مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

RBC!

New member
دوستان.. من یه سوال مهم دارم.

شما میخواهید آ.ز.مون های آ.ز.مایشی شرکت کنید؟؟ کجا؟؟

لطفا دوستانی که امسال کنکور دارن و دوستانی که پارسال قبول شدن، جواب بدن.

:)

shiren

New member
سلام به دوستان گل خودم من دیر به دیر سر میزنم ولی هربار یه گزارش کلی میدم هر چی که تا این مدت خوندم با مرور :ژنتیک فصل 1"2"3"7"18"19هزاره سلولی:مبحث هسته همانندسازی رونویسی و سنتزپروتین زبان:میانگین روزی20لغت بیوشیمی خدا کنه امروز بتونم فصل سوم پروین پاسالارو تموم کنم

Maryam.A

Well-known member
سلام
درصدای نفر اول ژنتیک
زیست سلولی و مولکولی(گرایش یافت نشد)
ژنتیک 88.8
بیوشیمی 72
سلولی و مولکولی 71
زبان 85

Maryam.A

Well-known member
گزارش کار این هفته:
ژنتیک: تقریبأ 15ساعت (بحث توارث ها و شجرنامه و مسائل احتمالات و بخشی از سیتوژنتیک)
زبان: تقریبأ 20ساعت ( لغت و متن تخصصی)
4 روز هم دانشگاه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BBT

ایلگار

New member
سلام به همه ی دوستای خوبم
گزارش کار هفته ی اول:
ژنتیک فصل اول امری+ نصف فصل دوم
سلولی 33 صفحه غشا
5شنبه و جمعه هم هیچی نخوندم
زبان فقط لغت
من نمیدونم برای هفته ی اول بیلان کاریمون خوب بوده یا بده لطفآ دوستای خوب متخصصم نظر بدن

آخرین ویرایش:

ایلگار

New member
ی سوال جدول 1 فصل اول (ات ژنتیکی که به دریافت جایزه نوبل پزشکی/فیزیولوژی منتهی شد) رو هم باید بخونیم من نخوندم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RBC!

New member
کتابای تست ژنتیک انسانی من :)

بچه ها یه کتاب تست خوب برای ژنتیک معرفی کنید؟؟؟؟

مریم جان.. من سه تا کتاب دارم:

1. بانک جامع سوالات ژنتیک _ تالیف : نجات مهدیه _ انتشارات برای فردا _ چاپ 91 _ قیمت 23 هزار تومن.

این کتاب تمام سوالات ژنتیکی که تا حالا تو آزمون ها اومده رو داره. علوم.. بهداشت.. ارشد .. دکترا.. همه رو داره.
مثلا فصل سرطان این کتاب 238 تا سوال داره.
جواباش بعضیا تشریحی هستند و بعضیا فقط گزینه صحیح رو ذکر کرده. (اکثرن گزینه صحیح رو ذکر کرده! :| )
فصل بندی هاش مثه کتاب امری نیست. در واقع سوالای همه ی فصل های مرتبط با هم رو، تو یه فصل جمع کرده. (موضوع های مرتبط با هم رو تو یه فصل آورده)
برای همین برای کسی که اولین باره داره امری رو میخونه، تست زنی از این کتاب رو توصیه نمی کنم.
باید به مطالب مسلط باشی تا بتونی تستاش رو جواب بدی. یعنی حداقل یه بار امری رو خونده باشی یا اون فصلای مرتبط رو با هم خونده باشی.

2. کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده ژنتیک _ تالیف: غلامرضا بیدخوری و مصطفی عبادی _ چاپ 89 _ قیمت : 8500

این کتاب همه ی سوال های ژنتیکی که توی آزمون ها اومده رو پوشش نمیده.
مثلا فصل سرطانش فقط 36 تا سوال داره (البته برای من که چاپ 89 هست اینجوریه) ولی اکثر جوابا تشریحی هستند. یعنی تا جایی که ممکن بوده، سعی کرده تشریحی جواب بده.
فصل بندی این کتاب هم موضوعیه و مطابق امری نیست. باید فصلای مرتبط رو باهم بخونی و بعد بیای تست هاش رو بزنی.
کتاب بدی نیست. یکی از دوستام میگفت برای ژنتیک فقط از روی همین کتاب تست زده.
میتونی اول از روی این کتاب تست بزنی تا برات یکم تثبت شه بعد بری سراغ بالایی.

3. کتاب مجموعه آزمون های کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی با پاسخ تحلیلی و نکات برتر!! _ تالیف: نجات مهدیه _ انتشارات جامعه نگر _ چاپ 89 _ قیمت روی جلد 15900

این کتاب همه آزمون های ژنتیک انسانی (ارشد) رو داره. برای من از سال 74 هست تا 89.
مثلا آزمون سال 87.. سوالای ژنتیک، زیست و بیوشیمی اون سال رو داره (سوالای زبان رو نداره)
جواب ها یا تشریحی هستند یا به صورت رد گزینه ای.. مثلا نوشته چرا الف و ج و د غلط هستند. یا نوشته چرا ب صحیح هست.
هر جا هم نکته ای باشه اونو تو یه کادر جدا توضیح داده.
این کتاب هم به نظر من جالب بود البته برای جمع بندی آخر!

کلا بهتره کتابی که میخری چاپ جدید باشه و بهتره اول سوالای سال قبل رو کار کنی و بعد بری دنبال سال های قبل تر.
به این فکر نکن که مثلا میخوای سوالای سال 92 رو در اردیبهشت ماه از خودت آزمون بگیری تا ببینی چقدر آماده ای و درصدات چند میشه و اگه اون سال شرکت می کردی رتبه ت چند می شد و قبول میشدی یا نه!!
اینکه تو الان راه خوندن مطالب رو یاد بگیری و درست بخونی و تست بزنی، خیلی بهتره و خیلی بیشتر می ارزه به هیجان اون روز و اون لحظه.

امیدوارم تجربه ی من برای شما دوست عزیزم مفید باشه :)
البته اینم یادآوری کنم که روش های درس خوندن هر فردی با فرد دیگه فرق داره.

آخرین ویرایش:

RBC!

New member
ی سوال جدول 1 فصل اول (ات ژنتیکی که به دریافت جایزه نوبل پزشکی/فیزیولوژی منتهی شد) رو هم باید بخونیم من نخوندم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگه قرار به خوندن هم باشه، الان بخونی تا روز کنکور یادت نمی مونه که :|

RBC!

New member
من این هفته فقط یک فصل از بیوشیمی رو خوندم.

خیلی از دست خودم ناراحتم.
635719_sigh.gif

RBC!

New member
میخوام برم تو سایت علوم پزشکی کارنامه ها رو نگا کنم، وقتی یوزر و پسورد رو میزنم میگه اجازه دسترسی به بخش های خصوصی سایت را ندارید. چرا؟؟؟

یوزر و پسوردم درسته.

ایلگار

New member
سلام
شب بخیر
2تا سوال دارم:
1ی اینکه کتاب تست مولکولی چه بخونم؟
2م اینکه شما خبر دارید که تعداد تقریبی شرکت کننده تو ژنتیک چند نفره؟

Maryam.A

Well-known member
میخوام برم تو سایت علوم پزشکی کارنامه ها رو نگا کنم، وقتی یوزر و پسورد رو میزنم میگه اجازه دسترسی به بخش های خصوصی سایت را ندارید. چرا؟؟؟

یوزر و پسوردم درسته.

آره برای منم همینو میگه فکر کنم باید دوباره عضوشیم

RBC!

New member
سلام
شب بخیر
2تا سوال دارم:
1ی اینکه کتاب تست مولکولی چه بخونم؟
2م اینکه شما خبر دارید که تعداد تقریبی شرکت کننده تو ژنتیک چند نفره؟

کتابی که من دارم:

زیست سلولی و مولکولی _ انتشارات کتابخانه فرهنگ _ تالیف : دکتر عبادی و دکتر بیدخوری _ چاپ 91 _ قیمت 23 هزار تومن.
خوبه. من ازش راضیم. سوالای کنکورهای مختلف + جواب های تشریحی طولانی!!
فصل بندی هاش منظمه.

دومین کتاب: همونی که اینجا نوشتم. مورد سه (کلیک)

آخرین ویرایش:

dilak

New member
بچه ها کسی هست لودیش اصلی بخونه یا همه خلاصه لودیشو می خونید ؟؟؟؟؟

RBC!

New member
بچه ها کسی هست لودیش اصلی بخونه یا همه خلاصه لودیشو می خونید ؟؟؟؟؟

من اینو دارم. متنش اصلا خوب نیست. دوسش ندارم:

همه میگن جـ.زوه خوبه.. من پارسال جـ.زوه زیست خریدم از ا.نوار دانش. دست نویس بود. اصلا خوب نبود. (مثلا مال عبادی بود.. اصلا نمیدونم مال کی بود!!!!)
ج نقوی که مال مو.سسه خـ.لیلی هست.. اونی که برای فروش هست، همونیه که به داوطلبا سر کـلا.س میدن یا نه؟ (کسی میدونه؟)
چند وقت پیش از دوستم یه جـز.وه گرفتم که گویا مال عبادیه! (هنوز کشف نشده جـز.وه دست نویس پارسال من که از خود مـو.سسه خریدم درسته یا اینی که دوستم بهم داده!!
716519_shame.gif
)
اما این جـز.وه دوستم، یه کلمه ش رو هم نخوندم انقدر که صفحه هاش زشت و سیاهه. الان عکسش رو میذارم.

دوستانی که ج عبادی رو دارین. میشه از متن صفحه اول و فصل بندی هاش عکس بگیرین و بذارین اینجا ؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا