دارد که برمیدارید اگر از آزمایشات پرهزینه استفاده کنید هزینه های کیت ها مورد نیاز علاوه بر نوع دستگاههایی که در آزمایشات هست متفاوت است.کلا هزینه هایی که برای پایان نامه است نوع مواد،کیتها و دستگاههای تشخیصی اش هزینه بر است.برآورد دقیقی نمیشه داد چون بسته به تعداد مواد و کیتهای مورد استفاده شما دارد.معمولا کارهای وابسته به امورات تشخیصی داروهای گیاهی به صرفه تر در میاد و سیصد هزار تومانی هم میتوانی تمامش کنی،از دوستان پروژه های شبیه به موردی که برایتان گفتم برداشته بودند از لحاظ زمانی هم وقت گیر نیست و وقت اگر برایتان مهم باشد صرفه جویی زیادی میشود...اما اگر تشخیص بالینی باشد از دو میلیون تا پنج میلیون تومان هم در میاد.

هزینه اخذ خود پایان نامه هم یک واحد جداگانه است:نرخی که میگم برای امسال نیست خود واحد پایان نامه دو میلیون تومان اینا بود که احتمالا زیاد شده.اطلاعی از نرخهای جدید ندارم

آخرین ویرایش:

ninol

New member
soso جان غیر از ترم اخر که برای پايان نامه هستش کلا شهریه ثابت و متغیر روی هم حدود 2 میلیون می شه که بسته به تعداد واحدی که بر میداری یه کم بالاتر یا یه کم پايین تر می شه

soso26

New member
میدونم شهریه 2 میشه میخوام بدونم ترم اخر از 2 بیشتر میشه؟

mehrshad

New member
خب جوابش خیر هست نداره. دانشگاه ازاد فقط چند رشته ساده ارشد داره و تغذیه جز اونها نیست... دهنمون سرویس میشه.... سراسری... با کلی متقاضی ... خدا بخیر کنه

بالا