منابع آزمون ارشد زيست شناسي

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

TrueLove90

New member
...

به نظر من که دارم فعلا میخونم و نظر خیلی های دیگه که خوندن ! ،

سلولی مولکولی : مهدوی + برای کنکور دیباج-خسروی + تستهای iqb (هم برای علوم هم برای بهداشت)

حالا بـرای تکمیل ریـزنکته ها میتونین مراجعه کنین به رفرنس لودیش
(خلاصه شو شناخت ندارم!) (نمیدونم هم خود رفرنس کدوم چاپ و ترجمه ش بهتره !!)

کتـاب های دکتـر عبـادی خوبن ! یک کتاب فقط مختص غشا داره !!! و سلولی و مولکولی جدای اونه ،
انتشارات کتابخانه فرهنگ هست فکر کنم
مثه ش هست انگار ، خیلی همه چیو گفته ! و زیــــاده ، به نظرم سنگین هست ،

اگه میخوای اونو بخونی خب برو لودیش بخون !!!

کلا بستگی به خودتون داره !!

اگه وقتش رو دارین ، یــه دور سـریـع مهدی و بــرای کنکور رو بخونین ،

بعد برین خود لودیش بخونبن و خلاصه نویسیش کنین

البته برای کنکورش رو باید یه عااااالمممه دور بخونین !! تا بتونین کامل مسلط شین

البته منکه لودیش نمیخونم !! :دی وقت ندارم

...

کتاب بیوشیمی دکتر احسانی نشر پوران پژوهش رو دیدم ، خوبه

قشنگ از پایه گفته و روان هست ، برای علوم خوبه ، ولی نمیدونم بهداشت رو جواب میده یا نه (زیاد شناخت روو بهداشت ندارم!)

ش هم داشتم دیدم ، زیــــاده !
بعد یه ذره سخته خوندنش ! کلا هر ای

چون شما ننوشتین که ! یـــا سر کلاسش نیستین !! پس خـونـدن از روو کتـاب قـابـل فهم تـر و بهتر و روون تـره

تست جعفرنژاد شناخت ندارم !

کتاب برای کنکور بیوشیمی نشر دیباج-خسروی ، خودم دارم میخونمش !
فوق عالیه ! بخش های بالینی هم پوشش میده

همش نکته نکته و خلاصه وار هم گفته ؛ ولی باید یه عاااالمه دور بخونینش تا کاملا مسلط شین

تست هم شناخت ندارم ! من دارم واسه علوم از تست خانه زیست میخونم که پاسخ تشریحی داره ولی فقط واسه علوم و آزاد هست

ولی iqb هم تست داره که بالینی وزارت بهداشت رو هم پوشش میده و احتمالا خیلی بهتره واسه بهداشت ،

فکر کنم پاسخنامه تشریحی هم دارن میزنن براش

بـرای کنکور ها ، بعضیــاشون شـایـد بـتـونـن بـه تـنـهـایـی کافی باشن ! مثلا
بـیـوشیمی ، ویـروس ، قـارچ

بـه شرطی که شما مـثـلا تـوو بـیـوشیمی کاملا صفـر نبـاشـیـن !!

و یــه عاااااالمممه دور اونـو بـخـونـیـن و بـخـوریـنـش !!! :)

...

آخرین ویرایش:

sahar 71

New member
سلام من تقریبا اینجا تازه واردم. از هرکی میپرسم واسه وزارت علوم چه جوری باید بخونیم میگه علوم قلق داره. خوب این قلقش چیییییه آخه؟؟؟؟؟؟:New (6)::New (6)::New (6):

biomar

New member
ممنون دوست من که وقت گذاشتی. :)
نمیدونم چرا اصلا به کافی بودن برای کنکور اطمینان ندارم ... تمام جلدهاشم دارم.
شاید اونایی که میگن برای کنکور کافیه قبلا مثلا توی دوران تحصیل لنینجر خوندن یا اطلاعات پایشون قویه. ولی من اینطوری نیستم...
مثلا یکی ازد وستای من برای علوم واسه تمام درساش فقط برای کنکور خوند!
اما من میدونستم که توی دانشجویی وقتی سلولی برداشت یا بیوشیمی، به گفته های استاد بسنده نکرد کتاب تکست خونده بود.
بنابراین برای کنکور براش مثل یه چکیده و جمع بندی خوب بود چون اصل کار رو قبلا خونده بود.

حالا از اون طرف یه دوست دیگم داشتم برعکس...
اینم زمان یونی کتابای خوب خونده بود و دانشجو یکی از یونیه ای تهران و رشته ی تاپی بود (بماند!)
دو سال پشت کنکور ارشد بود، و تمام کتاب تستی های خوب رو خونده بود
اما سال سوم که امسال بود فقط منابع اصلی رو خوند. رتبش شد 30 توی وزارت علوم!

ینی به هر حال باید اطلاعاتت خوب باشه که کتابای خلاصه جواب بدن. به نظر من...

خانه ی زیست رو تصمیم دارم بگیرم واسه علوم مخصوصا به خاطر جواباش.

پارسالم من واسه ارشد بهداشت بیوتک پزشکی، مهدوی خوندم ده دوازده دور! ولی ابدا تاکید میکنم! ابدا کافی نبود! خیلی ناقصه و سطحی توضیح داده.
بچه های بیو بالینی همه احسانی رو واسه بهداشت سفارش کردن دیگه خدا عالمه! (همشون ک.ل.اس هم رفتن البته!)
حالا واسه اطلاع عموم بگم! جع.فرنژاد کتابش درسیه ولی تست هم داره که میگن تستاش و جواباش خیلی عالیه.

سلام من تقریبا اینجا تازه واردم. از هرکی میپرسم واسه وزارت علوم چه جوری باید بخونیم میگه علوم قلق داره. خوب این قلقش چیییییه آخه؟؟؟؟؟؟:New (6)::New (6)::New (6):

راس میگن علوم قلق داره؛ قلقشم اینه که بفهمی چی باید بخونی و توی علوم چی ازت میخوان!! چون اگه بخواهی همین طوری منابع را بخونی به چند سال زمان نیاز داری!!! بسکه زیادن
زیاد تست بزن! از هر فصل 30 تا تست بزنی قشنگ میفهمی چی توی اون مبحث مهمه. دوم زیاد کتاب بخون و نکات مهم را علامت بزن و بعد فقط همونا را دوره کن
بازم میگم تست؛ تست، تست
بهتربین تستم خانه زیست شناسیه. چون هم سوالای ارشد زیسته هم پاسخ تشریحیاش مث یک کتابه!

negin gene

New member
راهنمایی

من برای سلولی j o z ve دکتر مجد و برای میکروبj o z v e دکتر آموزگار رو خوندم که خیلی برای وزارت علوم کمکم کرد و نتیجه خیلی خیلی خوبی گرفتم.

Mohammad gh

New member

برای مثال اینکه بیوفیزیک واقعا درس مطرحی نیست و معمولا اکثرا درصد این درس رو ۱۰ یا حتی ۰ میزنن یا اینکه تنه ی مشترک رو نمیخواد بخونی چون بیشترش از ژنتیک و سلولی و بیوشیمی هست و اینکه اکثرا مجموعه ی قارچ و ویروسو ایمنی رو نهایت فقط ایمنی و ویروس میخونن اونم خلاصش رو و قارچ رو میزارن کنار
در علوم مهمترین دروس به ترتیب سلولی و بیوشیمی و ژنتیک و میکروب هست و البته همه جا و همه وقت زبان مهمه.

TrueLove90

New member
...

سلام بچه ها

من این کتاب ها رو دارم ، دیگه لازم ندارمشون ، تمیز و نو هست ، خواستین توو پروفایلم پیام بدین ؛

تخفیف هم داره ، غیر تهران هم باشه بـا پست میفرستم

میکروب شناسی پزشکی جاوتز 2010 + cd ، ترجمه دکتر بهادر ، نشر خسروی-دیباج

میکروب شناسی پزشکی تالیفی دکتر بهادر ، چاپ 91 ، نشر کتابخانه فرهنگ

میکروب شناسی دکتر آموزگار ، چاپ 90 ، نشر پوران پژوهش (سیمی و نو)

http://olumpezeshki.ir/thread7233.html#post359595

...

آخرین ویرایش:

TrueLove90

New member
...

اینـا منابع پیشنهادی خودم ، برای کنکور وزارت علوم :

زبـان عمومی و اختصاصی : 504 + toefl + کنکورهای سالهای گذشته

تست :
کتاب خانه زیست شناسی (حاوی کنکورهای گذشته + پاسخ تشریحی + نکته های گرامر در پاسخها + همه لغات هم با معنی) فوق العاده س !

__________________________________________________ __________________________________

مباحث میکروب شناسی :

بـاکتری شناسی :
مورای دکتر بهادر یـــا جاوتـز

میکروب محیطی و صنعتی :
کتاب میکروب شناسی دکتر ملک زاده نشر دانشگاه تهران

ویروس :
بخش ویروس جـاوتـز یــــــا کتاب برای کنکور ویروس که خیلی قشنگ و خلاصه گفته

قارچ : کتاب برای کنکور

ایمنی شناسی : کتاب برای کنکور

تست میکروب : کتاب تست خانه زیست شناسی ؛ شامل تمام موارد باکتری و ویروس و قارچ و پروتوزا بــا پاسخ تشریحی

__________________________________________________ __________________________________

ژنتیک : کتاب از کلـاسیک تـا ژنومیک دکتر اکرمی نشر خانه زیست + کتاب برای کنکور

تست : کتاب تست کتاب خانه فرهنگ (دکتر عبادی و بیدخوری) ( واسه 10 سال اخیر بهداشت و علوم و آزاد رو داره بـا پاسخ تشریحی )

یـــا کتاب تست خانه زیست شناسی (ارشد علوم و آزاد ، با پاسخ تشریحی)

بیوشیمی : پیشنهاد میکنم کتاب برای کنکور رو ! به نظرم به تنهایی کافی و پاسخگو هست

تست :
کتاب تست خانه زیست شناسی ؛ پاسخ تشریحی هم داره

بیوفیزیک : کتاب بیوشیمی فیزیک تالیف دکتر حسن خان چمنی نشر دانشگاه فردوسی مشهد + کتاب بیوفیزیک دکتر شوشتریان نشر پیام نور

تست : کتاب تست خانه زیست شناسی یـــــا کتاب iqb

سلولی و مولکولی : کتاب مهدوی نشر خانه زیست شناسی + برای کنکور + ضروریات سلولی مولکولی محمدنژاد و بهری (که پاییز میاد )

تست سلولی و مولکلی : کتاب تست خانه زیست ؛ پاسخ تشریحی هم داره

البته من خودم همشو نمی خونم !

با توجه به رشته انتخابی تون ، و برنامه ریزی و زمانی که دارین میتونین انتخاب کنین

موفق بــاشین

...

Aysel

New member
سلام بچه ها
من شبانه فردوسی مشهد قبول شدم
باورتون میشه فقط 3هفته واسش خوندم
فقط رو زبان تمرکز کنید! اول زبان دوم زبان سوم زبان بعد بیوشیمی و سلول
نیازی به خوندن میکروب و بیوفیزیک و اکولوزی نیست
این 3تا همه رو جمع میکنه با یه رتبه خوب
باورکنید
ایول بابا
چه جالب
خوشبه سعادتتون !!!!!!!!!!

raven

Member
برای گرایش تکوینی تو گروه جانوری چه کتاب و منابعی پیشنهاد میکنید؟
کسی میدونه آینده اش چطوره و کجاها میشه با مدرکش فعالیت کرد؟

ghatre

New member
سلام دوستان.
من دنبال دانلود سوالات کنکور ارشد زیست وزارت علومم مخصوصا زبانش.
اما همه سایتا اخر سر یا ارور میدن یا مشکلی دارن.کسی لینک مشخصیو میشناسه؟
ممنون

TrueLove90

New member
سلام دوستان.
من دنبال دانلود سوالات کنکور ارشد زیست وزارت علومم مخصوصا زبانش.
اما همه سایتا اخر سر یا ارور میدن یا مشکلی دارن.کسی لینک مشخصیو میشناسه؟
ممنون

...

سلام

از این لینک میتونین سوالات آزمونهای ارشد علوم همه رشته ها رو از سال 86 تا 92 دانلود کنین

فقط باید کد و اسم رشته رو بگردین دقیق رووش کلیک کنین

لینک

...

vahista

New member
سلام.از اونجا که تو مرحله ی تکمیل ظرفیت قبول شدم کتابامو میخوام با قیمت خیلی پایین و توافقی به فروش برسونم تاهم از شرشون راحت شم وهم دوستانی که به این کنابا نیاز دارن بتونن راحتتر ازشون استفاده کنن. لیست کتابای در حد نو:شیمی مورتیمر همراه با پاسخ نامه و راهنما/درسنامه جامع زبان:امیر لزگی/فلش کارت میکروبیولوژی:پرهام جبارزاده/زیست سلولی مولکولی برای کنکور/ لیست کتابای کاملا نو که چند روز بیشتر از خریدشون نگذشته:میکروب شناسی زینسر/تست بیوشیمی:خانه ی زیست شناسی/حل و بحث512 ازمون زبان عمومی/حل وبحث 500 ازمون زیست سلولی و مولکولی/حل و بحث 1200 ازمون میکروبشناسی/reading through interaction ;2&3
اصلا نگران قیمت نباشین در ضمن چندتا فلش کارتم دارم که اگه کسی کتابهارو بخره کاملا رایگان تقدیمش میشه

سلام بچه ها
توروخدا هر کی این سوال من به چشمش خورد کمکم کنه وقتم کمه!
بچه ها بسته های اموزشی کدوم برای رشته سلولی مولکولی وزارت علوم خوبه؟
من می خوام بخرم نظرتون چیه؟
بچه ها خواهش می کنم اگه اطلاعی دارین بگین.من 88فارغ التحصیل شدم ودسترسی به هیچ دانشجویی ندارم تا ازش بپرسم از دیروزم شروع کردم واسه ارشد خوندن.دیره ولی غیر ممکن نیست که.می خوام تمام سعیمو بکنم.

Immunity

Well-known member
سلام بچه ها
توروخدا هر کی این سوال من به چشمش خورد کمکم کنه وقتم کمه!
بچه ها بسته های اموزشی کدوم برای رشته سلولی مولکولی وزارت علوم خوبه؟
من می خوام بخرم نظرتون چیه؟
بچه ها خواهش می کنم اگه اطلاعی دارین بگین.من 88فارغ التحصیل شدم ودسترسی به هیچ دانشجویی ندارم تا ازش بپرسم از دیروزم شروع کردم واسه ارشد خوندن.دیره ولی غیر ممکن نیست که.می خوام تمام سعیمو بکنم.

سلام بسته خوب نیس....کتاب فقط بدرد میخوره سوال بیشتر داشتی بپرس میتونم کمکت کنم

melinaa

New member
سلام دوستای گلم..خوب هستید همگی؟؟؟یه سوال داشتم ..هر کی میدونه لطفا جواب درست رو بده...برای کسی که تو مقطع کارشناسی معدلش 14 هستش و الان با همه ارادش و توکل به خدا برای درس خوندن داره تلاش میکنه آیا می تونه ارشد وزارت بهداشت شرکت کنه؟؟؟یعنی منظورم اینه که شرکت در ارشد وزارت بهداشت آیا بر اساس معدله؟؟؟که مثلا معدل 14 نتونه در ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت شرکت کنه؟؟؟؟ممنون میشم هر کی جواب بده..:rose:

هانیه

Well-known member
یکی از پسرای همکلاسیم ارشد ژنتیک قبول شد برای بهداشت
معدلش فک کنم همین حدود بودش تا جایی که من میدونم شرط معدل نداره .............................

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا