مطالعه گروهی ارشد آمار زیستی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biosta

Well-known member
بیداری6صبح-نحوه ی تست زنی و مدیریت زمان-خونسردی آرامش و اعتماد به نفس و خودباوری

کاش نوشته ام واقعیت نداشت اما واقعیتی تلخ هست که شاید هیچ وقت داوطلبان کنکور متوجه اش نشوند
تمام پست هایی که برای راهنمایی نوشتم برای این بود که برایتان چنین نشود .

داوطلبی قبول میشود خوشحال که رتبه 100در کنکور آمار زیستی آورده
داوطلبی قبول میشود خوشحال که رتبه 100 آورده اما اگر آن داوطلب که رتبه ی 100 آورده می دانست روز های قبل از کنکورکه مطالعه می کرد و نیز جلسه کنکور را چگونه بگذراند که بهترین خودش باشد رتبه 30 می آورد
تفاوت رتبه ی 100 با 30 تفاوت به خاطر اطلاعات علمی نیست .

biosta

Well-known member
سلام رفقا چندی بود که درس خواندنمان را نگفته بودیم
از 15 اردیبهشت تا امروز
55 ساعت مرور و تست موضوعی
آژمون جامع اول سنا و 90 زیستی و جامع دوم سنجش(نتیجش نیامده)
آزمون جامع مرحله اول سنا پارسال
ریاضی محض کاربردی زبان
43% 23% 65% 17.5%
آمار زیستی 90
ریاضی محض کاربردی زبان
60% 20% 76% 10%
چند روزی اینترنت نخواهم بود
همین....
به امید دیدار و موفقیت همگی
راستی بنظرتون چطورم؟

خیلی خوبه مشخصه که صد در صد قبولی
میتونه کم و بیش رتبه ات رو حدس بزنم اما واقعیت اینه که رتبه ات تحت تاثیر نوشته ای هست که در بالا نوشتم

biosta

Well-known member
همون مشکل قبلی

دوست عزیزی که سوالت را به صورت پیام خصوصی می پرسی و منتظر جواب هستی
صندوق پستی ات را خالی کن تا بتوانم جواب سوالت را برایت ارسال کنم

biosta

Well-known member
برای زبان انگلیسی هم موافقم که مقطعی میشه فرار کرد اما نهایتش وقتی دانشجوی تحصیلات تکمیلی بشوید دیگه راه گریزی نیست و اون موقع هست که اهمیت زبان را به طور جدی متوجه می شوید
من که تو زندگی و تحصیل برگ برنده ی خودم رو زبان می دونم .
همون طور که می دونید تاثیر نمره ی زبان تو کنکور ارشد برای رشته های مختلف علوم پزشکی متفاوته و بین رقیب های جدی کنکور نمره ی زبان تعیین کننده ی رتبه میتونه باشه
با زبان صفر در صد هم می توان قبول شد حتی رتبه ای خوب آورد اما مشکل وسختی برای این داوطلبان بعد از قبولی هست .

نمي تونم تمركز كنم

می تونه علتش تکراری بودن مطالبی باشه که می خوانید بنابرین به تمرکز زیادتری از موقعی که درس را یاد می گیرید احتیاج نیست بنابرین ذهن به سمتی غیر درس متمایل می شود
یک راهش مرور به صورت سریع هست و یا این که مرور خود را بر روی دروس و مباحث سخت و فراموش شدنی بگذارید تا که ذهن فرصت این را پیدا نکند که به سمت غیر درس برود .
علت عدم تمر کز می تونه این باشه که مطلبی که می خوانیم برایمان جذابیت ندارد (به علت تکراری بودن مطلب مورد مطالعه )
کمتر شدن تمرکز در این روز ها کم و بیش برای همه هست اما وقتی با لذت درس بخوانید این عدم تمر کز کمتر و کمتر میشه .
(در موقع درس فقط و فقط درس و غیر درس باشد برای زمانی که مطالعه نمی کنید )
خودتان را ملزوم کنید که برای دو ساعت مستمر و بدون بلند شدن از جای خود درس بخوانید چرا که به این عمل عادت کنید و با جلسه کنکور راحت تر کنار بیایید .

biosta

Well-known member
سلام.دوستانی که آزمون آخرسنا رو دادن کسی دقیق میدونه کی کارنامه رو روسایت میذارن؟ وبه ما دفترچه پاسخ تشریحی رو بعد امتحان ندادن قرارش دمیل کنه که اصلا نکرده...با کارنامه جوابای تشریحی رو هم روسایت میذارن؟
دو یا سه روز بعد از امتحان

biosta

Well-known member
خودباوری+ پشتکار + علاقه = قبولی

دوستان وقتی برای کنکور می خواندم ده ها و ده ها سوال درسی برای پیش آمد .
کم کم که جلو رفتم و تسلطم به مباحث بیشتر شد بعضی از این سوالات درسی رو تونستم حل کنم چون درس ها به هم وابسطه هستند برای حل بعضی سوالات باید علم مباحث دیگر را هم داشت .
یا این که بارها رفتم به دانشکده ای که لیسانس گرفته بودم و سوالاتم را از استاده ها می پرسیدم
باز هم سوالاتی بود که استاد نمی توانست جواب دهد و خودم هم به نتیجه ای نمی رسیدم قسمتی از این سوالات بعد از قبولی و در ترم اول برایم حل شد
اما اگر با این حال به کتاب هایم رجوع کنم می دانم که همچنان سوالات و ابهاماتی از زمانی که کنکور دادم هست که نتوانم جواب دهم (چون دیگه بعد از قبولی چندان دنبالش نبودم ! )
می دانید این مطالب را گفتم که بگوییم
الان قرار نیست که شما علامه ی دهر باشید تا که قبول شوید
قرار نیست که هیچ سوال و ابهامی برایتان باقی نماند
قرار نیست که برای همه ی درس ها با تسلط به سر جلسه امتحان بروید
جواب بعضی از سوالات درسی تان را بعد از قبولی خواهید یافت ( چون همان گونه که از روی اسمش مشخصه " تحصیلات تکمیلی " یعنی شما یک سری مطلب رو یاد گرفتید حال می آیید ارشد که همون مطالب رو تکمیل کنید و تسلط بیشتری پیدا کنید و کاربردش را در عمل یاد بگیرید ) پس نهایتا" مهم اینه که شما سعی خودتان را کردید و خواهید کرد وبه نظرم قرارنیست که با تسلط بر همه ی درس ها به سر جلسه امتحان بروید تا که قبول شوید
( در پست های قبل گفتم که تفاوت رتبه هیچ وقت صرفا " اطلاعات علمی نبوده )
پس همین که این مطلب را به خود بگویید و به خود بقبولانید که من می روم که بعضی سوالات را جواب ندهم چه بسا کمک کننده هست همان طور که گفتم بعضی سوالات کنکور برای جواب داده نشدن هستند چرا که وقت کنکور محدود هست چرا که بعد از قبولی تحصیلاتتان را در " تحصیلات تکمیلی " تکمیل خواهید کرد .

biosta

Well-known member
با سلام خدمت همگی. من کتاب جامعه نگرو که سفارش دادم بعدکلی دردسر پیدا کردم.چون کتاب پردازش روهم تا سال86 داشتم فقط سالای آخرو میخواستم ولی مثلا سال81رو که هر2کتاب داره 2 یا3تاسوالواختلاف باهم داشتن مثلا یکی گفته بودالف و دومی ج....من که گیج شدم...یکی از موارد اختلاف این بود که درکتاب جامعه نگر گفته بودxباروs^2فقط در توزیع نرمال مستقل از هم هستند ودرپواسن مستقل نیستند ولی در پردازش گفته بودهمیشه مستقلند...من که فکرکنم در پواسن هم مستقلند

یک قضیه باسو در آمار ریاضی داشتیم به اون مراجعه کنید
به نظرم که وقتی میانگین و واریانس تابعی از هم هستند مثل توزیع های دوجمله ای - پواسن گاما دیگر استقلال بین برآوردهای میانگین و واریانس وجود ندارد .

babak.stat1

New member
یه چیز دیگه هم اینکه کتاب پردازش همه احتمالای مثلا اگرaوbهردو درفاصله0-2دارای توزیع یکنواخت باشد احتمال اینکه مجموعشان بیشتر از1شود راازراه توزیع نرمال که منهای میانگین وتقسیم برsهست حل کرده ایناروچون کتاب جامعه نگردیروزبه دستم رسیده نگاه نکردم ولی فکرکنم اشتباهه باید از راه انتگرال حل بشه.اینطورنیست؟
دوست عزیز من اینگونه سوالاتو با رسم شکل و بدست آوردن مساحت حل می کنم که هم سادست و هم سریع به جواب می رسم.

sts92

New member
سلام دوستان
من هم از چند نفر دیگه از دوستان شنیدم که شهید بهشتی از تهران در حال حاضر قویتر هستش

جواب :نظر شخصی من این هست که الزاما" یکی از این دو بهتر یا قوی تر از دیگری نیست هر کدام از گروه های این دو مزایا و معایبی دارند
وگفتن این که یکی از این گروه ها الزاما" از دیگری بهتر ست سلیقه ست !!.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

biosta

Well-known member
شاید سوال شما هم باشد .

با سلام
ببخشید میخواستم ببینم چه جوری میتونم تعداد غلط هام رو کم کنم، خصوصا تو درس تغذیه؛ حدودا 15 تا غلط میزنم؟ با توجه به اطلاعاتی که دارم فکر میکنم درسته اما بعدش معلوم میشه که غلط بوده
بعضی موقع ها هم میام حساب میکنم میبینم یه سری هم توش درست درمیاد که معمولا با کسر غلطام از درستا 3-2 سوال به نفعم میشه
ممنون میشم اگر کمکم کنید

سلام .
اگر گزینه ای را بیشتر از 50 در صد یا حداقل 50 در مطمئن هستید بزنید
عدم تسلط به دروس و یاد داشتن سطحی و بی دقتی که میتونه ناشی از اضطراب و عدم تمرکز باشه تعداد غلط های داوطلب را زیاد کنه
سعی نکنید که پاسخنامه تان را پر کنید سعی کنید که تعداد جواب های درستتان را افزایش دهید .
میدونید چند مهارت دست به بست هم میده تا که بتوانید بهترین نتیجه را در حد خودتان بگیرید منظورم مهارت هایی غیر از اطلاعات علمی داوطلب هست
مثلا" این که تست های وقت گیر و مشکل (بخصوص اگر که محاسباتی باشند )با علامتی که مشخص شان می کنید برای دور دوم بگذارید و الزامی برای خودتان نگذارید که حتما" این تست را باید الان جواب دهم ( گاهی برای تحلیل سوال بایستی به مغز فرصت داد ) انجام این مورد هم به نظرم می تواند از اشتباهاتتان بکاهد

biosta

Well-known member
سلام این هفته روزی 7 ساعت بیشتر با این که وقتم ازاده نتونستم بخونم شاید ب خاطر اینکه ازمونم بدک ندادم
ولی از بس مطالب و تستای تکراری خوندم حالم بهم میخوره . لطفا راهنمایی کنید هفته اینده را چگونه بگذرونم؟
و البته ی تشکر درست و حسابی هم از جناب بیو محترم ب خاطر راهنماییهاشو ن میکنم
.

بعضی تست های سال های قبل آمار زیستی فقط یک بار ارزش وقت گذاشتن و زدن را دارند و بعضی تست ها را چند ین بار در زمان های مختلف می توان از خود آزمون گرفت بهتر بود گلچین و غربالگری می کردید تست های سال های قبل را تا که وقتی که برای تست می گذارید مفید باشد .
من زمانی که برای کنکور می خواندم طی چند مرحله تست های متوسط آسان و غیر مرتبط با نوع طراحی سوالات کنکور آمار زیستی رو حذف کردم
و مثلا" از یک سال فقط 10 تست یا کمتر را برای مرور و خود آزمایی دوباره باقی می گذاشتم
چون نوع طراحی سوالات از سال های قبل نسبت به زمان حال تغییر زیادی کرده بود .
می دانیم در زمان باقی مانده گزیده ای از تست های که برای خودتان انتخاب کرده اید - مطالبی که خلاصه کرده اید و مطالب فراموش شدنی در اولویت هستند .
در زمان باقی مانده برای مطالعه که می کنیم یادمان باشد که سوالات کنکور بیشتر از این که محاسباتی باشد (محاسباتی نیم خط نهایتا" یک خط ) مفهومی و درکی هست و به جای محاسبات مثلا" خود فرمول را در گزینه ها می آورند .

biosta

Well-known member
از مهمترین فاکتور های اولویت بندی نزدیکی مسافت هست

کسی که بالاترین نمره رو داره اولین کسی هست که سیستم وزارت بهداشت وضعیتش رو مشخص میکنه
تا این که میرسد به نفر n ام اگر این شخص فقط 3 شهر رو انتخاب کنه و قبل از این که سیستم بخواهد وضعیت این داوطلب رو تعیین کنه ظرفیت این 3 شهر توسط اشخاصی که نمره ی بالاتری داشتند پر بشه انگاه فرد n ام قبول نمیشه
بعد نوبت فرد n+1 هست که وضعیتش مشخص بشه این فرد 4 شهر رو انتخاب نموده 3 شهر بوسیله ی داوطلبان با نمره ی بالا تر از او پر شده و یکی از این 4 شهر هنوز پر نشده پس این داوطلب n+1 با نمره ی کمتر از داوطلب n قبول میشه و داوطلب n با نمره ی بیشر قبول نمیشه چون شهر چهارم رو انتخاب نکرده .
این فقط یک مثال هست برای آشنایی با سیستم بررسی وضعیت داوطلب .
لازم به ذکر هست دانشگاههایی که تقریبا در یک سطح هستند تقریبا" با هم پر میشوند

biosta

Well-known member
خود باوری یعنی قبولی

به جای ساعت 6 بعد از ظهر تجربه سال های قبل نشون داده ساعت 12 یا 14 امکان داره تو سایت بگذارند .
ولی کلا" دوستان برنامه روزانه خودتان را داشته باشید و خودتان را معطل این نکنید که الان میگذارند یا نیم ساعت دیگه.
همدان در رشته ی آمار زیستی از دانشگاه هایی غیر از تهران -شهید بهشتی و شیراز سر آمد هست حتی از بهزیستی هم بهتره از نظر امکانات و ازنظر هیئت علمی و کلا" همدان تو امار برای خودش یک قطب هست اما نکته بسیار جالب این جاست که همدان با این که تو آمار زیستی به نظرم یکی از قطب ها هست اماقبولی در آن بسیار راحت هست ! حتی این طور بگویم که قبولی در مشهد و بهزیستی و حتی شاید اصفهان رتبه بهتری را از قبولی در همدان می خواهد اما همدان از این دانشگاه ها تو رشته ی آمار زیستی برتر هست .

biosta

Well-known member
خداوند هیچ تلاشی رو بی نتیجه نمی گذارد .برای شما که تلاش کردید خودباوری یعنی قبولی

...من نمیخوام مازندران بزنم. ترجیح میدم یک سال بمونم تا یه دانشگاه خوب قبول بشم.
ممنون دوست عزیز.

سلام .
چرا مازندران نمی خواهید حتی اگر حاضر باشید یک سال منتظر بمانید ؟!
این کار به نظر من درست نیست یک سال وقتتان ارزش خیلی بیشتری از این را داره که بخواهید دانشگاهی بهتر اما یک سال دیرتر قبول شوید .
نظر شخصی من این هست که تمام یا اغلب دانشگاه ها را بزنید -شاید ترجیح تان این باشد که اهواز را به علت دوری و نوپایی در رشته ی آمار زیستی اصلا" انتخاب نکنید اما به نظر من مازندران را حتما" انتخاب کنید چرا که به محل زندگی تان نزدیک هست و این نزدیکی امتیاز بسیار بالایی هست که وقتی از ان بی نصیب بودید درکش می کنید .
اگر واقعا" و واقعا" مسافت چندان برایتان مهم نیست همدان میتونه برای شما در ترتیب انتخاب ها در اولویتی بالا تر قرار بگیره چون قبولی راحت تری از دیگر دانشگاه های تراز اول در رشته ی آمار زیستی داره در حالی که در این رشته سطح علمی بالایی داره .
ساعت خوابتان را تنظیم کنید و آرامش داشته باشید تا که نتیجه خوب تری بگیرید
رتبه الزاما" ناشی از سواد علمی داوطلب نیست و دو واوطلب با سطح علمی دقیقا برابر می توانند اختلاف رتبه ای حتی بیشتر از 50 تا از یکدیگر داشته باشند که این در رشته ی آمار زیستی بسیار زیاد هست

biosta

Well-known member
خداوند هیچ تلاشی رو بی نتیجه نمی گذارد .برای شما که تلاش کردید خودباوری یعنی قبولی

واقعیت اینه که استرس و اضطراب همراه اغلب داوطلبان جدی کنکور هست کسی هست که درس خونده و اغلب اغلب مواقع داوطلبان جدی کنکور هستند که استرس و اضطراب دارند
پس اگر دلهوره دارید نشانه این هست که داوطلب جدی کنکور هستید و اگر این عامل مخدوشگر در نتیجه تان را کم و بیش کنترل کنید حتما" قبولید
پس به خدا توکل داریم که هیچ تلاشی را بی نتیجه نمی گذارد و می گوییم من چند ماه هست که دارم برای کنکور به طور جدی مطالعه می کنم پس من لیاقت قبول شدن را دارم و با کنترل نسبی خودم در برابر اضطراب و مهارت های درسی و غیر درسی که برای نتیجه گرفتن در کنکور لازمه می توانم علاوه بر قبولی در اولویت بالاتری قبول شوم .
برای بهترین خود بودن باید به خودتان مسلط باشید یعنی غرور زیادی و اعتماد به نفس کاذب - باختن خود و نداشتن روحیه و اضطراب و استرس زیاد کار را خراب می کنه پس بایستی بتوانید خودتان را کم و بیش کنترل کنید که دچار چنین احساساتی به طور شدید نشوید
من می دانستم که در جلسه کنکور قراره چه کار کنم حتی موارد غیر منتظره را هم برای خودم آنالیز کردم با این حال که کلی خودم را امید می دادم استرس و اضطراب داشتم اما کم و عامل نتیجه گیری ام کنترل خودم ( که اضطرابم زیاد نشود ) بود
می دانستم دیگر داوطلبان جدی کنکور هم تقریبا" چنین هستند و کسی در حد خودش بهترین خواهد بود که بتواند احساسات خودش تا حدود زیادی ( نه الزاما" کاملا" ) کنترل کند .

داریم مرور می کنید و سال قبل در این مواقع نزدیک کنکور در این یک هفته علاوه بر مرور کلیه مطالب تمرکز بیشتری بر مرور و خواندن و به چالش کشاندن خودم در نکات و مطالب فراموش شدنی و سخت داشتم .در این روزها از استراحت غافل نشید هر چیزی در زندگی وقتی در جای خودش باشد می توانید نتیجه بهتری را بگیرید قرار نیست که از استراحت بزنید و درس بخوانید مخصوصا" در این روز ها که به استراحت بیشتری احتیاج دارید .
یک ورزشکار حرفه ای در روزهای نزدیک مسابقه اش تمرینات سبک تری می کند چون او زحمات خودش را در ماه های قبل کشیده و الان با آرامش و تمرینات سبک حساب شده برای روز مسابقه انرژی ذخیره می کند .

biosta

Well-known member
به مطلب بالا اضافه می کنم که استراحت به معنی تلویزیون و اینترنت بیشتر از قبل نیست .استراحت خوابیدن بیشترو در کنار خانواده بودن منظورم هست .
به علت اهمیت موضوع می گویم که داوطلبان که صبح کنکور دارند این روزها ساعت خواب و بیداری برای شما رتبه تان را رقم می زند.

biosta

Well-known member
شعب بين الملل جمعا" 17 نفربراي رشته ي امار زيستي پذيرش دارد كه فكر مي كنم پارسال حدود7 نفر بود كه نشان دهنده ي كمبود بودجه دانشگا ها است.
شعب بين الملل هزينه ي بسيار بالايي دارد كه به نظر من اصلا" نمي ارزد .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا