مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hamidehjoon

New member
سلام بچه کنکوریا
هرچندنهضت گزارش دادن که یزدان راه انداخته بود مدتیه باشکست مواجه شده و حتی خود یزدان هم دیگه نهضت خودش رو دنبال نمیکنه اما موضوعی که میخام مطرح کنم اینه که اصلا هدف از تاسیس این تاپیک چی بود؟؟؟؟
نه یزدان نه من نه پرندجون و نه ایلین جون که یه جورایی بیشترپیرو این نهضت بودیم دیگه گزارش نمیدیم هدف یزدان از شروع این نهضت رو خودش بایدبیادبگه اماهدفی که من برداشت کردم این بودکه یه جورایی انگیزه خودمون وبچه های دیگه بره بالا اما مدتیه من وقتی میام تاپیک به چیزبرعکس این میرسم وبرای جبرانش میرم به تاپیک مطالعه گروهی بقیه رشته هاسرک میکشم وقتی میبینم چقدرخوب درس میخونن وچه خوب گزارش میدن انگیزه ام بالاترمیره.نمیخام. روانشناسای محترم شروه کنید به تحلیل روانی من که ای بابا اگه قراره انگیزت اینقدربیرونی باشه که همون بهتردرس نخونی! اما بچه ها همه میدونیم که هرکسی یه انگیزه درونی برای ارشدخوندن داره که انگیزه های بیرونی تقویتش میکنن منم مثل همه دیگه!
به قول اون وکیله عاااااغاااا اعتراض دارم یه نگاهی به دوروبرتون بندازین!!
بچه ها بهتره یه کم به این تتوجه کنیم ضمن اینکه سوالات و اشکالات همدیگه رو جواب بدیم به این هم توجه کنیم ماداریم گروهی برای ارشدمطالعه میکنیم وخاصیت مطالعه گروهی اینه که گروه باعث تقویت هرچه بیشترانگیزه براهرعضوش بشه
دراخرهم بگم من دچاربی انگیزگی نشدم اتفاقاروزبه روز دارم پرانگیزه ترمیشم این فقط یه گلایه ازدوستان بود
مرسی

hamidehjoon

New member
"من"قوی ای میخاهم تادعوای"نهاد"و"فرامن"من را صبح هازیرپتوی گرم ونرم برسراینکه پاشم یاپانشم به بهترین نحوفیصله دهد

اصن یه. وضییییییییییییه

balzak

New member
سلام بچه کنکوریا
هرچندنهضت گزارش دادن که یزدان راه انداخته بود مدتیه باشکست مواجه شده و حتی خود یزدان هم دیگه نهضت خودش رو دنبال نمیکنه اما موضوعی که میخام مطرح کنم اینه که اصلا هدف از تاسیس این تاپیک چی بود؟؟؟؟
نه یزدان نه من نه پرندجون و نه ایلین جون که یه جورایی بیشترپیرو این نهضت بودیم دیگه گزارش نمیدیم هدف یزدان از شروع این نهضت رو خودش بایدبیادبگه اماهدفی که من برداشت کردم این بودکه یه جورایی انگیزه خودمون وبچه های دیگه بره بالا اما مدتیه من وقتی میام تاپیک به چیزبرعکس این میرسم وبرای جبرانش میرم به تاپیک مطالعه گروهی بقیه رشته هاسرک میکشم وقتی میبینم چقدرخوب درس میخونن وچه خوب گزارش میدن انگیزه ام بالاترمیره.نمیخام. روانشناسای محترم شروه کنید به تحلیل روانی من که ای بابا اگه قراره انگیزت اینقدربیرونی باشه که همون بهتردرس نخونی! اما بچه ها همه میدونیم که هرکسی یه انگیزه درونی برای ارشدخوندن داره که انگیزه های بیرونی تقویتش میکنن منم مثل همه دیگه!
به قول اون وکیله عاااااغاااا اعتراض دارم یه نگاهی به دوروبرتون بندازین!!
بچه ها بهتره یه کم به این تتوجه کنیم ضمن اینکه سوالات و اشکالات همدیگه رو جواب بدیم به این هم توجه کنیم ماداریم گروهی برای ارشدمطالعه میکنیم وخاصیت مطالعه گروهی اینه که گروه باعث تقویت هرچه بیشترانگیزه براهرعضوش بشه
دراخرهم بگم من دچاربی انگیزگی نشدم اتفاقاروزبه روز دارم پرانگیزه ترمیشم این فقط یه گلایه ازدوستان بود
مرسی

سلام حمیده خانم.
راستش با حرفاتون کاملا موافقم.راستش چن وقته محیط اینجا خیلی سرد شده.دیگه مث قبلنا تو این تاپیک شورو حالی نمیبینم(من قبل عضویتم چن ماهی فقط تاپیک های شمارو میخوندم )!!!علتش خود ماها هستیم که یجورایی داریم از هم فاصله میگیریم و هرکدوم میره دنبال کار خودش.نمی گن مثلا کسی جوابگو نیست بلکه هرکسی در حد توانش کمک کرده فقط از مطالعه گروهی خبری نیست
راستش خود من این چن وقته خیلی انگیزم پایین اومده.استرس دانشگاه و پایان نامه خیلی تمرکزم رو روی انستیتو پایین آورده.دوست داشتم همه ی بچه های این تاپیک مث همکلاسی های مجازی میشدیم و به هم دیگه کمک میکردیم و انگیزه می دادیم.
فقط بگم بچه من تا آخرش با شما هستم.به قول 3 تفنگدار الکساندر دوما : «یکی برای همه همه برای یکی»

henri

New member
سلام بالزاک خان خوبی منم دقیقا مث شما از مدتها قبل عضویتم ساعت ها میشستم تاپیکا رو میخوندم و فک می کردم اگه عضو شم می تونم دوستای جدید پیدا کنم و با هم درس بخونیم و انگیزه و اعتماد به نفس برای شروع مطالعه پیدا کنم چون منم پایان نامه و کلی واحدای نظری و عملی دارم که تا حلا فقط نصف فصل 2 پایان نامه مو نوشتم و همکلاسیای دانشگامم جوری نیستن که انگیزه بدن و برعکس همش استرس میدن و زیرآبی همه کاراشون میکنن حالام که اینجا عضو شدم و روزی چند با سر میزنم می بینم خبری نی البته خوشحالم دوستای جدید پیدا کردم و از همه دوستانیم که تا حالا لطف کردن و منو راهنمایی کردن ممنونم اما منظورم اینه که اون جوری که فکر میکردم نبود البته من به بقیه دوستان حق میدم حتما الان حجم درسا و کاراشون بیشتر از تایستونه و وقت ندارن خیلی بیان اینجا یا نظری یا چیزی بگن به هر حال برای همه آرزوی موفقیت می کنم.::riz303:

henri

New member
בلـــَم گرفتــﮧ…

از همــﮧ ی بــی تفآوتــی هآ…

از همــﮧ فــَرآموشی هآ…

از هَمﮧ بــی اعتمــآدی هآ…

کــآش معلــمی بود و انشـ ـ ـــآیی مــی خوآســت…

“روزگــآر خوב رآ چگونــه مــی گــُذرآنید؟؟؟

taranom92

New member
سلام دوستان خوبین؟
چه خبرا؟
خوب پیش رفتین؟
من درسای دانشگاه اجازه نداد پیوسته جلو برم
امادرحال خوندن کاپلان و ازمونا فیزیو و زبان هستم

balzak

New member
سلام دوستان خوبین؟
چه خبرا؟
خوب پیش رفتین؟

سلام ترنم خانم.امیدوام همیشه خوبو خوشو موفق باشین.
راستش همیشه از راهنمایی های شما و همه دوستان گل بینهایت سپاس گذار بوده و هستم.

balzak

New member
سلام بالزاک خان خوبی منم دقیقا مث شما از مدتها قبل عضویتم ساعت ها میشستم تاپیکا رو میخوندم و فک می کردم اگه عضو شم می تونم دوستای جدید پیدا کنم و با هم درس بخونیم و انگیزه و اعتماد به نفس برای شروع مطالعه پیدا کنم چون منم پایان نامه و کلی واحدای نظری و عملی دارم که تا حلا فقط نصف فصل 2 پایان نامه مو نوشتم و همکلاسیای دانشگامم جوری نیستن که انگیزه بدن و برعکس همش استرس میدن و زیرآبی همه کاراشون میکنن حالام که اینجا عضو شدم و روزی چند با سر میزنم می بینم خبری نی البته خوشحالم دوستای جدید پیدا کردم و از همه دوستانیم که تا حالا لطف کردن و منو راهنمایی کردن ممنونم اما منظورم اینه که اون جوری که فکر میکردم نبود البته من به بقیه دوستان حق میدم حتما الان حجم درسا و کاراشون بیشتر از تایستونه و وقت ندارن خیلی بیان اینجا یا نظری یا چیزی بگن به هر حال برای همه آرزوی موفقیت می کنم.::riz303:

ممنون شما خوبی هنری خانم؟
راستش تقریبا همه هم دردیم(مشکلات درسو دانشگاه).به هر حال امیدوارم امسال هم شما و هم تمام دوستان کولاک کنید.
امیدوارم همیشه خوبو خوشو موفق و خندان باشید

hamidehjoon

New member
سلام بچه کنکوریای گل
این سه تتا روبرام معنیش بگید توکاپلان و هالجین دوجورمختلف گفته
Repression
Regression
Suppression
لطفا بامنبع بگید
ممنوووون

taranom92

New member
سلام ترنم خانم.امیدوام همیشه خوبو خوشو موفق باشین.
راستش همیشه از راهنمایی های شما و همه دوستان گل بینهایت سپاس گذار بوده و هستم.

مرررررررررسی همچنین شما دوست عزیز
خوشحال میشم هر سوالی داشتین در خدمتم

Negar carol

New member
سلام بچه کنکوریای گل
Repression
Regression
Suppression
لطفا بامنبع بگید
ممنوووون

سلام حمیده جون repression سرکوبی یا واپس زنی هروقت خود با تکانه های ناخوشا یند روبه رو بشه اونها رو سرکوب میکنه وبه ناهشیار واردش میکنه این مکانیزم به صورت ناهشیار عمل میکنه.
regression هم واپس روی که در مواقع استرس و اضطراب برگشت به مرحله ی قبلی رشد در کودکان شایع است
suppression سرکوب تصمیم آکاهانه و یا نیمه آگاهانه برای به تعویق انداختن تکانه یا تعارض این مکانیسم جز مکانیزم های پخته اس.فرقشم با repressionدر آگاه بودن خود از به کار بردن این مکانیسم

Negar carol

New member
منابعشم کتاب شخصیت فیست و اکثر کتابهایی که نطریه فروید دارن. کاپلان آبی جلد 1اون کاملتره همه مکانیسم ها رو داره.

rawy

New member
سلام بچه ها خسته نباشید
از نوشته های هیچکدومتون نقل قول نگرفتم که روی صحبتم با همه باشه
شروع کردن یه تاپیک یا یه کاری با ذوق و شوق و بعد جواب نگرفتن از هیچکی یا خیلی کم رنگ که کم کم دیگه محو می شه تو اینجا برای من یکی که دیگه عادت شده, کلی تاپیک زدم نتیجه نداشت, پیشنهاد دادم فلان کار و بهمان کار رو انجام بدیم کسی شرکت نکرد و حتی الان هم گاهی سوال می پرسم کسی جواب نمی ده! دیگه منم در اون موارد سرد شدم.
در مورد سیستم گزارش دهی که از اولم گفتم من موافق نیستم یه دلیلش اینه که خودم شخصا هر روز خوب نمی خونم و بعضی روزها اصلا نمی خونم, ما تجربه سال قبل رو هم داریم, روزهایی بود که گزارش ها خوب بود, بعضی از بچه ها استرسشون می رفت بالا و من فکر می کنم اگه گزارش های بقیه هم ضعیف می شه من نوعی به خودم سخت نمی گیرم که حواستو جمع کن رقبای کنکور فقط شامل همین جمع نیست!
اینه که اصلا مایل نیستم با احساساتی که فضای اینجا بهم القا می کنه پیش برم اقلا با من یکی سازگار نیست.
اما در مورد شما, با توجه به همه ی توضیحاتی که دادم به خودم حق می دم که از شکایتتون شاکی بشم :mad_majidonline:
چرا همیشه عادت کردیم گیرنده باشیم؟ چرا همیشه یکی باید بیاد که به ما انرژی بده, الان سه تاتون نقطه مشترک دارید که از این وضع راضی نیستین پس چرا خودتون سه تا اینجا رو راه نمی ندازین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :New (6):

rawy

New member
سلام دوستان خوبین؟
چه خبرا؟
خوب پیش رفتین؟

سلام ترنم جان خوبی؟
چه عجب از این ورا, یه دفه ما رو گذاشتی رفتی؟
امیدوارم از همون زمان آزادی که داری بتونی عالی استفاده کنی و نتیجه ای که حقته رو بگیری
موفق باشی

rawy

New member
سلام بچه کنکوریای گل
Repression
Regression
Suppression
لطفا بامنبع بگید
ممنوووون

حمیده جون من هالجین رو ندارم اما اگه تو هر مبحثی بین کتابها اختلاف دیدی که تو کاپلان هم ذکر شده, منبع اصلی کاپلان هست, به اون اعتماد کن
(راستی تو الان خودت نوشتی "حمیده جون" ما بخوایم صدات کنیم باید بگیم حمیده جون جون؟)

parand

Well-known member
راوی جونم سلااااااام.
در مورد کتاب تست سوال کردی...
عزیزم من کتاب ازمونهای کامل زمینه ی روانشناسی هیلگاردو دارم.
ماله انتشاراته ارجمند هست. جواباش هم تشریحیه. در کل کتاب خوبیه.

راوووی خانومی کتاب تست بالا رو واسه شما معرفی کردم دنبال کتاب تست بودی
احساس کردم این پستو ندیدی...:auizz3ffy9vla57584x:ad54ad:

hamidehjoon

New member
راوی جونم من اصلا قصدجسارت به هیشکی روندارم چه برسه مدیر مگه جراتشودارم؟؟؟
یه جورایی منظورم این بوداگه قراره ماگروهی بخونیم پس ازشکل وهدف مطالعه گروهی فاصله نگیریم
البته میشد نسبت به این وضع بی تفاوت باشم وبراخودم بخونم مثل سال کنکورم که براخودم خوندم
اما مطالعه گروهی یه چیزدیگس.
منم گزارش دادن رو به شکل قبلیش قبول نداشتم اگه بچه هاموافق باشن اصلا دیگه گزارش ندیم فقط اشکالات وسوالات رومطرح کنیم وحرف وصحبتهای معمولی که انگیزه دهنده باشه
راوی جون من درک میکنم مدیربودن سخته وتاپیک زدن واستقبال نکردن زیادخوشایندنیست اما.....
موفق باشید

havash

New member
سلام خانم مدیر. خوب شد اومدین. من یه سوال فنی دیگه دارم. پایین بعضی از پست های یه نواری هست که توش نوشته مثلا rawy like this !!! منظور از اینا چیه؟ بالای صفحه هم توی قسمت جهت اطلاع شما پیامهاش واسه من میاد ولی نمی دونم چیه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا