مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

ilaidasarmad

New member
من احتیاج به کتاب تستم دارم که نمیدونم از کجا چجوری تهیه کنم کسی میتونه کمکم کنه

digoxin

New member
بروبچ تا کجا پیش رفتید . من دارم کرواس رو تموم میکنم و مدرن رو میخوام بخونم . نامردم اگه رتبه تک نیارم

mehrshad.namdar

New member
سلام منم امسال تغذیه شرکت میکنم البته همراه با بهداشت ایمنی بخاطر همین فشرده میخونم بعضا از برنامم عقب میمونم البته من کتاب نمیخونم جزوات کلی تهیه کردم شرایط تغذیه چجوریه دوستی هست که بتونه سوالات کنکور ارشد تغذیه سال 90 به بعدو همراه با پاسخنامه تشریحی برام بزاره یا که سایتشو معرفی کنه ممنون میشم

کتاب آی.کیو...ب.ی کل سوالات سال های قبل رو بهصورت تشریحی داره. میتونید تهیه کنید و استفاده کنید

mehrshad.namdar

New member
من کتابای تستی جدا هم میخاستم برای بیو فیزیو تغذیه چه کتابایی تهیه کنم

برای همه آی. کیو.. ب. ی هست. برای فیزیو هزار تست فیزیو اصغر قاسمی و گنجینه سوالات فیزیو اصغر قاسمی. برای بیو هم گنجینه سوالات بیو جعفرنژاد

- - - Updated - - -

من کتابای تستی جدا هم میخاستم برای بیو فیزیو تغذیه چه کتابایی تهیه کنم

برای همه آی. کیو.. ب. ی هست. برای فیزیو هزار تست فیزیو اصغر قاسمی و گنجینه سوالات فیزیو اصغر قاسمی. برای بیو هم گنجینه سوالات بیو جعفرنژاد

ilaidasarmad

New member

- - - Updated - - -

مممممنونم از لطفتون

mona3614

New member
آقا مهرشاد میشه ی عکس ازین کتاب 1000 تست فیزیو که میگین بزارین چون من هرچی سرچ میکنم نیست.... فقط مال ی مولف دیگه رو دیدم. لطفا عکستون جدید باشه اگه ممکنه چون فک کنم قبلا ی 500 تست بوده که دیگه چاپ نمیشه

mehrshad.namdar

New member
آقا مهرشاد میشه ی عکس ازین کتاب 1000 تست فیزیو که میگین بزارین چون من هرچی سرچ میکنم نیست.... فقط مال ی مولف دیگه رو دیدم. لطفا عکستون جدید باشه اگه ممکنه چون فک کنم قبلا ی 500 تست بوده که دیگه چاپ نمیشه

سلام منم همون 500 تست رو دارم ولی با دکتر قاسمی که صحبت کردم ایشون گفتن دیگه 500 تست چاپ نمیشه و 1000 تست فیزیو برای ارشد تغذیه رو چاپ کردن. ی زمانی خ..لی..لی این کتاب رو عرضه می کرد. ی سوال بفرمایید فکر کنم بتونید پیداش کنید.

ilaidasarmad

New member
عناصر با زیست دسترسی کم: اهن کروم و منگنز
عناصر با زیست دسترسی متوسط: کلسیم منیزیوم
عناصر با زیست دسترسی زیاد: سدیم پتاسیم کلر ید و فلوراید
بنابراین جواب گزینه 2 هست.
دوستان این مطالب به طور کامل در رفرنس ذکر شده.
زیست فراهمی تو کدوم قسمته بیو یا تغذیه

rawy

New member
باسلام
عذخواهی می کنم که پست ظاهرا نامرتبط هست, اما در عمل می تونه مرتبط باشه

"هر کس خود را شناخت، خدای خود را شناخته است"
انسان به عنوان یک موجود دارای اختیار, مسیر زندگی خود را تحت چارچوبی که در آن زندگی می کند انتخاب میکند, و توانایی حرکت در گستره ای از حیوانیت یا فرشته خویی را دارد.
با توجه به باورهای موجود در رابطه با برتری انسان بر سایر مخلوقات, چگونه است که برخی خلاق و قدرتمند و خداگونه می شوند و بعضی نعمت زندگی را تحت فشار و استرس و افسردگی سپری می کنند و چه بسا به زندگی خود خاتمه می دهند؟
فرض کنیم یک اتومبیل آخرین مدل با تجهیزات کامل در اختیار داریم, در صورتی که با نحوه کاربرد آپشن های آن آشنا نباشیم آیا تفاوتی با اتومبیل از رده خارج دارد؟
شاهکار خلقتی که در ما به ودیعه نهاده شده, ذهن ماست و ما با استفاده ی آگاهانه از آن امکان تعیین مسیر زندگی خود را داریم, و یا با سپردن خود به ذهنی که توسط دیگران برنامه ریزی غلط شده و با زندگی در ناآگاهی امکان رفتن به قهقرا برایمان فراهم است.
در هر صورت انتخاب با خودمان است و ما در قبال این انتخاب مسئولیت داریم.
جناب دکتر سعیدی, برنامه ای برای شناساندن قدرت ذهن و توانایی های بشر در نظر دارند که به رایگان در حال اجرا می باشد و به طرق مختلف امکان دسترسی به کاتالوگ و راهنمای ابرکامپیوتر جهان هستی (ذهن انسان) فراهم است:

از طریق کانال تلگرام
در قسمت جستجوی تلگرام آپدیت شده تان این عبارت NLPlife@ را تایپ کنید و بعد از مشاهده ی کانال مربوط وارد آن شده و در قسمت پایین کلمه ی JOIN را بزنید

از طریق آپارات
ویدیو های ان ال پی تخصصی

از طریق اینستاگرام
https://instagram.com/MetaNLP

" اگر دانش در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد "
با ارتقاء خودمان و گام برداشتن جهت خودسازی و پیرو آن ارتقاء جامعه مان, افتخار عنوان ایرانی را به افتخارات تاریخی مان پیوند بزنیم

به عزیزانتان اطلاع دهید

آخرین ویرایش:

ilaidasarmad

New member
سلام یه سوال از دوستان کدوم ویتامین در دیالیز از بدن دفع میشه واینکه افراد دیالیزی با کمبود کدام ویتامینها مواجه میشن ممنونم اگه دوستانی که میدونن جواب بدن

digoxin

New member
سلام یه سوال از دوستان کدوم ویتامین در دیالیز از بدن دفع میشه واینکه افراد دیالیزی با کمبود کدام ویتامینها مواجه میشن ممنونم اگه دوستانی که میدونن جواب بدن

ویتامین های محلول در چربی در دیالیز دفع نمیشن چون در کبد ذخیره شدن . ما توی بخش دیالیز به بیماران مواد حاوی پتاسیم میدیم چون پتاسیم دفع میشه به همراه ادرار البته داروهای دیورتیک هم باعث دفع سدیم و پتاسیم میشن بجز اسپیرونولاکتون . ولی در جواب به سوال شما . ویتامین های گروه ب مخصوصا ب6 که خیلی حیاتیه و کمبودش باعث انمی مگالوبلاستیک میشه . دفع میشه . بخاطر همین معمولا تخم مرغ پخته شده دریافت میکنن بیماران به همراه شیر . با تشکر

- - - Updated - - -

ویتامین های محلول در چربی در دیالیز دفع نمیشن چون در کبد ذخیره شدن . ما توی بخش دیالیز به بیماران مواد حاوی پتاسیم میدیم چون پتاسیم دفع میشه به همراه ادرار البته داروهای دیورتیک هم باعث دفع سدیم و پتاسیم میشن بجز اسپیرونولاکتون . ولی در جواب به سوال شما . ویتامین های گروه ب مخصوصا ب6 که خیلی حیاتیه و کمبودش باعث انمی مگالوبلاستیک میشه . دفع میشه . بخاطر همین معمولا تخم مرغ پخته شده دریافت میکنن بیماران به همراه شیر . با تشکر

ilaidasarmad

New member

- - - Updated - - -

ممننونم از راهنماییتون

ilaidasarmad

New member
سلام به همه و خسته نباشین یه سوالای دیگه هم دارم از بچه های تغذیه میخام راجع به کانالهای سدیمی وابسته به ولتاژ و وابسته به لیگاند بدونم ممنونم اگه واسه این سوالمم جوابی دریافت کنم

mehrshad.namdar

New member

بیشترین دفع مربوط به اسید فولیک چون اسید فولک به شدت dialyzable هست بنابراین توصیه به مصرف مکمل فولات به میزان 1 میلیگرم پر دی می کنند. کمترین دفع در ویتامین های محلول در آب ب12 چون متصل به پروتین هست. در ویتامین های محلول در چربی بیشترین دفع ویتامین ای. بیشترین افزایش نیاز نسبت به RDA مربوط به نیاسین که 20 میلی میشه.
کمبود های احتمالی در افراد دیالیزی: فولات نیاسین ریبوفلاوین و پیریدوکسین به دلیل کاهش دریافت از طریق رژیم غذایی( رژیم غذایی خاص افراد دیالیزی)
به دلیل اورمی و مهار فعالیت فسفریلاسیون پیریدوکسین و انالوگ های اون بعضی از ویتامین های محلول در اب تداخلاتی پیش می یاد
مکمل های ویتامین دی هم بخاطر پیشگیری از هایپر پاراتیروئیدیسم و اهن در افرادی که با اریتروپویه تین تحت درمان هستند گاها نیازه بیسفسفونات ها هم برای پیشگیری از تحلیل استخوانی گاها و .........

آخرین ویرایش:
بالا