مطالعه گروهی ارشد آمار زیستی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biosta

Well-known member
ترتيب اولويت بدون در نظر گرفتن مسافت كه وقتي مسافت و علايق خودتان را تاثير دهيد اين ترتيب انتخاب ها مي تونه متفاوت باشه
دوستان مسافت بسيار مهمه مثلا" بين شيراز -ايران - همدان اين كه كدام رو بالاتر بزنيد به نظر من كاملا" مرتبط ميتونه باشه به مسافت .
تهران - شهيد بهشتي - تربيت مدرس - شيراز - همدان - ايران - علوم بهزيستي - مشهد - اصفهان - و ديگر دانشگاه هاي پذيرش كننده .

مرجانه

New member
سلام
دانشگاه هایی که خابگاه نمیدادن تو اطلاعیه قبلی با اطلاعیه امروز فرق داره ٰ واسه منکه خابگاه مهمه به کدومش باید اعتماد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟

biosta

Well-known member
سلام
دانشگاه هایی که خابگاه نمیدادن تو اطلاعیه قبلی با اطلاعیه امروز فرق داره ٰ واسه منکه خابگاه مهمه به کدومش باید اعتماد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظرم هر دو .کلا به دانشجوی تحصیلات تکمیلی به سختی خوابگاه از طرف دانشگاه می دهند و بایستی خوابگاه خود گردان یا خوابگاهی که تحت نظر دانشگاه هست ولی هزینه ی بالاتری دارد را گرفت .
ضمنا" کم وبیش همین دانشگاه هایی که می گویند خوابگاه نمی دهیم بعد از گذشت ترم اول خوابگاه خواهند داد .
صرفا" بر مبنای خوابگاه انتخاب کردن درست نیست . به نظر من مهمتر از خوابگاه ملاک انتخاب خود دانشگاه ومسافت هست .

lidas

New member
سلام خسته نباشید سایتتون واقعا عالی است من درآزمون ارشد سنجش رتبم 750درگرایش آمار کاربردی شده ولی در گرایش های دیگه 800و900شده میخواستم بدونم جایی قبول میشم؟

biosta

Well-known member
سلام خسته نباشید سایتتون واقعا عالی است من درآزمون ارشد سنجش رتبم 750درگرایش آمار کاربردی شده ولی در گرایش های دیگه 800و900شده میخواستم بدونم جایی قبول میشم؟
من اطلاعاتم قدیمی هست با این حال با توجه ظرفیت پذیرش امسال بایستی بگویم که قبولی و احتمال این که روزانه قبول شوی خیلی کم هست ولی حتما" حتما" شبانه قبولی یا این که اگر بخوای پیام نور .
میتونی تو تکمیل ظرفیت هم قبول باشی .

ساراجون

New member
باسلام مجدد
اول جاداره ازتون تشکر کنم بابت پاسخگویی سریع به سوالات ممنون وسپاس.
شما در پاسخ به سوال بنده که گفتم رتبم 580در گرایش1امارریاضی شده فرمودید:
روزانه در تکمیل ظرفیت بیرجند قبولی و شبانه هم صد در صد قبولی .
میخواستم بپرسم تکمیل ظرفیت کی هست؟اعلام نتیجه تکمیل ظرفیت کی هست؟یعنی کسی که در تکمیل ظرفیت قبول شود با پذیرفته شدگان عادی کلاسش شروع میشه؟یایک فاصله زمانی میخوره؟برای تکمیل ظرفیت باید در سایت سنجش ثبتنام کرد؟!!
وسوال دوم بنده:اینکه پارسال ظرفیت بیرجند روزانه12وشبانه3نفربوده و امسال روزانه18وشبانه3نفرمی باشد من هم فقط قبولی در بیرجندو میخوام شرایط رفتن به شهر دیگری رو متاسفانه ندارم.اینه فرمودید در شبانه قبول میشم اخه شبانه فقط3نفر میخوان میشه جزو 3نفر باشم!!!!یعنی رتبم میخوره؟؟!!(پیام نورو هم انتخاب نکردم)(انتخاب رشته ارشد راستی تموم شده؟
شرمنده بابت سوالات زیادم اخه خیلی استرسی شدم ممنون

biosta

Well-known member
خودباوری + تلاش= قبولی

سلام
خسته نباشید
ممنون که بی دریغ همراه بچه ها هستین
من براتون زحمت دارم
قبلا درمورد تسلط به تسط سالهای قبل واحتمال قبولی تو کنکورپرسیدم فرمودین اگه سه تا درس رو بالای 50بزنی(درشرایطی شبیه کنکور)قبول خواهید شد...
من درصدهام بالای 50 میشه اما از اونجا که رفرنس نخوندم و فقط با تست پیش رفتم همش به این فکر میکنم نکنه از مطالبی بیاد که تواین تستها نبوده و من نخوندم....
این نگرانم میکنه..هرچند میدونم وقتی برای نگرانی نیست چون فرصتی برای جبران نیست:wacsmiley:
واما یه سوال دیگه
من کرمانشاه هستم فاصله ام از خیلی از دانشگاهها دوره مثل اهواز کرمان یزد مازندران مشهد...به نظرتون انتخاب کنم؟می ارزه ؟یا صبر کنم برای سال آینده با انرژی بیشتری بخونم؟
مرسی ازراهنماییتون
وه یه چیز دیگه
انتخاب واحدهای بین الملل ودرصورت قبولی عدم ثبت نام باعث محرومیت در سال آینده میشه؟
ممنون از پاسخگویی وهمراهیتون

سلام آره گفتم که اگر تست های کنکور 4 سال اخیر را در سه درس اول متوسط بالای 50 بزنید در حالی که حتی زبان را صفر در صد زده اید امید وار به کسب رتبه ی قبولی باشید .
در صد های های مربوط به 4 سال اخیر ملاک هست نه 10 سال قبل آن هم با شرایط کنکور واقعی از خود آزمون گرفتن نه با زمان آزاد .
از اشتباه هات بزرگ این هست که با تست بخواهید درس را یاد بگیرید به جای این که کتاب بخوانید این طوری با این که سریع در اتمام درس پیش می روید ولی تسلط پیدا نکرده اید و نتیجه نهایی آن گونه که می خواهید اغلب نخواهد بود .
نکته این جاست که همان تست که دقیقا" تو کنکور نمیاد اگر سوال را کمی بپیچند آن کسی که صرفا" با تست یاد گرفته به مشکل بر خواهد خورد .
توصیه من به شما این هست که مواظب این باشید که سوالاتی که اشتباه جواب می دهید زیاد نشود چرا که ماه عسل نوع یاد گیری تان می تواند سوالات اشتباه زده زیاد باشد .

به نظرم انتخاب اول ت می تواند همان کرمانشاه باشد شاید هم همدان که در صورتی که کرمانشاه قبول نشوی یعنی رتبه ات بالاتر از 100 بوده و وقتی که انتخاب اولت کرمانشاه باشد عملا" دیگر دانشگاه های برتر را خود به خود کنار گذاشته ای امید وارم منظورم را رسانده باشم .
هستند کسانی که می دانند دقیقا" چی می خواهند و برای سال بعد صبر و تلاش می کنند اما توصیه ی من با تمام تجربه و علمم این هست که اگر دقیقا" الان در زمان حال نمی دانید برای طول یک سال بعد چه برنامه ای می خواهید داشت عزم خود را برای قبولی در همین سال بگذارید .
کسی برای سال بعد کنکور را می گذاره که می خواهد نرم افزار و زبانش را هم قوی کنه کسی برای سال بعد توصیه می کنم بگذارد که از اول تابستون روزی 7 ساعت مطالعه کنه تا که نرم افزار و زبان و کتاب های درسی آمار را به زبان انگلیسی بخونه وگر نه که هرچه زودتر قبول شوید بهتره
با انتخاب شعب بین الملل و قبولی در این شعب و ثبت نام نکردن حق شرکت در کنکور سال بعد از شما گرفته نمی شود .

biosta

Well-known member
لطفا به این سوال من جواب بدید
چرادربعضی سوالا آزمون fمیشه میانگین مربعات رگرسیونی برروی میانگین مربعات خطاودربعضی سوالا میانگین مربعات کل برروی میانگین مربعات خطا دیگه گیج شدم؟؟؟؟؟

کتاب هایم کنارم نیست امید وارم اشتباه نکرده باشم که
آزمون fجهت بررسی ضریب رگرسیون همیشه میانگین مربعات رگرسیونی برروی میانگین مربعات خطا هست .
میانگین مربعات کل برروی میانگین مربعات خطا یک نوع ترفند برای حفظ کردن فرمول ضریب تعیین تعدیل شده هست .

biosta

Well-known member
باسلام مجدد
اول جاداره ازتون تشکر کنم بابت پاسخگویی سریع به سوالات ممنون وسپاس.
شما در پاسخ به سوال بنده که گفتم رتبم 580در گرایش1امارریاضی شده فرمودید:
روزانه در تکمیل ظرفیت بیرجند قبولی و شبانه هم صد در صد قبولی .
میخواستم بپرسم تکمیل ظرفیت کی هست؟اعلام نتیجه تکمیل ظرفیت کی هست؟یعنی کسی که در تکمیل ظرفیت قبول شود با پذیرفته شدگان عادی کلاسش شروع میشه؟یایک فاصله زمانی میخوره؟برای تکمیل ظرفیت باید در سایت سنجش ثبتنام کرد؟!!
وسوال دوم بنده:اینکه پارسال ظرفیت بیرجند روزانه12وشبانه3نفربوده و امسال روزانه18وشبانه3نفرمی باشد من هم فقط قبولی در بیرجندو میخوام شرایط رفتن به شهر دیگری رو متاسفانه ندارم.اینه فرمودید در شبانه قبول میشم اخه شبانه فقط3نفر میخوان میشه جزو 3نفر باشم!!!!یعنی رتبم میخوره؟؟!!(پیام نورو هم انتخاب نکردم)(انتخاب رشته ارشد راستی تموم شده؟
شرمنده بابت سوالات زیادم اخه خیلی استرسی شدم ممنون

دوستان عزیزم
خیلی دوست دارم برای بدست آوردن بعضی جواب هایتان در اینترنت بگردید
این طوری به رشته تان مشتاق تر هم می شوید !چه بسا اطلاعات مفید دیگری هم بدست آورید
به طور اتفاقی به جواب یکی دیگر از سوالاتتان برسید و...
اگر پیدا نکردید در خدمت هستم .
خود بهتر از من می دانید اما بهرحال لازمه بگم که اگر که کنکور آمار زیستی دارید یا امتحان ترم وقتش نیست بگردید بگذارید بعد از کنکور

biosta

Well-known member

...من 10 تا دانشگاه اول رو دوس دارم ولی نمیدونم 18 تا بعدی که دور هستن و منم باید حتما قبول شم انتخاب بکنم یا نه!!!
بنظره شما همه ی شهر ها رو انتخاب کنم یا فقط 10 تا دانشگاه خوبند؟؟؟
اخه رشته ی ما 28 تا شهر میگیره!!!
[ /quote]

انتخاب خودتان هست چون زندگی و آینده خودتان هست چون در انتخاب آزاد هستید .
نه من و نه هیچ کسی دیگر نمی تواند جواب قطعی بدهد انتخاب نهایی که چکار کنید با خودتان هست شاید به نفعتان باشد که تمامی انتخاب ها را بزنید شاید هم چنین نباشد .
نمی دانم چه بگویم چون جای شما نیستم و شرایط شما را نمی دانم
مشورت می گیرید ولی عاقبت انتخاب خود را- تصمیم خود را که چکار انجام می دهید را برگردن دیگران نیندازید .
نظرم مشورت با خانواده هست ببینید نظر آن ها چیست با این که در محلی دور تحصیل کنی چه می گویند حتی در ترتیب اولویت ها می توانی از ایشان کمک بگیری اما تصمیم نهایی و ترتیب انتخاب ها و مسولیت این تصمیم بر عهده ی خودت هست .
و خودت چطور آیا با دوری مسئله ای نداری .
آیا حاضری که در امسال به هر نحوی که شده قبول شوی و دیگر حوصله یک سال دیگر برای کنکور خواندن را نداری
یا سخت پسند هستی و حاضری بهای قبولی در دانشگاه تراز اول که یک سال تلاش دیگر و یک سال منتظر شدن برای رسیدن به این خواسته هست را بپردازی .
پرسیدن چنین سوالاتی و جواب گویی به آن باعث می شود بهتر بدانی که چکار می خواهی انجام دهی .
گفته بودی که "باید حتما قبول شوم "اگر بایدی هست و نمی خواهی و حوصله ی این که یک سال دیگر بخوانی را نداری که دیگر معلوم هست چکار کنی
خیلی ها هستند که می خواهند امسال به هر نحوی که شده قبول شوند و بالعکس خیلی ها هم هستند که تنها چند دانشگاه ها انتخاب می کنند
عملکرد دیگران نظر دیگران حکم کلی که چگونه عمل کنی نیست شرایط خودت را بسنجد و با مشورت تصمیم بگیر
هر کسی تصمیم خودش را دارد فارغ از این که دیگران چگونه عمل می کنند یا چه می گویند مشورت بگیر ولی تصمیم نهایی را خودت انجام بده .

ساراجون

New member
سلام
پس لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید
پارسال ظرفیت بیرجند روزانه12وشبانه3نفربوده و امسال روزانه18وشبانه3نفرمی باشد من هم فقط قبولی در بیرجندو میخوام شرایط رفتن به شهر دیگری رو متاسفانه ندارم.اینکه فرمودید در شبانه قبول میشم اخه شبانه فقط3نفر میخوان میشه جزو 3نفر باشم!!!!یعنی رتبم میخوره؟؟!!

biosta

Well-known member
سلام
پس لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید
پارسال ظرفیت بیرجند روزانه12وشبانه3نفربوده و امسال روزانه18وشبانه3نفرمی باشد من هم فقط قبولی در بیرجندو میخوام شرایط رفتن به شهر دیگری رو متاسفانه ندارم.اینکه فرمودید در شبانه قبول میشم اخه شبانه فقط3نفر میخوان میشه جزو 3نفر باشم!!!!یعنی رتبم میخوره؟؟!!
سلام آره به رتبه تان می خورد اگر که روزانه بیرجند قبول نباشید شبانه اش حتما" لااقل به نظر من قبولید
متاسفانه بایستی واقعیتی را بگویم هر چند که ناراحت شوید .ب
یشتر از نصفی از کسانی که ارشد آمار محض می گیرند چه بسا از این که این گرایش را برای ارشد خود انتخاب کرده اند پشیمان می شوند .
در این رابطه کامل و چندین خط در پست های قبل توضیح داده ام .

biosta

Well-known member
راستی در مورد خوابگاه یا عدم آن هر دانشگاه یی سیاست خودش را دارد
بعضی دانشگاه ها اصلا" خوابگاه دانشجویی نمی دهند مثل تهران یا بهزیستی و بایستی خود گردان یا تحت نظر دانشگاه با هزینه کمی بالاتر گرفت .
( مثلا" به جای ماهی 30 هزار تومن ماهی 100 هزار تومن)
بعضی دانشگاه ها بعد از ترم اول در صورت پی گیری دانشجو خوابگاه می دهند .مثل مشهد
بعضی دانشگاه ها هم که بدون هیچ حاشیه ای خوابگاه می دهند .
ارایه خوابگاه در مقطع ارشد چندان به دختر و پسر بودن ربطی ندارد .
به طور کلی سیاست این هست که به دانشجوی تحصیلات تکمیلی ( ارشد یا دکتری ) حد الامکان خوابگاه داده نشود! .
چون خوابگاه را برای دانشجویان لیسانس می خواهند !

مرجانه

New member
سلام من ساکن بجنوردم میخاستم بپرسم ب نظرتون این انتخاب چ جوریه؟(حتما باید امسال قبول شم وگرنه باید طرحمو برم و تا 2 سال نمیتونم کنکور شرکت کنم)
مشهد ایران تربیت مدرس تهران شهید بهشتی علوم بهزیستی و توان بخشی یزد اصفهان شیراز همدان کرمان مازندران ارک شهر کرد اهواز کرمانشاه
البته طبق 2 تا اطلاعیه
اهواز ارک شیراز شهید بهشتی علوم بهزیستی و توان بخشی کرمانشاه مشسهد مازندران همدان خابگاه نمیدن

babak.stat1

New member
سلام من ساکن بجنوردم میخاستم بپرسم ب نظرتون این انتخاب چ جوریه؟(حتما باید امسال قبول شم وگرنه باید طرحمو برم و تا 2 سال نمیتونم کنکور شرکت کنم)
مشهد ایران تربیت مدرس تهران شهید بهشتی علوم بهزیستی و توان بخشی یزد اصفهان شیراز همدان کرمان مازندران ارک شهر کرد اهواز کرمانشاه
البته طبق 2 تا اطلاعیه
اهواز ارک شیراز شهید بهشتی علوم بهزیستی و توان بخشی کرمانشاه مشسهد مازندران همدان خابگاه نمیدن

دوست عزیز دلیل خاصی داره که ایران و تربیت مدرس و قبل تهران و شهید بهشتی زدید؟؟؟؟؟؟؟

biosta

Well-known member
سلام
كسي از رتبه و نمره اخرين فرد قبول شده علوم پزشكي اصفهان سال 91 خبر داره؟
حدودی بگم از روی عملکرد آخرین قبولی های دانشگاه های دیگه بایستی بگم حدود رتبه ی 80 آخرین فرد قبول شده اصفهان هست .

mortezahaji

New member
سلام دانشجوی لیسانس دانشگاه بیرجند بودم ولی دانشجویان ارشد آمار ریاضی خیلی از دانشگاه راضی نبودند و البته از گرایششان

راستی خوابگاه مسئله ای شده است برایم و انتخابم را سخت کرده چیکار کنم
تهران مدرس مشهد اصفهان بهشتی همدان شیراز کرمان مازندران اراک و...
این اطلاعیه جدید در مورد خوابگاه ها کجاست؟

biosta

Well-known member
مکانیسم مغز برای کمتر کردن خطر آینده ( اضطراب ) تصویر سازی ذهنی از آنچه که قرار هست در آینده اتفاق بیفتد هست .
یا به عبارتی احتمالات ممکن را می سنجد تا که اگر در آن اتفاق قرار بگیرد بداند چگونه عمل کند
حال که این مطلب رو گفتم مناسب می بینم که به دوستان داوطلب بگویم :
چشمان خود را ببندید و خود را در جلسه امتحان تصور کنید ( به طور مثبت به موضوع نگاه کنید ) و این که از کدام درس می خواهید شروع کنید و بعد به کدام درس و...
آنچه که می خواهید در جلسه انجام دهید را برای خود مرور کنید مطمئنا" موثر هست چرا که وقتی در محیط جلسه قرار بگیرید مغز قبلا" برای خودش این مراحل را گذرانده پس نگرانی و استرس کمتری دارد .

biosta

Well-known member
سلام
لطفا"رتبه اخرین فرد قبولی در ارشد اماربیرجندو بهم بگین در سال91؟روزانه وشبانه
راستی با رتبه260کجا احتمال قبولیست در ارشد امارریاضی؟ممنون
دوستان اگر هم قرار هست وقت و انرژی خود را برای آمار ریاضی بگذارید لااقل روزانه قبول شوید چرا که همین داوطلبانی که روزانه قبول می شوند از این که آمار ریاضی می خوانند اغلب پشیمان هستند و حال بخواهید پولی را هم بدهید که دیگه زور هست .
با این رتبه می دانید که روزانه بیرجند قبول هستید .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا