میتونید به این سوال جواب بدید؟

شهاب

New member
سلام.حال شما خوبه؟راستش سه تا از دوستام ازم سوالی پرسیدن که برای خودم هم سوال شد:
اگه ما ههمینطور از کره ی زمین دور بشیم و از کهکشانها هم بگذریم آیا بالاخره اینا جایی تموم میشن؟
اگه تموم میشن خوب یعنی چی؟یعنی بعد از اون نیستیه؟خوب یعنی خود نیستی هم وجود داره؟اگه آره چه جوریه و اصلا چه جوری ممکنه که نیستی باشه؟(منظورم اینه که خوب نیستیه چه جوریه؟)
اگه تموم نمیشه چی؟اصلا میشه که تموم نشه؟!
ممنون.:riz304:

آخرین ویرایش:

mexin

Well-known member
سلام.حال شما خوبه؟راستش سه تا از دوستام ازم سوالی پرسیدن که برای خودم هم سوال شد:
اگه ما ههمینطور از کره ی زمین دور بشیم و از کهکشانها هم بگذریم آیا بالاخره اینا جایی تموم میشن؟
اگه تموم میشن خوب یعنی چی؟یعنی بعد از اون نیستیه؟خوب یعنی خود نیستی هم وجود داره؟اگه آره چه جوریه و اصلا چه جوری ممکنه که نیستی باشه؟(منظورم اینه که خوب نیستیه چه جوریه؟)

نه!چون سوالات خیلی سخته نمیتونم بهش جواب بدم! مثل اینکه تازه کنکور دادیما!بذار سلولهای مغزمون یکم استراحت کنن دیگه!سوالای سخت چیه طرح میکنی؟!

k-b

New member
من که خودم وقتی به این چیزا فکر میکنم مغزم هنگ میکنه:(50):

soso26

New member
اینا سوالایی هستش که هیچوقت نمیشه بهشون جواب داد یعنی هرچی بهش فک کنی به هیجا نمیرسی.من خودم همیشه به این فک میکنم اصلا خدا چطوری بوجود اومده اصلا هستی قبل از خدا بوده اون هستی چطوری بوجو اومده.اینا سوالایی هست تو مغز ما ادما که متصل به هم هستو تمون نشدنیه تا بی نهایت...... 1بار از استادم پرسیدم اینکه ما ها همه 1 خالق داریم شکی نیست ولی ایا اون خالق خداست ایا خدا وجود داره.1جورایی نمیخواست جواب بده فقط گفت وجود خدا اثبات نشده منظورش این نبود که ما خالق نداریم.فقط خدا هست که قدیم هست همه ماها حادث هستیم.بچه ها بیخیال بیشتر بخوایم فک کنیم دیونه میشیم:shocked:

اینا سوالایی هستش که هیچوقت نمیشه بهشون جواب داد یعنی هرچی بهش فک کنی به هیجا نمیرسی.من خودم همیشه به این فک میکنم اصلا خدا چطوری بوجود اومده اصلا هستی قبل از خدا بوده اون هستی چطوری بوجو اومده.اینا سوالایی هست تو مغز ما ادما که متصل به هم هستو تمون نشدنیه تا بی نهایت...... 1بار از استادم پرسیدم اینکه ما ها همه 1 خالق داریم شکی نیست ولی ایا اون خالق خداست ایا خدا وجود داره.1جورایی نمیخواست جواب بده فقط گفت وجود خدا اثبات نشده منظورش این نبود که ما خالق نداریم.فقط خدا هست که قدیم هست همه ماها حادث هستیم.بچه ها بیخیال بیشتر بخوایم فک کنیم دیونه میشیم:shocked:

درود

برای پاسخ به این پرسش ها ما نا چاریم و باز ناچاریم از دانش کمک بگیریم چون دانش تنها چیزی است که می تواند پاسخ درست را به ما بنمایاند از راه مذهب نمی تواند جز با خیالبافی و آرزوهایی درونی خودمان در مورد خدا سخن گفت

اگر دوست دارید در مورد بودن خدا یا نبودن آن گفتگو کنیم بهتر است سرنگار جدایی بزنید ومن بی طرفانه بر آیند پژوهش های خود را در مورد آفریدگار شناسی به شما بگویم

نمی توان آشکارا و آسوده نگر داد

تنها به یک جمله ی اینشتین بسنده می کنم که گفته است اگه با دور بینی بی نهایت نیرومند به آسمان بی نهایت نگاه کنیم دو باره پشت سر خود را خوهیم دید

ینی جهان همزمان هم خمیده و چنبری است و هم بیکران

هیچ گاه نمی توان بی نهایت از چیزی دور شد بلکه ممکن است ما بی نهایت مسافت بپیماییم اما دو باره بجای نخست یا نزدیک آن باز گردیم

چرا ؟

چون گرانش بیکران جهان هستی روا نمی دارد که از چیزی بی نهایت دور شویم

سیاهچاله ها کرم چاله ها انرژی تاریک ماده ی تاریک ووووو بسیاری چیز های دیگر در جهان هست که امکان دور شدن بی نهایت را از چیزی نا ممکن کرده اند

آخرین ویرایش:

sara77

New member
بنظر من که نمیشه تموم شه ینی با عقل جور در نمیاد

بنظر من که نمیشه تموم شه ینی با عقل جور در نمیاد

درود بانو

امروزه در اینگونه گفتگوها بایستی از دانش یاری گرفت

خرد ( عقل) تنها یک دریافت درونی و خودینه ( شخصی) است و بیشتر برای گفتگوی های فلسفی ,و نگری ( نظری) و سنجش میان بد و نیک کاربرد دارد تا مورد های گیتیکی و کاوشگری در باره ی راستا های جهان گیتیکی

چه بسیاری مورد ها یی مانند تر دستی ها که با خرد جور در نمی آید اما دانش آن رابیان می کند

آخرین ویرایش:

ketabsabz

Well-known member
آقا شهاب سوالتون سر کاریه ؟؟؟ آخه ی بار دوستم با ی همچین سوالی منو مدتی گذاشته بود سر کار !!!

kasraa

New member

هروقت تونستی بی نهایت رو تو ریاضی تعریف کنی به این جواب هم میرسی

شهاب

New member
نمی توان آشکارا و آسوده نگر داد

تنها به یک جمله ی اینشتین بسنده می کنم که گفته است اگه با دور بینی بی نهایت نیرومند به آسمان بی نهایت نگاه کنیم دو باره پشت سر خود را خوهیم دید

ینی جهان همزمان هم خمیده و چنبری است و هم بیکران

هیچ گاه نمی توان بی نهایت از چیزی دور شد بلکه ممکن است ما بی نهایت مسافت بپیماییم اما دو باره بجای نخست یا نزدیک آن باز گردیم

چرا ؟

چون گرانش بیکران جهان هستی روا نمی دارد که از چیزی بی نهایت دور شویم

سیاهچاله ها کرم چاله ها انرژی تاریک ماده ی تاریک ووووو بسیاری چیز های دیگر در جهان هست که امکان دور شدن بی نهایت را از چیزی نا ممکن کرده اند

اول از همه ممنونم که اومدید و نظر دادید.
ولی من میگم چرا نشه یا لااقل شاید الان نشه و در آینده بشه همونطور که الان چیزایی شده که قبلا کسی فکرشم نمیکرد.منظورم در مورد غلبه بر نیروی گرانشه.خوب الان وقتی به قصد سفر به سیاره ای خارج از زمین سفینه ای میفرستند بعد از خروج از اتمسفر زمین دیگه انرژی مصرف نمیکنن تا اون دستگاه خودش ادامه مسیر بده چون نیروی اتلاف کننده ای(مخالفی) وجود نداره.درسته؟
حالا من میگم فرض کنیم بشه در واقع اصل صحبتم روی تونستن یا نتونستن ما نیست سوالم همون اونور هستی چیه هست.
خوب اگه نظر جناب اینشتین درست باشه و ما خودمونو ببینیم باز هم من نمیتونم درک کنم خوب یعنی چی حتی اگه هستی به شکل کروی هم باشه یا به هر شکلی خوب ورای اون چه خبره؟!
ممنون.

اول از همه ممنونم که اومدید و نظر دادید.
ولی من میگم چرا نشه یا لااقل شاید الان نشه و در آینده بشه همونطور که الان چیزایی شده که قبلا کسی فکرشم نمیکرد.منظورم در مورد غلبه بر نیروی گرانشه.خوب الان وقتی به قصد سفر به سیاره ای خارج از زمین سفینه ای میفرستند بعد از خروج از اتمسفر زمین دیگه انرژی مصرف نمیکنن تا اون دستگاه خودش ادامه مسیر بده چون نیروی اتلاف کننده ای(مخالفی) وجود نداره.درسته؟
حالا من میگم فرض کنیم بشه در واقع اصل صحبتم روی تونستن یا نتونستن ما نیست سوالم همون اونور هستی چیه هست.
خوب اگه نظر جناب اینشتین درست باشه و ما خودمونو ببینیم باز هم من نمیتونم درک کنم خوب یعنی چی حتی اگه هستی به شکل کروی هم باشه یا به هر شکلی خوب ورای اون چه خبره؟!
ممنون.

درود

چیره شدن بر گرانش به این سادگی ها هم نیست که با آرزو وحواله به آینده درست شود دوست گرانمایه

برای گریز از گرانش زمین به این کوچکی باید با شتابی ( سرعت) حد کم 11000متر در یک تپه ( ثانیه) داشته باشی

خوب اکنون شما در نگر بگیر می خواهی از گرانش خورشید کوچک خودمون بگریزی پیش بینی ات چیست ؟ باید چه شتابی داشته باشی

شگفت انگیزه که بدونی که باید شتاب نزدیک 618000 متر در یک تپه رو داشته باشی ینی نیمه ی ایران را در یک تپه سپری کنی !!

خب باز گیرم که تو تونستی این شتاب رو بدست بیاری در برابر گرانش ستارگانی که هزار برابر خورشیدن چیکار می کنی ؟؟

تازه هنوز به گ سیاه چاله نرسیده ایم !!!

بازاگر شما دوجایی( فاصله) مین ماه و زمین را در یک تپه سپری کنی نمی توانی از دام گرانش سیاه چاله بگریزی

برآیند سخنم اینه که به هیچ روی نمی توان بی نهایت از یک نقطه ی فرضی در چهان هستی دور شد نا ممکن اندر نا ممکن است و تنها در حد خیالپردازی بی پشتوانه

می توان بی نهایت مسافت سپری کرد اما نمی توان از جهان بیرون رفت یا بی نهایت از جایی دور شد

نمی توان گفت اون ور جهان ما چیست چون هیچ راهی برای پایدار کردن ( اثبات) خود گویی خود نداریم به جز خیال پردازی ها و افسانه بافی

چیستان ( معمای ) جهان حل نشدنی و افسانه است اما اندیشه ی ما ست که با خیال پردازی برای آن کرانه و خدا ی خیالین می تراشد

چیست این سقف بلند ساده بسیارنقش
زین معما هیچ دانا در جهان آگاه نیست

وجود ما معماییست حافظ
که تحقیقش فسون است و فسانه

آخرین ویرایش:

asal 92

New member
درود

وانگهی ( اتفاقا) برای ژرف اندیشان سر کاری نیست بسیار پرسش بجا و اندیشه بر انگیزی هست

سپاسگزارم بانو

دور است که شهاب
(افروزه) که خود آسمان کاو و آسمان پیما است پرسشهای آسمانی سر کاری بنویسد

دکتر جان چرا اینجوری صحبت میکنی راحت باش ...
بامریضاتم اینجوری صحبت میکنی ؟؟؟؟
انگار ازاون صوفی های ریش بلند ریاضت کشیده ای که کنارت یه پیاله آب ویه تیکه نون هست (تصور من ازشما )
:21:

mf2009

New member
انگار ازاون صوفی های ریش بلند ریاضت کشیده ای که کنارت یه پیاله آب ویه تیکه نون هست (تصور من ازشما )

نه دادش نیرو خیلی هم پسر گلی هست و روشن فکر

برای من اینگونه سخن گفتن آسوده تر وآسان از سخن گفتن چون شماست بدینگونه خوی گرفته ام

TaTi

مدیر بخش
اول شما
مفهوم
" جهان هستی " رو برای من تعریف کن
تا بعد براتون بگم اون طرف جهان هستی چی می بینی!!!!!
:smiliess (3):

soso26

New member
درود

برای پاسخ به این پرسش ها ما نا چاریم و باز ناچاریم از دانش کمک بگیریم چون دانش تنها چیزی است که می تواند پاسخ درست را به ما بنمایاند از راه مذهب نمی تواند جز با خیالبافی و آرزوهایی درونی خودمان در مورد خدا سخن گفت

اگر دوست دارید در مورد بودن خدا یا نبودن آن گفتگو کنیم بهتر است سرنگار جدایی بزنید ومن بی طرفانه بر آیند پژوهش های خود را در مورد آفریدگار شناسی به شما بگویم
سلام
من اصلا نمیخوام از راه مذهب وارد شم.صحبت های من اصلا ربطی به دینو مذهب نداره
اگر با حرفام بحثو منحرف کردم معذرت میخوام

بالا