مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

PariSima

New member
سلام به همه ی دوستان خوب و با اراده
امیدوارم همه ی کسایی که فردا کنکور دارن با موفقیت کنکورشونو سپری کنن
از کسایی که میخوان برای کنکور 95 برنامه ریزی کنن و شروع کنن درس خوندن رو دعوت میکنم به این گروه بیان تا با هم تبادل نظر کنیم و مسیر موفقیت رو طی کنیم انشالله
هرکی موافقه بسم الله:ad54ad::riz304::applause:

Chromosome

New member
سلام بچه ها
لطفا زودتر حاضری بزنید که تا دیر نشده با یه عالمه انگیزه و انرژی شروع کنیم... :bunnyearsmiley:

shabnam_m

New member
سلام.منم هستم.امیدوارم امسال مثل مطالعه گروهی 94 سوت و کور نباشه و همه با انرژی حضور داشته باشن تا انگیزمون بیشتر بشه.سوالات و اشکالات همدیگرو رفع کنیم تا همه بیشتر یاد بگیریم

Chromosome

New member
سلام شبنم جان؛ منم امیدوارم امسال همگی خیلی سرحال تر از پارسال در کنار هم باشیم :a2d3:
به نظرم بهتره دیگه زیاد در مورد رفرنس ها صحبت نکنیم، چون بچه های قدیمی که همه از رفرنس ها خبر دارن و دوستان جدید هم میتونن یه سر به تاپیک های سالای قبل بزنن و با خبر بشن.
اگه موافقین برنامه هایی که به ذهنتون میرسه رو بگین تا بهترینشو انتخاب کنیم و طبق اون پیش بریم

shabnam_m

New member
والا من دقیق نمیدونم چطور برنامه ریزی کنم که واسه همه کاربردی و مفید باشه.هرکی نظری داره بگه یه نتیجه بگیریم شروع کنیم.چند تااز بچه ها امسال درصد های خوبی داشتن اگه راهنماییمون کنن ممنون میشیم.

PariSima

New member
امسال بیشتر مانور داده بودن روی زبان ، به نظرم بهتره از زبان شروع کنیم
من به شخصه چون امسال هم کنکوری بودم و نمیخوام زیاد فعلا به خودم سخت بگیرم تا پایان تیر فقط زبان میخونم

- - - Updated - - -

من به شخصه چون امسال هم کنکوری بودم و نمیخوام زیاد فعلا به خودم سخت بگیرم تا پایان تیر فقط زبان میخونم

PariSima

New member
بچه ها بیاین اینجا برنامه ی درسی خودتونو بگین ، تا یه جورایی با هم تبادل نظر کنیم و از همدیگه ایده بگیریم
از کی شروع میکنین ?

shabnam_m

New member

- - - Updated - - -

موافقم.تا اون موقع بعضی مباحث فراموش می شه و وقتی داری دوباره میخونی و میبینی یادت رفته میفهمی که ضعفت کجاهاست.حالا زبانو از چی شروع میکنی؟

shabnam_m

New member
در ابتدای راه ازتون یه سوال دارم که قبلنا هم پرسیده بودم اما جوابی نگرفتم.شاید بیشتر می خوام به خودم کمک کنم و با جواباتون خودمو از سردرگمیهام نجات بدم.ازتون میخوام از دور به هدفتون نگاه کنید تا بهتر درکش کنید.مثل تابلوی نقاشی که اگه از 20 سانتیش نگاه کنیم چیز خاصی دستگیرمون نمیشه و با عقب رفتن و بیشتر شدن فاصله زیباییهاشو میبینیم.خلاصه...
همه ما که تو این تاپیک هستیم هدف اصلیمون قبولی در ارشد ژنتیک پزشکیه.واسه بعضیها فففقط تهران واسه خیلیها هرجا بهر حال بهداشته نفر آخرشم شاه کار کرده.
خوب فرض می کنیم ان شاالله مهر 95 هست و با کللللییی ذوق و شوق رفتیم نشستیم سر .چون سرشار ازانگیزه هستیم کل ترمو خوب درس میخونیم,مطالعه جانبی داریم,خلاصه کلی دانشمند میشیم.ترم 2 هم به همین منوال.ترم 3 هم باز معدلمون میشه بالای 19 یا اصلا حتی بیشتر.همه تا اینجا راضی هستن؟منم تا اینجاشو خیلی دوس دارم.حالا ازتون خواهش میکنم لطفا بقیه رو شما ادامه بدید.هر کی با دید خودش.هرجور که تو آرزوهاتون هست,هر طور که ایده ال هاتونه.:riz304:
از همتون ممنونم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 226

PariSima

New member
موافقم.تا اون موقع بعضی مباحث فراموش می شه و وقتی داری دوباره میخونی و میبینی یادت رفته میفهمی که ضعفت کجاهاست.حالا زبانو از چی شروع میکنی؟

من با لغات تافل شروع میکنم و بعد انشالله لزگی جان

PariSima

New member
در ابتدای راه ازتون یه سوال دارم که قبلنا هم پرسیده بودم اما جوابی نگرفتم.شاید بیشتر می خوام به خودم کمک کنم و با جواباتون خودمو از سردرگمیهام نجات بدم.ازتون میخوام از دور به هدفتون نگاه کنید تا بهتر درکش کنید.مثل تابلوی نقاشی که اگه از 20 سانتیش نگاه کنیم چیز خاصی دستگیرمون نمیشه و با عقب رفتن و بیشتر شدن فاصله زیباییهاشو میبینیم.خلاصه...
همه ما که تو این تاپیک هستیم هدف اصلیمون قبولی در ارشد ژنتیک پزشکیه.واسه بعضیها فففقط تهران واسه خیلیها هرجا بهر حال بهداشته نفر آخرشم شاه کار کرده.
خوب فرض می کنیم ان شاالله مهر 95 هست و با کللللییی ذوق و شوق رفتیم نشستیم سر .چون سرشار ازانگیزه هستیم کل ترمو خوب درس میخونیم,مطالعه جانبی داریم,خلاصه کلی دانشمند میشیم.ترم 2 هم به همین منوال.ترم 3 هم باز معدلمون میشه بالای 19 یا اصلا حتی بیشتر.همه تا اینجا راضی هستن؟منم تا اینجاشو خیلی دوس دارم.حالا ازتون خواهش میکنم لطفا بقیه رو شما ادامه بدید.هر کی با دید خودش.هرجور که تو آرزوهاتون هست,هر طور که ایده ال هاتونه.:riz304:
از همتون ممنونم
[/QUOT

خوبه که آدم به آینده فکر کنه اما حقیقت با آرزوهامون خیلی تفاوت داره
شاید یه مسیری پیش روت قرار بگیره و کل زندگیت عوض شه یهویی
اما خب مسلما همه دوس دارن هم از نظر علمی پیشرفت کنن و هم بتونن سر یه کار خوب برن و بعضیا هم سعی میکنن از ارشد به عنوان راه خروج استفاده کنن و برای رفتن به دانشگاههای اونور تلاش کنن . به هر حال الان همه هدفمون قبولی ارشده انشالله که هممون از پسش بر میایم ، شاید امسال ، شایدم سال آینده

- - - Updated - - -

از همتون ممنونم
[/QUOT

خوبه که آدم به آینده فکر کنه اما حقیقت با آرزوهامون خیلی تفاوت داره
شاید یه مسیری پیش روت قرار بگیره و کل زندگیت عوض شه یهویی
اما خب مسلما همه دوس دارن هم از نظر علمی پیشرفت کنن و هم بتونن سر یه کار خوب برن و بعضیا هم سعی میکنن از ارشد به عنوان راه خروج استفاده کنن و برای رفتن به دانشگاههای اونور تلاش کنن . به هر حال الان همه هدفمون قبولی ارشده انشالله که هممون از پسش بر میایم ، شاید امسال ، شایدم سال آینده

maxin

Well-known member
سلام به همه ی دوستان خوب و با اراده
امیدوارم همه ی کسایی که فردا کنکور دارن با موفقیت کنکورشونو سپری کنن
از کسایی که میخوان برای کنکور 95 برنامه ریزی کنن و شروع کنن درس خوندن رو دعوت میکنم به این گروه بیان تا با هم تبادل نظر کنیم و مسیر موفقیت رو طی کنیم انشالله

آخر زمون شده اصن .... :riz277:نمیگن یه کاربر ریش سفید اینجا نشسته 4تا پست از ما بیشتر گذاشته .زمون ما رومون نمیشد پامونو جلو بقیه کاربرا دراز کنیم |:
حالا که اینطوریه اصنــــــ....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
منم موافقم:a2d3: از کی شروع کنیم:thumbsupsmileyanim:

PariSima

New member
آخر زمون شده اصن .... :riz277:نمیگن یه کاربر ریش سفید اینجا نشسته 4تا پست از ما بیشتر گذاشته .زمون ما رومون نمیشد پامونو جلو بقیه کاربرا دراز کنیم |:
حالا که اینطوریه اصنــــــ....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
منم موافقم:a2d3: از کی شروع کنیم:thumbsupsmileyanim:
شما بزرگ مایین ، قدم رنجه میفرمایید
البته منم یه جورایی گیس سفید اینجام ولی با یه پوست جدید اومدم به بازار :bunnyearsmiley:
از هر وقت انرژیتون فول فوله

PariSima

New member
بچه ها نظر من اینه که یه برنامه بلند مدت در نظر بگیریم و بعد تقسیمش کنیم بین هفته ها و هر هفته اعلام کنیم که برنامه هفته بعد چه مباحثی هست تا همه بتونن طبق اون برنامه بخونن و بعد آخر هفته ها برای رفع اشکال همه با هم توی گروه همکاری کنیم
اینجا فقط برای گزارش دادن مقدار درس خوندن نیس
هدف اینه که به کمک هم رفع اشکال کنیم و به همدیگه روحیه بدیم
اگه موافقین بگیم ریش سفید جان برامون یه برنامه خوب بریزه :riz277::4d564ad6:

PariSima

New member
هر کسی دلایل مختلفی برای ادامه تحصیل داره؛ ولی خیلی ها درس میخونن که یه کار خوب و مرتبط ب رشته شون پیدا کنن.
اما من سه سال تو یه مرکز تحقیقات خیلی معتبر تو تهران کار کردم، ولی استعفا دادم که بشینم خونه و درسمو ادامه بدم. چون بعد از یه مدت که همه ی تکنیک ها رو یاد گرفتم دیگه همه ی کارا برام روتین شده بود و حس کردم دارم درجا میزنم. الآن میخوام درس بخونم تا ان شاءالله دستم باز باشه و بتونم خودم طرح بدم و روی طرح های خودم کار کنم نه اینکه تا آخر عمرم همکار طرح باقی بمونم :painting:
بسیار عالی ، انشاالله که موفق میشین

shabnam_m

New member
بچه ها نظر من اینه که یه برنامه بلند مدت در نظر بگیریم و بعد تقسیمش کنیم بین هفته ها و هر هفته اعلام کنیم که برنامه هفته بعد چه مباحثی هست تا همه بتونن طبق اون برنامه بخونن و بعد آخر هفته ها برای رفع اشکال همه با هم توی گروه همکاری کنیم
اینجا فقط برای گزارش دادن مقدار درس خوندن نیس
هدف اینه که به کمک هم رفع اشکال کنیم و به همدیگه روحیه بدیم
اگه موافقین بگیم ریش سفید جان برامون یه برنامه خوب بریزه :riz277::4d564ad6:[/QU

آره به نظر منم رفع اشکال کردن بهترین اتفاقیه که میتونه اینجا بیفته.خدا کنه که همپای هم پیش بریم

Chromosome

New member
ممنون دوستم :28:
به نظرتون اگه مثلا بگیم میخوایم تا آخر مهر یه دور همه درسا رو بخونیم و تعداد صفحاتو تقسیم بر تعداد روزها کنیم کار خوبیست آیا؟ حس میکنم این برنامه یکم نپخته ست.از ریش سفیدا و گیس سفیدا میخوام بپزنش :smilies-azardl (181:33:

PariSima

New member
ممنون دوستم :28:
به نظرتون اگه مثلا بگیم میخوایم تا آخر مهر یه دور همه درسا رو بخونیم و تعداد صفحاتو تقسیم بر تعداد روزها کنیم کار خوبیست آیا؟ حس میکنم این برنامه یکم نپخته ست.از ریش سفیدا و گیس سفیدا میخوام بپزنش :smilies-azardl (181:33:
قرار دادن پایان خیلی خوبه که بدونیم تا کی باید درها رو تموم کنیم اما با تقسیم کردن صفحات مخالفم چون بعضی مباحث سنگینن و بعضیا سبک
نمیشه با یه روند ثابت پیش رفت
یه برنامه جامع مبحثی خوب میخوایم
که هم شروع داشته باشه و هم پایان
مباحث از نظر سبک و سنگینی بررسی شده باشن و با هم تناسب داشته باشن
به صورتی که اگه در یک هفته یک مبحث سنگین از ژنتیک رو باید خوند در عوض مبحث بیوشیمی سبک باشه در کنارش یا حجمش کمتر باشه
و اینکه به نظرم بعضی مباحث که با هم مرتبطند با هم خونده شن
البته اینا فقط نظره
لطفا همه نظر بدین تا به کمک هم برنامه بریزیم
شروع کی باشه خوبه?

Chromosome

New member
کاملا با نظرت موافقم؛ ولی باید یکی بیاد کمکمون کنه که به مباحث مسلط باشه و یه برنامه ی خوب بهمون بده.بی برنامه درس خوندن انگیزه ی آدمو از بین میبره.
هرچی زودتر بهتر.من که چون یه دو سه سالی هست لای کتابارو باز نکردم از خدامه همین فردا شروع کنم.چون خیلی خیلی عقبم
قرار دادن پایان خیلی خوبه که بدونیم تا کی باید درها رو تموم کنیم اما با تقسیم کردن صفحات مخالفم چون بعضی مباحث سنگینن و بعضیا سبک
نمیشه با یه روند ثابت پیش رفت
یه برنامه جامع مبحثی خوب میخوایم
که هم شروع داشته باشه و هم پایان
مباحث از نظر سبک و سنگینی بررسی شده باشن و با هم تناسب داشته باشن
به صورتی که اگه در یک هفته یک مبحث سنگین از ژنتیک رو باید خوند در عوض مبحث بیوشیمی سبک باشه در کنارش یا حجمش کمتر باشه
و اینکه به نظرم بعضی مباحث که با هم مرتبطند با هم خونده شن
البته اینا فقط نظره
لطفا همه نظر بدین تا به کمک هم برنامه بریزیم
شروع کی باشه خوبه?

PariSima

New member
من سعی میکنم هرچه سریعتر به کمک دوستم که امسال درصدای خوبی زده یه برنامه بریزم و اینجا بزارم تا روش نظر بدین
شما هم اگه کسی رو میشناسین که مسلطه ازش کمک بخواین
ریش سفید جان کجایی کمک کنی? :motat:

- - - Updated - - -

من سعی میکنم هرچه سریعتر به کمک دوستم که امسال درصدای خوبی زده یه برنامه بریزم و اینجا بزارم تا روش نظر بدین
شما هم اگه کسی رو میشناسین که مسلطه ازش کمک بخواین
ریش سفید جان کجایی کمک کنی? :motat:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا