مطالعه گروهی گروه بازمانده های ارشد 92

nori

New member
دوستای گلم درسای حفظیو چه جوری بخونیم بهتره
من واسه خوندنشون ی ذره مشکل دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام، خوش اومدی! با تگرار. سعی کن مطالب را اگه یه بار خوندی. زیر مهم هاش خط بکشی و فردا و آخر هفته ها هم نکات مهم را یه نگاهی بندازی. بار اول دوم شاید احساس کنی حفظ نشدی اما از دفعه های بعد خوب حفظ میشی.dancegirl2.gif

mohammad63

Well-known member
۱ـبچه ها من از امروز شروع کنم تا کی باید یه دورم تموم شه؟ ۲ـ برای دوره کردن چه مدت وقت نیاز داریم؟ ۳ـ من جزوه های موسسه معین رو دارم خوندن همین کافیه یا باید کتاب هم بخونم؟

سپیده جان اینکه بستگی به توانایی خودت داره.... البته فرمول نوری میتونه خیلی کمکت کنه.... ولی سعی کن این یکی دو ماه رو خیلی از مسائل حاشیه ای رو بذاری کنار.... مث دید و بازدید/قرار با دوستان...
به نظر من کتاب اصلیتو سعی کن چند منبع بخونی...
انشالا که میرسی

reyhaneh

New member
وای چه خوب پس یعنی منم میتونم؟خیلی ناامید بودم !حالا واقعا روزانه چند ساعت باید خوند وموفق شد؟سخته!!:33:

celine

New member
سلام ریحانه جوووون خوبی عزیزم ؟ من تازه با اینجا آشنا شدم

celine

New member
ریحانه همون طور که گفتم اصلا این چند وقته درست نخوندم یعنی خیلی کم خوندم ولی با حرفای این بچه ها حس میکنم دوباره امید توی من زنده شده:thumbsupsmileyanim:

baboliau

New member
سلام به همگی
روز خوب و پر از انرژی ای رو براتون آرزو میکنم(همراه با مطالعه فراوان و مفید!)
شنیدم که میگن ما ایرانی ها انسانهای "دقیقه نود" هستیم ،و لی این مساله برای ما خوب جواب داده چون اکثر موفقیت های بزرگ رو در دقیقه نود کسب کردیم
شاید بخاطر این باشه که تا در شرایطی سخت ،تحت فشار و استرس قرار نگیریم پیش رفتن به سوی هدف کمی برامون سخته!(فشار روانی برامون یه جور نیروی محرک هست!)
نمیدونم با من موافقید یا نه ولی فکر میکنم تحت همین شرایط سخت ما امسال همگی دانشگاه تهران قبولیم:smilies-azardl (113

baboliau

New member
دوستای گلم درسای حفظیو چه جوری بخونیم بهتره
من واسه خوندنشون ی ذره مشکل دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست خوبم
به نظر من کتاب هایی رو بخون که خلاصه دروس دارن
با این کار هم جلو میوفتی و هم مسلط تر میشی
اگه وقت بیشتری داشتی میتونی یک سری رفرنس های اصلی مهم رو هم بخونی
ولی من با دوستان موافقم
اگه امروز کتاب یا مبحثی رو مطالعه کردی حتما دوره کن تا در حافظت بمونه
به این صورت :
خواندن مبحث +تکرار 10 دقیقه بعد+تکرار 24 ساعت بعد+تکرار یک هفته بعد+تکرار یک ماه بعد

فقط کافیه بار اول مبحث رو خوب بخونی دفعات بعد فقط جملات اصلی(که با مداد قرمز علامت گذاشتی) و لغات مهم (که با هایلایت مشخص کردی) رو گذری و سریع نگاه کن
امتحان کن جواب میده:auizz3ffy9vla57584x

آخرین ویرایش:

nori

New member

جاده ی موفقیت سر راست نیست
پیچی وجود دارد به نام شکست
دور برگردانی به نام سردر گمی
سرعت گیر هایی بنام دوستان
چراغ قرمز هایی بنام دشمنان
چراغ احتیاط هایی بنام خانواده
تایر های پنچری خواهید داشت به نام شغل
اما اگر یدکی بنام عزم داشته باشید
موتوری به نام استقامت
و راننده ای بنام خدا
به جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد.

bacillus.bs

New member
خط كشيدن زير نكات مهم يك كار بسيار اشتباه در خواندن است به خصوص در دوره اول

hoorsa

New member
سلام بچه ها...خداقوت...می بینم که دیگه دارید با بازمونده بودن خداحافظی می کنید....بسیار عالی
می خواستم یه کم آژان بازی در بیارم:
بچه ها حتما شکل های کتاب رو نگاه کنید و با دقتم نگاه کنید...خیلی تو فهم مطالب بهتون کمک می کنه...حتی اگه یه جاهایی شکل نداشت خودتون یه شکل ساده براش بکشید حتی اگه تو نقاشی اینطوری هستید :1dco2x0p1lilzhfpg1t
یه فرمول من در آوردی اما مهم که می تونه کمکتون کنه این هست : وقتی یه مطلبی ر ومتوجه نمی شید یا یادتون میره یه پوزخند گوشه ی لبتون بندازید و بگید :واقعا خنده داره،اینارو بعضیا کشف کردن اون وقت من حتی نتونم کشفیات اونارو بفهمم و حفظ کنم ؟مگه اونا از مریخ اومده بودن...نه این امکان نداره...بعد با این حالت :65d6a5d6s:شروع به درس خوندن کنید که مثلا درسا براتون خیلی ساده ست...همش بگید اوه ه ه ه...این برای من مث یه شوخی می مونه رفیق...بالاتر ازینا چی داری....منظورم اینه که به خودتون تلقین کنید که درس ها براتون راحت هستن حتی اگه مثل من هیچی از سلولی و میکروب نمی دونید و تو محاسبات باقیمونده ی کرایه تاکسی تون هم دچار مشکل میشید...
هر وقت هشدار موبایلتون بیدارتون کرد و شما تصمیم گرفتید که هشدار رو قطع و دوباره بخوابید این جمله رو تکرار کنید : برای خواب غفلت از در و دیوار لالایی می بارد...بعد می بینید که چطور از خواب می پرید طوری که سرتون به سقف می خوره...امتحان کنید
به این فکر کنید که الان رقیباتون دارن می خونن و شما دارید خنده بازار یا هانیکو نگاه می کنید...بازم سرتون به سقف می خوره
هر وقت ناامید شدید اینو با خودتون تکرار کنید : درست در لحظه ای که یک نفر می گوید من نمی توانم ، یک نفر دیگر که در حال دیدن همان موقعیت است می گوید چه فرصت بزرگی
هیچکی با 2 ماه تلاش و شدید خوندن و فیلم ندیدن و مهمونی نرفتن نمرده...پس نترسید و عین بچه های خوب درستونو بخونید...چون اگه نخونید مجبورید سال بعد بازم همین حرفای منو تحمل کنید

آخرین ویرایش:

nori

New member
یک صفحه متن نوشتی در حد المپیک. توی جمله آخر که همه را خراب کردی!!!
یعنی با این همه انرژی که به همه میدی که همه قبولین؛ خودت قراره سال دیگه هم اینجا باشی؟ یعنی خودت قبولیت را باور نداری؟

ولی خداییش این جمله را در وصف در ودیوار اتاق من گفتیا:
برای خواب غفلت از در و دیوار لالایی می بارد

hoorsa

New member
یک صفحه متن نوشتی در حد المپیک. توی جمله آخر که همه را خراب کردی!!!
یعنی با این همه انرژی که به همه میدی که همه قبولین؛ خودت قراره سال دیگه هم اینجا باشی؟ یعنی خودت قبولیت را باور نداری؟

ولی خداییش این جمله را در وصف در ودیوار اتاق من گفتیا:
برای خواب غفلت از در و دیوار لالایی می بارد

نه خب نوری جان...به هرحال ما قبولم بشیم که بازم میایم اینجا با بچه ها همراه شیم اونا هم قبول شن مث همین دکتر مجتبی که صفحه ی اول اومد به بچه ها انگیزه داد

mohammad63

Well-known member
وای چه خوب پس یعنی منم میتونم؟خیلی ناامید بودم !حالا واقعا روزانه چند ساعت باید خوند وموفق شد؟سخته!!:33:

ریحانه تو میتونی..مطمئن باش... خوب فرمول نوری رو حتما ببین......سخت هست اما بعد از هر سختی اسایشی هست که خیلی لذت بخشه

mohammad63

Well-known member

نه خب نوری جان...به هرحال ما قبولم بشیم که بازم میایم اینجا با بچه ها همراه شیم اونا هم قبول شن مث همین دکتر مجتبی که صفحه ی اول اومد به بچه ها انگیزه داد

هورسا:
هرچه بگندد نمکش ..... وای بحال اینکه آژان ما نومید بشه.... نبینم همچین روزی روووو.... جسارت نشه ولی حرفتو پس بگیر

mohammad63

Well-known member
سلام محمد خیلی خوشحالم با بچه های اینجا آشنا شدم .فرمول نوری چیه؟

خواهش میکنم دوست عزیز. ما هم خوشحال از اشناییتون
فرمول نوریک
اول ببین به طور متوسط در روز چقدر میخونی. بعد کل حجمی که باید از کتابا بخونی را تقسیم بر مقدار به دست اومده کن. تعداد روزی که در شرایط متعادل طول میکشه تا تمام کنی بدست میاد.

nori

New member
خواهش میکنم دوست عزیز. ما هم خوشحال از اشناییتون
فرمول نوریک
اول ببین به طور متوسط در روز چقدر میخونی. بعد کل حجمی که باید از کتابا بخونی را تقسیم بر مقدار به دست اومده کن. تعداد روزی که در شرایط متعادل طول میکشه تا تمام کنی بدست میاد.

قابل توجه همه دوستان. این فورمول مال منه.
حق کپی محفوظ است.
حواستون را جمع کنید هرگونه استفاده از آن بدون ذکر نام " نوری" پیگرد قانونی دارد
در هنگام استفاده به نام و نشان نوری توجه فرمایید.

....:25r30wi:

zohreh22

New member
کفش هایم کجاست ...

باید بند هاش رو محکم تر ببندم.....

سهراب جان من رو ببخش

بچه ها سلام
خدا قوت

با امید به خدا گام ها رو باید محکم تر برداریم..

یا علی مددی:a2d3:

آخرین ویرایش:

baboliau

New member
خط كشيدن زير نكات مهم يك كار بسيار اشتباه در خواندن است به خصوص در دوره اول
مرسی از توجه ت به موضوع
میدونم که در دور اول حداکثر باید زیر 10 درصد مطالب رو خط کشید و اونم زیر لغات کلیدی و اصولیش هم همینه که شما میگین
ولی در این وقت کمه 2ماهه برای کسی که دقیقه ی نودی هست این موقعیت وجود نداره که اصولی پیش بره
پس باید روی حفظ کردن بیشتر تاکید کنیم تا برقراری اصول مطالعه که وقت زیادی میبره
دلم میخواد روش شما رو هم برای خوندن بدونم
شاید بتونیم چیزهای مفیدی یاد بگیریم
بقیه دوستان هم اگه روش خاصی برای مطالعه دارن لطفا بگنیه جمع بندی از همه روش ها میتونه خیلی مفید باشه

درضمن دوستان خوبم به این نکته توجه کنین که چندین بار مرور باعث ثبت مبحث در ذهنتون میشه(البته این فرمول کاملا تایید شده و تاکیید شده است )
تکرار 10 دقیقه بعد+تکرار 24 ساعت بعد+تکرار یک هفته بعد+تکرار یک ماه بعد
من خودم امتحان کردم به قول معروف با این روش مطالب ملکه ذهنتون میشه
:smilies-azardl (113

آخرین ویرایش:
بالا