مطالعه گروهی بیوشیمی بالینی-ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

anital

New member
دوست عزیز همه قسمت های لنینجر رو نباید بخونییی.............باید قسمت هایی که لازمه رو بخونی ساختمان و متابولیسم بهمراه اب و اسیدو بارها.........
البته متابولیسم دولین کاملتره .....
ممنون از راهنماییتون. خدا رو شکر چیزهایی که خوندم تا حالا در همین حیطه بود.
به نظرتون احسانی بهتره یا ضروریات محمدی؟ کدوم رو تهیه کنم و از این به بعد بخوندم؟ یا جفتش؟

anital

New member
این هفته کسی نبود گزارش بده؟
من یه فصل کامل از لنینجر خوندم و خلاصه نویسی کردم. سه درس دیگه هم از 504 خوندم و لغت های قبلی رو دوره کردم.
یه نگاهی هم به خلاصه های قبلی بیوشیمیم کردم که دوباره تو ذهنم بیاد.

mohammad63

Well-known member
ممنون از راهنماییتون. خدا رو شکر چیزهایی که خوندم تا حالا در همین حیطه بود.
به نظرتون احسانی بهتره یا ضروریات محمدی؟ کدوم رو تهیه کنم و از این به بعد بخوندم؟ یا جفتش؟

احسانی مفصل تر توضیح داده و محدی نکته ای تر به موضوعات پرداخته ...............

AsiyE*

New member
سلام مطالعه گروهيتون چطوريه منم ميخوام واسه سال93كنكوربدم وشركت كنم تومطالعه گروهيتون

mohammad63

Well-known member
سلام مطالعه گروهيتون چطوريه منم ميخوام واسه سال93كنكوربدم وشركت كنم تومطالعه گروهيتون

اسیه خانوم... مطالعه گروهی به اون صورتی که شما فکر می کنید وجود نداره.... یه جورایی میشه گفت این تایپیک یه تایپیک برای اینه که بچه ها دور هم جمع بشن و سوالات و مشکلاتشون رو بپرسن و بهم انگیزه بدن... و شاید این وسط گزارشی از درس خوندنشون هم بدن.... که البته برنامه بچه ها با هم متفاوته.....

bioshimi93

New member
سلاااام....خسته نباشید
درسا خوب پیش میره؟ دوستان روزی چند ساعت میتونید بخونید؟ این روزا من زیاد نمی تونم بخونم:sad:

mina_m

New member
سلام.آخرشم نفهمیدم برای شیمی عمومی چی باید خوند؟؟؟؟؟؟لطفا یه نفر بگه...لطفا بگیییید

anital

New member
سلام... می گن جلد 1 و 2 مورتیمر... البته من 2 رو مطمئن نیستم ولی 1 خیلی از سوالا رو پوشش می ده

biomar

New member
سلام دوستان.
من امسال برای اولین سال برای ارشد خوندم. هم علوم هم بهداشت شرکت کردم ولی فقط منابع بهداشتو خوندم.
دو ساله درسم تموم شده. لیسانس زیست گیاهیم.
بهداشت برای بیوتک پزشکی. درساش میکروب، سلولی، شیمی و زبان که ضریبش سه بود.
متاسفانه با وجود مشکلاتی که اونم اصل امسال پیش اومدن و با وجود تلاشم چند تا اشتباه باعث شد خراب کنم.:sad:
کنکوری نخوندم. سوالا بر خلاف انتظارم خیلی سطحی و چرت بودن بیشتر شبیه کنکور ادبیات بود !!
مفهومات خیلی وقت گذاشته بودم و تست کم زدم این شد که این شد!

چیزی که اصلا بهش دقت نکردم این بود که با ارشد بیوتک پزشکی، دکترای چه رشته هایی میشه شرکت کرد!؟
تازه بعد کنکور دیدم رشته هایی که من خیلی دوست دارم برا دکترا ادامه بدم با ارشد بیوتک هم نمیشه رفت!
مثل دکترای ایمونولوژی که عاشقشم ولی گیاهیا نمیتونن ارشد ایمونو برن.
به همین دلیل اجبارا با وجود اون همه وقتی که یه سال سر بیوتک گذاشتم، میخوام بیوشیمی بدم و از بیوشیمی با اجازتون متنفرم!!!! :14:
ولی ارشد بیوشیمی دستش خیلی بازه برای دکترا خیلی رشته ها رو میتونه شرکت کنه.
نمیدونم واقعا... که تغییر رشته از ارشد به دکتری چند درصد عقلانی و عملیه!؟!؟

واسه بیو خیلی استرس دارم... پایم خوب نیست. یعنی فقط سه واحد بیوشیمی و آزشو گذروندم همین!
کلا به نظرتون کار درستی میکنم میخوام امسال یه رشته دیگه بدم؟
اگر بخوام بیو بدم اول چی بخونم؟
همه تاپیکا رو هم خوندم بدتر گیج شدم!! :1dco2x0p1lilzhfpg1t
اصلا نمیدونم کل مباحثی که ازش سوال میاد چیاست؟ لطفا بهم بگید.
چون فکر میکنم مبحثی بخونم بهتره تا کتابی.

مثلا متابولیسم چربی رو از روی سه تا کتاب بخونم، 1- یه کتاب که عمومی باشه، 2- یه کتاب که بالینی باشه، 3- یه کتاب که نکته ای باشه!!
4- تستاشم بزنم بعد برم مبحث بعدی. (یک سال بعععععد! :shocked:)
خب به نظرتون برای این سه نوع کتاب و کتاب تست چه کتابایی خوبترن!؟ اصلا وقت میشه؟!
چون میترسم یک کتاب همه ی مطالب رو پوشش نده.

لطفا راهنمااااااااااااااااااییم کنییییییییییییییید

آخرین ویرایش:

ریحانه-ش

New member
سلام دوستان

ببخشید من دو سوال داشتم:
یکی اینکه رفتم کتاب بیوشیمی شهبازی ملک نیا رو گرفتم، چاپ 87 هستش!!!!!! چاپ جدیدش کسی میدونه مال چه سالیه؟ الان مشکلی نیست من روی این بخونم؟!

دوم اینکه ،تو یه تاپیک دیدم گفته بودن از مباحث گیاهی زیست سوال نمیاد تو کنکور ارشد. درسته؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام دوستان.
من امسال برای اولین سال برای ارشد خوندم. هم علوم هم بهداشت شرکت کردم ولی فقط منابع بهداشتو خوندم.
متاسفانه با وجود مشکلاتی که اونم اصل امسال پیش اومدن و با وجود تلاشم چند تا اشتباه باعث شد خراب کنم.:sad:
کنکوری نخوندم. سوالا بر خلاف انتظارم خیلی سطحی و چرت بودن بیشتر شبیه کنکور ادبیات بود !!

چیزی که اصلا بهش دقت نکردم این بود که با ارشد بیوتک پزشکی، دکترای چه رشته هایی میشه شرکت کرد!؟
تازه بعد کنکور دیدم رشته هایی که من خیلی دوست دارم برا دکترا ادامه بدم با ارشد بیوتک هم نمیشه رفت!
به همین دلیل اجبارا با وجود اون همه وقتی که یه سال سر بیوتک گذاشتم، میخوام بیوشیمی بدم و از بیوشیمی با اجازتون متنفرم!!!! :14:

واسه بیو خیلی استرس دارم... پایم خوب نیست. یعنی فقط سه واحد بیوشیمی و آزشو گذروندم همین!

مثلا متابولیسم چربی رو از روی سه تا کتاب بخونم، 1- یه کتاب که عمومی باشه، 2- یه کتاب که بالینی باشه، 3- یه کتاب که نکته ای باشه!!
خب به نظرتون برای این سه نوع کتاب و کتاب تست چه کتابایی خوبترن!؟ اصلا وقت میشه؟!

رشته ها عین همن زیاد فرق ندارن.به هر کدوم علاقه داری اونو ادامه بده.خودتو درگیر نکن.

BBT

New member
سلام دوستان.

سلام
به نظرم برای موفقیت در هررشته ای شرط اول علاقه است
و فکر میکنم برای خوندن بیوشیمی این شرط خودشو بیشتر نشون میده
و علاقه هم شاید چیزی نباشه که بگیم حالا که الان وجو نداره بعد هم به وجود نمیاد
شما به نظرم اول ببین میتونی این حسی که به بیوشیمی داری رو عوض کنی حالا به طرق مختلق یا با خوندن مباحثی که برات جذابیت دارن یا راه دیگه
در غیر این صورت کارتون خیلی سخت میشه

برای منابع هم این دو تاپیک رو اول بخونید بعد اگر به نتیجه نرسیدین بنده و دوستان در خدمیتم
http://olumpezeshki.ir/thread550.html
http://olumpezeshki.ir/thread7947.html

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

قسمت های گیاهی بیوشیمی و زیست عمومی هم لازم نیست خونده بشن سوالی ازشون طرح نمیشه

konjkave

New member
سلام.آخرشم نفهمیدم برای شیمی عمومی چی باید خوند؟؟؟؟؟؟لطفا یه نفر بگه...لطفا بگیییید

من که فکر میکنم خود طراح سوالم نمیدونه از کجا سوالای شیمی عمومی طراحی می کنه.فقط پیشنهاد میکنم مورتیمر نخونید خیلی کتاب چندشی یه درست و حسابی پیدا کن.کتابای نکته و تست شیمی دبیرستان هم فکر میکنم مفید باشه.کتاب برای کنکور شیمی عمومی هم بد نیست.

آخرین ویرایش:

konjkave

New member
وااا چرا کامنتام اینجوری میاد؟؟؟؟ چرا ویرایش شده اس؟؟؟ بذارید بچه های مردم راهنمایی کنیم یه ثوابیم ما ببریم.

BBT

New member
درسته کنجکاور این طور شده که از تکرار جلوگیری بشه
شما به راهنمایی تون ادامه بده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا