منابع آزمون ارشد زيست شناسي

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sahar-a

New member
بیوشیمی برای کنکور چطوره که بجای استرایر بخونم؟؟؟؟؟؟

saeed_shafi

New member
stayer khube vali baraye sherekat tu vezarat behdasht kame bayad harpero hatman bekhuni albate Dr mohamadi ye ketab dare ne name zaruriyate biochimi un kheyli khube

Mohammad gh

New member
به نظر منم بهتره که واسه جفتش ادم بخونه
حداقل با علو چندتا شانس دیگه هم میتنه داشته باشه
تازه میتونه از بیوفیزیک و مجموعه زیست هم که نصف سوالاش مال میکروبو و بیوشیمی و سلولیه هم صرف نظر کنه

bacillus.bs

New member
خوب اين اشتباهههههه
فقط يكيشو مي تونيد مگر اين كه از سال قبل شروع كرده باشيد

Immunity

Well-known member
سلام دوستان من دنبال ژنتیک برای کنکور وزارت علوم میگردم با یخورده جستجو ومقایسه باین نتیجه رسیدم که ژنتیک نخبگان نسبتا میتونه بدرد بخور باشه....
لطفا هر کدوم از دوستان این جزورو داره و استفاده نمیکنه من حاضر به خریداری هستم......ایمیلم
daneshjoo21@yahoo

آتش سرد

New member
سلام دوستان.
من کتاب ژنتیک توماس جلد یک و دو رو دارم.کاملا نو و بدون خط خوردگی. با تخفیف.......
هرکی میخواد پیام خصوصی بذاره.

susan90

New member
سلام بچه ها ... یه سوال داشتم ....
من میخوام ارشد هماتو شرکت کنم و یکی از درساش زیست سلولی ومولکولیه...
شما چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟

TrueLove90

New member
...

عجب تاپیک قروقاطی شده اینجااااا !!

بین پست های بچه ها و جاهای دیگه ، به این نتایج رسیدم ! خودمم دارم از همینا میخونم

خوبه آیــا !؟ کافی ست ؟؟؟

برای ارشد وزارت علوم! :

ژنتیک : کتاب دکتر اکرمی

سلولی مولکولی : برای کنکور دیباج + مجید مهدوی نشر خانه زیست (قسمتهای مربوطه کتاب ژنتیک اکرمی هم خوبه)

بیوشیمی : برای کنکور دیباج-خسروی
(البته رفرنس ها رو نمیدونم یکی استرایر میخونه یکی لنینجر!) (غیر رفرنسها کتاب تالیفی دکتر احسانی هم روونه و از پایه همچی گفته)

زبان : لغات 504 و تافل + کنکور سال های قبل (کافیه دیگه !؟ )

بـاکتری : (لازم نیست که پزشکی خونده بشه ، لازمه ؟؟) برای پایه میگن جاوتز خوبه ، آموزگار یا مورای چطور ؟؟!!

فارچ و ویروس و ایمنی : کتاب های برای کنکور نشر دیباج-خسروی

مجموعه زیست : کتاب خوندن واسش وقت زیادی میبره ! همون درسای دیگه رو که میخونیم کافیه ، میشه تا 50 درصد راحت زد به نظرم

بیوفیزیک : کتاب بیوشیمی فیزیک خان چمنی نشر دانشگاه فردوسی مشهد + کتاب بیوفیزیک دکتر شوشتریان نشر پیام نور

...

آخرین ویرایش:

sepid71

New member
ای خدا من میخوام بیوتک بهداشت شرکت کنم ولی هیچی ازاین تاپیک سردرنیاوردم :1dco2x0p1lilzhfpg1t

TrueLove90

New member
ای خدا من میخوام بیوتک بهداشت شرکت کنم ولی هیچی ازاین تاپیک سردرنیاوردم :1dco2x0p1lilzhfpg1t

...

دوست عزیز

این تاپیک بیشتر برای وزارت علوم هست

شما که بیوتک پزشکی وزارت بهداشت میخواین شرکت کنین ،

پیشنهاد میکنم یه سر به این تاپیک بزنین :

http://olumpezeshki.ir/thread8061.html

...

sepid71

New member
...

دوست عزیز

این تاپیک بیشتر برای وزارت علوم هست

شما که بیوتک پزشکی وزارت بهداشت میخواین شرکت کنین ،

پیشنهاد میکنم یه سر به این تاپیک بزنین :

http://olumpezeshki.ir/thread8061.html

...

ممنون
اونجا رو هم خوندم ولی هنوزم سردرگمم.
بهرحال مرسی ازت
ساری بخاطر اسپم.:riz304:

...

عجب تاپیک قروقاطی شده اینجااااا !!

بین پست های بچه ها و جاهای دیگه ، به این نتایج رسیدم ! خودمم دارم از همینا میخونم

خوبه آیــا !؟ کافی ست ؟؟؟

برای ارشد وزارت علوم! :

ژنتیک : کتاب دکتر اکرمی

سلولی مولکولی : برای کنکور دیباج + مجید مهدوی نشر خانه زیست (قسمتهای مربوطه کتاب ژنتیک اکرمی هم خوبه)

بیوشیمی : برای کنکور دیباج-خسروی
(البته رفرنس ها رو نمیدونم یکی استرایر میخونه یکی لنینجر!) (غیر رفرنسها کتاب تالیفی دکتر احسانی هم روونه و از پایه همچی گفته)

زبان : لغات 504 و تافل + کنکور سال های قبل (کافیه دیگه !؟ )

بـاکتری : (لازم نیست که پزشکی خونده بشه ، لازمه ؟؟) برای پایه میگن جاوتز خوبه ، آموزگار یا مورای چطور ؟؟!!

فارچ و ویروس و ایمنی : کتاب های برای کنکور نشر دیباج-خسروی

مجموعه زیست : کتاب خوندن واسش وقت زیادی میبره ! همون درسای دیگه رو که میخونیم کافیه ، میشه تا 50 درصد راحت زد به نظرم

بیوفیزیک : کتاب بیوشیمی فیزیک خان چمنی نشر دانشگاه فردوسی مشهد + کتاب بیوفیزیک دکتر شوشتریان نشر پیام نور

...

سلام نظرات بنده در تکمیل منابع
ژن...حسن اکرمی + تست خانه زیست شناسی مخصوصاً واو به واو پاسخ تشریحی هاش
سلولی عالیه اونم+ تست خانه زیست شناسی مخصوصاً واو به واو پاسخ تشریحی هاش
بیوشیمی هم کتاب برای کنکور کفایت میگنه به دو شرط1) زیاد تست بزنی2) بیش از ده بار کتاب را دقیق بخونی... خیلی پر نکتس!
اما میکروب و زبان که به نظرم منابعت شدیداً ناقصه!
زبان: کتاب لغت خوندن خوبه به شرطی که پیوسته و برای حداقل 6ماه زمان صرفش کنی جون توی بلند مدت جواب میده. درثانی 504 و تافل فوقش میتونن توی 10 سوال تست لغت مفید باشن. برای 15 سوال متن که خیلی هم به نسبت راحتتره باید متن خونی داشت! هر متنی خوبه، فقط کافیه در مورد شاخه های مختلف زیست شناسی و یا حداقل پزشکی باشه. هر متنی .... اما من سه کتاب خوب را معرفی میکنم:
زبان تخصصی زیست شناسی انتشارات پیام نور، زبان تخصصی زیست شناسی دکتر حسین فرهادی، زبان تخصصی میکروبیولوژی دکتر میترا احمد سلطانی+ متون تمام آزمون های گذشته ارشد زیست شناسی و کنکور های ارشد وزارت بهداشت! به راحتی می توان با خوندن این کتابا که خیلی خیلی هم از تافل و 504 راحت فهم تر هستن از 15 تست متن دست کم 14 را زد!!!!!! مثال: خودم!!
میکروب دو بخشه: 1) میکروبیولوژی2) مجموعه ایمنی ویروس قارج
این منابع برای کسانیه که می خوان درصد خوب از میکروب بیارن و میکروبیولوژی یا بیوتکنولوژی قبول بشن!
1) میکروبیولوژی خودش شامل چهار بخشه که تقریباً به تعداد مساوی از هر کدوم سوال میاد: 1 میکروب عمومی،2 باکتری شناسی(همون پزشکی)، 3میکروب محیط، 4 میکروب صنعتی و صنایع غذایی
منابع: برای عمومی بهترین منابع: بخش های اول و عمومی جاوتز، و کتاب ارزنده میکروبیولوژی عمومی دکتر ملک زاده+ بخش های ابتدایی تمام کتب میکروب پزشکی واکر مورای زینسر برای کنکور و....
برای باکتری بهترین منبع باکتری پزشکی به ترتیب مورای و جاوتز و واکر
برای محیط: میکروبیولوژی محیط نوشته دکتر شایسته سپهر(پیانم نور) میکروبیولوژِ خاک( فصل های مهم) نوشته پروفسور گیتی امتیازی+ کتاب پره اسکارت
برای صنعتی: بیوتکنولوژی صنعتی دکتر ملک زاده، میکروبیولوژی صنعتی ویتز نشر فردوسی مشهد میکروبیولوژی کاربردی پروفسور گیتی امتیازی
از هر کدوم از این 4 بخش یک کتاب یا خوب و خلاصه بخونید و بعد خوب خوب تست بزنید کافیه!
2) مجموعه ویروس ایمنی قارچ: از این بخش ها صرفاً سوال به صورت کلیات میاد... بنابراین کتب برای کنکور بخش های ابتداییش + مهم ترین نکات هر درس را باید بدونین. نیازی بخوندن کتاب های رفرنس نیست. دونستن نکات مهم کافیه. مثلا در مورد ویروس ها باید اختلافات ویروس ها از نظرهای مختلف و ویژگی ها تیپیک را بدونین و قس علی هذا...

shena

New member
دوستان سلام میخوام امسال بیوتکنولوژی وزارت علوم شرکت کنم میشه بگید چه دروسی را باید براش بخونم؟هیچی اطلاعی ندارم لطفا کمم کنید ممنون

TrueLove90

New member
دوستان سلام میخوام امسال بیوتکنولوژی وزارت علوم شرکت کنم میشه بگید چه دروسی را باید براش بخونم؟هیچی اطلاعی ندارم لطفا کمم کنید ممنون

...

سلام دوست عزیز :ad54ad:

کمی دقت کنین ! و پست قبلی رو بخونین ، همه چی رو نوشته !!! :a2d3:

...

asie67

New member
سلام بچه ها
من شبانه فردوسی مشهد قبول شدم
باورتون میشه فقط 3هفته واسش خوندم
فقط رو زبان تمرکز کنید! اول زبان دوم زبان سوم زبان بعد بیوشیمی و سلول
نیازی به خوندن میکروب و بیوفیزیک و اکولوزی نیست
این 3تا همه رو جمع میکنه با یه رتبه خوب
باورکنید

biomar

New member
آدم نمیدونه چه کار کنه... پارسال گفتن تکست نخون وقتت تلف میشه مهدوی خوندم واسه سلولی اصلا جواب گو نبود اصلا...
امسالم یکی میگه تکست نخون وقتو میگیره یکی میگه فقط کتابای اصلی یکی میگه ...
پس چی بخوووووووووووونم خب
اعصابم خورد و خمیر شده دیگه... انتخاب منابع از خوندنش خیلی سخت تره والا...

پارسال منابعم کافی نبود خیلی لطمه خوردم... مشکلم اینه تهران نیستم و فعلا هم نمیتونم برم
وگرنه خودم میرفتم همه منابعو نگاه میکردم انتخاب میکردمم شهرمم ماشالله هیچی نداره

تو چند تا تاپیک خیلی ها از کتاب خلاصه لودیش تعریف کرده بودن ولی تو یه تاپیک دیگه که یادم نمیاد کجا بود سه چهار نفر گفتن خیلی مزخرفه!!
نظر شماها چیه؟ خلاصش خوبه یا نمی ارزه و بهتره اصلشو بخرم!؟

لودیش کدوم ترجمش بهتره بالاخره!؟ خسروی 92 چاپ کرده... خوبه؟

از بین کتابای دکتر عبادی کدوم بهتره؟
( دو جلد مولکولی داره انتشارات پوران پژوهش - یه کتاب سلولی مولکولی هم داره مشترک با چند تا مولف دیگه انتشارات فرهنگ فکر کنم که یه نفر یه جا نوشته بود تسته! آره!؟ )

من وزارت علوم میخوام برا بیوشیمی بخونم بهداشتم برا بالینی
برا بالینی میخوام بیو احسانی و تستای جعفرنژاد رو بخونم. واسه علومم جواب میده اینا؟
کلا برای علوم چه منابعی رو بخونم؟ خصوصا سلولی رو...
راستی باور نمیکنم کتابای برای کنکور به تنهایی پاسخگو باشن!!!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا