معرفی کتاب

tata300i

New member
بهترین کتابش کیمیاگر،کتاب "ورونیکاتصمیم میگیرد بمیرد"هم خیلی قشنگه!من اکثرکتاباشو خوندم چندتا از کتاباشو که بخونی موقع خوندن کتاب بعدی احساس میکنی داستان برات اشناست(تکراری نه ها!!!)البته این نظرمنه

آره دقیقا همینطوره
بعضی جاهاش هم میتونی حدس بزنی و در کمال ناباوری حدست درست در میاد
:thumbsupsmileyanim:

matin

New member
من چیزائی که خوندم تاریخیه ولی دو تاش رو به نظرم به درد خیلی از ماها میخوره :

ایرانیان باستان
دو قرن سکوت

salleh_313

New member
پیامبر و دیوانه جبران
کمی دیرتر سید مهدی شجاعی
مردی که غذاش بادمجان است سید مهدی موسوی

salleh_313

New member

خیلی ممنون ...اگه امکان داره یه خلاصه کوتاه از کتابا یا موضوع کلیشون رو هم بگین.
[
تقديم به پرنده ي ناباورم غزل!

تقديم به هميشه ي غم: دخترم غزل

- «بابا چرا تو شاعر خوبي نمي شوي؟!»

هي گريه مي كند وسط دفترم غزل

هي جيغ مي كشد كه به دنيا بيايد از...

هي مشت مي زند به خودش در سرم غزل

من از وسط دو نصف شدم: مهديِ... همين!

و نيمه ي جدا شده ي ديگرم: غزل

از من نخواه، هيچ! كه اين عمر مانده را

در انتظار مرگ به سر مي برم غزل

اصلا ً برو... و دختر يك مرد خوب شو

من احمقم، هم، لجنم، من خرم غزل!

بابا تو را كتك زده؟! بابا بد است! بد!

ديوانه ام! ببخش مرا! شاعرم غزل!!

چيزي نمانده است برايم به غير تو

اوّل غزل، هميشه غزل، آخرم غزل
مردی که غذاش بادمجان است سید مهدی موسوی

hoorsa

New member
بهترین رو مطمئن نیستم ولی این کتابایی که می خوام معرفی کنم ، بدون شک از جالب ترین و تاثیرگذارترین کتابایی هست که خوندم
کتاب " همه می میرند " نوشته ی " سیمون دوبووار"
فوسکا به فرمانروایی کارمونا می رسد ،می خواهد کارمونا را خوشبخت کند اما به این فکر است که این کار زمان زیادی می خواهد، با معجونی فنا ناپذیر می شود و مرگ از او می گریزد اما کارمونا برای او خیلی کوچک است ، ایتالیا هم خیلی کوچک است ، ...
" ناتوردشت " نوشته ی " جی . دی . سلینجر"
هولدن کالفید - یک نوجوان آمریکایی - که تن به درس نمی دهد و از دبیرستان اخراج می شود...طی چند روز اتفاقات جالبی برایش رقم می خورد که در پس هر کدام ، هر چه بیشتر به سرگشتگی اش در جامعه ی آن زمان آمریکا پی می بریم
پ.ن:
البته یک ترجمه ی دیر هم هست با نام "ناطور دشت" که من نخوندمش اما گفته شده که هولدن کالفیلد آنجا ، پسرک آرام تر و سر به زیر تری هست نسبت به پسرک شرور "ناتوردشت" !
و اما کلام آخر :
آیا روایت هولدن کالفیلد همان روایت رایموندو فوسکا نیست ؟ با این تفاوت که یکی فناناپذیر و دیگری فانی ؟ اصلا آیا هولدن کالفیلد و فوسکا با هم در بقا و فنایشان تفاوتی دارند ؟ هر دو فنا ناپذیرند

آخرین ویرایش:

BBT

New member
اگه بتونین یه توضیح یا قسمت هایی از اون کتاب هم یگید عالی میشه

حسان

Well-known member
یکی از بهترین کتاب هایی که خوندم :
در شاهراه موفقیت لاک پشت نباشید...
دکتر کریمی...

BBT

New member
فزض کنیم که مرد ها از سیاره مریخ و زن ها از سیاره ونوس هستند در روزگاران قدیم روزی مریخی ها با تلسکوپ های خود ونوسیها را کشف کردند .
با نگاهی کوتاه ، احساستی در آنها برانگیخته شد که بی سابقه بود .
آنها عاشق شدند . در فضا به سیاره ونوس پرواز کردند و ونوسیها با آغاوش باز به آنها خوش آمد گفتند . آنها ناخودآگاه میدانستند که چنین روزی پیش خواهد آمد دل هایشان مملو از عشقی شد که قبلا احساس نکرده بودند

BBT

New member
بله درست حدس زدین کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی

حسان

Well-known member
میشه یه توضیحی دربارش بدین ؟
این کتاب ده فصل داره
1- درک حقایق
2-ابزار تصویر ذهنی
3- راهکارهای تولید دانایی
4- خلق دانایی
5- منشا توانایی
6-تبدیل دانایی به توانایی
7- بستر تولید ثروت
8-راهکارهای تجارت
9- به کار گیری نقدینگی عمر
10- ثروت ماندگار...
این کتاب یه یادآوری برای قدرت های با القوه ما هاست که باید باالفعلش کنیم...

BBT

New member
نه نه پس بچه های کتاب خون انجمن کوشن چرا نمیان نه نه
726020_sad.gif

leylii

New member
katabe taghviyat o tamarkoz fk az dr jozef morfi tarjoome hoshyar _razmazma in ketab 14 fasle v dar morede ravabete rooh ba tandooroosti,,, moaleje bimare ravani az rahe door,,,aghlo kherad az halale moshkelat ,,,ghodrate khalaghe rooh,,,, ghodrate fk,,,,,,tarso kam rooi roo cheghone az beyn bbarim... che rftari ba digaran konim .....b soye khoshbakhti,,,,, chegone bar ehsasat o hayejanate khod mosalat shavim ......v hemat dashte bashoo pish roo .....fk konam ketabe khili khobiye man k khili estefade kardam azash omidvaram k u ham khoshetoon biyad

leylii

New member
ketabe pirooziye fk asare orizen_astoot_marden....tarjoome reza seeyed hooseeyni ..in ketabam k 20fasle v dar morede ghodrate khiyal,,fk farmanravaye voojood,,anan k az fk kar mikoonand dar toofane zendegi ghargh nmishavand...,,,fk ham baeese salamati ham baeese bimarist,,,,tars bozorgtarin dooshmane ma,,,,,,chegoone mitavan tars roo shekast dad ,,,,,chegone bar hayejanat ghalabe koonim ,,,,,baraye in k tabe ba nshati dashte bashim che konim ,,,,,,nofoze fk,,,,imanoo eteghad,,,,,,,noghate zaf roo byabim,,,,,zibai cheghoone kasb mishavad ,,,,oina b nazare man khili khobe

leylii

New member
razhaye moafaghiyat dar zendegi az mansoore safai inam ketabekhobiye v dar morede nasihat taye afrade bozorg to zendegi o gofte masalan ....
b jaye jangidan bar an shavid k dar yabiid chegoone doost bdarim az (katrin pandr))
agar dar kari shoro eshtiyagh az khodeman nshan nadahim shoghe ma ro b zaval migozarad az (antooni rabinnz
ensan bayad raha dar lahze zendegi konad az (eskavel shin))
tarsoo ngarani rahzanane zaman hastand az (eskavel shin)

بالا