مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

DNA.2013

New member
باز برنامه دو روز
ژنتیک ترمیم DNA
سلولی یه کم سرطان از لودیش که فردا تموم میشه
بیو هم بیوسنتز آمینو اسید ها که یه قسمتش خیلی خیلی سخته و نخوندم و بعیده ازش سوال بیاد (خصوصن بهداشت )

نکته : می دونم که بهتر از من می دونین که بر اساس تغییر DNA مکانیسم های تعمیری متفاوتی وجود داره که باید تغییر،مکانیسم،آنزیم ها و نوع بیماری یا سندرمی که بوجود می آد رو بدونیم ! مثلن سلولی بهداشت 88 مکانیسم ترمیم شکست دورشته ایی رو خواسته . که میشه نوترکیبی هومولوگوس . این ترمیم بعد از همانندسازی اتفاق میفته .آنزیم های دخیل :
Rec D هلیکاز 5 پرایم به 3 پرایم
RecB هلیکاز از 3 پرایم به 5 پرایم
این نوترکیبی باعث بوجود آمدن ساختار هالیدی هم میشه که برای بوجود آمدنش :
RuvA پروتئین متصل شونده به DNA . شناسایی مکان اتصال هالیدی
Ruv B یک ATPase است و تامین انرژی
Ruv C برای خاتمه نوترکیبی رشته DNA رو در اتصال هالیدی میشکنه . ( فصل دهم واتسون )
ژن هایی که تویه این مسیر هستن در سندرم nijmegen ، سندرم بلوم و سرطان سینه هم دیده می شن .

البته اگر ویکیپدیا رو ببینید متوجه میشید که قضیه خیلی سخته ! چون چند تا مدل دیگه هم هست و .... که بهتره الان بهش فکر نکنیم چون در سطح ما نیست !

نکته بیوشیمی : محصولات دکربوکسیلاسیون آمینواسید ها مهم هستن . مثلن تیروزین میشه دوپامین ، نوراپی نفرین و اپی نفرین . یا هیستیدین میشه هیستامین (لنینجر 955)

هادی جان ممنون واقعا نکته ات توووووپ بود.میشه بگی ترمیمو از کجا خوندی؟احتمالا از واتسون خوندی چون من از کلاسیک تا ژنومیک خوندم ترمیم بعد از همانندسازی و ساختار هالیدی و اینا توش بودن ولی آنزیم هایی که نوشتی رو من ندیدم :thumbsupsmileyanim:جایی.به هر حال ممنونم بازم ازت باز هم ازین نکته ها واسمون بگو

zaragenetic64

New member
دوستای عزیزم باور کنین من هیچ قصد بدی نداشتم وندارم.
اگر باعث ناراحتیتون شدم معذرت میخوام
امیدوارم همتون موفق باشید
از maryam.gen .امیررضاو نجمای عزیز هم عذر خواهی میکنم.
من قصدم خدایی نکرده دلسرد کردنتون نبوده ونیست
دوستون دارم
خدانگهدار

DNA.2013

New member
منم یکم مهندسی ژنتیک خوندم
یکم ساختمان لیپید
ترمیم و جهشم که تمام شد

DNA.2013

New member
دوستای عزیزم باور کنین من هیچ قصد بدی نداشتم وندارم.
اگر باعث ناراحتیتون شدم معذرت میخوام
امیدوارم همتون موفق باشید
از maryam.gen .امیررضاو نجمای عزیز هم عذر خواهی میکنم.
من قصدم خدایی نکرده دلسرد کردنتون نبوده ونیست
دوستون دارم
خدانگهدار

دوست عزیز فک میکنم سوء تفاهم شده بوده و شما منظور منو بد برداشت کردی.من هیچ وقت نگفتم علوم ازمایشگاهی بده و یا ژنتیک بهتره!
امیدوارم دیگه ازین مشکلات پیش نیاد.
موفق باشی.

marjan_h67

New member
فصل 5 مهدوی تمام
مرور فصل 10 لودیش
نصف فصل 10 مجد

مرور نصف فصل 11 امری
نصف فصل 4 امری

بیو هییییییییچی
:sad:

2 درس تافل
مرور 4 درس 504
مرور 1 درس کتاب واژه شناسی
:motat:

بهار دخت

New member
سلام و خسته نباشید و عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان.ای ول دارین جدا
اومدم یه پیام بازرگانی بدمو برم
امروز یه چیزی خوندم که نظر منو در مورد دکتر دلویی کلا برگردوند و یک لبخند بزرگ:thumbsupsmileyanim:آورد رو لبم.
دوست دارم همینجا از ایشون بابت غرغرایی که کردم چه تو خونه چه اینجا چه تو ذهنم که حرصمو در آورده و باعث شده من کلی وقتم هدر بره و سه ساعت بخونم بشه 4صفحه و اعصاب واسم نذاشته اصلا نمیفهمم چی گفته برا خودشو...عذر بخوام
آهان بگم چی بود:صفحه 327ژنتیک امری پاراگراف اول کنار کلمه خلیج تو پرانتز اضافه شده همیشه فارس

*فرناز*

New member
مرجان جون کتاب واژه شناسی خوبه برا ارشد !؟ اصلا اسمشو نشنیدم تا حالا!

سلولی میتوکندری خوندم
ژنتیک همچنان فصل 19 امری و تست ناهنجاریهای کروموزومی
بیوشیمی تست آنزیم ولیپید
زبانم لغات رو مرور کردم! فکر کنم باید تنبلی رو بذارم کنار بشینم دیگه لزگی بخونم!
برنامه 2 روز بود

نکته!اگه در ناحیه وارونگی کراسینگ اور رخ بده همه نوترکیبها نامتعادل هستن پس از بین میرن!در نتیجه تو وارونگی ها نوترکیبی نمیتونیم داشته باشیم

hadi330

New member

هادی جان ممنون واقعا نکته ات توووووپ بود.میشه بگی ترمیمو از کجا خوندی؟احتمالا از واتسون خوندی چون من از کلاسیک تا ژنومیک خوندم ترمیم بعد از همانندسازی و ساختار هالیدی و اینا توش بودن ولی آنزیم هایی که نوشتی رو من ندیدم :thumbsupsmileyanim:جایی.به هر حال ممنونم بازم ازت باز هم ازین نکته ها واسمون بگو

خواهش میکنم . ترمیم رو از اکرمی خوندم اما ساختار هالیدی رو از واتسون . چشم وقت داشته باشم حتمن ...

hadi330

New member
تست ژنتیک 30 تا و مهندسی ژنتیک
سلولی 40 تست
بیو هم 40 تست

نکته : در مورد ناقلین ویروسی . بهداشت 88 ناقل برای سلولهای عصبی رو خواسته که می شه لنتی ویروس ها . 84 هم گفته ناقل ویروسی ژن درمانی که جواب ادنوویروسهاست !
رترو ویروسها : حمل 8-6 کیلو باز ! ورود تصادفی در سلولهای در حال تقسیم . رترو ها ویروس هایی هستن که موجب سرطان هم میشن ...
ادنو ویروسها :حمل 36 کیلو باز به ژنوم وارد نمیشه . سلولهای غیر تقسیم شونده رو هم آلوده می کنه .ژن درمانی دوره های کوتاه .
هرپس ویروس ها : تمایل به سیستم عصبی مرکزی . بیان موقتی . ژن درمانی پارکینسون .

بچه میدونین که نکته یعنی خلاصه . پس نباید زیاد بهش اکتفا کرد و باید نکات مهم رو بسط داد !

آخرین ویرایش:

DNA.2013

New member
بیوشیمی همچنان ساختمان لیپیدها
سلولی چرخه ی سلولی
ژنتیک استارت رونویسی :1dco2x0p1lilzhfpg1t

marjan_h67

New member
فصل 4 امری تمام
یکم مرور فصل 11 امری ولی هنوز تموم نشده(ماشالا همش نکتس این فصل):wacsmiley:
مرور فصل 7 امری البته به تستش نرسیدم دیگه!!!!!:sad:
مرور فصل 11 و 15 استرایر + تست کربوهیدرات
سلولی هییییییییچی
1 درس تافل
مرور 2 درس 504
مرور 1 درس واژه:motat:

marjan_h67

New member
مرجان جون کتاب واژه شناسی خوبه برا ارشد !؟ اصلا اسمشو نشنیدم تا حالا!

کتاب معروفی نیس عزیزم ولی یکی از استادای زبان اینو بهم پیشنهاد داده...:whistle:
به نظر خودم خوبه چون ریشه کلمه ها رو بررسی میکنه و وقتی ادم ریشه رو یاد بگیره میتونه ازش تو کلمه های دیگه هم استفاده کنه:thumbsupsmileyanim:
بزار یه مثال از کتاب بگم که کاملا متوجه منظورم بشی:ahi5slcgm04mi8jqqkl

مثلا اولین پیشوندی که تو کتاب اومده "arch,archy" هست به معنی " رییس- حاکم -حکومت-دولت" پس هرجا این پیشوندو دیدین باید به اینا ربط داشته باشه
پس کلمه "monarchy" که mon=single میشه سلطنت مطلقه-قدرت مطلقه
یا "gynarchy" که gyn=woman میشه حکومت زن- زن سالاری

zaragenetic64

New member
دوستای عزیزم سلام
یه توصیه خیلی مهم ...
خیلیا رو دیدم که خیلی تست کار نمیکنن
اگه میخوایین اطلاعاتتون رو محک بزنید فقط باید تست کار کنید.یادتون نره برگ برنده شما تو ارشد ژنتیک انسانی اول زبان و بعد ژنتیک هست
این دوتا رو خیلی بخونید و در کنارش هر مبحثی رو که خوندین تستاشم بزنید تستای phd رم حتما بخونید
موفق باشید

hamed7

New member
آمدم ولی با دست کااااااااملا خالی
از فردا استارت دوباره زده میشه...
التماس دعا

sepehr jk

New member
دوستای عزیزم سلام
یه توصیه خیلی مهم ...
خیلیا رو دیدم که خیلی تست کار نمیکنن
اگه میخوایین اطلاعاتتون رو محک بزنید فقط باید تست کار کنید.یادتون نره برگ برنده شما تو ارشد ژنتیک انسانی اول زبان و بعد ژنتیک هست
این دوتا رو خیلی بخونید و در کنارش هر مبحثی رو که خوندین تستاشم بزنید تستای phd رم حتما بخونید
موفق باشید
متاسفانه تست خوب از ژنتیک انسانی نداریم. فقط نجات مهدیه است که اونم بعضی جاهاش برا ارشد اضافه است.نظر شما چیه؟

gene9

New member
سلام به همگی
منم اضافه شدم به جمعتون
تازه میخوام شروع کنم :idea_majidonline:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا