مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Mohammad gh

New member
دیواین عزیز نظرت راجع به ضروریات محمدی چیه؟ من پایه بیوشیمیم خوبه ولی حس میکنم بعضی مباحسش خیلی به درد کنکور ارشد نمیخوره! درسته؟

شاید بعضی نکاتش بیش از اونی باشه که در ارشد ما میاد و خب رفرنس هم نیست که بگیم ممکنه از هرکجاش سوال بدن
به هرحال اگر زمانشو داشتید به عنوان یه کتاب تکمیلی بهش یه نگاهی بندازید

alireza-ja

New member
من اینو قبلا هم گفتم اینجا یه بار دیگه میگم.

سعی کنید لودیش رو بخونید اما نه به قصد اینکه کنکور ارشد رو خوب بدید بلکه به قصد با سواد شدن و پیدا کردن یه دید خیلی خوب واسه مباحث به روز دنیا. ولی اگه واقعا فقط فقط قصدتون قبولی کنکوره بنظرم لودیش خیلی به سر کنکور بهداشت و کمی هم به سر کنکور علوم زیادیه و لودیش فقط انرژیتونو میگیره. این انرژی رو روی یه کتاب جمع و جور تر بذارید ولی با دفعات تکرار بالا.

بنظرم واسه کنکور باید کنکوری خوند حالا نه اینکه حتما از ججززوات موووسسسات استفاده بشه بلکه یه کتاب جمع و جور تر هم واسه یه درصد خوب توی کنکور جواب میده.

biotechnologist

New member
در مورد لودیش موضوعی که مطرحه اینه که با اینکه خوندنش وقت گیره ولی الان چند ساله که سوالات رو دارن خط به خط از لودیش میدن. من خودم لودیش رو کامل نخوندم ولی سعی میکردم یه گوشه چشمی به نکات و قسمت های مهمش داشته باشم واسه همین به همه هم میگم خلاصه لودیش + یه کتاب دیگه. تکنیک های آزمایشگاهی و از این دست توضیحات بدرد ارشد نمی خوره. دوستانی که لودیش رو خوب خونده بودن اغلب رتبه هاشون خیلی بهتر بود. واسه قبولی میتونید نخونیدش ولی واسه رتبه خوب بهتره بخونیدش.موفق باشید.

baran-

New member
سلام دوستان...
من بعد از یه هفته بی "نتی" اومدم.................:1dco2x0p1lilzhfpg1t
می بینم که حسابی سرتون شلوغه...الهی شکر...
بابا من گلوم گرفت از بس گفتم بیاید گزارش بزارید:p7977cujr38iyymsu8:
من:استرایرفصل8
مهدوی فصل4
میکروب فصل 4

Mohammad gh

New member
سلام دوستان...
من بعد از یه هفته بی "نتی" اومدم.................:1dco2x0p1lilzhfpg1t
می بینم که حسابی سرتون شلوغه...الهی شکر...
بابا من گلوم گرفت از بس گفتم بیاید گزارش بزارید:p7977cujr38iyymsu8:
من:استرایرفصل8
مهدوی فصل4
میکروب فصل 4

شما به تنهایی با گزارشاتی که میدید مطمین باشید به همه ی ما هم انرژِی میدید

امیدوارم که مطالعتون هرروز پربارتر بشه
من خودم چون فعلا نمیتونم شرکت کنم تو ارشد بخاطر کار و سال اخر دانشگام نمیتونم بیام گزارش بدم

paria90

New member
طبق آمار و اطلاعاتی که من از قبول شده های امسال و رتبه های برتر بدست آوردم اگه میخواین رتبه بیارید و بیوتک پزشکی قبول بشید بهتره که انرژیتون را روی رفرنس بذارید
این یک واقعیت هست

آخرین ویرایش:
دوست عزیز شما خودتون جواب خودتونو دادید
اساتید معتبر و مشاوره های موسسات!
خب طبیعتا وقتی استادی خودش ک/لا/س و جز/وه داره قطعا میخواد که شما رو از لودیش بترسونه و زده کنه تا برید سر ک//لاسش یا جز//وشو برید یا کتابی که خودش نوشته تهیه کنی
مو/سسات کنکوری هم که خب دیگه خیلی واضحه که از منابع بد بگن و بقیه رو بترسونن چون با این ترفند میتونن افرادیو که همیشه دنبال راه میان بر و کوتاه و بی دردسر هستن رو تو تور خودشون بندازن و ازشون کلی پول دربیارن

بعد منظورتونو از تحلیل عجیب نفهمیدم!اگر کسی قراره بقیه رو مخمصه بندازه مطمین باشید من نیستم!چون لودیش رفرنس تمامی دروس سلولی مولکولی در تمام کنکورها و وزارت خونه هاست وهیچ تضمینی هم نیست که اون نکات غیرضروری از نظر شما یا مو/سسات کنکوری که میدونم فقط محضرضای خدا و برای خیر و خوبی جامعه میان و راهنمایی میکنن در کنکور سال آینده نیاد!اگر بیاد شما میخوای جواب بدی یا اون اساتیدی که هر ج/زوشون یه میلیون تومنه؟
اگر فقط بحث شما بود من دخالتی نمیکردم ولی خیلی ها این تاپیکارو میخونن!
آقا یا خانوم محترم حرف من از روی دلسوزی هست بنده تجربه اول کنکور دادنم نیست به من هم گفتن چزوووه ی خووووب بخون موفق میشی اینکار رو نکردم و رفتم سراغ لودیش و در کنکور پارسال شکست خوردم بر عکس بقیه موفق شدن .ضمن اینکه این حرف حرف بهترین استید کشوره که من در دوره کارشناسی اساتید بنده در دانشگاه بودند و هیچ گونه هیچ گونه وابستگی هم به هیچ موووسسه ای نداشتند ولی بنده کله شقی کردم و سراغ ریفرنس رفتم و .... شما راحت باش هر چی دوس داری بخون

آخرین ویرایش:

Azin E

New member
بچه ها من با لودیش مخالف بودم،ولی امروز یکی از همکلاسیام گفت واسه کنکور لودیش خونده و راضی بود.بالای 70 زده بود سلولی رو.البته همچنان معتقدم اگه ج/ز/و/ه خوب پیدا کنید بهتره

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member
آقا یا خانوم محترم حرف من از روی دلسوزی هست بنده تجربه اول کنکور دادنم نیست به من هم گفتن چزوووه ی خووووب بخون موفق میشی اینکار رو نکردم و رفتم سراغ لودیش و در کنکور پارسال شکست خوردم بر عکس بقیه موفق شدن .ضمن اینکه این حرف حرف بهترین استید کشوره که من در دوره کارشناسی اساتید بنده در دانشگاه بودند و هیچ گونه هیچ گونه وابستگی هم به هیچ موووسسه ای نداشتند ولی بنده کله شقی کردم و سراغ ریفرنس رفتم و .... شما راحت باش هر چی دوس داری بخون

مطمین باشید منم حرفم از روی دلسوزی هست
درست نیست که بقیه رو به توهم و گمراه کردن بقیه متهم کنیم
افرادی بودن که با لودیش موفق شدن و همینطور افرادی که با ج..زوه موفق بودن
به هرحال هرکس نظرشو میگه

بچه ها من با لودیش مخالف بودم،ولی امروز یکی از همکلاسیام گفت واسه کنکور لودیش خونده و راضی بود.بالای 70 زده بود سلولی رو.البته همچنان معتقدم اگه ج/ز/و/ه خوب پیدا کنید بهتره
با سلولی بالای 70 درصد رتبش چند شده ؟

The Guy

Well-known member
سلام دوستان
می شه یک نفر فرق hfr و `f را توضیح بده
......!!!!

به زبون ساده Hfr باکتری F+ی هست که در کروموزومش، پلاسمید F وارد شده و اگه با -F کونژوگاسیون کنه، اون رو +F نمیکنه!
اما `F باکتری +Fی هست که در اون، پلاسمید F حاوی مقدار کمی از ژنهای کروموزومی هست. و اگه با -F کونژوگاسیون کنه اون رو به یک `F تبدیل میکنه.

سلام دوستان منم از یک هفته دیگه به صورت جدی واسه بیوتک خواهم خوند البته و آزمون شرکت کردم امیدوارم نتیجه بخش باشه ! کتاب لودیش خیلی سنگینه چطوری اون کتابو تمومش میکنن ؟ اصلا تموم میشه ؟!
فعلا فقط زبان 504 رو خوندم اونم نه لغاتشو فقط ، کتابشو کلا خوندم .

baran-

New member
خب دوستان از اونجایی که من یکی دو روز نیستم گزارش رو زودتر از موعد می زارم...
استرایر:فصل9
سلولی وسطای فصل5

راستی چند روزه می رم کتابخونه خیلی بهتر از خونه هستش....

The Guy

Well-known member
سلام دوستان منم از یک هفته دیگه به صورت جدی واسه بیوتک خواهم خوند البته و آزمون شرکت کردم امیدوارم نتیجه بخش باشه ! کتاب لودیش خیلی سنگینه چطوری اون کتابو تمومش میکنن ؟ اصلا تموم میشه ؟!

من فصل 5 لودیش هستم. تا حالا چیز سنگینی ندیدم! نترس بخون

forootan

New member
سلام.من دانشجوی زیست فناوریم وترم هفت.من هم دارم می خونم سلولی ومولکولی لودیش ومهدوی-زبان 504و1100وتافل ولزگی-بیوشیمی لنینجر -میکروبیولوژی جاوتز.
سوال داشتم میشه بگید لنینجر وجاوتز خوبه که دارم می خونم یا نه؟

forootan

New member
سلام.یه سوال دیگه .من جاوتز که دارم دارای بخش های مقدمات میکروبیولوژی،ایمونولوزی ،باکتری شناسی پزشکی،ویروس شناسی پزشکی،قارچ شناسی ،انگل شناسی و میکروب شناسی تشخیسی پزشکی وارتباطات باینی.
از این بخش ها غیر از باکتری شناسی دیگه چی بخونم؟
طبق گفته هایی که داشتین متوجه شدم جاوتز تنها کافی نیست درکنارش مورای هم بخونم خوبه ؟؟
لطفا اگه میشه زودتر به سوالاتم پاسخ بدید ممنون

Mohammad gh

New member
سلام.یه سوال دیگه .من جاوتز که دارم دارای بخش های مقدمات میکروبیولوژی،ایمونولوزی ،باکتری شناسی پزشکی،ویروس شناسی پزشکی،قارچ شناسی ،انگل شناسی و میکروب شناسی تشخیسی پزشکی وارتباطات باینی.
از این بخش ها غیر از باکتری شناسی دیگه چی بخونم؟
طبق گفته هایی که داشتین متوجه شدم جاوتز تنها کافی نیست درکنارش مورای هم بخونم خوبه ؟؟
لطفا اگه میشه زودتر به سوالاتم پاسخ بدید ممنون
انگل و قارچ و ویروس و ایمونولوژی!!اقا خدا نکنه این چه حرفیه
منم به شک افتادم حداقل مطمینم که از بخش ویروس سوال نمیاد
اخه ویروس شناسی چه چیزی راجب باکتری داره؟اگر هم داشته باشه حق ندارن ازش سوال بدن یا همینطور قارچ و انگل یا ایمونولوژی چون هرکدوم یه درس جدا برای خودشون هستن اسن ویروس جاوتز یکی از منابع درس ویروس شناسی هست
کسایی که خوره ی کنکور هستن میشه ج بدن که ازین مباحث که سوال نمیدن؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا