مطالعه گروهی بیوشیمی بالینی-ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

setareh58

New member
سلام دوستان یه سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید:
در حضور آنتی مایسین a کدام یک از ترکیبات زیر در زنجیره تنفسی تجمع می یابد؟
کوانزیم q
سیتوکروم b
سیتوکروم c
fmn

- - - updated - - -

در حضور آنتی مایسین a کدام یک از ترکیبات زیر در زنجیره تنفسی تجمع می یابد؟
کوانزیم q
سیتوکروم b
سیتوکروم c
fmn

سلام عزیزم جوابش میشه کوانزیم q البته به گفته دکتر رضا محمدی مولف کتاب ضروریات بیوشیمی

hamed_1988

New member
در حضور آنتی مایسین A کدام یک از ترکیبات زیر در زنجیره تنفسی تجمع می یابد؟
کوانزیم Q
سیتوکروم b
سیتوکروم c
FMN

- - - Updated - - -

در حضور آنتی مایسین A کدام یک از ترکیبات زیر در زنجیره تنفسی تجمع می یابد؟
کوانزیم Q
سیتوکروم b
سیتوکروم c
FMN

سلام. جواب سيتوكروم b ميشه. كمپلكس3 داراي 3تا گروه پروستتيكه: Cyt b و Cyt c1 و Fe-S خب؟ آنتي مايسين A انتقال الكترون از Cyt b به Cyt c1 رو مهار ميكنه. پس جواب ميشه سيتوكروم b . درضمن من كتاب دكتر رضامحمدي رو هم نگاه كردم، خدمت اون دوستمون عرض كنم كه دكتر هم همين رو گفتن. صفحه309 پاراگراف 3. امكان نداره ايشون گفته باشن كوآنزيم Q ! موفق باشيد...

رها45

New member
سلام دوستان یه سئوال برا ارشد بیوشیمی بالینی میشه با هارپر قبول شد؟

hidena

New member
سلام دوستان
همگی خسته نباشید.
سوالات بیوشیمی بالینی بهداشت 3 سال اخیرو کسی دا ره؟؟؟
توکتاب تستای من که هیچ اثری ازشون نیست

- - - Updated - - -

سلام دوستان
همگی خسته نباشید.

bioshimi93

New member
سلام دوستان
همگی خسته نباشید.

- - - Updated - - -

سلام دوستان
همگی خسته نباشید.
تو اینترنت هست یه سرچ کنید پیدا میشه.:riz304:

آخرین ویرایش:

bioshimi93

New member
ویژگی عمده ی داوطلبان موفق این است که :

افردای هستند که برنامه دارند ، تمرکز می کنند و آرامش و توکل به خدا دارند.

bioshimi93

New member
سلام به دوستان سخت کوش و خستگی ناپذیر بخش بیوشیمی عصرتون بخر:thanks:
یه سوال دارم ... البته این سوال رو چندجای دیگه پرسیدم کسی جواب ندادند . امدم خدمت اساتید خودم این سوال رو بپرسم....

در اسیدوز متابولیکی میزان هیدروژن چه تغییری می کند ؟ لطفا دلیلش رو هم بگید... مرسی
آقا این هیدروژنه منو دیونه کرده آخه تو کتاب یه چیز نوشته تو جدولش یه چیز دیگه ... کلا کلافم کرده
اصلا کنترل شخصیت نداره که ....

باید برم کتابامو ببینم اما فکر می کنم چون تو اسیدوز متابولیک دلیل کاهش ph کاهش غلظت یون بیکربنات هستش پس بنابراین غلظت هیدروژن نباید تغییر کنه.
ببخشید اگر درست نبود دوستان اصلاح کنند.

alij

New member
salam, ketabe harper manabee moarefi shode nis vali bakhshe metabolismesh kheili khoobe ketabe devlin behtare
[/SIZE][/SIZE]

- - - Updated - - -

salam, ketabe harper manabee moarefi shode nis vali bakhshe metabolismesh kheili khoobe ketabe devlin behtare
[/SIZE][/SIZE]

مجید دیجی

مدیر بخش
باید برم کتابامو ببینم اما فکر می کنم چون تو اسیدوز متابولیک دلیل کاهش ph کاهش غلظت یون بیکربنات هستش پس بنابراین غلظت هیدروژن نباید تغییر کنه.

سلام مجدد یافتم
هرجا اسم اسیدوز امد (متابولیکی یا تنفسی ) میزان اسید میره بالا یعنی خون کمی اسیدی میشه (کاهش ph ) و هر زمان خون اسیدی شد یعنی میزان هیدروژن رفته بالا

- - - Updated - - -

سلام مجدد یافتم
هرجا اسم اسیدوز امد (متابولیکی یا تنفسی ) میزان اسید میره بالا یعنی خون کمی اسیدی میشه (کاهش ph ) و هر زمان خون اسیدی شد یعنی میزان هیدروژن رفته بالا

bioshimi93

New member
سلام دوستان
همگی خسته نباشید.

- - - Updated - - -

سلام دوستان
همگی خسته نباشید.

اول تو سایت علوم پزشکی دات کام عضو شو بعدش راحت میتونی دانلود کنی .سایت اصلی انجمن خودمون
دانلود رایگان سوالات کارشناسی ارشد علوم پزشکی 85 تا 92

bioshimi93

New member
بچه ها من سوالات دکترا ی 3 سال اخیر وزارت بهداشت (نه علوم) میخوام لطفا کمکم کنید.پیدا نمیشه

victoria

New member
سلام دوستان خسته نباشین
من فقط با زیست مشکل دارم چون خیلی نخوندمش آی.کیو.بی هم سئوالاتش محدوده
به نظرتون الان که 30 روز مونده کار درستیه که کتابای شب کنکور زیست سه سال و پیش رو بزنم؟

setareh58

New member
سلام دوست عزیز سوال شما سوال 20 بیوشیمی سال 1381 فصل 62 کتاب دکتر ضروریات دکتر محمدی
صفحه 910 توضیح دادن که: آنتی مایسین Aانتقال الکترون را بین سیتوکروم b و c مهار میکند.لذا باعث تجمع اشکال احیا شده سیتوکروم bخواهد شد.دریک نگاه کلی تر ،آنتی مایسین Aکمپلکس 3رامهار میکند که خود سبب تجمع کوآنزیم Q احیاء شده می گردد.درخصوص سوال لازم به ذکر است تجمع کوآنزیم Qغلط است و صحیح آ "تجمع کوآنزیم Q احیاء شده" میباشد

آقای دکتر احسانی در کتاب پوران پژوهش بیوشیمی درجواب همین سوال درصفحه 244 گفتند : آنتی مایسین A از دسته مهارکننده های کمپلکس 3 زنجیره تنفسی است و مانع انتقال اکترون از کوآنزیم Q به سیتوکروم c میشود بنابراین تمام کوانزیم های Q به شکل احیا شده درمی آید

دوست عزیز شما به اینکه کوآنزیم Q و کوآنزیم C انتقال دهنده های الکترون خارج کمپلکس ها هستن توجه کنید

آقا حامد هم به متن گفته شده در کتاب ضروریات درست اشاره کردند اما در صفحه 309 کتاب هیچ اشاره ای به تجمع کوآنزیم نشده

با ارزوی موفقیت برای همه پشت کنکوریهای اکتیو

irani

New member
سلام بچه های بیوشیمی من چنتا سوال ازتون داشتم ممنون میشم جوابمو بدین:

انزیم کربونیک انیدراز دارای وزن مولکولی 30000 میباشد، 10گرم از این آنزیم در یک دقیقه و دمای 37 واکنش هیدراتاسیون .3/. گرم گاز کربونیک را کاتالیز میکند مقدار turn over numberشو میخاد.
و از این دست مسئله هو چطو حل میشن؟
2، باتوجه به اطلاعات زیر اگر سرعت واکنش یک انزیم تا دقیقه 11خطی باشد، فعالیت ویژه انزیم چقدر است؟
غلظت اولیه سوبسترا 1میلی مول در 10 میلی لیتر ، مدت زمان واکنش 10مین ، غلظت پروتئین 10میلی گرم در 10 میلی لیتر میباشد.
3.نرمالیته سودی که /5 میلی لیتر از ان با 1/. میلی لیتر اسید یک نرمال تیتر شده چقدر میباشد؟
بقیه سولام بعدا میپرسم
ممنون

- - - Updated - - -

سلام بچه های بیوشیمی من چنتا سوال ازتون داشتم ممنون میشم جوابمو بدین:

انزیم کربونیک انیدراز دارای وزن مولکولی 30000 میباشد، 10گرم از این آنزیم در یک دقیقه و دمای 37 واکنش هیدراتاسیون .3/. گرم گاز کربونیک را کاتالیز میکند مقدار turn over numberشو میخاد.
و از این دست مسئله هو چطو حل میشن؟
2، باتوجه به اطلاعات زیر اگر سرعت واکنش یک انزیم تا دقیقه 11خطی باشد، فعالیت ویژه انزیم چقدر است؟
غلظت اولیه سوبسترا 1میلی مول در 10 میلی لیتر ، مدت زمان واکنش 10مین ، غلظت پروتئین 10میلی گرم در 10 میلی لیتر میباشد.
3.نرمالیته سودی که /5 میلی لیتر از ان با 1/. میلی لیتر اسید یک نرمال تیتر شده چقدر میباشد؟
بقیه سولام بعدا میپرسم
ممنون

hidena

New member
سلام
همگی خسته نباشید. یه سوال داشتم از شیمی عمومی کدوم مباحث مهمتره و بیشتر سوال میدن؟ لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه، وقت کمه بایدمهم تراشو بخونم، مرسی

- - - Updated - - -

سلام
همگی خسته نباشید. یه سوال داشتم از شیمی عمومی کدوم مباحث مهمتره و بیشتر سوال میدن؟ لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه، وقت کمه بایدمهم تراشو بخونم، مرسی

bioshimi93

New member
سلام
خدا قوت
بچه ها من چندبار کلید سوالات آزمون 92-93 دانلود کردم ولی جوابای درس زبان نداره نمیدونم چیکار کنم.....

bioshimi93

New member
یکی از دوستان لطف کرد برام فرستاد منم میذارم اینجا تا شماها هم استفاده کنید.:rose:

کلید زبان صبح 5شنبه 92

.some food additive.......
1.a
2.b
3.d
4.c
5.c
6.b
7.c
8.a
9.d
10.b
11.a
12.b
13.c
14.a
15.c
16.b
17.a
18.b
19.d
20.d
متن اول
calcium supplenent......
21.b
22.d
23.b
24.b
25.c
متن دوم
within the public....
26.b
27.a
28.d
29.c
30.a
متن سوم
tele_surgery.....
31.d
32.a
33.c
34.a
35.c
متن چهارم
every word.....
36.c
37.b
38.a
39.d
40.a

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا