مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

mehrshad.namdar

New member
سلام به همه و خسته نباشین یه سوالای دیگه هم دارم از بچه های تغذیه میخام راجع به کانالهای سدیمی وابسته به ولتاژ و وابسته به لیگاند بدونم ممنونم اگه واسه این سوالمم جوابی دریافت کنم

تو بخش سلول فیزیولوژی گایتون مفصل توضیح داده . مطالعه کنید همه چی نوشته شده.

- - - Updated - - -

سلام به همه و خسته نباشین یه سوالای دیگه هم دارم از بچه های تغذیه میخام راجع به کانالهای سدیمی وابسته به ولتاژ و وابسته به لیگاند بدونم ممنونم اگه واسه این سوالمم جوابی دریافت کنم

- - - Updated - - -

زیست فراهمی تو کدوم قسمته بیو یا تغذیه

تغذیه ! مواد معدنی عمده...

ilaidasarmad

New member

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

تغذیه ! مواد معدنی عمده...
اخه من این کتابارو ندارم[emoji17] [emoji17] [emoji17]

mehrshad.namdar

New member
کانال های چند دسته اند که یکی از این ها کانال های پروتئینی هستند. دو مشخصه برجسته این کانالها یکی قابلیت نفوذ پذیری انتخابی این کانالهاست . یعنی یک سری مواد رو اجازه عبور میدن و یک سری رو نه. و ویژگی دیگه شون اینه که حاوی یک سری gate ها هستند که باز بسته شدن اونها یا با واسطه سیگنال های الکتریکیه ( کانال های وابسته ولتاژ) یا به واسطه مواد شیمیایی که به پروتین های کانال متصل میشن ( وابسته به لیگاند.... کانال های سدیمی هم وابسته به ولتاژ و وابسته به لیگاند داره. ....
...

ilaidasarmad

New member
کانال های چند دسته اند که یکی از این ها کانال های پروتئینی هستند. دو مشخصه برجسته این کانالها یکی قابلیت نفوذ پذیری انتخابی این کانالهاست . یعنی یک سری مواد رو اجازه عبور میدن و یک سری رو نه. و ویژگی دیگه شون اینه که حاوی یک سری gate ها هستند که باز بسته شدن اونها یا با واسطه سیگنال های الکتریکیه ( کانال های وابسته ولتاژ) یا به واسطه مواد شیمیایی که به پروتین های کانال متصل میشن ( وابسته به لیگاند.... کانال های سدیمی هم وابسته به ولتاژ و وابسته به لیگاند داره. ....
...
باز هم سپاسگزارم

ilaidasarmad

New member
سلام یه راهنمایی دیگه هم میخاستم راجع به فصل ویتامینها من هر کاری میکنم جذب ویتامینها یادم نمیمونه شرایط جذب چقد مهمه متفاوتن بعضیا فعال بعضیا وابسته به حامل و......

mehrshad.namdar

New member
سلام یه راهنمایی دیگه هم میخاستم راجع به فصل ویتامینها من هر کاری میکنم جذب ویتامینها یادم نمیمونه شرایط جذب چقد مهمه متفاوتن بعضیا فعال بعضیا وابسته به حامل و......

ویتامین ها رو از بالا به پایین لیست کنید. جلوشون نحوه جذب رو بنویسید. ویتامین هایی که نحوه جذب یکسانی دارند رو با هم حفظ کنید.
خیلی سوال نیومده سابق بر این. ولی طراح های سوال گاهی ضد کنکوری سوال طرح می کنند...

ilaidasarmad

New member
ویتامین ها رو از بالا به پایین لیست کنید. جلوشون نحوه جذب رو بنویسید. ویتامین هایی که نحوه جذب یکسانی دارند رو با هم حفظ کنید.
خیلی سوال نیومده سابق بر این. ولی طراح های سوال گاهی ضد کنکوری سوال طرح می کنند...
ممنونم ......

saintangle

New member
سلام.من آزمون شرکت کردم.دو جمعه ی دیگ ازمون دارم تقریبا نصف منابع.تغذیه رو میخونم.زبانم همراهش...

امیر 68

New member
سلام دوستان کتاب تست برای فیزیولوژی رشته تغذیه از بین این دو تا کتاب کدومو پیشنهاد میکنید

1000 تست دکتر اصغر قاسمی یا همراه با پاسخ تشریحی؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان کتاب تست برای فیزیولوژی رشته تغذیه از بین این دو تا کتاب کدومو پیشنهاد میکنید

1000 تست دکتر اصغر قاسمی یا همراه با پاسخ تشریحی؟

امیر 68

New member
سلام
ببخشید دوستان من کتاب 1100 لغات عبدالله قنبری از انتشارات جنگل و میخونم به نظرتون کنکور ارشدو پوشش میده؟ لازم خونده بشه یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین

mehrshad.namdar

New member
سلام
ببخشید دوستان من کتاب 1100 لغات عبدالله قنبری از انتشارات جنگل و میخونم به نظرتون کنکور ارشدو پوشش میده؟ لازم خونده بشه یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین

سلام نه برای کنکور حتما لزگی رو بخونید و کتابی که معرفی کردید کافی نیست

mona3614

New member
سلام نه برای کنکور حتما لزگی رو بخونید و کتابی که معرفی کردید کافی نیست

سلام دکتر میگم لغات لزگی رو ندارید واسمون بفرستید با ترجمه آخه مرتب کردن و ترجمه تک تک لغات خیلی وقت گیر و سخته. مثلا اگه ی دفترچه لغت باشه اسکنشو بزارید خیلی عالی میشه من تازه لزگی شروع کردم این لغت دراوردن داره انگیزمو کم میکنه خیلللللللللللللللللللی سخته :65d6a5d6s:

powered

New member
با سلام خدمت شما عزیزان.امیدوارم کنکور خوبی رو پیش رو داشته باشین.من چندتاکتاب اصلی دارم و کاملا نو و خط خوردگی هم ندارن.اما به دلایل شخصی از خوندن این رشته فعلا منصرف شدم و قصد فروش کتابامو دارم.
تمامی کتابهای زیر آخرین ویرایش هستند.
بیوشیمی رضامحمدی /فیزیولوژی گایتون ترجمه نیاورانی /زبان لزگی/تست فیزیولوژی قاسمی/lqbتغذیه جلد یک/ ج..ز.وه های تغذیه مح.مد .زاده/
جز..وه ها هم صحافی شده هستن.
در صورتی که قصد خرید دارید به ایمیلم پیام بفرستید.

mehrshad.namdar

New member
سلام دکتر میگم لغات لزگی رو ندارید واسمون بفرستید با ترجمه آخه مرتب کردن و ترجمه تک تک لغات خیلی وقت گیر و سخته. مثلا اگه ی دفترچه لغت باشه اسکنشو بزارید خیلی عالی میشه من تازه لزگی شروع کردم این لغت دراوردن داره انگیزمو کم میکنه خیلللللللللللللللللللی سخته :65d6a5d6s:

سلام
چند صفحه قبل ترجمه لغات و متن های لزگی رو برای دانلود گذاشتم

mona3614

New member
سلام
چند صفحه قبل ترجمه لغات و متن های لزگی رو برای دانلود گذاشتم

مرسی دانلود کردم ولی هم لغت و معنی بهم چسبیدن هم بعضی هاش غلظه مثلا oral رو بیضی معنی کرده اگه همش اینجوری باشه چی? خودتون همینو خوندین؟

بالا