مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

mona3614

New member
چرااااا اینقد بی حالین؟؟؟؟ اینطوری میخواین ارشد بخونین؟؟؟ هرکس بیاد بگه تا الان تا کجا خونده..

mona3614

New member
من خيلي كم خوندم هنوزم ساعت مطالعه م پايينه روم نميشه گزارش بدم [emoji17]

خو منم کم خوندم اشکال نداره که مهم چند ماه آیندس
اصلا من میگم:smilies-azardl (181
تغذیه: کربوهیدرات.چربی. هضم و جذب. انرژی. ویتامین A D E K B1. رژیم گوارش تحتانی و فوقانی. کبد و پانکراس. تیرویید. قلب. Hiv. آلرژی
زبان دارم 504 میخونم تا درس 16 خوندم دیدم هیچی یادم نیس از اول شروع کردم.
بیوشیمی: آب و الکترولیت. ساختار اسید آمینه و پروتیین و کربوهیدرات و آنزیم
فیزیو هم سلول و نصف قلب

niusha-200008

New member
خوب پس منم گزارش بدم انشالله سعي ميكنم برسم به شما
تغذيه: انرژي، كربوهيدرات،چربي، پروتيين،ويتامين a،d ،e ،k
بيوشيمي:اب و الكتروليت، اسيد امينه پروتيين و هموگلوبين
فيزيو : سلول و يكم عضله

niusha-200008

New member
201ff95696f5c47bb473c6d300f6cf3d.jpg

اين يه نمونه از برنامه ازمون خ ل ي ل ي هست،به نظرتون خوبه با اين برم جلو؟
سرفصل هاي ازمون اولش نسبت به زمانش خيلي كمه ولي هفته هاي بعدش فشرده ست نميدونم خوبه يا نه

mehrshad.namdar

New member
سلام به همه. خوشحالم همه مشغول درس خوندنید
این که میگم تجربه شخصی خودم هست. سعی کنید در آزمون های یک شرکت کنید و ترجیحا حضوری باشه
با این کار از یک طرف مطالعه تون هدفمند میشه و با شرایط کنکور از قبل آشنا میشید و اگر نتیجه مناسبی در آزمونها نگرفتید میتونید قبل از کنکور ایرادتون رو اصلاح کنید از طرف دیگه با دیدن افرادی که هر دو هفته با جدیت با شما رقابت میکنند انگیزه مطالعه تون افزایش پیدا میکنه و در حقیقت محرک شما برای حرکت رو به جلو هست و از کسالت درس کم میکنه و هیجان درس خوندن رو بیشتر میکنه.
اگرچه برنامه های موسسات استاندارد نیستن ولی پیش رفتن با اونها مزایای بالا رو داره.
اگر در آزمون ها جز نفرات برتر باشید همیشه میتونید امیدوار باشید در کنکور هم جز نفرات برتر و پذیرفته شده باشید. انشا الله

niusha-200008

New member
سلام به همه. خوشحالم همه مشغول درس خوندنید
این که میگم تجربه شخصی خودم هست. سعی کنید در آزمون های یک شرکت کنید و ترجیحا حضوری باشه
با این کار از یک طرف مطالعه تون هدفمند میشه و با شرایط کنکور از قبل آشنا میشید و اگر نتیجه مناسبی در آزمونها نگرفتید میتونید قبل از کنکور ایرادتون رو اصلاح کنید از طرف دیگه با دیدن افرادی که هر دو هفته با جدیت با شما رقابت میکنند انگیزه مطالعه تون افزایش پیدا میکنه و در حقیقت محرک شما برای حرکت رو به جلو هست و از کسالت درس کم میکنه و هیجان درس خوندن رو بیشتر میکنه.
اگرچه برنامه های موسسات استاندارد نیستن ولی پیش رفتن با اونها مزایای بالا رو داره.
اگر در آزمون ها جز نفرات برتر باشید همیشه میتونید امیدوار باشید در کنکور هم جز نفرات برتر و پذیرفته شده باشید. انشا الله

خيلي ممنون بابت راهنمايي هاي خوبتون
دفعه ي پيش كه پرسيدم شما ازمون هاي خ ليلي رو از نظر تعداد شركت كننده ها تاييد كردين، حالا به نظرتون برنامه ي ازمون چقدر ميتونه مهم باشه؟

mehrshad.namdar

New member
خيلي ممنون بابت راهنمايي هاي خوبتون
دفعه ي پيش كه پرسيدم شما ازمون هاي خ ليلي رو از نظر تعداد شركت كننده ها تاييد كردين، حالا به نظرتون برنامه ي ازمون چقدر ميتونه مهم باشه؟
بله جامعه اماری بالایی داره. من م سسه خاصی رو توصیه نمی کنم و همه خوب هستند. مهم شرکت در ازمونه تا از مزایای اون بهره مند بشید.
برنامه ازمونها مهمه و سعی کنید خودتون رو به برنامه ازمون برسونید. ولی در کنار برنامه ازمون برای خودتون هم برنامه ای جداگانه داشته باشید. بعضی از سرفصل های یک ازمون ممکنه برای شما ساده باشه. این نباید باعث بشه زمان مطالعتون کم بشه. برعکس اون اگر سرفصل یک ازمون برای شما سخت بود باید تمام تلاشتون رو بکنید تا تمام مباحث رو بخونید و خودتون رو به اون ازمون برسونید. علاوه بر ازمون ها برای خودتون برنامه مرور و رفع اشکال داشته باشید و ایرادات و نقاط ضعفتون در ازمون های گذشته رو با مراجعه به رفرنس مجددا مرور و برطرف کنید.
یادتون باشه ازمون های اول بخاطر کم بودن حجم مطالب ورودی به ذهن ساده است ولی به تدریج که پیش میرید کار مشکل میشه چون مطالب فراگرفته شده و ورودی به ذهن زیاد میشه. از یک طرف باید به فکر ازمون پیش رو باشید و از طرف دیگه به فکر حفظ مطالب اموخته شده. و این یعنی باید خودتون هم برنامه ای مجزا داشته باشید تا موفق بشید.
در 4 ازمون اول سعی کنید جلوتر از ازمون ها پیش برید تا فرصت مرور بیشتری داشته باشید. در 4 ازمون بعدی منطبق با برنامه ازمون پیش برید و مطالب گذشته رو هم مرور کنید.
اگر زمان بین دو ازمون 2 هفته است 10 روز رو برای خوندن مطالب تست زدن و 3 روز رو برای مرور و رفع ایراد اختصاص بدید. روز 14 هم ازمون میدید.
یادتون باشه باید حتما جز نفرات برتر باشید. اگر نیستید باید بگردید دنیال نقطه ضعفی که نمیزاره شما جز برترین ها بشید. الان اون رو برطرف کنید. هر چی که هست...

niusha-200008

New member
كدام يك از ويتامين هاي زير در تشكيل كلاژن در بافت پيوندي نقش دارد؟
١) رتينول
٢) توكوفرول
٣) پيريدوكسين
٤) ريبوفلاوين

اين سوال غلطه؟

آخرین ویرایش:

niusha-200008

New member
در ساختمان كدام يك از ويتامين هاي زير گوگرد وجود دارد؟
ويتامين اي
ويتامين ث
ب١٢
ب٦

solarbeh

New member
سلام
گوگرد در ساختار ویتامین تیامین-- بیوتین و پنتوتنیک است

niusha-200008

New member
نه گزارشي نه سوالي نه جوابي!
نميدونم خوبه يا بد!!!![emoji3]
يعني همه دارن با تمام قوا ميخونن وقت ندارن بيان يا كسي ديگه درس نميخونه!

niusha-200008

New member
من خودم كارشناسي تغذيه خوندم، هم مطب دارم هم كلينيك كار ميكنم. اين كه ميگين فارغ التحصيلا ناراضين به خاطر اينه كه درامد اين رشته نسبت به رشته هاي سطح پايين تر كمتره و اينه كه باعث ناراحتيه و الا هميشه كار هست

digoxin

New member
من خودم كارشناسي تغذيه خوندم، هم مطب دارم هم كلينيك كار ميكنم. اين كه ميگين فارغ التحصيلا ناراضين به خاطر اينه كه درامد اين رشته نسبت به رشته هاي سطح پايين تر كمتره و اينه كه باعث ناراحتيه و الا هميشه كار هست

بهتون تبریک میگم واقعا . من توهین نکردم . اخه خیلی وقته دارم درباره ی رشته ها تحقیق میکنم توی این تاپیک ها مینویسن تغذیه ها بدبختنو فلان . من مطمئنم اگه کسی واقعا توی این رشته متخصص بشه هم پر درامده هم خیلی شیک . و بخاطر همین با تمام قدرت دارم میخونم با اینکه از بیوشیمی هیچی نمیفهمم ولی عاشق کتاب های کراوس شدم . واقعا با انگیزه دارم میخونم و ظرفیت پذیرشش هم برام اهمیت نداره . اگه بین الملل هم قبول بشم میرم چون علاقه دارم به این رشته . و امیدوارم که بتونم از شما عزیزان هم توی این تاپیک راهنمایی بگیرم ...

بالا