مطالعه گروهی ارشد آمار زیستی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biosta

Well-known member
زبان

من از عید پارساله که دارم کلمه زبان با لایتنر میخونم وازمونهای سالهای گذشته زبان امارم خوندم میخواستم بپرسم تو زمان باقی مونده بهتره کلمه های ازمون های گذشته رو رو مرور کنم یا همه کلمه هایی که خوندم تا ب حال ؟

ببین که چگونه عمل کنی برایت با توجه به وقت باقی مانده مفید خواهد بود آنگونه عمل کن
تصمیم با خودت هست با توجه به وقتی که داری
اگر لغاتی که قبلا" یعنی از سال قبل شروع به خواندنش کردی مناسب برای کنکور هست و کم و بیش لغات یادت می آید همان ها را مرور کن و همچنین برای زبان آزمون های سال های قبل را ملاک خود سنجی خودت قرار بده یعنی آزمون های لغات سال های قبل را هم مرور کن منتها شاید هم مناسب باشد که یاد آوری لغات آزمون های سال های قبل را با زدن تست های آن سال ها انجام دهی . اما اگر وقت نمی کنی به همان لغات آزمون های سال های قبل اکتفا کن .
دوستان امکان تشابه تست های زبان در سال های مختلف کنکور زیاد هست.

biosta

Well-known member
تکراری ست , داوطلبان کنکور امار زیستی مشابه همین سوال را چند ماه قبل پرسیدند.

من ازدواج کردم وپسر 3ساله دارم به نظرتون میتونم کنکور ارشد قبول بشم ؟ راهنماییم کنید از چه درسی شروع کنم بهتره؟

علوم پزشکی مشهد ترم دو رشته ی آمار زیستی درس می خونم .
دو تا از هم کلاسی هایم غیر مشهدی هستند ( گناباد و سبزوار ) که ازدواج کردند هر کدام نیز دو تا بچه دارند کارمند هم هستند
یکی از این دو نفر درهمین کنکور سال قبل رتبه ی 20 آورد و دیگری با رتبه ی 67 به عنوان آخرین نفر قبولی در مشهد پذیرفته شد .
واقعیت اینه که اگر نمی خواهید درس بخونید که بهانه زیاده ( مگر این دوستان همکلاسی ام با شرایط بالا که گفتم نمی توانستند خودشان را از درس خواندن تبرئه کنند)
اما اگر می خواهید درس بخوانید تصمیم راسخی بگیرید وگر نه وقت و انرژی و پول خود را هدر داده اید .
چگونه با استمرار نظم باانگیزه هدف مند مفید و با لذت برای کنکور بخوانیم ؟
ده ها و ده ها خط راهنمایی شایدم صد ها خط که
چی بخونید که متناسب با سوالات کنکور آمار زیستی باشد
چطور بخونید که بازده ای بیشتری داشته باشید
چگونه پیش بروید که انگیزه های خودتان را از دست ندهید
چرا فلان درس را بیشتر و فلان درس را کمتر بخوانید
و راهنمایی ها و پاسخ به سوالات دیگری که حتما" سوالات داوطلبان کنکور آمار زیستی خواهد بود
را در پست های تاپیک های دیگر انجمن آمار زیستی همین سایت علوم پزشکی دات کام ونیز همین تاپیک بیان کردم
پس تمام حرفم اینه " بروید و نوشته های من رو بخوانید" ( بخصوص اگر سر در گم هستید و شک دارید که بخوانید برای کنکور یا نه و چی بخوانید )
حتی اگر هفته ها ازتان وقت بگیرد اما
" بروید و نوشته های من رو بخوانید و آنچه نمی دانید و به نظرتان مفید هست را برای خود ذخیره یا یادداشت کنید " .

آخرین ویرایش:

dadasalar

New member
سلام دوست عزیز "حسین حسین"
biosta پیشکسوت ماست تا میتونی تاپیک ها شو بخون
سوالات همه پرسیده شده قبلا

موفقیت در باور توست پس ببین به چه چیز باور داری

biosta

Well-known member
سلام وخسته نباشید
میخواستم بدونم با تسلط 100%ی به کنکور ده سال گذشته آمار زیستی احتمالا تو کنکور چند درصد میتونی بزنی؟
ممنون
ملاک سنجش خودتان کنکور های 4 سال قبل باشه
یعنی اگر کنکور های چهار سال قبل را در وقت مشخص کنکور سه درس اول یعنی ( ریاضی - محض - کاربردی ) را به طور متوسط 50 درصد یا درصد بالاتر می آورید قبولید
اگر در وقت قانونی کنکورهای مربوط به سال قبل تا 4 سال قبل را در سه درس اول پایین تر از 50 درصد کسب می کنید ( در حالی که زبان را صفر زده اید ) حواستان را بیشتر جمع کنید چه بسا قبول نباشید .
قدیمی تر از چهار سال قبل چندان سوالاتی که مطابق با کنکور زمان حال باشد ندارد ( هر چند که می توان نکاتی مفید از کنکور های قدیمی تر 4 سال یاد گرفت .)

zahra68

New member
سلام به همه سالارهای آماری
وجدانن یکی به من بگه با یه کوچولوی چند ماهه که هر وقت دلش میخاد میخابه و تا هر وقت که بخاد بیداره (یا بازی میخاد یا گریه میکنه) چطور خابمو تنظیم کنم ؟:33:
صبح ها ساعت 7 میرم سرکار اما چشمام میسوزه تا بعد ظهر تا ی چرت 20 دقیقه ای بزنم!:wacsmiley:
من حرفمو پس گرفتم احساس میکنم شما بیشتر ازمن شایستگی اول دوم شدنو دارین.
:28:.
بایکم پایینترم میتونم دانشگاه موردعلاقمو قبول شم.

biosta

Well-known member
1- مطالعه تان را به صبح منتقل کنید
2- مرور مطالبی که فراموش می شود و مهم هست در اولویت اول هست
3- به هیچ وجه وقت خود را برای یادگیری مطلب جدید نگذارید
4- بعضی از تست ها ارزش چند با خود آزمایی را دارند وبعضی تست ها نه اصلا" به یک بار زدن بیشتر نمی ارزند .
5- تست های درس احتمال وزارت علوم بعضی هایش فقط می تواند مفید باشد و برای غیر از این درس اصلا" به سراغ کنکور وزارت علوم نروید .
6- ملاک شما تست های 4 سال قبل وزارت بهداشت باشد .
7- اگر خودت را باور کردی باهمین اطلاعاتی که الان داری قبولی اگر به خودت اطمینان و اعتماد به نفس نداشتی کمتر از حد خودت خواهی بود .

biosta

Well-known member
چرا امار زیستی چرا آمار ریاضی

باز هم سلام
هرچند اینجا از امار زیستی میگیم اما کسی هست بدونه آخرین رتبه قبولی تو کنکور وزارت علوم رشته آمار چند بوده؟
یعنی تا چه رتبه ای احتمال قبولی هست؟
ممنون

سلام
نوشته ام با سند نیست و نظر خودم با توجه به تجربه و ظرفیت پذیرش میگم که اگر تمامی کد رشته های ممکن را انتخاب کنیم تا رتبه ی حدود 1100 امید قبولی هست .
اگر رتبه ی بیشتر از این آوردید و تمام کد رشته ها را انتخاب می کنید هنوز برای خودتان روزنه ی از امید بگذارید

