مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Succses

New member
سلام دوستان
من امري ترجمه ليلا يوسفيان رو دارم بايد حتما دلويي رو بخرم يا همين خوبه؟
بعد كتاب تست برا امري نجات مهديه هست يا آي كيو بي؟
ممنونم

unholy-001

New member
سلام به همه دوستان،
بچه ها من سال 96 ارشد کنکور دارم اما چند وقتیه یه مساله ذهنم رو درگیر کرده اونم اینکه آینده ژنتیک پزشکی بهتره یا ژنتیک مولکولی؟؟؟؟
چون میخوام تمرکزم رو روی آزمون یکی از این دوتا بزارم و انشاا....با تلاش تو اون رشته قبول شم. میترسم اگه واسه هردوتا اقدام کنم هردو رو از دست بدم واسه همین میخوام رو یکی از آزمونا تمرکز کنم اما سردرگمم که کدوم یکی از این دوتا بهتره ژنتیک وزارت علوم یا بهداشت خصوصا در رابطه با آینده شغلی و جاهایی که میشه مشغول به کار شد و ارگانهایی که جذبمون میکنن و...،در کل از همه نظر کدوم بهتره؟؟؟ البته این نکته رو هم بگم که مدرک ارشد مد نظرم نیست و انشاا....میخوام با تلاش تا دکتری ادامه بدم و مدرک دکتری مد نظرم هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
با تشکر.

آخرین ویرایش:

atrinn

New member
سلام،به،نظر من و با تحقیقاتی که انجام دادم شما تمرکزتون رو بذارید واسه ژنتیک پزشکی بهتر هست،اینده ی روشن تری داره در ایران

unholy-001

New member
سلام،به،نظر من و با تحقیقاتی که انجام دادم شما تمرکزتون رو بذارید واسه ژنتیک پزشکی بهتر هست،اینده ی روشن تری داره در ایران
مرسی atrinn عزیز.
فقط جسارتا میشه بگید چرا ژنتیک پزشکی بهتره از نظرتون؟؟؟یعنی تو تحقیقایی که انجام دادین چه مزیت هایی داشته که شمارو قانع کرده ژنتیک پزشکی بهتر و آینده روشن تری داره؟؟؟
با تشکر قبلی.
موفق باشید.

mri13

New member
سلام دوستان اگر امکانش هست لطفا از 20 سوال آخر زبان آزمون امسال عکس میگیرید برام بفرستید؟خیلی ممنون

shabnam_m

New member
مرسی atrinn عزیز.
فقط جسارتا میشه بگید چرا ژنتیک پزشکی بهتره از نظرتون؟؟؟یعنی تو تحقیقایی که انجام دادین چه مزیت هایی داشته که شمارو قانع کرده ژنتیک پزشکی بهتر و آینده روشن تری داره؟؟؟
با تشکر قبلی.
موفق باشید.

پیش پا افتاده ترین جوابی که می شه داد اینکه،چون اینجا شرایط واسه کارای تحقیقاتی جور نیست و اگرم باشه تا نونی ازش بخواد دربیاد از خیرش میگذری بنابراین به رشته بالینی که کاربردی تر باشه بیشتر بها داده میشه پس رشته های وزارت بهداشت بهتره وضیعتشون.همیشه 100% نیست اماواقعیتیه که هست.
شما هم که به قد کافی فرصت داری پس بشین واسه بهداشت بخون.البته این نظر منه.بهتره باز پرسوجو کنی تا به یقین قلبی برسی.مخصوصا از کسایی که این راه رو رفتن.

atrinn

New member
مرسی atrinn عزیز.
با تشکر قبلی.
موفق باشید.
ببینید این رشته چون بالینی هست بیشتر بازار کار داره،متاسفانه تو ایران واسه رشته های تحقیقاتی تره هم خورد نمیکنن،ولی با توجه به سرعت نجومی رشد ژنتیک بخصوص ژنتیک پزشکی و مجوز زدن کلینک ارجحیت نسب به رشته مولکولی داره،تو اینترنت هم میتونید یه سرچی داشته باشین

unholy-001

New member
پیش پا افتاده ترین جوابی که می شه داد اینکه،چون اینجا شرایط واسه کارای تحقیقاتی جور نیست و اگرم باشه تا نونی ازش بخواد دربیاد از خیرش میگذری بنابراین به رشته بالینی که کاربردی تر باشه بیشتر بها داده میشه پس رشته های وزارت بهداشت بهتره وضیعتشون.همیشه 100% نیست اماواقعیتیه که هست.
شما هم که به قد کافی فرصت داری پس بشین واسه بهداشت بخون.البته این نظر منه.بهتره باز پرسوجو کنی تا به یقین قلبی برسی.مخصوصا از کسایی که این راه رو رفتن.

ببینید این رشته چون بالینی هست بیشتر بازار کار داره،متاسفانه تو ایران واسه رشته های تحقیقاتی تره هم خورد نمیکنن،ولی با توجه به سرعت نجومی رشد ژنتیک بخصوص ژنتیک پزشکی و مجوز زدن کلینک ارجحیت نسب به رشته مولکولی داره،تو اینترنت هم میتونید یه سرچی داشته باشین

ممنونم دوستای خوبم.واقعیتش من خودم از اول هم ژنتیک بهداشت رو ارجح میدونستم اما بعد از اینکه حق مشاوره رو دادن به کسایی که پایشون پزشکی بوده و...یکم سردرگم شدم.بعد از اون رفتم رزومه چندتا از اعضای هییت علمی دانشگاه های علوم پزشکی رو خوندم مثلا زاهدان از 4 نفر که عضو هییت علمی گروه ژنتیک هستن 3 نفر phd ژنتیک مولکولی از پژوهشگاه رو دارن و یه نفر هم phd ژنتیک از تربیت مدرس!!!!!!!!!!!!یا دانشگاه زنجان اعضا هییت علمیش یا مدرک مولکولی دارن یا بیوتک یا نانوو....کسایی هم که ژنتیک پزشکی دارن از پزشکی عمومی رفتن phd.(اما تعدادشون کمه ژنتیک مولکولی ها بیشترن تقریبا)
این ها رو که دیدم تعجب کردم که شاید ژنتیک مولکولی بهتر باشه و ارجحیت داره که اونا رو جذب کردن.واقعا گیج شدم.
من ترسم اینه که ژنتیک پزشکی واسه کسایی خوب و ایده آل باشه که از پزشکی واردش شدن نه ماهایی که از لیسانس میخواییم واردش بشیم.
ممنون از راهنماییاتون.

آخرین ویرایش:

sepide.s

New member
سلام دوستان
من امري ترجمه ليلا يوسفيان رو دارم بايد حتما دلويي رو بخرم يا همين خوبه؟
بعد كتاب تست برا امري نجات مهديه هست يا آي كيو بي؟
ممنونم

سلام همون یوسفیان عالیه.تست هم نجات مهدیه

teen.love21

New member
سلام دوستای عزیز من هم شروع کردم یک هفته ای واسه خوندن کنکور بهداشت هرچند کنکور اصلی من 96 هستش اما من از الان شروع کردم و میخوام کنکور 95 رو ازمایشی بدم
فعلا دارم جلد یک لنیجر و ژنتیک پایه و لزگی رو میخونم تا بتونم پایمو قوی کنم امید وارم موثر باشه :21:

حسان

Well-known member
سلام سوال داشتم کتاب تست برا دروس ژنتیک می خوام بخرم ولی چون زیاد اطلاعات خوب نیست از سرچ کردم این رو بخرم خوبه ؟ بیوشیمی کتاب گنجینه جعفرنژاد، تست سلولی مولکولی عبادی انتشارات کتابخانه فرهنگ ، ژنتیک تست اگر منابع دیگری می شناسید ممنون می شم راهنمایی آیم کنید

سلام برای ژنتیک کتاب تست خانم دکتر اوحدی خوبه و دکتر نجات مهدیه . و برای بیوشیمی هم کتاب ضروریا ت رضا محمدی خیلی خوبه

حسان

Well-known member
ولی من دوست داشتم همه حرفامون همینجا می بود.از این تاپیک به اون تاپیک رفتن وقت گیره و بعد یه مدت خسته کننده

با سلام.. میشه این کارو کرد اما فقط لطف کنید همه اشکالات درسی رو به تاپیک اشکالات ببرید.. که اگر کسی خواست ایرادی رو رفع کنه لا به لای سایر حرف ها گم نشه..

پیروز باشید.

حسان

Well-known member
با سلام
خیلی خوشحالم ک دوستان جدید با این همه انگیزه شروع کردند...
من هم برای بچه های گروه برنامه ی ویژه ای دارم....

همیشه با انرژی و پیروز باشید.

shabnam_m

New member
نمیدونم چرا همه کارای بچه های ژنتیک در خفا هست.نه کسی از قبول شدگان این رشته اومد بگه تا بهش تبریک بگیم و نه کسی میاد گزارش بده.یه حرفی صحبتی سوالی نکته ای.اصلا انگار رشته ای به نام ژنتیک این وسط نیست.از دست همتون دلخورم:New (6)::smiliess (7)::sdasdasd:

آخرین ویرایش:

Yas-p

New member
سلام به همه. من ورودی 93 ژنتیک انسانی هستم. خوشحال میشم اگه کمکی بر بیاد انجام بدم.

payiz_zxc

New member
یک اقای با نامlord of genesهم با رتبه 32 زنتیک انسانی مشهد قبول شده ،توی تاپیک ها هست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا