مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

henri

New member
O

سلام
من دارم هنری جان

بی زحمت میشه لطفا بگین تغییراتش تا چ حد شده ؟ برای اون چند فصل آخرش ارزش داره بگیرم ؟ یا میشه همون دی اس ام 4 رو بخونم با تغییرات دی اس ام فایو ؟؟ببخشید اگه منظورمو بد گفتم من تو آسیبم خیلی مشکل دارم نمیدونم چ کار کنم

فهیمه 1

New member
سلام دوستای عزیز.
منابع بهداشت اعلام شده
خوشبختانه تغییری نداشته و مثه پارساله

فهیمه 1

New member
فقط من هنوز متوجه نشدم منظورش از کاپلان چیه!!!
بازم گفتن اخرین ویراست.ولی گنجی یا رضاعی رو قید نکردن.
یعنی همون رضاعی قدیم خونده شه,به اضافه ی کتابچه تغییرات گنجی?

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rawy

mmdreza.psy

New member
فقط من هنوز متوجه نشدم منظورش از کاپلان چیه!!!
بازم گفتن اخرین ویراست.ولی گنجی یا رضاعی رو قید نکردن.
یعنی همون رضاعی قدیم خونده شه,به اضافه ی کتابچه تغییرات گنجی?

سلام خانم
با توجه به شناختی که از گروه روانشناسی بالینی وزارت بهداشت هست ٬،اساتید وزارت علوم رو کلا قبول ندارن ٬پس حتم داشته باشید که منبع کاپلان ففط و فقط از انتشارات ارجمند منبع بوده و هست ....
اتفاقا امروز از هیئت بورد تخصصی روانشناسب بالینی وزارت بهداشت ٬سه تا از اساتید انستیتو ٬بقیه الله و دکتر باقریان از گروه روانپزشکی اصفهان تشریف اورده بودن دانشگاه علوم پزشکی کاشان ٫ من به خاطر یکی از دوستام ٬ازشون پرسیدم که بالاخره بچه ها دی اس ام چهار رو بخونن سه جلد رو یا فقط جلد اول کاپلان دی اس ام پنج ٬ دکتر سلیمی فرمودن که تمرکز اصلی روی چاپ جدید باشه ولی از جلد دوم چاپ چهارم غافل نشن و مقایسه ای بخونن...به نظر من هم بهتره شما اختلالاتی که توی جلد اول کاپلان جدیده اومده رو خوب بخونید و با همون اختلالات یا طبقات توی چاپ dsm-4 مقایسه کنید ٬ولی بقیه اختلالات رو منحصرا از ۴ بخونید....
البته چون کتاب شمسی پور ٬ علت شناسی رو خوب گفته ٬و از خوندنش غافل نشید...
هرچند در کل با داشتن درصد 50-60% اسیب میشه روی بقیه درسا که تغییر نکرده مثل شخصیت رتبه ی تک رقمی اورد....
موفق باشید...ببخشید طولانی شد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NaaNa

mmdreza.psy

New member
سلام محمد رضا جان. خوبی, خوشی
از دوره ارشد چه خبر؟
بیشتر سر بزن تا ما بتونیم از تجربیات استفاده کنیم.
راجع به کاشان, محیط دانشگاه, اساتید و دانشجو ها هم تعریف کن.

سلام...
مرسی... شما خوبی ؟
من قبلا هم گفتم ٬ اگه کسی سوالی داره باعث افتخارمه بتونم کمکی به شما عزیزان کنم...
هرچند دیر به دیر میام ولی تا روز اعلام نتایج نهایی تا وقتی که بتونم کنارتونم...
جاتون خالی کاشان خوبه ٬،مخصوصا قراره دو تا استاد جوان و شاگرد اول از انستیتو بیان ....
در کل کیس براتون همیشه هست و راحت میتونید بیماری رو از نزدیک ببینید ٬و همکاری گروهمون با روانپزشکی عالیه

rawy

New member
سلام خانم
با توجه به شناختی که از گروه روانشناسی بالینی وزارت بهداشت هست ٬،اساتید وزارت علوم رو کلا قبول ندارن ٬پس حتم داشته باشید که منبع کاپلان ففط و فقط از انتشارات ارجمند منبع بوده و هست ....
اتفاقا امروز از هیئت بورد تخصصی روانشناسب بالینی وزارت بهداشت ٬سه تا از اساتید انستیتو ٬بقیه الله و دکتر باقریان از گروه روانپزشکی اصفهان تشریف اورده بودن دانشگاه علوم پزشکی کاشان ٫ من به خاطر یکی از دوستام ٬ازشون پرسیدم که بالاخره بچه ها دی اس ام چهار رو بخونن سه جلد رو یا فقط جلد اول کاپلان دی اس ام پنج ٬ دکتر سلیمی فرمودن که تمرکز اصلی روی چاپ جدید باشه ولی از جلد دوم چاپ چهارم غافل نشن و مقایسه ای بخونن...به نظر من هم بهتره شما اختلالاتی که توی جلد اول کاپلان جدیده اومده رو خوب بخونید و با همون اختلالات یا طبقات توی چاپ dsm-4 مقایسه کنید ٬ولی بقیه اختلالات رو منحصرا از ۴ بخونید....
هرچند در کل با داشتن درصد 50-60% اسیب میشه روی بقیه درسا که تغییر نکرده مثل شخصیت رتبه ی تک رقمی اورد....

سلام, خدا خیرتون بده, خیال همه رو راحت کردید
براتون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم :riz304:

rawy

New member
wtdx_manabe_e_95-96.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NaaNa

فهیمه 1

New member
سلام خانم

سلام اقا محمدرضا.
یه دنیا تشکر بابت راهنمایی دقیق و کاملتون.به قول راوی عزیز خیالمونو راحت کردین و مارو از سردرگمی نجات دادین
ان شاالله که همیشه موفق باشید.

آخرین ویرایش:

psychology93

New member
سلام خانم
خیلی ممنون ک کامل تشریح کردی

seyyed reza

New member
ضمن عرض سلام
اولا لازمه یه قدردانی دانشجویی داشته باشم از همه دوستان:از خانم فهیمه به جهت فوریت اطلاع رسانی ،از محمدرضا ی عزیز به خاطر راهنمایی خوبش و خانم مدیر{ داشت یادم می رفت} که کلا خوبن و بقیه بچه ها ....
من یه پیشنهادی داشتم:میگم بچه ها بیاین یه دسته گل و یه جعبه شیرینی بگیریم بریم مرکز سنجش پزشکی و مراتب قدردانی و سپاس بچه های روان شناسی رو بهشون اعلام بکنیم که در اولین مرحله رزمایش( اعلام منابع)!! مواضع دشمن نه چندان فرضی(خودمونو عرض می کنم)روحداقل ناجوانمردانه بمباران نکردن!!!( با تغییرات عجیب و غریب و ابهامات موجود). از همین جا بهشون سلام می کنیم و ممنونیم ازشون:thanks:
البته مراحل دیگر رزمایش هنوز در راهه و امیدواریم اگه ما و سنجش پزشکی نمی تونیم دوست بشیم حداقل دشمنان خوبی واسه همدیگه باشیم در مراحل بعدی؛ باشد که کنکور روا شویم.....:25r30wi::25r30wi:

rawy

New member
ضمن عرض سلام
اولا لازمه یه قدردانی دانشجویی داشته باشم از همه دوستان:از خانم فهیمه به جهت فوریت اطلاع رسانی ،از محمدرضا ی عزیز به خاطر راهنمایی خوبش و خانم مدیر{ داشت یادم می رفت} که کلا خوبن و بقیه بچه ها ....
من یه پیشنهادی داشتم:میگم بچه ها بیاین یه دسته گل و یه جعبه شیرینی بگیریم بریم مرکز سنجش پزشکی و مراتب قدردانی و سپاس بچه های روان شناسی رو بهشون اعلام بکنیم که در اولین مرحله رزمایش( اعلام منابع)!! مواضع دشمن نه چندان فرضی(خودمونو عرض می کنم)روحداقل ناجوانمردانه بمباران نکردن!!!( با تغییرات عجیب و غریب و ابهامات موجود). از همین جا بهشون سلام می کنیم و ممنونیم ازشون:thanks:
البته مراحل دیگر رزمایش هنوز در راهه و امیدواریم اگه ما و سنجش پزشکی نمی تونیم دوست بشیم حداقل دشمنان خوبی واسه همدیگه باشیم در مراحل بعدی؛ باشد که کنکور روا شویم.....:25r30wi::

سلام
منم میام :smiliess (8):
چرا دشمن؟ واقعا حرکت خوبی بود که منابع رو تغییر ندادند و از همه مهمتر اینکه قبل از موعد ثبت نام منابع رو معرفی کردند, چطور همش غر می زنیم؟ برای نقاط مثبت هم باید تشکر کرد
این رو به فال نیک می گیریم که امسال نه تنها سنگی جلوی پامون نمی ندازند بلکه کمکمون هم می کنند, به امید خدا
خدا رو چه دیدید شاید ظرفیت ها هم بالا رفت :motat:

psychology93

New member
سلام
چرا دشمن؟ واقعا حرکت خوبی بود که منابع رو تغییر ندادند و از همه مهمتر اینکه قبل از موعد ثبت نام منابع رو معرفی کردند, چطور همش غر می زنیم؟ برای نقاط مثبت هم باید تشکر کرد
این رو به فال نیک می گیریم که امسال نه تنها سنگی جلوی پامون نمی ندازند بلکه کمکمون هم می کنند, به امید خدا
بله جا داره ک خدارو شکر کنیم و از سنجش پی هم تشکر کنیم ک تا اینجا با امر غیر عادی ای مارو سورپریز نکردن.

seyyed reza

New member
سلام

خانم مدیر استفاده از کلمه دشمن به جهت بافتی بود که توش قرار گرفته بودم،صحبت از رزمایش و بمباران و ... شد واسه همین اون کلمه رو هم آوردم و البته شوخی و مطایبه هم در کار بود.:25r30wi:
ولی شما درست می فرمایید،باید به خاطر کارای مفید و مثبت قدردانی بشه.ما هم به عنوان داوطلبان رشته ای که باید درامور این چنینی پیش قدم باشند واسه فرهنگ سازی، به اتفاق همه بچه ها و شما که مدیر هستین از سنجش پزشکی قدردانی کردیم.
به تعبیر شما این اقدام رو به فال نیک می گیریم و به اتفاقات مثبتی از این دست امیدواریم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا