میتونید به این سوال جواب بدید؟

324mehrdad

New member
agha javabe in soalet bestegi be khodet dare... age adame mazhabi hastiii javabet moshakhase...... agaram nisti ke in jahan az barkhord bevojod omade hamon dastane BIG BANG.........

soso26

New member
agha javabe in soalet bestegi be khodet dare... age adame mazhabi hastiii javabet moshakhase...... agaram nisti ke in jahan az barkhord bevojod omade hamon dastane BIG BANG.........
جهان از انفجار هسته کوچیکی بوجود اومده.خب اون هسته چطوری بوجود اومده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بازم نمیشه جواب داد

324mehrdad

New member
جهان از انفجار هسته کوچیکی بوجود اومده.خب اون هسته چطوری بوجود اومده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بازم نمیشه جواب داد

az barkhord 2 ta haste bovojod omade....man etelaate ziyadii nadaram alanam gorohaye motekhasese daran rosh kar mikonan ta be javab beresan...

حالا فرض بر اینکه نظر شما درست باشه و ما نتونیم خارج شیم.خوب بازم من متوجه نشدم ورای جهان چیست؟شما فرمودید راهی برای اثبات حرفمون نداریم نمیدونم منظورتون چیه؟منظورتون اینه که ورای جهانی وجود نداره یا جوابش ممکن نیست؟

این نگرش من نیست بلکه دستاود دانش دانشگران است

آگهی های ما از جهان هستی وابسته به پژوهشهای دانشیک است پژوهش ها ی دانشیک هم تنگنا هایی

( محدودیت هایی) دارد جهان هستی(ماده - نیرو ) را دانشمندان اینگو نه بخش بندی کرده ه اند

ماده رایج( معمولی) که می بینیم تنها 5 درسد جهان را شامل می شود 27 درسد جهان را
ماده ی تاریک فرا گرفته است ینی ماده ای که وجود دارد اما نمی توانیم آن را با چشم ببینیم 68 درسد هستی را نیروی تاریک فراگرفته است ینی نیرویی که چبود ( ماهیت) آن برای ما ناشناخته است

250px-080998_Universe_Content_240_after_Planck.jpg

خب با رویکرد به اینکه ما تنها و تنها 5 درسد جهان را می توانیم ببینیم و 95 درسد آن بریمان نا شناخته و نادیدنی است پرداختن به این که مرز و کرانه ی جهان کجاست بی مورد است

هنگامی که ما تنها 5 درسد جهان ر می توانیم ا می بینیم چونه می توان در باره ی چند و چون و همه ی آن و کرانه های آن سخن بگوییم

هر کسی در این مورد سخن بگوید بدانید که بی گمان خیال پردازی کرده است و تنها اندیشه ی خود را نمایانده است و ارزش دانش پذیر ندارد

آخرین ویرایش:

نیرو( انرژی) نه آفریده می شود و نه از بین می رود بل که از نمایی به نمای دیگر و گونه ای به گونه ای دگر می گردد یک هم ارزی بین ماده و نیرو وجود دارد و به هم دگر دیسی می یابند

نیرو آفریده نشده است بلکه درسرشت و سپهر جهان هستی ازدم نخست بوده است

آخرین ویرایش:
سپاس.
پس در واقع منظور شما اینه که ما قادر به درک نیستیم نه اینکه به یقین بگیم ورایی وجود نداره.درست فهمیدم؟

باز هم براستی نمی توان سخنی گفت

هیچی نمی توان گفت چون چیزی فراتر از آنچه دریافته ایم نمی دانیم وچون نمی دانیم نباید افسانه بافی کنیم افسانه بافی های رایج به هیچ روی جای راستی و درستی را نمی گیرد

تنها می دانیم که در جهان هستی بر روی غباری بسیار بسیار ریز سواریم و دستخوش قانونهای گیتیکی و سپهری

هیچ چیزی جز نیرو های جهان هستی سرنوشت ما را در دست ندارد

دیگر چیزها تنها افسانه گویی و خواب و خیال است

آخرین ویرایش:
متاسفانه بحث باز هم داره به سمت اعتقادات میره.خواهش میکنم فقط در مورد همین موضوع صحبت بفرمایید.بحثهای دیگه خودش یه موضوع جدا رو میطلبه.
یه چیزایی از صحبتهای شما فهمیدم اما صادقانه بگم اصلا قانع نشدم.
به نظر من جهان مجموعه ای از مجموعه هاست(جهان منظورم همین جهان مادیه) و من قادر به فهم این موضوع نیستم که ورای آن چیزی نباشه.یکجا از نظر من میشه که اون بحث میره به سمت خدا.ولی من راجع به جهان مخلوق سوال دلرم.
باز هم خواهش میکنم بحث رو به سمت خدا و . . . نبرید.ممنون.

سخن از جهان هستی گفتن بدون در نگر گرفتن آفریدگار آن بی مانی است و پوچ

خدا تنها یک ذهنیت قرار دادی و درونی میان انسانهاست هیچ دلیل دانش پذیر ی بر درستی ذهنیت های خود نداریم تنها خیالبافی و آرزو و ایکه فک می کنیم و دوست داریم این چنین خدایی وجود داشته باشد خدایی با تعریف مذهب وجود ندارد
اینها همه داستان های بافته شده ی انسانهای بی دانش باستان است

دانش هستی شناسی ما در برابر دانش افرادی مانند استفان هاو کینگ - هیگز - اینشتین هیچ است

برای دریافتن پاسخ پرسش خود تنها می توانیم به گفته های آنها بسنده کنیم نه اینکه با خود گویی های خیالین بگوییم نگر من چنین است و به نگر من باید چنین باشد !!!

اینها خدای مذهب را نپذیرفته اند چون احساسی و نیاماند ( وراثتی ) با این پدیده بر خورد نکرده اند بلکه بر اساس شواهد دانشیک جهان را مو شکافی می کنند

نه احساس و تمایلات و آرزوهای درونی که درستی آن به هیچ روی پایدار نشده است !!

آخرین ویرایش:
اگر دوست داشته باشید در موضوعی جداگانه در مورد وجود خدا صحبت خواهیم کرد البته الان راستش وقت ندارم ولی اگه وقت کردم به شما اعلام میکنم.ولی با چند شرط:
1.نه من به شما و باورهاتون توهین میکنم و نه شما به من.
2.اگر کاملا موضع خود را بدون نقص میدونید و فقط برای اثبات صحبتتون میخواهید بحث کنید و دریچه ای برای ورود هیچ فکر جدیدی باز نگذاشته اید این بحث رو انجام نمیدیم چون فایده ای نداره.
3.در نهایت هر کدوم از ما در پایان بحث آزادیم انتخاب کنیم و حتی با باورهای متفاوت میتونیم مسالمت آمیز کنار هم زندگی کنیم.
حتی اگر یکی از این شروط مقبول نباشه بحث نخاهیم کرد.
اما در مورد این موضوع من فکر میکنم وقتی صحبت از جهان مادی و پرسش پیرامون آن هست نیازی به اثبات وجود خدا نیست چون سوال چیز دیگریست و البته من اینطور فکر میکنم و شاید تفکرم اشتباه باشد.

درود
شما خود از اینجانب خواستید که در این گفتگو وارد شوم

وباز می گویم میان گفتگوی در باره ی گیتی و پدیده ای بنام خدا پیوند نا گسستنی هست به هیچ روی نمی توان آن دو را از هم جدا در نگر گرفت

و همانگونه که گفتم دانشمندان گیتیک و جهان هستی این شایستگی را دارند که در مورد آنچه مردم خدا می پندارند نگرش خود را بیان کنند

و من هم نگرش آنها را گفته ام

شهاب

New member
بله و من بسیار سپاسگزارم که دعوت مرا پذیرفتید.نظر شما بسیار برای من محترمه.:rose:

ایزو

New member
سلام.حال شما خوبه؟راستش سه تا از دوستام ازم سوالی پرسیدن که برای خودم هم سوال شد:
اگه ما ههمینطور از کره ی زمین دور بشیم و از کهکشانها هم بگذریم آیا بالاخره اینا جایی تموم میشن؟
اگه تموم میشن خوب یعنی چی؟یعنی بعد از اون نیستیه؟خوب یعنی خود نیستی هم وجود داره؟اگه آره چه جوریه و اصلا چه جوری ممکنه که نیستی باشه؟(منظورم اینه که خوب نیستیه چه جوریه؟)
اگه تموم نمیشه چی؟اصلا میشه که تموم نشه؟!
ممنون.:riz304:

سلام
جواب سوالتونو میتونید در مدل های جهان یا مدل های کائنات جستجو کنید
به همه اینا جواب داده شده...
موفق و پیروز باشید

ZIYA1366

New member
ميدونيد جيه اين سؤالهارو واقعأ نميشه با علم امروزيه بشر جواب داد ، يه زماني سؤال براي مردم اين بود كه آيا ميشه رفت به آسمونها و خيليها هم سعي كردن جواب بدن و يا به مردم نشون بدن ك نتونستن تا اونجا كه علم بشر رسيد به جايي ك برادران رايت تونستن جواب اين سؤال رو بدن ،همين اﻵن اكه بكم بنظرتون ميشه رفت آينده رو ديد و بركشت و كارهارو بر اساس اون آينده انجام داد، شما حتمأ سعي ميكي ك يه جوابي بهش بدي اونم با علم خودت يا بزرك فيزيك انيشتين ك ميكه اكه بتوني با سرعتي بيشتر از سرعت نور حركت كني ميشه ، خب انيشتين نتونست ثابت كنه و نشون بده ، واقعيت اينه ك ماديات رو بايد نشون داد و ماوراء طبيعه رو بايد اثبات كرد نيازي به نشون دادن نيست ، خب با توجه به اين ، سؤال شما ماديه و بايد نشون داد ، درمورد نيستي ك كفتين نظر من اينه ك نميتونه نيستي باشه يعني نيستي هستا ولي نيست ، مثل مثال معروف ك ميكن توي اين برانتز جي نوشته شده ؟ ( ) جواب هيجي خب حاﻻ توي اين برانتز جي نوشته شده ؟ ( هيجي ) جواب هيجي ، اين هيجي با اون هيجي يكي نيست .
آها يه جيزي ديكه من يادم اومد از يه دانشمند علم نجوم قديم ك ميكه شب هنكام با انكشت اشاره به آسمان اشاره كن ، اين فضايي ك نوك انكشت شما از آسمان اشغال ميشه (حاﻻ بكين مكه اشغال ميشه) مساوي است باهزاران كهكشان . وقتي ك كهكشانهايي با خورشيدي جندين هزار برابر خورشيد كهكشان راه شيري كشف شدن ك شدن بي به وسعت اين دنيا ميبريم .
شاد باشيد .

TaTi

مدیر بخش
سخن از جهان هستی گفتن بدون در نگر گرفتن آفریدگار آن بی مانی است و پوچ

خدا تنها یک ذهنیت قرار دادی و درونی میان انسانهاست هیچ دلیل دانش پذیر ی بر درستی ذهنیت های خود نداریم تنها خیالبافی و آرزو و ایکه فک می کنیم و دوست داریم این چنین خدایی وجود داشته باشد خدایی با تعریف مذهب وجود ندارد
اینها همه داستان های بافته شده ی انسانهای بی دانش باستان است

دانش هستی شناسی ما در برابر دانش افرادی مانند استفان هاو کینگ - هیگز - اینشتین هیچ است

برای دریافتن پاسخ پرسش خود تنها می توانیم به گفته های آنها بسنده کنیم نه اینکه با خود گویی های خیالین بگوییم نگر من چنین است و به نگر من باید چنین باشد !!!

اینها خدای مذهب را نپذیرفته اند چون احساسی و نیاماند ( وراثتی ) با این پدیده بر خورد نکرده اند بلکه بر اساس شواهد دانشیک جهان را مو شکافی می کنند

نه احساس و تمایلات و آرزوهای درونی که درستی آن به هیچ روی پایدار نشده است !!

در حالی از بازی با کلمات لذت می برید که هر کدوم از اون ها بدون واقع شدن در کنار دیگری ،،، مفهومی کاملا جداگانه خواهد داشت!!! و یا گاهی بی معنی...

جهان هستی هم ، این چنین است ... هر جزء آن در کنار جزء دیگر مفهوم و معنی تازه پیدا می کند...
" تنها ، یک نیروی واحد " است که ""هدایت"" می کند این اجزا چگونه در کنار یکدیگر قرار بگیرند...!!!

هرچه از زمان! """ این مفهوم کاملا ناپایدار"" می گذرد ، اجزاء هستی از این نیروی واحد تاثیر می پذیرند و خود نیرو می شوند...
و نیرو ، در برگیرنده ی جزء با جزء خواهد بود...!!!
من ، اینگونه دریافتم که آن نیروی واحد ، آنقدر قدرتمند است که این چرخه را پایانی نخواهد بود!!!

آخرین ویرایش:

TaTi

مدیر بخش
دوست گرامی شهاب جان، برای پاسخ به سوال شما ناچاریم که ابتدا مفهوم زمان و مکان را به بحث بگذاریم ...!!!

اگر جزئی از اجزای جهان هستی آن قدر نیرومند شود ، که بر این دو (زمان و مکان) غلبه نماید! در آن صورت ، خواهد توانست بخش عظیمی از ماوراء (آنچه اکنون نادیدنی ست! ) را درک نماید "" ... یا به قولی ، ببیند! ""

پدیده ی " تولد و مرگ " ، با دست یابی به این نیروی عظیم ( غلبه بر زمان و مکان ) شدیدا پیوسته اند...

دیگر پدیده های این چنینی را شما بگویید...

آخرین ویرایش:

arshad246

New member
باز هم براستی نمی توان سخنی گفت

هیچی نمی توان گفت چون چیزی فراتر از آنچه دریافته ایم نمی دانیم وچون نمی دانیم نباید افسانه بافی کنیم افسانه بافی های رایج به هیچ روی جای راستی و درستی را نمی گیرد

تنها می دانیم که در جهان هستی بر روی غباری بسیار بسیار ریز سواریم و دستخوش قانونهای گیتیکی و سپهری

هیچ چیزی جز نیرو های جهان هستی سرنوشت ما را در دست ندارد

دیگر چیزها تنها افسانه گویی و خواب و خیال است
اقای محترم با توجه به این حرفاتون میخاید چ چیزی رو برای دوستان روشن کنید؟وقتی اونقد باورتون از جهان لغزندس چطور میخاید مباحثه دینی داشته باشید؟شما برید پیش اقای قرائتی من قول میدم که بخوبی روشنتون کنه!ادا در نیارید خودتون باشید!قرقره کردن چیزایی رو که خوندید یا یاد گرفتید به غلط نه جاش اینجاس و نه کسی دوس داره که بشنوه!
شما هرچقد دنبال جذب باشی این اسمتون خودش یه عامل دافعه اس!

ketabsabz

Well-known member
خب حالا ک سر کاری نبود

من خودمم ب این موضوع خیلی فک کردم ، اما جوابی براش نیافتم .

ولی فک کنم این دنیا ته نداشته باشه .

sakar

New member
سلام.حال شما خوبه؟راستش سه تا از دوستام ازم سوالی پرسیدن که برای خودم هم سوال شد:
اگه ما ههمینطور از کره ی زمین دور بشیم و از کهکشانها هم بگذریم آیا بالاخره اینا جایی تموم میشن؟
اگه تموم میشن خوب یعنی چی؟یعنی بعد از اون نیستیه؟خوب یعنی خود نیستی هم وجود داره؟اگه آره چه جوریه و اصلا چه جوری ممکنه که نیستی باشه؟(منظورم اینه که خوب نیستیه چه جوریه؟)
اگه تموم نمیشه چی؟اصلا میشه که تموم نشه؟!
ممنون.:riz304:
سلام
بنطر من که دنیا بینهایته و محدوده ی این دنیا به مغز و ذهن تک تک آدما بستگی داره
مثلا محدودش واسه من و شما فرق میکنه یا ممکنه کسی باشه که اطلاعاتش پایینه ومحدوده ی این دنیارو در حد خونه یا روستا یا شهر یا کشور یا چنتا کشور یا یه کهکشون یا ... بدونه
بستگسپی به این داره ما تا کجارو بلدیم تا هر جایی بلد باشیم تا اونجا دنیا وجود داره بعدش خوب مسلما واسه اونایی که مطلقن میگن که نیستیه و واسه کسایی که نسبین میگن بعدیم وجود داره ولی ما نمیدونیم ینی در واقع نیستی واسه اونا وجود نداره
پس معنی نیستی هم بستگی به دسته بندی ادما داره
شد؟

شهاب

New member

اقای محترم با توجه به این حرفاتون میخاید چ چیزی رو برای دوستان روشن کنید؟وقتی اونقد باورتون از جهان لغزندس چطور میخاید مباحثه دینی داشته باشید؟شما برید پیش اقای قرائتی من قول میدم که بخوبی روشنتون کنه!ادا در نیارید خودتون باشید!قرقره کردن چیزایی رو که خوندید یا یاد گرفتید به غلط نه جاش اینجاس و نه کسی دوس داره که بشنوه!

دوست عزیز میشه زیباتر هم سخن گفت.دیگه اینکه لطفا این تاپیک رو به سمت جار و جنجال نبرید.خواهش میکنم.
ممنون.

DNA

New member
این سوال منو به یاد سوال دیگه ای میندازه:

این که هر چی که از عمر ما میگذره از عمرمون کم میشه یا زیاد اگه زیاد میشه چرا میمیریم

TaTi

مدیر بخش

به گمانم که طرح کننده ی این پرسش ، اصرار داشتند از حیطه ی مباحث علمی و بدون در نظر گرفتن باورهای دینی دخیل در این موضوع ، این سوال به بحث گذاشته بشه... هنوز به ضرورت ورود دین و باورهای دینی برای صحبت در خصوص این موضوع ، نرسیدیم...
این روزها بسیارمی بینم که ، کسانی که منکر وجود خداوند می شن ، چنین سوال هایی رو مطرح می کنن و خصوصا انتظار دارن از کسانی که ایمان و باور قلبی به وجود خداوند دارند ، در این مورد براشون توضیح بدن...

آخرین ویرایش:
بالا