مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

marjan_h67

New member
f]بچه ها ساعت مطالعه من خیلی کمه:14:
خیلی دیگه خودمو بکشم میشه 4
نمیدونم چرا؟نه بیرون میرم نه تلوزیون میبینم نه اشپزی میکنم
صبحها 7بیدارم
البته ظهر یه ساعت میخوابم:dadad4:
میشه ساعت مطالعه تونو هم بنویسید شاید یکم حس رقابتم تحریک بشه بیشتر بخونم:riz513:

عزیزم منم دقیقا مثل خودتم...شب که میخام بخابم همش فک میکنم ک آخه من چکاری داشتم ک درس نخوندم!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:dadad4:

amirreza

New member
مریم خیلی نامردیییییییییییییی بمنم میگفتی اونروز برم ببینم
اهههههههههههههههههههههههههههه
چه وضعشه؟
حالا از کجا میبینین میرین پورتال؟

DNA.2013

New member
مریم خیلی نامردیییییییییییییی بمنم میگفتی اونروز برم ببینم
اهههههههههههههههههههههههههههه
چه وضعشه؟
حالا از کجا میبینین میرین پورتال؟

امیررضااااا نزن منو باور کن فک کردم همتون دیدین
برو از سنا پرتال ببین

من که زیاد به کارنامم مطمءن نیسم چون ژنتیک و بیوشیمی رو داغون زدم ولی رتبه ی کلم خوب شده!شایدم تعداد شرکت کننده ها کمه که رتبم خوب شده!

hirkania

New member
سلام دوستان امروز ژینتیک مولکولی ایدز و خوندم .......یکی میشه راهنماییم کنه زبان چطور بخونم زبانم خوب نیست......اصلانم نخوندم.....

amirreza

New member
امروز یکم زبان با خلاصه نویسی کربوهیدراتها متابولیسمش البته

من دیگه مطمئن شدم این متابولیسم کربوهیدرات واسه خودش یه بختکه درست حسابیه 1 ماهه از سرم دست بر نمیداره:smiliess (2):

DNA.2013

New member
سلام دوستان امروز ژینتیک مولکولی ایدز و خوندم .......یکی میشه راهنماییم کنه زبان چطور بخونم زبانم خوب نیست......اصلانم نخوندم.....

تا دیر نشده شروع کن. به نظر من اول لغتای 504 و تافلو بخون بعدم تستای سالای پیشو بزنو لغتاشو یاد بگیر.کتاب لزگی هم میگن خوبه ولی من خوشم نیومد اخه معنی لغات نداره اخرش ادم میمونه با کوهی از لغات و اشکالات!!

shahrzad67

New member
امروز یکم زبان با خلاصه نویسی کربوهیدراتها متابولیسمش البته

من دیگه مطمئن شدم این متابولیسم کربوهیدرات واسه خودش یه بختکه درست حسابیه 1 ماهه از سرم دست بر نمیداره:smiliess (2):
امیرنگو وووووووو
من عاشقه این فصلم تنها فصلیه که وقتی میخونم این مدلی :13::smiliess (2):نمیشم

miladp1372

New member
جالبه اینکه بعضی از دوستان میگن ژنتیک انسانی برای ارشد جزوه رشته علوم آزمایشگاهی هست با تمام احترامی که برای بچه های علوم آزمایشگاهی قایلم باید بگم رشته های هماتو و ایمنی شناسی برای بچه های علوم آزمایشگاهی هست که خدای ما زیستی ها هم بزرگه و اگه بخواهیم می تونیم همون رشته های هماتو و ایمنی رو شرکت کنیم ضمنا درست نیست این جوری بعضی ها با روحیه بچه ها بخوان بازی کنن بچه ها بخونین همگی هم خسته نباشید براتون آرزوی موفقیت میکنم که دوستان گرم و صمیمی هستین

e-arab

New member
به جای دعوا لطفا یکی بزرگواری کنه جوابه سواله منو بده
نسبت های فنوتیپی در بررسی پیوستگی صفات چنده؟(مثلا میگیم تو دی هیبریدی9:3:3:1 تو پیوستگی چنده؟)

e-arab

New member
برا گزارشکار و بررسی پیوستگی از طریق تست آماری کایدو میخوام

*فرناز*

New member
دوستای عزیز این چه کاریه!!!!!!1اینجا همه واسه تبادل نظر جمعیم چه فرقی میکنه لیسانس چی گرفتیم همه واسه ارشد هدف داریم!
من یه علوم آزمایشگاهیم دلیل نمیشه بگم چون بیوشیمی 9 واحد خوندم حتما گرایش منه یا ایمنی یا هماتو ! رتبه 1 ژنتیک علوم آزمایشگاهی خونده پس من بهترم!!!!!!این به توانایی های شخصی ربط داره!!!ممکنه با گذروندن این همه واحد سطح سوادم اندازه یه دانشجو مامایی یا زیست نباشه چون اون بهتر خونده!تا به حال اینجا کسی درمورد رشته لیسانسش چیزی نگفته چون ما سال بعد همه همرشته ایم و این مهمه!:4d564ad6:
بهتر نیست جای این بحثها واسه موفقیت هم دعا و کمک کنیم

آخرین ویرایش:

*فرناز*

New member
درضمن بازار کار تو همه رشته ها اشباع شده
ما وقتی کنکور میدادیم همه میگفتن کار نیس!پس ما باید درس و کنکور و ول میکردیم!؟؟؟؟؟!!!!!!!!وظیفه ما درس خوندن بقیه چیزا رو باید بسپریم به خدا

*فرناز*

New member
من این دو روز خوب نخوندم و از برنامم عقبم که باید تا آخر هفته جبران کنم .
برای ژنتیک مرور ترجمه
بیوشیمی هم فصل 18 لنینجر تموم شد .

نکته : هدف مولکولی کلرامفنیکل مرکز پپتیدیل ترانسفرازی زیرواحد 50s (در ریبوزوم 70s پروکاریوت ها) پس از ترجمه پروکاریوت ها جلوگیری میکنه .

هادی من نکته های تو رو خوندنی بی اختیار 5 دقیقه سکوت میکنم همش به اون نکته فکر میکنم!!!احیانا همین امسال ارشد میدین؟؟؟:smiliess (15):نکته هاتو اگه واسه خودت مینویسی همشو برام بفرست لطفا!

najma

New member
خواهش میکنم کسی اینجا روحیه بچه ها رو تخریب نکنه . زشته به خدا همه تحصیل کرده ایم .
امیدوارم دیگه لازم نباشه پست های دوستان رو حذف کنم . چون این بی احترامی به خودتونه متاسفانه .
لطفا اسپم ندید .
بجه های مطالعه گروهی به کارتون برسید ، امسال همتون بهترین دانشگاه ها قبولید !

hirkania

New member
سلام دوستان امیدوارم خوب باشین
فقط درس بخونین به هیچی فکرنکنین این روزا هم میگذره........امیدتون به خدا باشه
ای دوست بیاموزی اگر راه درست عاشقی.....با هرچه او قسمت کند صبر و مدارا میکنی....
امروز فارماکوژنتیک خوندم ولی تستی ازش نبود!!!!

hadi330

New member
هادی من نکته های تو رو خوندنی بی اختیار 5 دقیقه سکوت میکنم همش به اون نکته فکر میکنم!!!احیانا همین امسال ارشد میدین؟؟؟:smiliess (15):نکته هاتو اگه واسه خودت مینویسی همشو برام بفرست لطفا!

نوشته بودم که سال پیش هم شرکت کرده بودم اما خب به دلایلی قبول نشدم (انتظار هم نداشتم ) سعی می کنم نکته ها یه کم از سطح سوال ها بالاتر باشه . خلاصه برداری کردم اما نکته برداری نه و متوجه نشدم از این که گفتین " اگه واسه خودت می نویسی"

hadi330

New member
باز برنامه دو روز
ژنتیک ترمیم DNA
سلولی یه کم سرطان از لودیش که فردا تموم میشه
بیو هم بیوسنتز آمینو اسید ها که یه قسمتش خیلی خیلی سخته و نخوندم و بعیده ازش سوال بیاد (خصوصن بهداشت )

نکته : می دونم که بهتر از من می دونین که بر اساس تغییر DNA مکانیسم های تعمیری متفاوتی وجود داره که باید تغییر،مکانیسم،آنزیم ها و نوع بیماری یا سندرمی که بوجود می آد رو بدونیم ! مثلن سلولی بهداشت 88 مکانیسم ترمیم شکست دورشته ایی رو خواسته . که میشه نوترکیبی هومولوگوس . این ترمیم بعد از همانندسازی اتفاق میفته .آنزیم های دخیل :
Rec D هلیکاز 5 پرایم به 3 پرایم
RecB هلیکاز از 3 پرایم به 5 پرایم
این نوترکیبی باعث بوجود آمدن ساختار هالیدی هم میشه که برای بوجود آمدنش :
RuvA پروتئین متصل شونده به DNA . شناسایی مکان اتصال هالیدی
Ruv B یک ATPase است و تامین انرژی
Ruv C برای خاتمه نوترکیبی رشته DNA رو در اتصال هالیدی میشکنه . ( فصل دهم واتسون )
ژن هایی که تویه این مسیر هستن در سندرم nijmegen ، سندرم بلوم و سرطان سینه هم دیده می شن .

البته اگر ویکیپدیا رو ببینید متوجه میشید که قضیه خیلی سخته ! چون چند تا مدل دیگه هم هست و .... که بهتره الان بهش فکر نکنیم چون در سطح ما نیست !

نکته بیوشیمی : محصولات دکربوکسیلاسیون آمینواسید ها مهم هستن . مثلن تیروزین میشه دوپامین ، نوراپی نفرین و اپی نفرین . یا هیستیدین میشه هیستامین (لنینجر 955)

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا