مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

گلابتون

New member
سلام بچه ها منم به زودي بهتون اضافه مي شم البته بعد از ماه رمضون.توي اين يه ماهم اگه تونستم زبان مي خونم

f.j

New member
سلام.باشه.امیدوارم برسم بخونم با وجود امری و لودیشش!

برای هر دو کتاب من توصیه میکنم تمرکز اصلی رو روی یه کتاب چکیده بذاری و در کنارش هر جا مشکل داشتی به رفرنس مراجعه کنی
البته ازونجا ک امری خیلی مهمه اول چکیده رو دوبار بخونی بعد بری سراغ کتاب اصلی و فقط نکات اضافش رو هایلایت کنی ک البته فکر نمیکنم نکته ای رو از قلم انداخته باشه چکیده!
برای ژن کتاب خلاصه امری نجات م.ه.د.ی.ه عالیه
لودیشم چندتا خلاصه داره من مال دکتر م.حم.م.د نژاد رو خوندم ک البته توضیحات عکسهاش کمه و باید رفرنس کنار دستت باشه و زودم درس رو شروع کنی
البته خلاصه های دیگه ای هم واس لودیش هست..
اما راهکاری ک گفتم کمک شایانی بهت میکنه تا دیدت از کلی بودن به نکات اصلی درس معطوف شه..
موفق باشی

mello

New member
شما بعد عید اساسی خوندید درصداتون این شد ؟!! جالبه . آفرین !! رشته لیسانستون هم ژنتیک بود ؟

بله. ممنون.
رشته ليسانسم علوم سلولي بود...جالبه كه سلولي رو كمتر از همه زدم!!!!

mello

New member
به قول دکترر خلیللللی
خدا
ژن
انسان
این اهمیت دانش ژنتیک رو میرسونه .

البته من بيوتكنولوژي رو هم خيلي دوست داشتم...اما خب اساتيد گفتن كه توي اين رشته به مشكل بر ميخوري

226

New member
البته من بيوتكنولوژي رو هم خيلي دوست داشتم...اما خب اساتيد گفتن كه توي اين رشته به مشكل بر ميخوري

دوست عزیز میشه بیشتر در این مورد توضیح بدین . چون هدف من بیوتک هست دوس دارم بدونم نظر اساتید در این زمینه چی بوده . ممنون

226

New member
بله. ممنون.
رشته ليسانسم علوم سلولي بود...جالبه كه سلولي رو كمتر از همه زدم!!!!

مطمینم شما در دوره لیسانسم درستون خیلی خوب بوده و رو درسها تسلط کافی داشتید چون غیر این محاله در 2 ماه درس خوندن به چنین درصدهایی رسید . مگه اینکه نخبه باشی . که احتمالا شما هستید:smiliess (3)::smiliess (3):

mello

New member
دوست عزیز میشه بیشتر در این مورد توضیح بدین . چون هدف من بیوتک هست دوس دارم بدونم نظر اساتید در این زمینه چی بوده . ممنون

حتما
من با يكي از استادام كه مشورت كردم ايشون گفتند كه ما توي ايران تقريبا هيچكسي كه استاد و متخصص بيوتكنولوژي باشه نداريم و همينطور موضوعات براي اين رشته به درستي و دقت مشخص نشده اند (به دليل اينكه هنوز جا نيفتاده) و شما وقتي دانشجوي اين رشته ميشيد اساتيدتون احتمالا در رشته هاي ديگه متخصص هستند و زمينه هاي كاري غيرمرتبط با بيوتكنولوژي دارند كه شماهم به ناچار بايد در حوزه استادتون كار كنيد ديگه پس موضوع كار شما هم چيزي غير از موضوعات بيوتكنولوژي خواهد بود...به همين دليل شما در زمينه بيوتكنولوژي اكسپرت نميشيد...و اين موضوع بعدا موقع كار كردن ممكنه باعث ايجاد مشكل بشه...مخصوصا اگه واسه دكترا بخوايد از يه دانشگاه معتبر خارج كشور پذيرش بگيريد شانستون براي پذيرش به شدت مياد پايين...چونكه اونا كارشناس ارشد بيوتكنولوژي ميخوان با مدرك بيوتكنولوژي...ولي شما مدرك بيوتكنولوژي داريد اما درواقع بيوتكنولوژيست نيستيد بلكه مثلا بيوشيميست هستيد...بخاطر همين مدركتون رو عملا قبول ندارند...

mello

New member
مطمینم شما در دوره لیسانسم درستون خیلی خوب بوده و رو درسها تسلط کافی داشتید چون غیر این محاله در 2 ماه درس خوندن به چنین درصدهایی رسید . مگه اینکه نخبه باشی . که احتمالا شما هستید:smiliess (3)::smiliess (3):

خيلي ممنونم از تعريفتون...خداكنه اينجور بوده باشه

mello

New member
خب بچه ها چقد از برنامرو پیش رفتید؟نکنه مثل من نمی خونید؟

من اومدم ديدم هيچ تكاپويي نيس بيخيال شدم گذاشتم حداقل نتايج اوليه بياد بعدش...
حدود 10 روز ديگه نتايج اعلام ميشه...بهتره ماكه كنكور داديم فقط استراحت كنيم. درعوض دوستاني كه تازه نفس هستن بنظرم از هرجا شروع كنن خوبه... يني به محض اينكه درون خودتون شوروشوق واسه درس خوندن پيداكرديد استارتشو بزنيد حتي با خوندن 5 تا لغت درروز...حتي بين امتحاناي ترم...چون انگيزه اگه بهش بها ندي از بين ميره...از من گفتن

elahe nobari

New member
سلام دوستان عزیز.خسته نباشید
من امروز تصمیم گرفتم بجای بیوتک ژنتیک پزشکی بخونم چون با چند نفر مشورت کردم گفتن ژنتیک بهتره.اما گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم چون برنامه ریزیام واسه بیوتک بوده و خردادم داره تموم میشه هنوز نخوندم چیزی.پریسیما جان تو برنامتون درس ژنتیک فقط از امری بود یا هزاره سومم هست؟

elahe nobari

New member
میشه منابع رو برای ژنتیک بگید؟فردا میخام برم کتاب بگیرم.چه کتاب تستی بگیریم؟

PariSima

New member
سلام دوستان عزیز.خسته نباشید
من امروز تصمیم گرفتم بجای بیوتک ژنتیک پزشکی بخونم چون با چند نفر مشورت کردم گفتن ژنتیک بهتره.اما گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم چون برنامه ریزیام واسه بیوتک بوده و خردادم داره تموم میشه هنوز نخوندم چیزی.پریسیما جان تو برنامتون درس ژنتیک فقط از امری بود یا هزاره سومم هست؟

فقط امری هست
هزاره رو هرکس دوس داره خودش بخونه
فعلا اگه کتابای اساسی رو بخونید تا دی ماه به نظرم 75% راه رو رفتین و بعد حدود شش ماه وقت هست برای مرور و تست و کتابای اضافه تر
هرچند نظر خودم اینه که همین چندتا کتاب اساسی رو خوب خوند بهتره

Fatimaaa

New member
راستی اگه یه ساعتی رو مشخص کنیم همه اون ساعت بیان تبادل نظر کنیم بهتر نیس!؟

Fatimaaa

New member
منم امری . بیوشیمی دکتر رضا محمدی . سلولی دکتر عبادی با لودیش

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا