مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 94

اولویت شما برای شروع مطالعه کدوم یک از دروس است؟

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sara.sharifi

New member
سنا برای این سایت هست؟کسی شرکت کرده؟اطلاع داره چه جوریه؟کدوم خوبه کلا؟ماهان مدرسان سورانی دکتر خلییلی چی

من سنا شرکت کردم دوست عزیز، آمارشو که بد نبود برای من چون هیچی احتمال بلد نبودم و آزمون هاش هم شرکت کردم اون هم فقط به این خاطر که خودمو ملزم به خوندن منظم کنم اگر هدفتون از شرکت در آزمونهااین باشه خیلی براتون مفید واقع میشه .همه چی بستگی به تلاش خودتون داره ولی در کل برای من به شخصه مفید بودن. برای وزارت علوم هم من خودم تجربه ای ندارم اما یه سری از دوستانم که برای علوم میخوندن آزمونهای مدرسان شرکت کردن،فکر میکنم بیشترین جامعه ی آماری رو در ایران داشته باشن که ازین لحاظ خوبه. دکتر سورانی هم خیلی خوب آمار درس میدن اگر برای وزارت علوم میخوایید همین طور دکتر همتی که من دوستانم راضی بودن از تدریسشون.
بیبینید اینها همگی به شما کمک میکنند خیلی فرقی نداره کدوم رو انتخاب میکنید بازهم میگم همه چی بستگی به میزان تلاش شما داره، به خودتون ایمان داشته باشین... موفق باشین :smiliess (3):

آخرین ویرایش:

henri

New member
کسی برای علوم نمی خونه؟چه جوری برنامه ریزی کنیم به هردوش برسیم؟ چون زبان بهداشت کاملا متفاوته با علوم و خیلی وقتگیره.منابع حجمش زیاده بالاخره از کجا شروع کنیم؟من تو دوره لیسانس غیر از کابلان و هیلگارد لای هیچ کتابی باز نکردم همه کتابام سفیده.برای همین نمیدونم از کجا شروع کنم.
من دانشگاههای علوم برای ارشد قبول ندارم ولی چون بهداشت ظرفیتهاش خیلی کمه امیدی به قبولیم ندارم.مجبورم برای علوم هم بخونم هرچند کسایی که ارشد علوم خوندن میگن هیچی یادنگرفتیم متاسفانه
برای آمار تستهای سالهای قبل خوبه ولی جواب تشریحی نداره منم که از آمار هیچی یادم نیست.یا با کتاب شروع کنیم بهتره؟من کتاب آمار دلاور دارم ولی آبی کمرنگه.همینه؟

منم دقیقا مثل شما هستم ینی بهداشت میخام اما با دیدن ظرفیتا میخام اول برا علوم بخونم با این تغاوت ک من حتی کاپلانم در دوره لیسانس نخوندم و الانم موندم ک چ جوری شرو کنم ک برسم بخونم منم همین دلاور رو دارم

sepideeee

New member
منم دقیقا مثل شما هستم ینی بهداشت میخام اما با دیدن ظرفیتا میخام اول برا علوم بخونم با این تغاوت ک من حتی کاپلانم در دوره لیسانس نخوندم و الانم موندم ک چ جوری شرو کنم ک برسم بخونم منم همین دلاور رو دارم

هنری یه چارپنج ماهی هست داری دست دست میکنیا !!! زودتر شرو کن که برسی ... مگه ما همه ی منابع رو از قبل خونده بودیم .. بازم شما یه کاپلان رو تو دانشگاه خوندین ما همونم که نخوندیم تو دانشگا... قدر ساعت به ساعت روزاتو بدون. بسم اله بگو از یه کتاب شرو کن ..

دل آرام

New member
من بار اول که کاپلانو خوندم جلد 2 دو ماهو نیم طول کشید ولی دفعه دوم که خوندم باورم نشد تو یک هفته جمعش کردم البته با ساعت درس خوندن بالا نسبت به اون موقع ولی بار اول که خوندنشو تموم کردم واسه خودم جشن گرفتم !
اینقده خوشحاااااااااااااال بودم یه دور خونده بودمش ! :4d564ad6:
میخوام بگم شاید دیدم حجم کتابا ترس تو جونتون بندازه اما تنها راهش اینه که هولوپی بپری توش ! بعد شیوه ی کار دستت میاد خود به خود !

henri

New member
هنری یه چارپنج ماهی هست داری دست دست میکنیا !!! زودتر شرو کن که برسی ... مگه ما همه ی منابع رو از قبل خونده بودیم .. بازم شما یه کاپلان رو تو دانشگاه خوندین ما همونم که نخوندیم تو دانشگا... قدر ساعت به ساعت روزاتو بدون. بسم اله بگو از یه کتاب شرو کن ..

راست میگی سپیده جون خیلی وقته همش دارم منابع رو مینویسم وصفحات کتابا و روزا رو میشمرم اصلا سرگیجه گرفتم :j58r36j3gcr4suxymup

henri

New member
من بار اول که کاپلانو خوندم جلد 2 دو ماهو نیم طول کشید ولی دفعه دوم که خوندم باورم نشد تو یک هفته جمعش کردم البته با ساعت درس خوندن بالا نسبت به اون موقع ولی بار اول که خوندنشو تموم کردم واسه خودم جشن گرفتم !
میخوام بگم شاید دیدم حجم کتابا ترس تو جونتون بندازه اما تنها راهش اینه که هولوپی بپری توش ! بعد شیوه ی کار دستت میاد خود به خود !

سلام دل آرام جون دلم تنگ شده بود برات
تموم کردن کاپلان واقعا جشن هم داره خب

sepideeee

New member

این کاپلان واسه خودش ماجرا داره .. منم وقتی کاپلان رو شرو کردم . دو هفته ی اول شایدم تا سه هفته اینقد بهم فشار می اومد که هر روز با خودم می گفتم دیگه از فردا نمیخونمش .. انرژی مو میزارم سر یه درس دیگه .. ولی شیطون گولم زد خوندم :)))

ansar1991

New member
من که کاپلانا رو شروع کردم الان فصل هفتم میخوام همبنجوری برم تا فصل 28

.se7en

New member
من سنا شرکت کردم دوست عزیز، آمارشو که بد نبود برای من چون هیچی احتمال بلد نبودم و آزمون هاش هم شرکت کردم اون هم فقط به این خاطر که خودمو ملزم به خوندن منظم کنم اگر هدفتون از شرکت در آزمونهااین باشه خیلی براتون مفید واقع میشه .همه چی بستگی به تلاش خودتون داره ولی در کل برای من به شخصه مفید بودن. برای وزارت علوم هم من خودم تجربه ای ندارم اما یه سری از دوستانم که برای علوم میخوندن آزمونهای مدرسان شرکت کردن،فکر میکنم بیشترین جامعه ی آماری رو در ایران داشته باشن که ازین لحاظ خوبه. دکتر سورانی هم خیلی خوب آمار درس میدن اگر برای وزارت علوم میخوایید همین طور دکتر همتی که من دوستانم راضی بودن از تدریسشون.
بیبینید اینها همگی به شما کمک میکنند خیلی فرقی نداره کدوم رو انتخاب میکنید بازهم میگم همه چی بستگی به میزان تلاش شما داره، به خودتون ایمان داشته باشین... موفق باشین :smiliess (3):
ممنون بله منم هدفم اينه كه ملزم به خوندن حداقل بودجه بندي ازمون بشم!راستش من هنوز به اين نتيجه نرسيدم كه براي علوم بخونم يا بهداشت!!!! براي همين هم سر اينكه كدوم برم موندم!ولي براي امارم بايد يك فكر جدي بكنم
اكه سنا يا خلييلي كه براي بهداشت هستن ازمون شركت كنيم به درد علوم نميخوره؟
راستي سنا جامعه اماريش بيشتره يا خلييلي؟

آخرین ویرایش:

.se7en

New member
منم ميكم كابلان خوندم فقط بعضي فصلهاش اونم بيشتر جدول تشخيصي هاش !!!! اره منم ميخوام شروع كنم ولي نمي دونم از كجا و جه جوري؟:(

.se7en

New member
راست میگی سپیده جون خیلی وقته همش دارم منابع رو مینویسم وصفحات کتابا و روزا رو میشمرم اصلا سرگیجه گرفتم :j58r36j3gcr4suxymup
دقيقا٠خيلي زياده٠دلم ميخواد كابلان بخونم ولي باز ميكم رشد بس جي؟شخصيت مهمتره٠روان درماني كي بخونم؟براهمينم نمي تونم شروع كنم
تازه زبان و امار هم هست٠

.se7en

New member
به نظرم هرروز زبان و امار و كابلان بخونيم اينا هرروز باشه٠ درسهاي ديكه رو به تنوع بخونيم تا بهمن٠ فقط موندم جه جوري برنامه ريزي كنيم به همش برسيم!حتي اكه از هر درس يك منبع هم بخوايم بخونيم مي ترسم تا بهمن تموم نشه!
بجه ها بيايم يه برنامه بريزيم جه جوري تموم كنيم٠ من سر منابع هم هنوز مشكل دارم! مثلا براي شخصيت من شولتز دارم ولي ترجمش براي سيدمحمدي نيست!نمي دونم برم بخرم يا نه همين بخونم؟٠روش تحقيق رمضان حسن زاده دارم٠دلاور فقط امارش دارم٠ براي زبان جيكار كنيم؟ اخه زبان بهداشت و علوم با هم فرق داره ولي اينم مطمينم كه اكه از الان زبان بهداشت شروع نكنيم بزاريم بعد كنكور علوم ،دير ميشه٠ براي امار جي؟ كسي بيشنهادي نداره جي كار كنيم؟
نظريه هاي روان درماني كري با بروجسكا خيلي فرق داره؟ اكه فقط كري بخونيم به درد علوم هم ميخوره؟ روانشناسي باليني تاليف كرامر با فيرس خيلي فرق داره؟ نميشه فقط يك كدوم براي هردو كنكور خوند؟ من فقط دارم جونه ميزنم حجم منابع كم كنم!!!:d

آخرین ویرایش:

.se7en

New member
نظر من اینه که درس به درس پیش بریم نه موازی.
اول کاپلان و فیست و کری رو بخونیم ( حالا باهر ترتیبی که دوستان صلاح بدونن) بعد بالینی و رشد و غیره . همچنین فواصلی رو برای مرور 3 منبع اول در نظر بگیریم.
زبان و آمار هم که پایه ی ثابت هر روز هستن.
هركس روش خودش داره ولي به نظرم هرروز يكم از هر درس بخونيم كمتر خسته ميشيم تا اينكه هر كتاب تموم كرديم بريم سراغ بعدي،البته نظرات متفاوته ولي من ترجيح مي دم يكم تنوع داشته باشه درس خوندنم تا خسته نشم٠ از يه طرفم مي ترسم همه رو با هم قاطي كنم بخوام اين جوري بخونم!!!!!!!
راستي كري براي علوم هم به درد ميخوره خوندنش يا بايد براي علوم حتما بروجسكابخونيم؟!

.se7en

New member
شما درست ميكي بايد هولوبي بريد رو كتاب!در اينجا روش غرقه سازي براي امثال ما جواب ميده:d البته اكه اشتباه نكنم يادمه استاد اسيبمون ميكفت فلودينك يا همون غرقه سازي ديكه منسوخ شده جون خطر داره و شوكه شديدي وارد ميكنه به بيمار!!!همون مواجه سازي تدريجي بايد در بيش بكيريم :d

آخرین ویرایش:

sara.sharifi

New member
ممنون بله منم هدفم اينه كه ملزم به خوندن حداقل بودجه بندي ازمون بشم!راستش من هنوز به اين نتيجه نرسيدم كه براي علوم بخونم يا بهداشت!!!! براي همين هم سر اينكه كدوم برم موندم!ولي براي امارم بايد يك فكر جدي بكنم
اكه سنا يا خلييلي كه براي بهداشت هستن ازمون شركت كنيم به درد علوم نميخوره؟
راستي سنا جامعه اماريش بيشتره يا خلييلي؟
اگر برای یکیش (علوم یا بهداشت) وقت بزاری شک نکن که قبول میشی با یه رتبه خوب،البته این نظر شخصی منه... آخه معمولا وقتی واسه یکیش سرمایه گذاری میکنی برای اون یکیش انرژی نداری دیگه.ولی خوب استثنا هم هست،کسانی هم بودن که تودوتاش رتبه آوردن.بستگی به خودتون داره...
درمورد خلییلی بنده اطلاعی ندارم.ولی برای سنا جامعه آماری حدود400 نفر بود

- - - Updated - - -

آخرین ویرایش:

sara.sharifi

New member
به نظرم هرروز زبان و امار و كابلان بخونيم اينا هرروز باشه٠ درسهاي ديكه رو به تنوع بخونيم تا بهمن٠ فقط موندم جه جوري برنامه ريزي كنيم به همش برسيم!حتي اكه از هر درس يك منبع هم بخوايم بخونيم مي ترسم تا بهمن تموم نشه!
بجه ها بيايم يه برنامه بريزيم جه جوري تموم كنيم٠ من سر منابع هم هنوز مشكل دارم! مثلا براي شخصيت من شولتز دارم ولي ترجمش براي سيدمحمدي نيست!نمي دونم برم بخرم يا نه همين بخونم؟٠روش تحقيق رمضان حسن زاده دارم٠دلاور فقط امارش دارم٠ براي زبان جيكار كنيم؟ اخه زبان بهداشت و علوم با هم فرق داره ولي اينم مطمينم كه اكه از الان زبان بهداشت شروع نكنيم بزاريم بعد كنكور علوم ،دير ميشه٠ براي امار جي؟ كسي بيشنهادي نداره جي كار كنيم؟
نظريه هاي روان درماني كري با بروجسكا خيلي فرق داره؟ اكه فقط كري بخونيم به درد علوم هم ميخوره؟ روانشناسي باليني تاليف كرامر با فيرس خيلي فرق داره؟ نميشه فقط يك كدوم براي هردو كنكور خوند؟ من فقط دارم جونه ميزنم حجم منابع كم كنم!!!:d

یه پیشنهادی که میتونم بهتون بکنم اینه که سعی کنید تمام منابعی که خود وزارت بهداشت اعلام کرده بخونید نه چیز دیگه،چون یه سری سوالات کنکور دقیقا عین متن کتابه!ولی برای آمار میتونید از کتابهای کمکی و تست استفاده کنید که خیلی هم خوب بهتون جواب میده. من خودم برای آمار اصلا منابع اصلی رو نداشتم،چون اصلا شکل کتاب امار زیستی رو میدیدم حالم بد میشد!!!

ansar1991

New member
دوستان شما کاپلانو چجوری میخونید؟خیلی دقیق و ریز یا مثلا فقط نکات مهم
اخه خیلی اصطلاحات پزشکی داره اونارم باید یاد بگیریم؟
یا مثلا اون جدول قرمزاشو باید حفظ کنیم تو فصلای هفت و هشت؟
اون ازمایشا و اینا

sepideeee

New member
دوستان شما کاپلانو چجوری میخونید؟خیلی دقیق و ریز یا مثلا فقط نکات مهم
اخه خیلی اصطلاحات پزشکی داره اونارم باید یاد بگیریم؟
یا مثلا اون جدول قرمزاشو باید حفظ کنیم تو فصلای هفت و هشت؟
اون ازمایشا و اینا

والا کاپلانو هر چی دقیق تر بخونی به نفعته به خصوص جدول های تشخیصیو .. ولی معمولا سوالارو کلی میدن.. البته اصطلاحای انگلیسی هم باید بلد باشی

marzieh88

New member
هركس روش خودش داره ولي به نظرم هرروز يكم از هر درس بخونيم كمتر خسته ميشيم تا اينكه هر كتاب تموم كرديم بريم سراغ بعدي،البته نظرات متفاوته ولي من ترجيح مي دم يكم تنوع داشته باشه درس خوندنم تا خسته نشم٠ از يه طرفم مي ترسم همه رو با هم قاطي كنم بخوام اين جوري بخونم!!!!!!!
راستي كري براي علوم هم به درد ميخوره خوندنش يا بايد براي علوم حتما بروجسكابخونيم؟!
فکر نمیکنم کری به علوم چندان مربوط باشه، اغلب فیرس و پروچسکا رو میخونن.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا