مطالعه گروهی ارشد 93 رشته پرستاری...!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

vida68

New member
یه کتاب (که البته شبیه شده) دارم که خلاصه تمام درو.س به صو.رت نمودار واسه ارشد توش هست برای روزهای اخر خیلی خیلی مناسبه حرف نداره
اگر کسی خواست بگه تا براش کپی کنم و بفرستم
سعی میکنم تا مدی دیگه عکس چند صفحه اش رو هم بذارم

من این کتابی که میگید خوندم. کتاب جالبیه. جلدش سبز رنگه و همه اطلاعات رو داره. ولی دست آخر آدم خیلی گیج میشه از بس نمودار داره!!!!

asal67

New member
مرسی از لطفت .ان شاالله دکتری قبول شی.
سال اولتون بود ک کنکور میدادین ؟میشه برنامه روزانه خودتونو بهم بگین روزی چن ساعت و چه درسایی رو میخوندین؟
خلاصه نویسی چی؟من تو خلاصه نویسی مشکل دارم.میخوام راهنمایی شم.

21Tir

New member
سلام دوستان
من شیراز قبول شدم
میخوام تا کنکور سال دیگه اگه افتخار بدین کنارتون باشم
فلا با توجه به اینکه فرصت زیاده سعی کنین به صورت پایه ای و مفصل بخونین
مثلا برونر مارلو یا ویلی ونگ و ...
دنبال درسنامه و ... نباشین
تست هم به صورت مبحث به مبحث
در طول روز هم از تمامی درسها بخونین و همه رو با هم پیش ببرین
هیچوقت چند روز متوالی از یه درس نخونین

ممنون...آره خلاصه نویسی هم توضیح بدین... زبان چجوری میخوندین؟
و اینکه برونرا حجمشون زیاده... من که هر روز بیمارستانم اصلا فک نکنم بتونم تمومش کنم.... شما از خلاصه 4 جلدی برونر سه استاد میدونین؟
شما همه برنرارو خوندین؟مهماش کدومان به نظرتون؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

dooste_u

New member
مرسی از لطفت .ان شاالله دکتری قبول شی.
سال اولتون بود ک کنکور میدادین ؟میشه برنامه روزانه خودتونو بهم بگین روزی چن ساعت و چه درسایی رو میخوندین؟
خلاصه نویسی چی؟من تو خلاصه نویسی مشکل دارم.میخوام راهنمایی شم.

نه من قبلا 2 بار امتحان دادم
یه بارش قبول نشدم دفعه دوم قبول شدم اما قسمت نبود که برم
ایشالا مفصل نحوه خوندنمو براتون مینویسم

asal67

New member
میشه الان بگی اخه تا الان هیچی نخوندم منم امسال دادم قبول نشدم.یعنی برای بار دوم میخوام بدم برنامت خیلی کمکم میکنه .میخوام شروع کنم.لطفا؟

nurse_hopes

New member
سلام به همه همکارای عزیزم.همه جای ایران
مسال شهید بهشتی آموزش پرستاری قبول شدم.
برای کمک به بچه های کنکوری و بعنوان زکات قبولیم...یه وبلاگ زدم فقط برای مشاوره.
امیدوارم به دردتون بخوره.
nurse-hopes.blogfa.com

dooste_u

New member
میشه الان بگی اخه تا الان هیچی نخوندم منم امسال دادم قبول نشدم.یعنی برای بار دوم میخوام بدم برنامت خیلی کمکم میکنه .میخوام شروع کنم.لطفا؟

اول داشته ها تو جمع کن
نرم افزاری:اون علم و سوادی و توانایی هایی که داری مشخص کن با این سواد الانت چند درصد میتونی بزنی
سخت افزار: ها و کتابهایی رو که داری یا میتونی داشته باشی یا دسترسی پیدا کنی لیست کن

asal67

New member
من ک همیشه میگم هیچی بلد نیستم.کتابا رو دارم ولی سرعت درس خوندنم پایینه.میخوام درسنامه بخونم و و تست.میخوام برونرای اصلی رو کتاب بخونم.کدوما رو بخونم؟و میخوام خلاصه برداری کنم.ولی راهنمایی میخوام.راهنماییم کنین لطفا

21Tir

New member
اینو که من گفتم!!!!
چه خوب نوشتم هااا

میدونم شما گفتی.... بیا همین جا مشاوره بده...

- - - Updated - - -

اول داشته ها تو جمع کن
نرم افزاری:اون علم و سوادی و توانایی هایی که داری مشخص کن با این سواد الانت چند درصد میتونی بزنی
سخت افزار: ها و کتابهایی رو که داری یا میتونی داشته باشی یا دسترسی پیدا کنی لیست کن

ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

21Tir

New member
:sadsmiley:
کاش زود جواب میدادین ارشدیا

خودم جوابتو میدم....اینارو یه کنکوری گفته...

الف) وقتی برای بار اول مطلبی را مطالعه می‌کنید، حتما زیر مطالب مهم خط بکشید و یا highlight کنید؛ این کار باعث می‌شود مطالب، بیش‌تر در ذهنتان جای بگیرد، در مرتبه‌ی بعدی مطالعه اگر نکته‌ای را از قلم انداخته‌اید،‌ مجدد زیر آن را هم خط بکشید و به نکته‌هایی که دفعه‌های قبل زیر آن‌ها خط کشیده‌اید توجه بیش‌تری بکنید.

نکته‌ی اول: لازم نیست زیر کل مطالب کتاب خط بکشید، بلکه فقط نکته‌های مهم و کلمه‌های کلیدی برای ما مهم هستند؛ کلمه‌هایی که با دیدن آن‌ها می‌توانید سایر مطالب را هم یادآوری کنید؛ پس لازم است دفعه‌ی اول خیلی عمیق مطالعه کنید تا بتوانید این توانایی را پیدا کنید.

نکته‌ی دوم: به‌تر است چند دورِ مختلف زیر نکته‌های مهم علامت‌گذاری کنید؛ مثلا آن‌هایی که خیلی مهم‌اند را highlight کنید، آن‌هایی را که اهمیت کم‌تری دارند، دورشان خط بکشید و همین‌طور الی‌آخر…

ب) در مرتبه‌ی دوم (یا سوم) مطالعه شروع به خلاصه‌برداری از مطالب کنید. این خلاصه‌ها به شما کمک می‌کند مطلب را به‌تر بفهمید و سریع‌تر آن‌ها را یادآوری کنید، راحت‌تر مرور کنید و در حین مطالعه تمرکز بیش‌تری داشته باشید، مطمئن باشید اهمیت آن را به‌زودی درک خواهید کرد؛ پس آن را بسیار جدی بگیرید. خواندن یک درس فقط نیمی از یادگیری است و برای نیم دیگر آن نیاز به تکرار و تمرین دارید. (خلاصه‌نویسی و نکته‌برداری یکی از اصول بسیار مفید و موثر در تکرار و مرور می‌باشند.) حجم بالای مطالب به شما اجازه نمی‌دهد تا بتوانید تمام آن‌ها را به‌طور کامل مطالعه کنید و قطعا وقت کم می‌آورید؛ مخصوصا بعد از عید و در آزمون‌های جامع که اگر خلاصه نداشته باشید قطعا دچار سردرگمی خواهید شد؛ پس از همین امروز شروع کنید.

در حین خلاصه‌نویسی به نکته‌های زیر توجه کنید:
1) خلاصه‌تان نباید آن‌قدر زیاد باشد که تفاوت چندانی با کتاب و نداشته باشد. زیاده‌روی نکنید و کوتاه و مختصر بنویسید. کلمه‌هایی را بنویسید که با خواندن آن‌ها بتوانید یک خط یا حتی یک پاراگراف را مرور و یادآوری کنید.

2) خلاصه را از زبان خودتان بنویسید به‌نحوی که هر بار آن را دیدید تقریبا تمام مطالب مرور شود؛ اما به این دلیل گفتم که بعد از مرتبه‌ی دوم (یا سوم) مطالعه شروع به خلاصه‌برداری کنید چون این کار عملاً باعث شود راحت‌تر نکته‌های مهم و کلیدی را تشخیص داده و در خلاصه‌ی خود بیاورید. خلاصه لازم نیست کاملِ کامل باشد؛‌ اما باید به‌گونه‌ای باشد که خودِ شما با دیدن آن بتوانید اکثر مطالب را یادآوری کنید

3) مطالبی را یادداشت کنید که مهم بوده و امکان فراموشی آن‌ها زیاد باشد، هم‌چنین در نوشتن خلاصه، آن‌چه را فهمیده‌اید بیاورید نه عیناً عبارت کتاب را.

4) مهم‌ترین نکته این که «اگر خلاصه را با شرایطی که بالا توضیح دادم نوشتید، کاملاً به آن اعتماد داشته باشید و وسواس زیادی به خرج ندهید.

21Tir

New member
are,abio sefide,bekhoon ba khiale rahat,hich ketabe testi ham nemikhad bezani,hata 1doone

به قول hope شما پایه ت قوی بوده ... از ترم 3 میخوندی... ولی من چون مطمئنم برونر اصلیارو بخوام بخونم ده صفحه نخوندم مثله هر سال بیخیال میشم...امسال این کتابی که شما گفتی میخونم.....
خلاصه برداری میکردی؟

ehsan89

New member
به قول hope شما پایه ت قوی بوده ... از ترم 3 میخوندی... ولی من چون مطمئنم برونر اصلیارو بخوام بخونم ده صفحه نخوندم مثله هر سال بیخیال میشم...امسال این کتابی که شما گفتی میخونم.....
خلاصه برداری میکردی؟

man payam koja bood?hooshbari boodama,az terme 3zabano shoroo kardam badesham vizhe,dakhelio az shahrivar shoroo kardam

ehsan89

New member
1kalame kholase bardari nakardam,hata dore 6 om az aval khoondam ke shekle ketab too zehnet bashe,har chi mikhooni ta akhar hamoono bekhoon

ehsan89

New member
آره ه ه ه ه .... یادم نبود... از شهریور کنکور دیگه؟؟؟؟ فقط همینو خوندی؟؟؟ بابا ای ول...
من دارم با هوپ تو وبلاگش میحرفم با شما اینجا...نمیاد بشینه اینجا درست بگیم....بابا یهو دو تا استادو باهم گیر میاریم... شما میرین سالی یه بار میاین... باید از فرصت ها استفاده کرد..

faghat hamino bekhoon,ino khoob bekhooni ba badshansi 60kamtar nemizani,hamkelase man ba 1dor 50 zad,khilet rahat

21Tir

New member
faghat hamino bekhoon,ino khoob bekhooni ba badshansi 60kamtar nemizani,hamkelase man ba 1dor 50 zad,khilet rahat

اکی ی ی ی....پس خلاصه برداریم نمیکنم:25r30wi: آخه عادت ندارم... همینارو میخونم ایشالا قبول شم...ممنون از راهنمایی.... همکلاست قبول شد؟

ehsan89

New member
منم میخوام تبریز قبول شم... موفق باشین... شاگرد اولای ک ل ا س باشین ایشالا... ناهار دعوت نازگلم یادتون نره :25r30wi:

merc,u 2,hamino bekhoon ghabooli,man parastar naboodam ke az jaii etelaat dashte basham,etelaatam az hamin ketabe vali baghie chon nurse boodan nemidoonan savadeshoon vase ketabe ya karamoozi ya ...be in ketab etemad kon

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا