مطالعه گروهی ارشد بیـوتـکنـولـوژی پـزشکی سال 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biotechnologist

New member
سلام دوستان من ورودی 92 رشته ی ژنتیک هستم نمیدونم ژنتیک بخونم یا بیوتکنولوژی ژنتیک
میشه چند نفری به این سوالام جواب بدن
1بعد از گرفتن ارشد ژنتیک جز ازمایش های ناباروری و تشخیص هویت و ... دیگه چه ازمایشایی انجام میدن میشه یکی که ژنتیک پزشکی خونده برام دقیق توضیح بده
2در بیوتکنولوژی واقعا ازمایشگا ه های ایران به این سطح رسیدن که داروی نو ترکیب بساز ن و جز دارو اونایی که برا ارشد میخونن بگن دیگه چه کارایی میشه با این رشته کرد
3 فرق رشته ی بیوتکنولوژی پزشکی با ژنتیک پزشکی دقیقا چی هست؟
4 دانشگاه های ازاد تهران بیوتکنولوژی رو واسه کارشناسی درس میدن؟

با ارشد بیوتک پزشکی کار زیادی نمیشه کرد ولی با دکتراش خیلی کارا.
بیوتک پزشکی با ژنتیک شبیه هستن ولی تفاوتهای اساسی هم دارند.ژنتیک بیشتر تشخیصیه ولی بیوتک کارش علاوه بر تشخیص مداخله به منظور درمان و همین طور به کارگیری یه سری تکنولوژی یا اصلا ساخت خیلی از چیزها مثل کیت های تشخیصی و... ابداع خیلی از روشهای تشخیصی و درمانیه. کلا رشته خلاقانه ایه.شاید واسه همین هنوز خیلی ها نتونستن ازش درست استفاده کنن

stem_cell

New member
سلام ممنون که بهم امید دادید
سلولی با درسای دیگه چه فرقی داره مگه غیر زبان بقیه ضریب 2 ندارن؟

biotechnologist

New member
سلام ممنون که بهم امید دادید
سلولی با درسای دیگه چه فرقی داره مگه غیر زبان بقیه ضریب 2 ندارن؟
ضرایب یکسانه ولی ارزش سلولی مولکولی بیشتره چیزی که از کارنامه های پذیرفته شده ها میشه فهمید.
اصلا کنکورو ولش کن، کسی که با سلولی مولکولی زیر 30ارشد بیوتک قبول شه پوستش کندس.مگه میشه! زبان مشترک همه اساتید سلولی_مولکولیه.حالا اگه آدم تو این فیلد خیلی ضعیف باشه حرفی واسه گفتن نداره.من خودم خیلی تاپ نیستم ولی به نظرم حداقل هارو بلدم.تا اساتید از در میان تو چپ و راست سوال پیچت می کنن، جواب هم ندی میگن مگه واسه کنکور نخوندی! اصلا یه سری چیزها هرگز توضیح داده نخواهند شد چون فرض اینه که همه حداقل هارو بلدن.
نمی خوام بترسونمتون یا نا امیدتون کنم ولی تو سلولی مولکولی هر چی بیشتر وقت بذارید به نفعتونه،هم واسه کنکور هم بعدش.
موفق باشید:riz304:
منتظر دیدنتون تو مقطع ارشد هستم.:thumbsupsmileyanim:

stem_cell

New member
ممنون از وقتی که گذاشتین و راهنمایی خوبتون
براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام خیلی ممنون که جوابمو دادید
من برا کارشناسی هم ژنتیک قبول شدم هم میکرو بیولوژی اماسطح دانشگاهی که میکروب قبول شدم بالاتره از هرکی پرسیدم میگه رشته های سلولی مولکولی تو کارشناسی فرق چندانی باهم نداره و بهتره میکروبیولوژی برااینکه دانشگاهش بهتره بخونم
اکثرا فارغ التحصیلا میگن حتی کارای ازمایشگاهی بچه ای سلولی مولکولی توی گرایش های میکروبیولوژی و ژنتیک و بیوتکنولوژی تو کارشناسی مثل همه
من دنبال تفاوتشم این سه رشته تو کارشناسی واقعا فرقی با هم نداره؟
من اگه میکروب بخونم واسه ارشدم میتونم بیوتک بخونم اما نگرانم که اگه از اول انتقالی نگیرم از اونی که از اول هم کارشناسی رو هم ارشد رو بیوتک خونده از نظر پایه ضعیف باشم :sad:

- - - Updated - - -

biotechnologist

New member
واقعا این رشته ها که فرمودید خیلی تو کارشناسی باهم فرق ندارن. نگران چی هستید؟ من از پرستاری دارم بیوتک می خونم دو تا از دوستانم هم از رادیولوژی اومدن ولی سعی می کنیم از اون یکی دوستم که از علوم آزمایشگاهی اومده جا نمونیم،اتفاقا ما انگیزمون بیشتره چون نمیدونیم چه چیزایی رو باید بلد می بودیم حالا هرچی می بینیم میریم دنبالش که یاد بگیریم.
رشته هایی که شما فرمودید که دیگه به هم نزدیکن.جای نگرانی نداره.به خدا توکل کن برو جلو. ولی به نظر خودم بچه هایی که کارشناسیشون رو هم بیوتک خوندن بچه های شارپ تری هستن.چون چندتا از دوستانم هم کارشناسی هم ارشدشون رو دارن بیوتک می خونن، به نظرم بچه های زرنگ ترین.
موفق باشید.

fatemeh.rgh

New member
سلام بجه ها:) من اعتماد به نفسم پاىىن اومده.همش احساس مى کنم که هيجى ىادم نمى مونه.ميترسم بحه ها

م.صفری

New member
سلام بجه ها:) من اعتماد به نفسم پاىىن اومده.همش احساس مى کنم که هيجى ىادم نمى مونه.ميترسم بحه ها

منم همینطور بودم اما الان که تستو شروع کردم خیلی امیدوار شدم
اگه خوب خوندی نگران نباش این یه حس کاذبه :thumbsupsmileyanim:

- - - Updated - - -

منم همینطور بودم اما الان که تستو شروع کردم خیلی امیدوار شدم
اگه خوب خوندی نگران نباش این یه حس کاذبه :thumbsupsmileyanim:

alireza-ja

New member
ضرایب یکسانه ولی ارزش سلولی مولکولی بیشتره چیزی که از کارنامه های پذیرفته شده ها میشه فهمید.
اصلا کنکورو ولش کن، کسی که با سلولی مولکولی زیر 30ارشد بیوتک قبول شه پوستش کندس.مگه میشه! زبان مشترک همه اساتید سلولی_مولکولیه.حالا اگه آدم تو این فیلد خیلی ضعیف باشه حرفی واسه گفتن نداره.من خودم خیلی تاپ نیستم ولی به نظرم حداقل هارو بلدم.تا اساتید از در میان تو چپ و راست سوال پیچت می کنن، جواب هم ندی میگن مگه واسه کنکور نخوندی! اصلا یه سری چیزها هرگز توضیح داده نخواهند شد چون فرض اینه که همه حداقل هارو بلدن.
نمی خوام بترسونمتون یا نا امیدتون کنم ولی تو سلولی مولکولی هر چی بیشتر وقت بذارید به نفعتونه،هم واسه کنکور هم بعدش.
موفق باشید:riz304:
منتظر دیدنتون تو مقطع ارشد هستم.:thumbsupsmileyanim:

واقعا گل گفتیییییییییییید:riz304::riz304:

baran-

New member
سلام دوستان...
بالاخره جواب کنکور وزارت علوم اومد...نمی خواهید از در صدا تون بگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من که افتضاح
!:14:

sabor

New member
سلام به همگی کسی کلید سوالای 91 داره هر چی گشتم پیدا نکردم؟
سلام اینم لینکش
http://oloompezeshki.ir/kelid/arshad/behdasht/9192/biotechnology-91.zip

- - - Updated - - -

سلام به همگی کسی کلید سوالای 91 داره هر چی گشتم پیدا نکردم؟
سلام اینم لینکش
http://oloompezeshki.ir/kelid/arshad/behdasht/9192/biotechnology-91.zip

negin125

New member
سلام دوستان از 17تا21 انتخاب دانشگاه شروع میشه کسی راجع به درجه اعتبار دانشگاه اطلاعاتی داره؟من ساکن اراکم دانشگاه اراک برای رشته بیو چطوره؟

م.صفری

New member
میشه یکی ک مطلع هست دانشگاهها رو ب ترتیب کیفیت بگه لطفاااااااااااااااااا :ahi5slcgm04mi8jqqkl

TrueLove90

New member
سلام دوستان از 17تا21 انتخاب دانشگاه شروع میشه کسی راجع به درجه اعتبار دانشگاه اطلاعاتی داره؟من ساکن اراکم دانشگاه اراک برای رشته بیو چطوره؟

میشه یکی ک مطلع هست دانشگاهها رو ب ترتیب کیفیت بگه لطفاااااااااااااااااا :ahi5slcgm04mi8jqqkl
...

سلام بچه هاا!

اینا درجه بندی دانشگاه ها هست توو سایت علوم پزشکی

لینک 1

لینک 2

...

آخرین ویرایش:

م.صفری

New member
...

سلام بچه هاا!

لینک 1

لینک 2

...

این کلیه .... منظورم از نظر رشته بیوتکه؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

...

سلام بچه هاا!

لینک 1

لینک 2

...

این کلیه .... منظورم از نظر رشته بیوتکه؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا