مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mahnam

New member
الان شما همه منابعو خوندی فقط مونده کارنامه منو ببینی که ایشالا تموم بشه دیگه!! باشه پس اگه اینطوره تا فردا شب برات میفرستم.

ایشالا ...
کارنامتونو واسه این گفتم بذارین که همه استفاده کنیم
قصد دیگه ای نبود !

mahnam

New member
سلام ب بچه های محترم ژنتیک ک من عاشقشم. میشه ب سوالم پسخ بدید؟
من کارشناسیم هوشبریه میتونم تو کنکور وزارت علوم ژنتیک امتحان بدم یا مثل بهداشت نمیشه؟ البته بیوتکم دوست دارما ولی عشق اولم ژنتیک بود ک نشد واسه کارشناسی!!ممنون.

سلام دوست خوبم خوش اومدین
بله تا اونجایی که من می دونم می تونین ، محدودیتی واسه شرکت تو این رشتته وجود نداره

serin

New member
نگین خانوم شما دقیقا درسایی که ما رو منبع درستش مشکل داشتیم و با کمکای مهنام جون منابعو پیدا کردیم رفتین .
باور کنید منم نیاز به داشتم.خوب معلومه که خیلی کمک میکنه.خصوصا اگه استادش خوب باشه.حالا کجا رفتین؟نگین تهران که خودمو خفه میکنمااااا
مهنام واقعا وقت میذاره.الکی مدیر نشده کههههههه.راهنماییهاش دقیق و کامله.هر لحظه کنارمونه و کمکمون میکنه
اگه منابعی مثلا لنینجر و لودیش معرفی میکنه برا اینه که بیشتر بچه ها از تیر و حتی اردیبهشت شروع کردن.پس وقت خوندن دارن.در کل با اگاهی کامل منبع معرفی میکنه
ضمنا شما از کی شروع کردین؟سال اولتون بود؟یه کوچولو هم از روش مطالعتون بگین.

serin

New member
این هفته پایان همه مهمونیایی که بیشتر وقتمو میگرفت.
دیگه از فردا کاملا ازادم.انشاالله:(40):
سه شنبه و چارشنبه: 10ص فصل 5 هزاره و 6ص فصل 4.زبان هم کمی لغات لزگی و 504 وتافل

nilgun

New member
اینا گروه های دسته جمعی هستن http://olumpezeshki.ir/groups/
تو هر کدوم که می خوای عضو شی رو عضویت کلیک کن
اما تو گروه ها خبری نیست بچه ها تو تاپیک ها فعال تر هستن...

مرسی از راهنماییتون عزیزم
مهنام جان میشه بگید شما با چه برنامه ای میخونید و مرور میکنید؟ کلا در مورد برنامه ریزی و نحوه خوندن راهنماییم کنید ممنون میشم

Naltak

New member
نگین خانم من تو شهری زندگی می کنم که 1700 کیلومتر با تهران فاصله داره.نه دسترسی به کلا س دارم و نه مشاور.زمانی که تصمیم گرفتم از منابع مطمئن و درست و کامل مطلع بشم، تنها چیزی که بهش دسترسی داشتم اینترنت بود.گشتم واین انجمن رو پیدا کردم و عضو شدم.همه ی پست های تاپیک منابع ارشد ژنتیک انسانی رو خوندم و اسم کتابها و جزواتی که دوستان پیشنهاد داده بودن، یادداشت کردم.بعدش با چند تا از همکلاسیام که ساکن تهران و مشهدو... هستن و دسترسی شون به رتبه های برتر و مشاورا بیشتر از من بود، صحبت کردم.همشون همون منابعی رو که تواون تاپیک معرفی شده بود و الان مهنام جان دارن لطف می کنن و به اعضای جدید معرفی می کنن ،تایید کردن.حتی یکی از ورودی های 86 مون که مثل شما علوم بهزیستی قبول شدن همین منابع رو مطالعه کردن و در کنارش هر جا اشکال داشتن از رفرنس معرفی شده توسط وزارت بهداشت.
با اینکه تو مرکز استان زندگی می کنم اما تنها کتابی که برای ارشد تو شهرمون پیداکردم 504 و لغات تافل بود.بقیه کتابها و جزواتی رو که دارم یا خونوادم تو سفرایی که داشتن برام تهیه کردن و یا از سایت های مختلف سفارش دادم.منظورم اینه که برای تک تک کتابها و جزواتی که دارم کلی هزینه کردم، به همین خاطر قبلش خیلی تحقیق کردم که حتما اون کتاب و جز و ه ای که میخوام بخونم مطمئن باشه.
بعد از اینکه منابع رو تهیه کردم ،یه مدت برام مشکل پیش اومد ونتونستم درس بخونم و حالا که میخوام شروع کنم یه رتبه های برتری یهو پیدا شدن و میگن همه کتابها و جز و ه هایی رو که داری دور بریز و فقط این جز و ه رو از این شماره ای که میدم ،تهیه کن.شما خودتون رو بذارید جای من، چه احساسی بهتون دست میده؟
چرا بعضی از این رتبه های برتر هر تاپیکی که راجع به منابع صحبت شده حضور دارن و جز و ه هایی روکه خوندن ،زحمت می کشن و معرفی می کنن.اما یه خط هم راجع به برنامه ریزی و نحوه مطالعه برای من و امثال من که دسترسی به مشاور نداریم و میخواییم مثل اونها موفق بشیم، نمی نویسن.بهشو ن پیام خصوصی هم که میدیم میگن برای فلان درس کلا س رفتن وبرای فلان درس جز و ه داشتن.خب این که نشد نحوه برنامه ریزی.لااقل بگن همون جز و ه رو چطوری خوندن؟ کی تست زدن؟ و...
مطمئن باشید مهنام جان تا از چیزی مطمئن نباشن راجع بهش چیزی نمی گن
.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahnam

mahnam

New member
مرسی از راهنماییتون عزیزم
مهنام جان میشه بگید شما با چه برنامه ای میخونید و مرور میکنید؟ کلا در مورد برنامه ریزی و نحوه خوندن راهنماییم کنید ممنون میشم

خواهش عزیزم ...
والا من که هنوز قبول نشدم که بخوام از برنامه ی خودم بگم...
برنامه ای که از یه مشاور شنیدم به این صورت بود که هر روز زبان و درس اصلیمون (ژنتیک ) رو باید بخونیم
می مونه 2 تا درس دیگه بیوشیمی و سلولی
بیوشیمی رو مثلا 3 روز می خونیم و 3 روز بعد سلولی می خونیم و تو 3 روزی که داریم سلولی می خونیم درس بیوشیمی 3 روز قبل رو هم مرور می کنیم
و این چرخه ادامه پیدا می کنه ...
من خودم اگه یه درسی رو چند روز نخونم ازش دور میشم واسه همین سعی می کنم هر روز هم از بیوشیمی هم از سلولی چند صفحه بخونم
چون پرسیدی جواب دادم وگرنه روش مطالعه من هنوز جواب نداده عزیزم :whistle::tonguesmiley:
پیشنهاد می کنم شما از دوستای قدیمی انجمن که پذیرفته شدن در مورد برنامشون بپرسین

Maryam.A

Well-known member
مهنام راست میگه بهتره، شده 1 صفحه از همشون خوند چون
برا کنکور ما تو یه روز 4 تا امتحان داریم
پس باید ذهنمونو برای پاسخ گویی به هر 4تاشون تو یه زمان
مشخص ، آماده کنیم

Maryam.A

Well-known member
این سوالو تو تاپیک
گپ و گفتگو پرسیدم کسی جواب نداد
میشه جواب بدید؟؟؟؟؟

خانوم ها ؟ آقایون؟
شما برای رفع خستگی بعد از مطالعه چیکار می کنید؟
smiliess%20(9).gif

تو تایم استراحت چیکار می کنید؟

mahnam

New member
این سوالو تو تاپیک
میشه جواب بدید؟؟؟؟؟

خانوم ها ؟ آقایون؟
smiliess%20(9).gif

برای رفع خستگی دراز می کشم و چشامو می بندم ، ساعتمو میذارم رو 15 مینه دیگه بعد اون 15 مینو به هیچی فکر نمی کنم ( سعی می کنم فکر نکنم :whistle: )
تو تایم استراحت موزیک گوش میدم ، میام انجمن ، گاهی هم بازی کامپیوتری ...
اما ترجیح میدم کار سومو کمتر انجام بدم، به این دلیل که احتمالا سر موعد مقرر بر نمی گردم سر درسم :tonguesmiley:

newday

New member
سلام دوست خوبم خوش اومدین
بله تا اونجایی که من می دونم می تونین ، محدودیتی واسه شرکت تو این رشتته وجود نداره

ممنون عزیزم یعنی همون بهمن کنکورشه نه ولی شاید نرسم بخونم دارم درسای بیوتکم میخونم ،امسال قبول نشم باید برم طرح واسه علومم همین شرط هس ?چی بخونم واسه ژنتیک

raskolnikov

New member
دو سه روز اخیر، 10 صفحه لودیش خوندم، یه فصل ژنتیک دکتر اکرمی، 4 تا درس 504

بچه ها یه سوال! لودیش کلا اینقدر سخت جلو میره یا فقط واسه من این طوریه؟ 2-3 ساعت می شینم می خونم بعد می بینم کلا 7-8 صفحه جلو رفته!

یه سوال دیگه! من تو بیوشیمی خیلی خیلی ضعیفم! به نظرتون وقت بذارم کامل بخونمش یا دو سه تا مبحثش رو مسلط بشم کافیه؟ می ترسم زیاد وقت بذارم بعد از بقیه ش ضربه بخورم!

Maryam.A

Well-known member

بچه ها یه سوال! لودیش کلا اینقدر سخت جلو میره یا فقط واسه من این طوریه؟ 2-3 ساعت می شینم می خونم بعد می بینم کلا 7-8 صفحه جلو رفته!

یه سوال دیگه! من تو بیوشیمی خیلی خیلی ضعیفم! به نظرتون وقت بذارم کامل بخونمش یا دو سه تا مبحثش رو مسلط بشم کافیه؟ می ترسم زیاد وقت بذارم بعد از بقیه ش ضربه بخورم!

تا کنکور وقت زیاده به نظر من هیچی رو خذف نکنید!!!

Maryam.A

Well-known member
در کل 12 تا بیشتر مبحث نداره بیوشیمی
از الان هفته ای یک مبحث بخونید 3 ماهه 1 دور خوندیدش

Leyli002

New member

من همه رو با همین سرعت میخونم.خودمو بکشم اکرمی رو ساعتی 3 ص بخونم اگه صفش فول باشه که دیگه هیچی....فعلا یکم دارم مهارت های تند خوانی رو پیاده میکنم یکم رو به شفا برم:tonguesmiley:

Leyli002

New member
این سوالو تو تاپیک
میشه جواب بدید؟؟؟؟؟

خانوم ها ؟ آقایون؟
smiliess%20(9).gif

میرم سر گاز یا یخچال یا تو کابینتا رو میگردم یه چی واسه خوردن پیدا کنم:smilies-azardl (113

mandy

New member
بچه ها سلام اگه کتاب گنجینه بیوشیمی جعفر نژاد چاپ قدیم دارید برید کتاب خانه فرهنگ و یه ج/ز/و/ه جدیدا داده که سوالای تا 91 رو توش نوشته و جواب داده بگیرید اگه چاپ جدید دارید که هیچی توش هست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا