مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

dilak

New member
من سلولی بالاخره مریم خالصی میخونم خوب بود نمی دونم تا چه حدی کامل هست ولی مرورم رو هم از مهدوی انجام میدم کتاب دیگه های پیدا نکردم که خوب باشه
برا بهداشت هم اگه حوصله داشته باشم مزدوج شدن بزاره میخوام خلاصه لودیش بخونم

آخرین ویرایش:

amirreza

New member
سلوی اشک کیو در نیاورده.....؟؟؟؟؟؟؟؟:j58r36j3gcr4suxymup:smiliess (5):
خب مسلمه بعد هر تلاش و سخت کوشی یه استراحت لازمه ...اصنم عذاب وجدان نگیر لازم بوده واست:smiliess (4):

Maryam.A

Well-known member
برای سلولی فقط باید دوره کرد مرور خیلی مهمه
چون فهمیدنی نیست حفظ کردنیه

amirreza

New member
اخه انقد لامصب بی در و پیکره آدم میموونه چی بخونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13:

- - - Updated - - -

بدم میاد از درسایه حفظی....:smiliess (5):

jenetic

New member
سلام میخواستم بدونم برای سلولی و بیوشیمی کدوم کتابها مناسب ترند و کدام تست ها؟ مرسی که زودتر بهم جواب بدید

bitoo

New member
بستگي داره چه قدر وقت داشته باشين !
اگه وقت زيادي ندارين
سلولي و مولكولي مجيد مهدوي - انتشارات خانه زيست شناسي
بيوشيمي براي كنكور - انتشارات خسروي

dilak

New member
بچه ها به نظرتون با کتاب تست میکروبیولوژی انتشارات خانه زیست شناسی میشه میکروب رو 40 زد یا توقع زیادیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:33:

termeh7

New member
بچه ها به نظرتون با کتاب تست میکروبیولوژی انتشارات خانه زیست شناسی میشه میکروب رو 40 زد یا توقع زیادیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:33:

امیدت بخدا باشه ... این روزا فقط خدا میدونه قراره روز کنکور کی با چ کتابی چند بزنه والا!

Maryam.A

Well-known member

آره چراکه نه
اگر وقت داری یه کتاب تست کنکورای سال های پیش و بگیر(هر انتشاراتی) و اونارو بخون
مثلأ کل تست هارو تقسیم بر 60 روز کن روزی همون قدر تست بخون
حتمأ درصد خوبی میزنی البته با توجه به اینکه فقط تست خوندی!

آخرین ویرایش:

e-arab

New member
سلام به همه دوستان
یه سوالی ذهنمو درگیر کرده ممنون میشم اگه میدونستید جواب بدید
فصل 19 امری در مورد دیستروفی عضلانی دوشن نوشته شده که مردان مبتلا شایستگی صفر دارند درنتیجه میزان شیوع تقسیم بر 3 برابر با میزان جهش جدیده همچنین بروز در مردان 1به 20000نفر می باشد در نتیجه جهش جدید تقریبا میشه 1 به 10000
این تقسیم بر 3 دلیلش چیه؟! یعنی چی؟!
یکی از دوستان گفتند یعنی از هر 3نفربیمار یک نفر جهش جدید داشته درسته؟!!

آخرین ویرایش:

بهار70

New member
سلام بجه ها ميشه لطفا منو راج به ازمون ازمايشي راهنمايي كنيد اگه خوبه كدوم بهتره؟ چطوره؟

پروانه

New member
سلام
ببخشید،من راهنمایی میخواستم: در حال حاضر دارم برای علوم درس میخونم ولی مثلا وقتی ژن کلاسیک میخونم اگه حدودا از ساعت 7 صبح شروع کنم تا 12 ظهر شاید تقریبا 10-12 ص خونده بشه چون خلاصه نویسی هم میکنم. همون طور که میدونید حجم کتابا بالاست و من میخوام به امید خدا ژن کلاسیک و تموم کنم بعد برم سراغ امری واسه بهداشت. نمیدونم کند درس میخونم یا واقعا بقیه هم همین جورین . چند وقته که بیوشیمی نمیخونم و سلولی هم توی فصل تکنیک های مولکولی موندم و تمومش نمیکنم. حالا بماند بعضی مطالب رو باید با دقت بیشتر بخونم و فهم و تصورشون برام مشکله و تازه بعضی وقتا مطالبی رو میخونم که قبلا یه جور دیگه خوندم و فهمیدم و برام سوال پیش میاد و باید بیشتر بهشون فک کرد. زبان رو هم که خیلی وقته گذاشتم کنار!
به نظر شما چه طور درس بخونم؟ من برنامه ریزیم این طوریه که روزای فرد ژن و بیو بخونم و روزای زوج سلول و زبان اما الان که...
میگن ژنتیک و زبان خیلی مهمن، حالا اگه بخوام این دو درسو واسه هر روز بزارم برام سخته. شاید دیگه نرسم مثلا بیوشیمی یا سلولی رو بخونم( اون تعداد صفحه ای که برنامه ریزی کردم).لغتای زبان هم که زیادن، باید هر روز مرور کنم؟
راستی ، شما وقتی مثلا یه فصل ژنتیک میخونید و هنوز فصلو تموم نکردید برای خوندن ادامه ی اون فصل توی یه روز دیگه فقط همون مطالب فصل مربوطه رو که قبلا خوندین مرور میکنین و بعد میرین سراغ ادامه ی فصل یا جور دیگه ای مطالعه میکنید؟
واقعا به راهنمایی شما نیاز دارم.با تشکر

e-arab

New member
سلام
ببخشید،من راهنمایی میخواستم: در حال حاضر دارم برای علوم درس میخونم ولی مثلا وقتی ژن کلاسیک میخونم اگه حدودا از ساعت 7 صبح شروع کنم تا 12 ظهر شاید تقریبا 10-12 ص خونده بشه چون خلاصه نویسی هم میکنم. همون طور که میدونید حجم کتابا بالاست و من میخوام به امید خدا ژن کلاسیک و تموم کنم بعد برم سراغ امری واسه بهداشت. نمیدونم کند درس میخونم یا واقعا بقیه هم همین جورین . چند وقته که بیوشیمی نمیخونم و سلولی هم توی فصل تکنیک های مولکولی موندم و تمومش نمیکنم. حالا بماند بعضی مطالب رو باید با دقت بیشتر بخونم و فهم و تصورشون برام مشکله و تازه بعضی وقتا مطالبی رو میخونم که قبلا یه جور دیگه خوندم و فهمیدم و برام سوال پیش میاد و باید بیشتر بهشون فک کرد. زبان رو هم که خیلی وقته گذاشتم کنار!
به نظر شما چه طور درس بخونم؟ من برنامه ریزیم این طوریه که روزای فرد ژن و بیو بخونم و روزای زوج سلول و زبان اما الان که...
میگن ژنتیک و زبان خیلی مهمن، حالا اگه بخوام این دو درسو واسه هر روز بزارم برام سخته. شاید دیگه نرسم مثلا بیوشیمی یا سلولی رو بخونم( اون تعداد صفحه ای که برنامه ریزی کردم).لغتای زبان هم که زیادن، باید هر روز مرور کنم؟
راستی ، شما وقتی مثلا یه فصل ژنتیک میخونید و هنوز فصلو تموم نکردید برای خوندن ادامه ی اون فصل توی یه روز دیگه فقط همون مطالب فصل مربوطه رو که قبلا خوندین مرور میکنین و بعد میرین سراغ ادامه ی فصل یا جور دیگه ای مطالعه میکنید؟
واقعا به راهنمایی شما نیاز دارم.با تشکر
سلام دوست عزیز
من پیش مشاور که رفته بودم گفت دو درس اصلی یعنی زبان و ژنتیک همیشه باید تو برنامه تو باشه و دو درس بیوشیمی و سلولی رو یه روز در میون بخونید
سعی کن یاد بگیری تند بخونی اول یه دور روخونی سریع از روی مبحثی که میخای بخونی انجام بده بعد دوباره شروع کن به دقیق خوندن-اینجوری هم یاد میگیری قسمتهای مهم رو انتخاب کنی و بخونی هم سرعت خوندن و به همون میزان بازده ت بالا میره
موفق باشی

پروانه

New member
سلام
از راهنماییتون ممنونم. روش شما رو امتحان میکنم. بهش خوش بینم!
فک کنم مشکل اصلیم برای کم آوردن زمان همین بوده ، چون من تقریبا تیتر به تیتر درس میخونم و بعد تا اون مبحث رو خلاصه نویسی نکنم نمیرم مبحث بعدی(توی یه فصل). به خاطر همین موضوع هم شاید یه سری مطالب رو بنویسم که نیازی به نوشتنشون نباشه، البته بیشتر اوقات احساس میکنم تقریبا کل متن نکته داره!

راستی توی بیوشیمی برای بهداشت اگه فصلای هورمون و کوآنزیم و ویتامین خونده نشه سوالای زیادی رو از دست میدم؟ آخه انگار قبلا گفته بودن که اهمیت ویتامین ها و هورمونا زیاد نیست.
باز هم متشکرم.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا