مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 94

اولویت شما برای شروع مطالعه کدوم یک از دروس است؟

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

baranedel

New member
ببخشید من کتاب گنجی رو دارم اما کاپلان نیست همون جلد ابیه که دوجلد هست و اسیب شناسی هم هست تو کافه کتاب همن سایت هم گداشتن بر اساس dsm5 هم هست

rawy

New member
سلام دوستان
من امروز ثبت نام کردم و خوشحالم که یه جایی رو پیدا کردم که کسایی هستندد که کنکور بهداشت بالینی میدن
من کل مباحثتونو خوندم دوتا نکته میخواستم بگم یکی اینکه یه جا یه نفر گفته بود دی اس ام فایو گنجی تو بازاره در حالی که دی اس ام 5گنجی هنوز سه فصلش ترجمه شده وتا آخر سالم چاپ نمیشه
دوم اینکه نمیدونم خبردارید یا نه ولی منابع زبان از سال92به بعد عوض شده و احتمالا دیگه اون کتاب آقای لزگی کارایی چندانی نداشته باشه

سلام دوست عزیز, خوش اومدین
ما هم خوشحالیم که هستین و خوشحال تر می شیم که مداوم باشید
هنوز معلوم نیست که وزارت بهداشت چه کتابی رو برای آسیب منبع اعلام کنه, دفترچه ها اسفند میاد و باید صبر کرد, اما اونچه که اتفاق افتاده اینه که کتابهای لاتین حداکثر هر چهارسال یکبار تجدید چاپ می شن (من تو کار کتاب لاتین پزشکی بودم و مطمئنم به این قضیه) و الان کاپلان جدید لاتین اومده تو سایت آمازون هست, و قطعا به زودی ترجمه می شه, حالا اینکه امسال منبع بشه یا نه مشخص نیست (لطفا همه با من دعوا نکنید و همینطور دچار استرس نشید, مسئولین بهداشت تعیین می کنند, من کاره ای نیستم, فقط اطلاع دادم بهتون که اینطوریه)

درمورد زبان هم مهم اینه که روخونی و درک مطلب قوی باشه, زبان منبع خاصی نداره, لزگی هم به عنوان منبع از طرف بهداشت معرفی نشده, بین بچه ها باب هست که این کتاب رو می خونن, باید لغت زباد بلد بود که درک مطلب راحت بشه و تمرین و تمرین و تمرین حالا از هر کتابی. تجربه هم نشون داده که لغات کنکورهای سالهای گذشته و تافل بهترین منبع هستند و از نظر شخص من 504 هم به عنوان زیربنا قبل از تافل لازمه که بعضی از دوستان به 504 اعتقادی ندارن, دیگه هرطور صلاح می دونید

ansar1991

New member
سلام دوست عزیز, خوش اومدین
ما هم خوشحالیم که هستین و خوشحال تر می شیم که مداوم باشید
هنوز معلوم نیست که وزارت بهداشت چه کتابی رو برای آسیب منبع اعلام کنه, دفترچه ها اسفند میاد و باید صبر کرد, اما اونچه که اتفاق افتاده اینه که کتابهای لاتین حداکثر هر چهارسال یکبار تجدید چاپ می شن (من تو کار کتاب لاتین پزشکی بودم و مطمئنم به این قضیه) و الان کاپلان جدید لاتین اومده تو سایت آمازون هست, و قطعا به زودی ترجمه می شه, حالا اینکه امسال منبع بشه یا نه مشخص نیست (لطفا همه با من دعوا نکنید و همینطور دچار استرس نشید, مسئولین بهداشت تعیین می کنند, من کاره ای نیستم, فقط اطلاع دادم بهتون که اینطوریه)

درمورد زبان هم مهم اینه که روخونی و درک مطلب قوی باشه, زبان منبع خاصی نداره, لزگی هم به عنوان منبع از طرف بهداشت معرفی نشده, بین بچه ها باب هست که این کتاب رو می خونن, باید لغت زباد بلد بود که درک مطلب راحت بشه و تمرین و تمرین و تمرین حالا از هر کتابی. تجربه هم نشون داده که لغات کنکورهای سالهای گذشته و تافل بهترین منبع هستند و از نظر شخص من 504 هم به عنوان زیربنا قبل از تافل لازمه که بعضی از دوستان به 504 اعتقادی ندارن, دیگه هرطور صلاح می دونید

متشکرم دوست عزیز
درسته کاپلان جدید اومده و همونطور که گفتم دارن رو ترجمش کار میکنن و الان سه فصلش ترجمه شده شانسی که ما باید بیاریم اینه که ترجمه ش تا موقع اعلام منابع درنیاد که منابع عوض نشه :D
در مورد زبان منابع ارشد از 92 به اینور تغییر کرده
که الان منابع جدید اینا هستند
1: اولین کتاب از منابع زبان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال جدید کتاب Active Skills for Reading تالیفAnderson, A می باشد(جلدهای اول تا چهارم توصیه شده است). انتشارات Thompson سال 2008

2: رفرنس دوم از منابع جدید زبان ارشد پزشکی کتاب Interaction: Reading به نویسندگی KIRN, e و Hartman, P. انتشارات McGraw-Hill با سال انتشار 2007 می باشد.

3: منبع سوم از منابع زبان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کتابی با عنوان زبان انگلیسی برای دانشچویان پزشکی English for the Students of Medicine تالیف محمود رضا عطایی، لیلا شجاع، معصومه کفشگر سوته، ماندانا ذوالقدری انتشارات سمت می باشد.

4: کتاب چهارم از منابع زبان ارشد پزشکی که وزارت بهداشت توصیه کرده است Academic Encounters: Reading, Study Skills and Writing تالیف Seal, B انتشارات Cambridge Uni می باشد.

5: کتاب پنجم Improving Reading Skills تالیف: دكتر شكرپور ، دكتر مهبودی انتشارات جنگل است.

6: کتاب ششم از رفرنسهای زبان عمومی کنکور ارشد وزارت بهداشت Developing Reading Skills جلد اول تا سوم تالیف Markstein, L. and Hirasawa, L انتشارات Cambridge

قبلا اون کتاب شیشمیه بوده بعد لزگی هم بر اساس اون قبلیا بوده حالا دیگه نمیدونم الانم به درد بخوره یا نه

ansar1991

New member
بعد من دارم فک میکنم چه کار بدیه که وزارت بهداشت میاد سه ماه مونده به کنکور منابع میده ما که از الان داریم می خونیم یهو اگه عوض کنه همه منابعو چیکار کنیم؟:))

rawy

New member
بعد من دارم فک میکنم چه کار بدیه که وزارت بهداشت میاد سه ماه مونده به کنکور منابع میده ما که از الان داریم می خونیم یهو اگه عوض کنه همه منابعو چیکار کنیم؟:))

به هر حال شرایط برای همه یکسانه, ولی کسی از خوندن ضرر نکرده
می شه دروسی که ریسک دارند رو گذاشت برای بعد از اعلام منابع که فکر می کنم تنها درسی که خطرناکه آسیب باشه که اون هم ممکنه تغییر زیادی نکنه
من خودم یه سال کاپلان 2003 رو خونده بودم ضرر زیادی هم نکردم به حد خوندنم نتیجه گرفتم, هرچند که این چاپ جدید براساس دی اس ام جدید هست و ممکنه متفاوت باشه

ansar1991

New member
به هر حال شرایط برای همه یکسانه, ولی کسی از خوندن ضرر نکرده
می شه دروسی که ریسک دارند رو گذاشت برای بعد از اعلام منابع که فکر می کنم تنها درسی که خطرناکه آسیب باشه که اون هم ممکنه تغییر زیادی نکنه
من خودم یه سال کاپلان 2003 رو خونده بودم ضرر زیادی هم نکردم به حد خوندنم نتیجه گرفتم, هرچند که این چاپ جدید براساس دی اس ام جدید هست و ممکنه متفاوت باشه
آره درسته احتمال آسیب زیاده ولی من میترسم یهو سه چهارتا درسو عوض کنن

henri

New member
مرسی متشکرم
شما از کی شنیدید؟
فک نکنم ولی شاید اشتباه کردند
شما این لینکو ببینید
دانلود فصل به فصل ترجمۀ کاپلان بر اساس dsm-5 - نشر ساوالان، نشر روان شناسی
اینجا فقط سه فصلش ترجمه شده خودشم گفته تا اخر سال نمیاد کتابش

بله دیدم درسته کاپلان جدید هنوز نیمده و امیدوارم تا سال بعد نیاد کتابی ک من گفتم آسیب شناسی روانی بر اساس dsm5 بود ک 2 جلدش در بازار هست البته نمیدونم کتاب خوبیه یا نه اما من که اینو نمیگیرم فعلا تا بهداشت منابع رو اعلام کنه

henri

New member

باز بهداشت 3 ماه مونده اعلام میکنه علوم چی بگم ک کلا معلوم نیس از کجا سوال میده

ansar1991

New member
باز بهداشت 3 ماه مونده اعلام میکنه علوم چی بگم ک کلا معلوم نیس از کجا سوال میده

درسته وزارت علوم رسما منابعشو نمیگه ولی یه قانون نانوشته هست که کاملا مشخصه منابعش چیه و اگه اونارو بخونی قطعا رتبه تک رقمی میاری
مثلا توی رشد خب همه میدونن اگه برک و دادستان و منصور هر دوجلدشو و نظریه های رشد کرینو بخونی امکان نداره زیر هشتاد درصد بزنی
بقیه درساشم همینجوری

sepideeee

New member
سلام دوستان
من امروز ثبت نام کردم و خوشحالم که یه جایی رو پیدا کردم که کسایی هستندد که کنکور بهداشت بالینی میدن
من کل مباحثتونو خوندم دوتا نکته میخواستم بگم یکی اینکه یه جا یه نفر گفته بود دی اس ام فایو گنجی تو بازاره در حالی که دی اس ام 5گنجی هنوز سه فصلش ترجمه شده وتا آخر سالم چاپ نمیشه
دوم اینکه نمیدونم خبردارید یا نه ولی منابع زبان از سال92به بعد عوض شده و احتمالا دیگه اون کتاب آقای لزگی کارایی چندانی نداشته باشه
نه دوست گلم منابع عوض شد ما همون لزگیو خونده بودیم سوالا هیچ فرقی با سالای پیش نداشت با خیال راحت همون لزگیو بخونید که بهترینه

sepideeee

New member
تو اصل قضیه که آره تفاوتی نمی کنه, مهم اینه که روش تحقیق یاد بگیریم حالا شده از توی روزنامه :tonguesmiley:
منتها اگه بخوایم به عنوان توجه کنیم همچین عنوانی که بهداشت داده دیده نشده!
اینم از کارهای عجیب دیگه وزارت بهداشته!
منبع دیگه ای که معرفی کرده کتاب دکتر کاظم محمد, رو من تو مدتی که تو کتابهای پزشکی کار می کردم اسمش رو خیلیییییی شنیده بودم , اما وقتی از طرف بهداشت برای ما منبع اعلام شد و رفتم پرسیدم متوجه شدم که الان به خاطره تبدیل شده و اصلا نیست!!!

نه راوی به منم گفتن محمد کاظم اصلا پیدا نمیشه .. اولین مغازه که پرسیدم با کمال تعجب کتابو بهم داد :whistle: ولی به جز دو سه فصل اولش که مثل امار زیستی بود .. بقیه فصلاشو نفمیدم بی خیالش شدم :))

saharpsych

New member
ی سوال دیگه:whistle: وای من چقد سوال دلرم:33:
کتابی هست که چن سال کنکور وزارت بهداشتو داشته باشه؟مثلا 20 سال:5:
و احترامااز پیشکسوتا میخوام که کتاب تست معرفی کنید,در صورت امکان:(40):.

rawy

New member
درسته وزارت علوم رسما منابعشو نمیگه ولی یه قانون نانوشته هست که کاملا مشخصه منابعش چیه و اگه اونارو بخونی قطعا رتبه تک رقمی میاری
مثلا توی رشد خب همه میدونن اگه
1 و 2برک و
3 و 4 و 5 دادستان و منصور هر دوجلدشو و
6 نظریه های رشد کرین

و بخونی امکان نداره زیر هشتاد درصد بزنی
بقیه درساشم همینجوری

7 رشد مهشید یاسایی رو نگفتین
7 جلد کتاب فقط برای درس رشد :13: تازه به همش که مسلط باشی 80 می زنی :shocked:

آخرین ویرایش:

rawy

New member
نه راوی به منم گفتن محمد کاظم اصلا پیدا نمیشه .. اولین مغازه که پرسیدم با کمال تعجب کتابو بهم داد :whistle: ولی به جز دو سه فصل اولش که مثل امار زیستی بود .. بقیه فصلاشو نفمیدم بی خیالش شدم :))

:5: چاپ چه سالی بوده؟
ما خودمون نمایشگاه برگزار می کردیم, و فروش لزگی و 504 و کاظم محمد جزو پرفروش ترین کتابها بودند همیشه که رو هوا می رفتن
به همین دلیل هیچی از اون کتاب باقی نمونده بود, این احتمالا تو انبارشون مونده بوده و فروش نرفته, شانسی پیداش کردی, من اون موقع که می فروختیم نمی دونستم چیه اصلا لاش رو هم باز نکرده بودم, کلا کتابش رو ندیدم چطوریه

henri

New member
7 رشد مهشید یاسایی رو نگفتین
7 جلد کتاب فقط برای درس رشد :13: تازه به همش که مسلط باشی 80 می زنی :shocked:

راوی جون رشد مهشید یاسایی رو من توی منابعی ک سایتا زدن ندیدمااااا مطمینی هنو هست ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا