مطالعه گروهی داوطلبان ارشد ویروس شناسی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Tarsa

New member
همه امیدم از شما ست...
هرچی اون بالاییه بخواد همون میشه
ایشاا...شما هم قبول میشی:28:

love virology

New member
منم با اجازه تو این بحث شرکت کنم...
ترسا جان درست میگه.تو رشته علوم آزمایشگاهی رقابت و بورس تو ایمونو و هماتو است.بیشتر هم به خاطر بازار کارشه ولی اینکه بیشتر داوطلب های ویروس از رشته آزمایشگاهند به خاطر اینه که این رشته به درس های رشته ما خیلی نزدیکه.ولی راستش این رشته داوطلب های خاص خودشو داره.توی ما من فقط میخواستم ویروس شرکت کنم.دوستام ویروس رو به خاطر این که خیلی غیر قابل لمسه (نسبت به باکتری،قارچ یا انگل )دوست نداشتند.ولی به نظر من خیلی هیجان انگیزه پارتیکل های به این کوچیکی که فقط با پرتو ها سایه ای از شکلشون داریم الان اکثر بیماری های رایج دنیا را ایجاد میکنند.یه جورایی آدم را به مبارزه دعوت میکنند با مکانیسم های خاص بیماری زاییشون.باید واقعا عاشق ویروس ها باشید تا از خوندنش خسته نشید.
منم هنوز بلا تکلیفم در مورد قبولی ولی با نظر ترسا جان موافقم در مورد درس خوندن.خیلی خودتونو اذیت نکنید .درس های این رشته زیاده ولی در درجه اول ویرووس وزبان وایمنی هست.بین 5 تای دیگه رو سه تاش بیشتر از نظر وقت سرمایه گذاری کنید که پایه تون قوی تره ،دوتا دیگه شو مطالعه داشته باشی دو نمونه تست بزنید کافیه.البته بازم به نظر من.اصلا ان شالله که همگی قبول میشیم دیگه نیازی به کنکوری درس خوندن نیست.

دروود بر شما سپاس که نظرتونو گفتید حق شماست که جای خوب قبول بشید هم از نظر علمی وهم کارهای عملی از زیستیا قوی هستید پس سرنوشت حکم میکنه که بهترین جاها قبول بشید امیدوارم بهترین ها رو بدست بیاورید شاد و پیروز باشید

Adeno

New member
با سلام و عرض ادب به همه شما خواستاران علم:
توصیه ای که به شما دوستان دارم اینه که منابع مفیدتر و کم تر،اما با عمق بیشتر بخونید و اصلا نگران زمان از دست رفته و باقیمانده نباشید. چرا که هر کسی با خودش محک زده می شه وتوانایی های افراد بسیار متفاوته. چه بسا خیلی ها بسیار خوندند وموفق نشدند و خیلی ها هم مفیدتر خوندند و موفق شدند. مسیر را درست انتخاب کنید،فقط همین.
با آرزوی موفقیت همه شما عزیزان...

love virology

New member
توصیه ای که به شما دوستان دارم اینه که منابع مفیدتر و کم تر،اما با عمق بیشتر بخونید و اصلا نگران زمان از دست رفته و باقیمانده نباشید. چرا که هر کسی با خودش محک زده می شه وتوانایی های افراد بسیار متفاوته. چه بسا خیلی ها بسیار خوندند وموفق نشدند و خیلی ها هم مفیدتر خوندند و موفق شدند. مسیر را درست انتخاب کنید،فقط همین.

دروود بر شماااااا سپااااااااس که نظر دادین شما کجا درس میخوونید؟؟؟؟؟؟؟ و ویرووس در چه حالیه ؟؟/ و منبعی که استفاده کردید رو بنویسید تا دوستان هم استفاده کنند سپاااااس پیوسته شاد و پیرووز باشید

ameneh-arab

New member
با سلام و ممنون آدنو جان
میشه غیر از منابعی که خوندین رتبه و ترازتونو رو هم بگید؟

ameneh-arab

New member
دوست خوبم love virology
ممنون از لطفت. ان شالله شما هم موفق باشید.شما که مولکولی خوندید هم زیست رو خوب میتونید بزنید هم ایمنی را .زبان هم که مشترکه.ویروس را هم که میگد خیلی علا قه دارید.انگل و قارچ و باکتری هم یه کتاب از اونهایی که( برای کنکور )میزنند کافیه اگه خوب بخونید ولی با این حال سوالات قارچ وباکتری هر سال یه مدله...یه سال اینقدر آسونه که نخونده با مطالبی که از سر ک ل ا س ها یادمونه 3-4 تاشو میشه زد.بعضی سالها هم اینقدر سخت و مزخرفه که آدم پشیمون میشه چرا واسش وقت گذاشته خونده اصلا.یکی از دوستای من که سال قبل ویروس شیراز قبول شده بود میگفت 700 صفحه از ج ز و ه دکتر خ ل ی ل ی را نخوندم بلکه خورده بودم! واسه باکتری ولی سر جلسه فقط دوتا سوالاش از بود.میگفت سر جلسه بغض کرده بودم و حسابی ریختم به هم...واسه همین همه میگن زیاد واسه همه ضریب یک ها وقت نذاروخودتو اذیت نکن.:rose:

آخرین ویرایش:

Adeno

New member
amene و love virology عزیز
منابع که دیگه مشخصه و همه شما اطلاعاتی دارید. برای ویروس و ایمنی باید فقط کتاب مرجع خوند، بقیه درس ها رو از رو کتاب هایی مثل نکات برتر یا 3m به همراه پاسخ نامه تشریحیش بخونید کافیه. نگران نباشید،الان دیگه در همه رشته ها انقدر ظرفیت ها رو بالا بردن که به اندازه همه داوطلب ها جا هست!
به طور کلی ویروس و ایمنی و زبان قبولی شما رو تضمین می کنه و اون درس های ضریب 1 دانشگاه شما رو تعیین می کنه. رتبه من 24 شد ولی ترازم یادم نیست.

ameneh-arab

New member
amene و love virology عزیز
منابع که دیگه مشخصه و همه شما اطلاعاتی دارید. برای ویروس و ایمنی باید فقط کتاب مرجع خوند، بقیه درس ها رو از رو کتاب هایی مثل نکات برتر یا 3m به همراه پاسخ نامه تشریحیش بخونید کافیه. نگران نباشید،الان دیگه در همه رشته ها انقدر ظرفیت ها رو بالا بردن که به اندازه همه داوطلب ها جا هست!
به طور کلی ویروس و ایمنی و زبان قبولی شما رو تضمین می کنه و اون درس های ضریب 1 دانشگاه شما رو تعیین می کنه. رتبه من 24 شد ولی ترازم یادم نیست.

خیلی ممنون وفقط یه سوال دیگه؟کدوم دانشگاه؟ البته اگه دوست داشتین بگین مرسی

ameneh-arab

New member
آدنو جان شرمنده.یه سوال دیگه که سوال خیلی از کنکوری های امساله:
شما سال نود تو تخمین رتبه شرکت کردین یا نه؟اگه شرکت کردین رتبه تون چند شد اونجا؟شما به بچه های قبولی پارسال بیشتر دسترسی دارید.میشه لطفا واسمون بپرسید اگه تخمین رتبه شرکت کردن تفاوت رتبه شون چقدر بوده.یه دنیا تشکر:riz304::thanks:

love virology

New member
دروووووود بر Adeno و ameneh-arab سپاااااااااااس پاسخ کامل و جامع دادید به پرسشم واقعا دمتوووون گررررررم آمنه خانم امیدوارررررم که امسال پذیرفته بشید و پیروز و آدنو جان شما هم که دیگه دکتر هستید نیازی به تعریف ندارید سپاسگزارم پیوسته شاد و پیروز و سرفراز بااااااااااااشید

love virology

New member
دروود با این وضعی که این دوستان عزیز راه انداختن دیگه جون و توانی برا درس خوندن نمیموونه اصلا فکر کنم ما اشتباه زاییده شدیم یا اصلااااااا مخ نداریم ای خدااااااااا شما برررررس به داد مااااااا من دیگه پشتیبانی غیر از تو نداررررررررم خدااااا

love virology

New member
در سکوتی مانده بودم نا امید

روزم بلند شبم کوتاه مویم سپید

هر چه که بود بیهوده بود رنگی نداشت

دفتر عمر ورق میخورد آهنگی نداشت

لاکن در آن سکوت گران کسی رسید

کسی که جان به جان خسته ام دمید

هر چه بد بود از یادم رفت اندازه شدم

مه رو وا کرد خورشید آمد تازه شدم

Rahai

New member
سلام ویروس شناسای عزیز
من نمیدونم که امسال قبولم یا.... اما در هر حال خوشحال میشم همراهیتون کنم:riz304:

ameneh-arab

New member
بچه ها من میگم بیاید قرار بذاریم هر هفته یه میزلن مشخصی زبان بخونیم.هر کدوم قبول بشیم که واقعا واسه ارشد لازمه.قبول هم نشیم تو کنکور سال بعد زبان جز درس های تعیین کننده است.اگه موافقید بیاید شروع کنیم.نظرتون با کتاب 504 چیه؟3تا درس تو هفته چطوره واسه اولش؟

Rahai

New member
با خوندن زبان موافقم اما من 504 ندارم به شما هم توصیه میکنم لزگی بخون آخه لزگی خیلی وقت گیره و خیلی کامله یکی از دوستام که دوتاشو خونده بود میگفت لزگی 504 را هم پوشش میده! اما در هر حال با خوندن زبان موافقم و هستم:a2d3:

ta89

New member
:bunnyearsmiley:خوفه...منم موافقم.این هفته ایشاالله 3 درس!

love virology

New member
دروود بر همگان مو تافل میخونوم زبانم بدی نیست لغات تافل بهتره نظر من باز نظر دوستان محترم شاد و پیروز باشیددد

Tarsa

New member
:کسایی که زبان می لنگید سریع504رو جمع کنید کتابای بهتر بخونید برید سطح بالا
اصلا هم نگید من زبانم بده بخونید میتونید عالی بزنید به امید خدا

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا