مطالعه گروهی بیوشیمی بالینی-ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

marziyh

New member
سلام من یه سوال داشتم میشه برای کنکور شیمی الی رو نخوند به جاش وقت بیشتری برای شیمی عمومی گذاشت

bioshimi93

New member
سلام به همه ی دوستان بیوشیمی و غیر بیوشیمی

اول از همه پیشاپیش سال نو تبریک میگم امیدوارم سالی پر از موفقیت و شادی داشته باشید:riz304:

من برای چند روزی که تعطیلات عید هست (به جز2 روز اول عید و سیزده به در اونارو میذاریم واسه استراحت ) 25 اسفند تا 15 فروردین یه برنامه ریزی برای درس بیوشیمی مینویسم که مرور همه ی مباحثیه که تا الان خوندم البته بعضی جاهارو هم خوب نخوندم یا جامونده هر کسی دوست داشته باشه میتونه با من شروع کنه انشالله از فردا شروع می کنیم بعضی فصلها راحت هستن اگه میتونین زیاد روش وقت نذارین و 1 روزه سریع بخونید و تست بزنید مگر بخشهایی مثل متابولیسم که سخت هستن میتونید 2 روز براش وقت بذارید.الان هدف ما فقط یه مرور سریع هستش یه چیزی رو بلد نیستیم ازش رد میشیم و فقط میخواهیم هر چی تا الان خوندیم تثبیتش کنیم.بیشتر تست میزنیم و جاهایی که لازمه دوباره میخونیم.هرکسی هم خلاصه نویسی داره الان میتونه بخونه.
از آن جایی که فیزیولوژی و قابلیتهای هر فرد با دیگری متفاوته من ساعت تعیین نمی کنم هر کسی خودش با توجه به قابلیت هاش یه برنامه ریزی خوب انجام بده.

بسم الله

سر فصل ها

1-تعادل اسید و باز و تنظیم ph
2-ساختمان اسیدآمینه ها وپروتدین ها
3-آنزیم ها
4-کوآنزیم و ویتامینها
5-ساختمان کربوهیدراتها
6-ساختمان لیپیدها
7-ساختمان اسیدهای نوکلئیک
8-ساختمان و اعمال غشاهای بیولوژیک
9-زنجیره انتقال الکترون
10-متابولیسم کربوهیدراتها
11-متابولیسم لیپیدها
12-متابولیسم اسیدآمینه ها
13-متابولیسم هم و نوکلئوتیدها

موفق باشید

آخرین ویرایش:

mohana

Well-known member
سلام..
منم اگه خدا بخواد هستم..
:auizz3ffy9vla57584x
ممنون...موفق باشیـــــــــــن:rose::rose::rose:

bahar9368

New member

اول از همه پیشاپیش سال نو تبریک میگم امیدوارم سالی پر از موفقیت و شادی داشته باشید:riz304:

من برای چند روزی که تعطیلات عید هست (به جز2 روز اول عید و سیزده به در اونارو میذاریم واسه استراحت ) 25 اسفند تا 15 فروردین یه برنامه ریزی برای درس بیوشیمی مینویسم که مرور همه ی مباحثیه که تا الان خوندم البته بعضی جاهارو هم خوب نخوندم یا جامونده هر کسی دوست داشته باشه میتونه با من شروع کنه انشالله از فردا شروع می کنیم بعضی فصلها راحت هستن اگه میتونین زیاد روش وقت نذارین و 1 روزه سریع بخونید و تست بزنید مگر بخشهایی مثل متابولیسم که سخت هستن میتونید 2 روز براش وقت بذارید.الان هدف ما فقط یه مرور سریع هستش یه چیزی رو بلد نیستیم ازش رد میشیم و فقط میخواهیم هر چی تا الان خوندیم تثبیتش کنیم.بیشتر تست میزنیم و جاهایی که لازمه دوباره میخونیم.هرکسی هم خلاصه نویسی داره الان میتونه بخونه.
از آن جایی که فیزیولوژی و قابلیتهای هر فرد با دیگری متفاوته من ساعت تعیین نمی کنم هر کسی خودش با توجه به قابلیت هاش یه برنامه ریزی خوب انجام بده.

بسم الله

سر فصل ها

3-آنزیم ها
4-کوآنزیم و ویتامینها
5-ساختمان کربوهیدراتها
6-ساختمان لیپیدها
9-زنجیره انتقال الکترون
11-متابولیسم لیپیدها

موفق باشید

من فک میکنم جای مسیرهای انتقال پیام و هورمون خالی باشه شمام همین فکرو میکنین؟:black_eyed:
پیشنهاد میکنم که چن مبحث سنگین رو پشت سرهم قرار ندین خسته میشین .البته تصمیم با خودتونه

melody2010

Member
دلم بهار را می خواهد .... اما نه بهاری که دلم در آن نباشد..

دلم بهار را آرزو دارد .... اما نه بهاری که آرزویم در آن گم شود....دلم بهار را صدا می زند... اما نه بهاری که صدایم در حنجره آن مدفون شود.... دلم همه با هم بودن ها را می اندیشد ...بهاری دیگر را قرار است با هم تجربه کنیم ... چقدر دلم نزدیکی دلها را دوست دارد... و چه بی صبرانه می خواهم بهار امسال خزان دلی را در برابر خود نداشته باشد...

صدای گام فصل سبز خدا را حس میکنی؟ صدای کوچ پرستوهای خوشگل را می شنوی ؟ من دل پر اندوه را دوست ندارم ... من تنهایی حس با هم بودن را دوست ندارم ... خدایا تورا باز فریاد خواهم زد... حتی در شرایطی که بدانم جوابی در راه نخواهد بود.... به ابتدای این متن تا اینجا که نگاه می کنم ، می بینم چقدر دلتنگی پشت آن است ....بهاری زیبایی را پیش رو خواهم داشت اگر به غصه های دلم پشت پا بزنم .. اگر نگاهی دوباره و نورا تازه کنم .... دلم می خواهد بگویم بهار امسال تورا کمی کمتر از سالهای قبل دوست دارم .. اما دلم نمی گذارد.... بهار امسال هم تورا دوست خواهم داشت به حرمت سبزی درختان ... به حرمت دوست داشتن ... دوستت دارم همیشه سرسبز بمان ......خدایا تورا فریاد خواهم زد حتی اگر جوابی در راه نباشد....
بهار 93 مبارک ...
fu2735.jpg

Mahan9

New member

بسم الله

سر فصل ها

3-آنزیم ها
4-کوآنزیم و ویتامینها
5-ساختمان کربوهیدراتها
6-ساختمان لیپیدها
9-زنجیره انتقال الکترون
11-متابولیسم لیپیدها

موفق باشید

سلام منم اگه خدا بخواد همین کارو انجام میدم

victoria

New member
بچه ها من هر روز درسمو میخونم
اما خیلی الان که نزدیک عیدیم حالم بده
همش نگرانم و استرس دارم واسه قبولی
کسی میتونه کمک کنه؟

- - - Updated - - -

بچه ها من هر روز درسمو میخونم
اما خیلی الان که نزدیک عیدیم حالم بده
همش نگرانم و استرس دارم واسه قبولی
کسی میتونه کمک کنه؟

haha

New member
پیش بینی کنید جوزوه ببرید !!! البته اگه قبول شدم
فکر میکنید رتبه ام حدودا چند میشه؟
پارسال با روزی یک ساعت ونیم درس خوندن با درصد زیست60 ، شیمی 20 ،بیو 35 ،زبان 20 رتبه ام شد حدود 600
حالا امسال دارم روزی سه ساعت ونیم درس میخونم البته با کیفت خواندن بهتر!!

bioshimi93

New member
سلام
سال نو مبارک
امیدوارم سالی سرشار از موفقیت و سلامتی و شادی داشته باشید و انشالله همتون ارشد قبول بشین :riz304:

Mahan9

New member
سلام به همه بچه های بیوشیمی
سال نو به همگی مبارک باشه انشالا ک سالی پراز موفقیت برای همه باشه
1 سوال اگه بجای کتاب شیمی عمومی مورتیمر کتاب های شیمی دبیرستان رو خوند میشه ب سوالات عمومی جواب داد؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم کسی جواب بده

- - - Updated - - -

1 سوال اگه بجای کتاب شیمی عمومی مورتیمر کتاب های شیمی دبیرستان رو خوند میشه ب سوالات عمومی جواب داد؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم کسی جواب بده

bioshimi93

New member
سلام
یه سوال دارم خواهشا یه نفر که میدونه جواب بده
توی کنکور وزن اتمی عناصرو میدن؟شنیدم تو درس شیمی وزن اتمی رو میدن نیازی به حفظ کردنش نیست
اما امروز داشتم تستهای درس بیوشیمی بخش اسید و باز رو میدیم بعضی جاها وزن اتمی رو نداده بودن

alireza1980

New member
بعضی از اعداد اتمی و جرم های اتمی رایج (عناصر تناوب ۱ و۲ و۳) باید حفظ شود (دکتر نادری)

alireza1980

New member
ممنون میشم کسی جواب بده

- - - Updated - - -

ممنون میشم کسی جواب بده
حداقل به ۴۰% سوالات شیمی عمومی می توان بادبیرستان جواب داد

alireza1980

New member
اگر سوال خاصی داشتید که بشه اینترنتی جواب داد (در حوزه شیمی آلی و عمومی) می تونم کمک کنم حالاشاید مدیر محترم این بخش این رو به حساب تبلیغات بذاره که البته شاید بیراه هم نگفته باشن! مدیر محترم مجاز هستن هر بخشی از پست های من رو که با قوانین سایت همخوانی نداره حذف کنند. دکتر علیرضا نادری سهی

alireza1980

New member
کتاب لزگی معمولا سطحی متفاوت باآزمون شماداره' پیشنهاد می کنم لغتها رو از کتاب Essential words یا از ای که توسط خانم شاهرضا در آموزشگاه تهیه شده وبهتر از همه از استاد رضازاده بخونید' برای تکنیک های زبان هم کتاب یا مهندس یعقوبی مناسبه. بهرحال کتب زبانی هم در بازار موجوده که لغات پاساژهای آزمون های پیش را گردآوری کرده وبسیار خوبه و اگر سری به انتشارات کتابخانه فرهنگ بزنید چند نمونه را خواهید دید'

آخرین ویرایش:

alireza1980

New member
متاسفانه سایتتون مشکل داره و روی اعصاب منه' نه میشه ویرایش کنم و نه با نقل قول پیغام بذارم' خستم کرده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا