مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

PariSima

New member
موافقم با شبنم
نمیشه ریسک کرد
و البته تو سالهای گذشته از ژنتیک پایه هم سوال داده بودن
کلا ژنتیک پایه شاید نهایتا ده روز وقت آدم رو بگیره
پس حالا که وقت داریم بهتره ریسک نکنیم
صرفنظر کردن از بعضی بخشها مال زمانیه که دو ماه مونده به کنکور
فعلا تا تیر رو پایه سرمایه گذاری کنیم تا بچه های دیگه هم بهمون بپیوندن بعد شروع میکنیم به خوندن امری و اگه کسی مشکل داشت تو هر بحثی همینجاراجبش صحبت میکنیم
هر هفته مبحث هفته بعد گفته خواهد شد

amirjavan1372

New member
موافقم با شبنم
نمیشه ریسک کرد
فعلا تا تیر رو پایه سرمایه گذاری کنیم تا بچه های دیگه هم بهمون بپیوندن بعد شروع میکنیم به خوندن امری و اگه کسی مشکل داشت تو هر بحثی همینجاراجبش صحبت میکنیم
خوب شما میخواد ژنتیک پایه رو از چی بخونید؟
نظرتون راجب کتاب سهرابی چیه؟

PariSima

New member
خوب شما میخواد ژنتیک پایه رو از چی بخونید؟
نظرتون راجب کتاب سهرابی چیه؟

برای پایه کتاب خاصی مد نظر نییس
هر چی دارین خوبه
حتی جزوات دانشگاه برای اونایی که رشتشون ژنتیک بوده کفایت میکنه
از رو هرچی دویت دارین بخونید

SARA...

New member
بنظرم که این روزا با عشق و علاقه شروع کنیم تا کم کم بتونیم با کتابهامون رابطه برقرار کنیم و انشالله از هفته اینده به تدریج منسجمتر بخونیم(یعنی از شنبه 9 خرداد).همه خوب تا اون موقع خودمونو بشناسیم که به چه نوع برنامه ای نیاز داریم .چون به نظر من هرکسی برنامه مخصوص به خودشو داره که با روحیاتش مطابقت داره..اما چیزی که خیلی مهمه یه برنامه ی خوب برای پیش بردن درسهاست و اتمام اونا تست زنی و مرور پیوسته شون. ..اینکه زمان بندی کنیم برای سرفصلهای مربوطه..و باهم تمومشون کنیم یا باهم مرور کنیم و حتی انقدر خوب باهم همگام بشیم که بتونیم رفع اشکال هم داشته باشیم......انقدر هم در قید این نباشیم که از یسری قسمتها فاکتور بگیریم به هر حال ازمون خیلی غیر قابل پیش بینیه اصلا امسال شباهتی به سال قبل نداشت.گاهی طی سالهای قبلتر اتفاق افتاده که اسم دانشمند ها یا حتی سایت هایی که معرفی شده جز سوالات امتحانی بوده .اما سالهای اخیر این اتفاق نیافتاده... برای همین بهتره دقیق خوند ومنم موافقم با دوستانی که میگن وقتی زمان هست بهتره بخونیم مطالب رو تا جایی که امکان داره ....

آخرین ویرایش:

SARA...

New member
موافقم با شبنم
نمیشه ریسک کرد

موافقم که تا تیرماه مباحث پایه ژنتیک رو مطالعه کنیم با توجه به هر منبع مطالعاتی که در اختیار داریم...من که موافقم

PariSima

New member
با تایید حرفهای سارا جان باید بگم که اون برنامه که من.ازش حرف میزنم فقط یه طبقه بندی کردن درسهاست
مثلا از این هفته اعلام میکنیم که هفته بعد فصل دو امری و سه لودیش و یک بیوشیمی برای برنامه مد نظر هست و اگه سوالی بچه ها راجع به این فصول داشته باشن مطرح میشه
اما هر کسی باید برای خودش برنامه داشته باشه ، یکی کند تر میخونه یکی تند تر
پس کسی به امید اون برنامه بیخیال برنامه ریزیه خودش نشه
من امشب یا فردا صبح اون برنامه کلی رو میزارم تو گروه

نصیر66

New member
من راستش زبانم خوبه اما نمیدونم چرا موقع ترجمه کردن نمیتونم مرتب ترجمه کنم یعنی ب زبان مادری خودمون 504 تافل همه رو هم فول اما حیف نمیتونم استفاده کنم .نیمدونم گرامریه یا نهههههههههه. در کل براتون اروزی موفقیت دارم.

shabnam_m

New member
با تایید حرفهای سارا جان باید بگم که اون برنامه که من.ازش حرف میزنم فقط یه طبقه بندی کردن درسهاست
مثلا از این هفته اعلام میکنیم که هفته بعد فصل دو امری و سه لودیش و یک بیوشیمی برای برنامه مد نظر هست و اگه سوالی بچه ها راجع به این فصول داشته باشن مطرح میشه
اما هر کسی باید برای خودش برنامه داشته باشه ، یکی کند تر میخونه یکی تند تر
پس کسی به امید اون برنامه بیخیال برنامه ریزیه خودش نشه
من امشب یا فردا صبح اون برنامه کلی رو میزارم تو گروه

دست گلت درد نکنه

PariSima

New member
بچه ها برنامه آماده شده ، اما به صورت ماهانه ، راستش خیلی سخته تنظیم کردن اینکه برای هر فصل چه میزان زمان لازمه
من برنامه رو همینطور ماهانه میزارم اما هر ماه با کمک هم تصمیم میگیریم که چند روز برای هر فصل باشه
نظرتون?

genetik

New member
سلام.منم هستم.بهترین ترجمه لودیش مال کدوم انتشاراته؟اندیشه رفیع یا خانه زیشن شناسی؟ از الان تا کنکور 95 لودیشو خوند؟

amirjavan1372

New member
بچه ها برنامه آماده شده ، اما به صورت ماهانه ، راستش خیلی سخته تنظیم کردن اینکه برای هر فصل چه میزان زمان لازمه
من برنامه رو همینطور ماهانه میزارم اما هر ماه با کمک هم تصمیم میگیریم که چند روز برای هر فصل باشه
نظرتون?
آره منم موافقم خیلی کار خوبیه اینطوری میتونیم ضعفهای همدیگر رو رفع کنیم

PariSima

New member
تیر

ژنتیک: اساس سلولی و مولکولی وراثت+ کروموزومها و تقسیم سلولی+ بیماریهای کروموزومی
سلولی و مولکولی: واحد حیات+غشاهای زیستی + ژن و ژنوم
بیوشیمی:تعادل اسید و باز+ کربوهیدرات+ متابولیسم کربوهیدرات

مرداد

ژنتیک: ژنتیک تکوین+ الگوهای وراثت+ ژنتیک جمعیت
سلولی و مولکولی: اسکلت سلولی+ اسیدهای نوکلئیک+ همانندسازی dna
بیوشیمی: بیوانرژتیک+ ساختمان و اعمال آمینو اسیدها و پروتیین

شهریور

ژنتیک: توارث چند ژنی و چند عاملی +بیماریهای تک ژنی+ هموگلوبینوپاتی+ ژنتیک بیوشیمیایی
سلولی و مولکولی: اندامکها+ اتصالات بین سلولی+ انتقالات از میان غشاهای زیستی
بیوشیمی: ساختمان لیپیدها+ متابولیسم لیپیدها

مهر

ژنتیک:فارماکوژنتیک+ ایمونوژنتیک+ سرطان
سلولی و مولکولی: رونویسی+ کنترل در سطح رونویسی +کنترل پس از رونویسی
بیوشیمی: ساختمان و اعمال غشاهای بیولوژیک+ ساختمان نوکلئوتیدها+ فسفریلاسیون اکسیداتیو

آبان

ژنتیک: عوامل ژنتیکی موثر در بیماریهای شایع+ ناهنجاریهای مادرزادی و دیسمورفیک+ ژن درمانی
سلولی و مولکولی: پروتیین سازی+ جهش و ترمیم آن
بیوشیمی: متابولیسم ترکیبات نیتروژن دار+ آنزیم ها

آذر

ژنتیک: تکنولوژی dna و کاربردهای آن + تعیین نقشه و شناسایی ژن بیماریهای تک ژنی
سلولی و مولکولی: چرخه سلولی و کنترل آن+ تولید انرژی در سلول
بیوشیمی: کوآنزیم ها و ویتامینها+ هورمون

دی

ژنتیک: غربالگریبیماریهای ژنتیکی+ تشخیص پیش از تولدو ژنتیک تولید مثل+ محاسبه ریسک
بیوشیمی: همانند سازیDNA+ بیان شدن ژن+ بیوسنتز پروتئین ها

- - - Updated - - -

تیر

ژنتیک: اساس سلولی و مولکولی وراثت+ کروموزومها و تقسیم سلولی+ بیماریهای کروموزومی
سلولی و مولکولی: واحد حیات+غشاهای زیستی + ژن و ژنوم
بیوشیمی:تعادل اسید و باز+ کربوهیدرات+ متابولیسم کربوهیدرات

مرداد

ژنتیک: ژنتیک تکوین+ الگوهای وراثت+ ژنتیک جمعیت
سلولی و مولکولی: اسکلت سلولی+ اسیدهای نوکلئیک+ همانندسازی dna
بیوشیمی: بیوانرژتیک+ ساختمان و اعمال آمینو اسیدها و پروتیین

شهریور

ژنتیک: توارث چند ژنی و چند عاملی +بیماریهای تک ژنی+ هموگلوبینوپاتی+ ژنتیک بیوشیمیایی
سلولی و مولکولی: اندامکها+ اتصالات بین سلولی+ انتقالات از میان غشاهای زیستی
بیوشیمی: ساختمان لیپیدها+ متابولیسم لیپیدها

مهر

ژنتیک:فارماکوژنتیک+ ایمونوژنتیک+ سرطان
سلولی و مولکولی: رونویسی+ کنترل در سطح رونویسی +کنترل پس از رونویسی
بیوشیمی: ساختمان و اعمال غشاهای بیولوژیک+ ساختمان نوکلئوتیدها+ فسفریلاسیون اکسیداتیو

آبان

ژنتیک: عوامل ژنتیکی موثر در بیماریهای شایع+ ناهنجاریهای مادرزادی و دیسمورفیک+ ژن درمانی
سلولی و مولکولی: پروتیین سازی+ جهش و ترمیم آن
بیوشیمی: متابولیسم ترکیبات نیتروژن دار+ آنزیم ها

آذر

ژنتیک: تکنولوژی dna و کاربردهای آن + تعیین نقشه و شناسایی ژن بیماریهای تک ژنی
سلولی و مولکولی: چرخه سلولی و کنترل آن+ تولید انرژی در سلول
بیوشیمی: کوآنزیم ها و ویتامینها+ هورمون

دی

ژنتیک: غربالگریبیماریهای ژنتیکی+ تشخیص پیش از تولدو ژنتیک تولید مثل+ محاسبه ریسک
بیوشیمی: همانند سازیDNA+ بیان شدن ژن+ بیوسنتز پروتئین ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: حسان

f.j

New member
من راستش زبانم خوبه اما نمیدونم چرا موقع ترجمه کردن نمیتونم مرتب ترجمه کنم یعنی ب زبان مادری خودمون 504 تافل همه رو هم فول اما حیف نمیتونم استفاده کنم .نیمدونم گرامریه یا نهههههههههه. در کل براتون اروزی موفقیت دارم.

سلام دوست گرامی
به نظرم مشکل شما اینه که لغات رو به تنهایی خوندید نه در متن،خوندن متون کنکور کمک شایانی میکنه بهتون ان شا الله..من هم قبلا شیوه شما رو رفتم اما موفق نبودم..ولی طی دو هفته زدن کنکورها در تایم مشخص درصدم از 29 به 50-70 رسید و تو کنکور 94 هم زبان رو 75 زدم..
واقعا افسوس خوردم ک چرا از ابتدا زبان رو جز فیکس برنامم قرار ندادم..
ان شا الله شما و سایر دوستان موفق باشید

f.j

New member
dustan man phd genetcam komaki khastin dar khedmatam

سلام دکتر..
من علاقه ی زیادی به ژنتیک دارم..اما اطلاعی از بازار کارش در ایران ندارم..شما میتونید راهنماییم کنید؟لطفا آرمانی نباشه حرفا..شرایطی که خودتون باهاش مواجه هستید رو بگید..ممنونم

f.j

New member
سلام به همه دوستان کوشا
من پارسال همین موقع برای انتخاب رشته و برنامه ریزی و ..مردد بودم..و این تغییر رو تا دی ماه ادامه دادم و این به ضررم تموم شد
تنها راهنمایی ک بعد از یک سال خوندن میتونم به همتون بکنم اینه که فقط بسم الله بگید و شروع کنید..هرگز تصور نکنید که زوده و فرصت زیاده..هرچه زودتر شروع کنید ولو با سرعت کم و گه گاهی جا موندن از برنامه ..فرصت جبران و دوره بیشتر دارید و طبعا استرسی ک بقیه نزدیک امتحان تجربه میکنند رو ان شا الله نخواهید داشت و با آرامش و توکل کامل امتحانتون رو میدید..
به علاوه دنبال برنامه خاصی نباشید از ابتدا..استارت رو با توکل به خدا بزنید..به تدریج متوجه میشید چه برنامه ای بیشتر با شما سازگاری داره و بیشتر ازش نتیجه میگیرید..پس برای برنامه وسواس به خرج ندید
اما به همتون تاکید میکنم حتما برای انتخاب منبع بسیار تحقیق کنید ..حتما از بچه هایی ک شرایط و زمان مشابه شما داشتن و موفق شدن کمک بگیرید..خوندن کتاب رفرنس به جز درس اصلی به نظرم برای برنامه ی یکساله خیلی ثمربخش نیست..ضمنا دقت کنید کتاب هایی ک انتخاب میکنید منطبق بر آخرین ویرایش رفرنس باشند..
ان شا الله که همگی موفق باشید

PariSima

New member
سلام.منم هستم.بهترین ترجمه لودیش مال کدوم انتشاراته؟اندیشه رفیع یا خانه زیشن شناسی؟ از الان تا کنکور 95 لودیشو خوند؟
خوش اومدی ، اطلاعی از ترجمه های لودیش ندارم ، خودم انتشارات خسروی دارم و خوب و روونه
بله میشه خوند ، یک سال زمان کمی نیست

SARA...

New member
parisima ی عزیز برنامه ی ماهانه که قرار دادید خوبه بنظرم. دستتون درد نکنه.فقط من فکر میکنم اگر تا پایان آذر ماه می بود خیلی بهتر بود.یعنی یک برنامه ی شش ماهه.البته این نظر منه.
بله موافقم سخته تنظیم اینکه هر فصل چقدر زمان لازم داره . اما میشه با بدست اوردن سرعت مطالعه مون اینو کشف کنیم که هر صفحه رو طی چه زمانی میخونیم و با توجه به تعداد صفحات هر فصل زمان تقریبی رو تخمین بزنیم برای خودمون . و یکمی هم بیشتر در نظر بگیریم زمانو که فرصت جبران هم در نظر گرفته باشیم.البته این زمان برای هرکسی فرق داره ...میشه نهایتا میانگینشو در نظر گرفت

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا