مطالعه گروهی رشته تغذیه ویژه کنکور ارشد 94

Fatemeh Abedi

New member
ویژگی لکوترین:
1. توسط آنزیم 5-لیپواکسیژناز در گلبولهای سفید، ماستئسیت،پلاکت و ماکروفاژ تولید میشه
2. ایجاد شوک آنافیلاکسی، حساسیت و التهاب، افزایش نفوذپذیری رگ، فعال شدن گلبول سفید، اتنقباض عضلات صاف ریه و مجرای گوارش

Fatemeh Abedi

New member
ویژگی لیپوکسین:
1. از طریق مسیر لیپواکسیژناز در گلبولهای سفید ایجاد میشه
2.تنظیم کننده سیستم ایمنی
3.با اثر بر رگها فشار خون را تغییر میدهد.

rahaazad

New member
بیوشیمی ضروریات کتاب خوبیه. اما کامل نیست برای ارشد تغذیه
در مورد برای کنکور باید بگم کتاب واقعا خوبیه.
بیوشیمی خ رو متوجه نشدم!!!!
اما اگه بخواین تک کتاب برای بیوشیمی بخونید مطمئنا جلوی کسایی که بیوشیمی رو خوب خوندند کم میارید.
برای بیوشیمی به هیچ عنوان به یک کتاب بسنده نکنید.

خدا رو شکر میگم به خاطر دوستای خیلی خوبی مثل نوتر عزییییییییییز
ایشا.. همیشه ارامش داشته باشی نوتر جان
منظورم خ ل ... بود به نظرتون کدومش به عنوان رفرنس اصلی بخونم؟؟؟(اسم رو نمیتونم بنویسم پاک میشه)

آخرین ویرایش:

rahaazad

New member
گزارش هفته سوم:
تغذیه اسیدامینه و پروتین*بیو اسیدامینه و پروتین*فیزیو در دست اقدام!!!خودمم نمیفهمم دارم با فیزیو چیکار میکنم!!ببخشید*زبان لغات 1100
من فصل کربوهیدرات تغذیه نداشتم واسه همین برنامه هفته بعد اجرا کردم

نوتر

New member
خدا رو شکر میگم به خاطر دوستای خیلی خوبی مثل نوتر عزییییییییییز
ایشا.. همیشه ارامش داشته باشی نوتر جان
منظورم خ ل ... بود به نظرتون کدومش به عنوان رفرنس اصلی بخونم؟؟؟(اسم رو نمیتونم بنویسم پاک میشه)
خواهش میکنم

به نظرم هر دو رو بخونید. چون تکمیل کننده هم هستند. کارتون رو محکم بگیرین تا در صورتی که سوالات سخت شد بتونید از پسش بر بیاین. به نظر من در کنار هم بخونید.

بقول دوستمون مهساا با دقت هم بخونید
البته من تو پستای قبلی به دوستان گفتم متابولیسم رو از هارپر بخونید(بجز بخش مولکولی). اما فک کنم شما نخونید. چون قصدتون اینه تک منبع بخونید.

موفق باشین

mahjabin70

New member

دیگه قرار نشد کم لطفی کنیم
من تا جایی که تونستم هستم و بودم.خیلی بیشتر از خیلی ها
شده شما تا حالا سوالی رو بپرسید من جواب ندم؟؟
[/quote]

نه نشده ممنون که همیشه جواب سوالامو میدین

mahjabin70

New member
زبان مهارت ۱. فیزیو یه فصل دیگه خوندم بیو خونده شد تغذیه ویتامین تموم شد دیگه نرسیدم بیشتر از این بخونم :sadsmiley:

atash

New member
سلاااااااااام بچه ها دلم براتون تنگ شده بود:ad54ad: من این هفته اصلا نتونستم بخونم:sad: کسالت داشتم و بستری شدم و نتونستم بیام انجمن ولی الان حالم بهتر شده و دوباره شروع کردم خدایا سلامتی رو از کسی نگیر آمین

mahjabin70

New member
دوستان من دیگه واسه مطالعه ی گروهی نیستم.انشاالله همتون موفق بشین :rose:

aysan.m

New member
من گیج شدم میشه راهنماییم کنین؟تغذیه شامل تغذیه در دورانها و تغذیه در سلامت و تناسب و ویتامین هاست دیگه؟من رشتم صنایع غذایی هست واسه همون نمیدونمممم

mahjabin70

New member
چرااااااااااااااااا کجا داری میری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خودمو نمیتونم به برنامتون برسونم سرم خیلی شلوغ میشه یک ماه دیگه مراسم عروسیمه ساعات مطالعم خیلی کم میشه دوست خوبم.,ولی سعی میکنم وقتای اضافمو سر بزنم به اینجا.

atash

New member
فیزیو: عضلات پاپیلر در دریچه های دهلیزی بطنی وظیفه دارند از برآمده شدن بیش از حد دریچه در جریان انقباض بطنی به داخل دهلیز ها جذوگیری کنندLeftVentricleLayersRev.jpg

atash

New member
100812212161.jpg برای نشان دادن دریچه های هلالی که همون دریچه های آئورتی و ریوی هستند.
با تصویر یاد بگیرید بهتر در ذهن میمونه:riz304:

atash

New member
پس چرا کسی نیست:33::65d6a5d6s: حتما همه دارن میخونن وقت ندارن بیان گزارش بدن:smilies-azardl (181:13:

lili.94

New member
سلام دوستان عزیز. یک سوال؟ شما مادرن جدید را از چه منبعی می خونید؟ ممکنه راهنمایی کنید؟

maryam s

New member
سلام بچه هااااااا من با دوستمون مهسا صحبت کردم کلی انرژی:4d564ad6: گرفتم و میخوام از رو برنامه اون شروع کنم چون از برنا مه شما عقبم:tsimuzpzwoap1t9y3o7 از هفته آینده هم میامو گزارش میدم و حتما تا جایی که بتونم نکته هم میگم
همه پیش به سوی موفقیت:a2d3:

بالا