تفاوت آمار ریاضی و آمار زیستی را اگر بدانید اغلب موارد به سمت آمار ریاضی نمی روید
قرار نیست که به نفع گرایشی گرایش دیگری را خراب کنم منظور این هست که
علمی که در ارشد امار زیستی کسب می کنید
موقعیت شغلی که برای فارغ التحصیلان آمار زیستی فراهم هست
بسیار بیشتر از ارشد آمار ریاضی هست
حتی کم و بیش جرات می کنم بگم که امکانات تحصیلی در ارشد آمار زیستی بیشتر از امکانات برای دانشجویان ارشد امار ریاضی هست .
هر چند که قبولی در ارشد امار ریاضی سخت تر از قبولی در آرشد آمار زیستی هست
آمار ریاضی به نظرم برای کسی میتونه خوب و مناسب باشه که
قصدش فقط گرفتن ارشد باشه بدون این که بازار کار برایش مهم باشه
برای شخصی میتونه مناسب باشه که به طور فزاینده ای مباحث محض برایش شیرین تر از کاربردی باشه
برای شخصی میتونه مناسب باشه که تصمیم محکمی برای گرفتن دکتری آمار محض (در هر گرایشی از آمار محض )داشته باشه
اطلاعاتی دارم از بازارکار آمار ریاضی که چون معتبر نیست نمی توانم بگویم
فقط همین که کم پیش میاد کسی آمار زیستی بخونه و پشیمان بشه اما بسیار پیش میاد از این که کسانی که ارشد آمار ریاضی خوانده و پشیمان هست از این که چرا ارشدش را در گرایش آمار زیستی نگرفته.
با ارشد آمار ریاضی معمولا" و اغلب همان کاری را که می کنید که لیسانس آمار انجام می دهد منتها ماهی چند هزار تومن حقوق بیشتر
به امید خدا بعد از قبولی وقتی که در محیط قرار بگیرید به تفاوت این دو گرایش در مقطع ارشد بیشتر پی خواهید برد و صحبت هایم که گفتم آن موقع ملومس تر خواهد شد .

آخرین ویرایش:

yekta_63

New member
از دوستان کسی آزمون وزارت علوم نداده که بیاد رتبشو بگه؟؟؟؟

[سلام. من رتبم گرایش آمارریاضی400و 2گرایش دیگه 350شده به نظرتون امیدی به قبولی روزانه یا شبانه مثلا زاهدان هست؟هرچندصد درصد هدف اصلیم به امید خداآمارزیستیه
زهرا و راحله جون شما رتبه هاتون رو نمیگین؟
همینجا از تمام زحمات بیوتشکر میکنم وامیدوارم که موفق که هست موفق تر باشه.جناب بیو برای همه ما هم تو حرم دعای مخصوص کن قبول شیم.

yekta_63

New member
درمورد تفاوت دو رشته آمار زیستی وآمارریاضی کاملا وبطور100درصد با بیو موافقم.من که استخدام علوم پزشکیم و1000درصد زیستی برام بهتره. ولی منم نمیخوام کسی رو ناامید کنم ولی چندتا از دوستان با ارشدآمارریاضی 2ساله بیکارن. درصورتی که دانشگاه خودمون بهشون گفت اگه زیستی بودین استخدامشون میکردن.

biosta

Well-known member
دوستان حتما" در نظر داشته باشید که کنکور فقط کنکور اطلاعات علمی تان نیست .
اگر علم نداشته باشید حتما" قبول نمی شوید اما با دانستن علم و صرفا" خواندن درس هم نمی توان نتیجه ای مطلوب و در حد توانتان بیآورید .
واقعیت اینه که رتبه ی شما تحت تاثیر عواملی همچون
آشنایی با نحوه تست زنی و مدیریت زمان در جلسه کنکور
اعتماد به نفس و خود باوری - دوری از اضطراب و استرس زیادی
نحوه ی گذراندن روز و شب قبل از آزمون
نحوه ی مطالعه در این روز های باقی مانده ( مرور مرور و فقط مرور و تست)
حتی رتبه تان میتونه متاثر از نوع تغذیه تان در این روزها باشه
پس مهمترین کاری که داوطلبان در این روزها می توانند انجام دهند به نظرم رعایت موارد بالاست
( ساعت خواب و بیداری تان را تنظیم کنند خیلی خیلی خیلی مهمه که داوطلبان که صبح امتحان دارند اگر هنوز صبح زود بیدار نمی شوند ساعت بیداریشان را کم کم به 6 صبح ببرند )

biosta

Well-known member
[سلام. من رتبم گرایش آمارریاضی400و 2گرایش دیگه 350شده به نظرتون امیدی به قبولی روزانه یا شبانه مثلا زاهدان هست؟هرچندصد درصد هدف اصلیم به امید خداآمارزیستیه
زهرا و راحله جون شما رتبه هاتون رو نمیگین؟
همینجا از تمام زحمات بیوتشکر میکنم وامیدوارم که موفق که هست موفق تر باشه.جناب بیو برای همه ما هم تو حرم دعای مخصوص کن قبول شیم.

اگر روزانه ها را در ترتیب انتخابت بزنی و بعد شبانه و دیگر صد در صد روزانه قبولی و قبولیت به بعد از روزانه نخواهید رسید
احتمالا" روزانه ای در حد دانشگاه بیرجند قبولی .زاهدان که حتما" حتما" قبولی
به امید قبولیت در آمار زیستی در اولویتی که تمایل داری .

biosta

Well-known member
ممنون بازم مثل همیشه لطف داری. یک سوال دیگه که داشتم اینه که من چون زاهدان زندگی میکنم و خانوادم بیرجندن این 2شهرو مشکلی ندارم برم.سطح علمی زاهدان بهتره یا بیرجند کدومو اول بزنم؟ فقط به خاطر شغلم زاهدان برم بهتره.و اینکه بعد روزانه این 2شبانه زاهدان رو بزنم چون روزانه شهرای دیگه سختمه.مدرک شبانه اعتبارش اندازه روزانه هست یانه؟هزینشو کسی میدونه چقدره؟

در نظر بگیر که سطح علمی دو دانشگاه یکسان هست هر کدام که برایت راحت تر هست آن را در اولویت بالاتر انتخاب کن .
روزانه قبلی اما برای شهریه شبانه متوسط هزینه و صرفا هزینه ی تحصیل ترمی حدود 1500000 تومان .
مدارکش از نظر اعتبار نزدیک هم هستند و تفاوت چندانی ندارد چه بسا از نظر اعتبار معدل فارغ التحصیلی تعیین کننده باشه نه روزانه و شبانه بودن مدرک از یک دانشگاه .
گاهی روزانه ها وشبانه ها کلاس هایشان با هم تشکیل می شود .
اما از این حرف ها گذشته آمار زیستی یک چیز دیگه هست به نظرم اگر حق انتخاب داشته باشید آمار زیستی یک جای دور را با ارشد آمار ریاضی حتی مشهد عوض نکنید

mortezahaji

New member
سلام دوستان
خسته نباشید
یکی از اساتید ما در دانشگاه بیرجند دکترای آمار زیستی داره از تربیت مدرس
امروز در مورد اولویت هام باهاش صحبت می کردم
کلا من و شست گذاشت خشک شم
تمام اولویت های تهران و گذاشت آخر بدلایلی که برام توضیح داد
و اصفهان و رو کرد
و بعدش همدان و مشهد(اگر دکترا بخواد بیاره. قرار شد سوال کنه خبرش و بده)
در مورد اصفهان کی چی می دونه؟

mortezahaji

New member
سلام به دوستان گلم
برخی از دوستان خواسته بودند که سوالای آزمون جامع آزمایشی 13 /2 براشون میل کنم. آزمونم حضوری بود منتظر کارنامه بودم تا شاید دفترچه هم باهاش بیاد. حالا که نیامده(احتمالا بدلیل حضوری بودن) تنها راهش عکس گرفتن با گوشی از دفترچه اگر خواستید خبر بدین تا بگیرم. منتظرم
راستی دوستانی که سنا میدن. تعداد داوطلبین اونجا معمولا چند نفر در آزمون جامع؟

biosta

Well-known member
جواب دادم هر چند که از من پرسیده نشد

همان طور که می دانیم که بعد از کنکور وقت برای اصلاح کم و زیاد کردن انتخاب ها می گذارند
یکی از مهمترین سوالاتی که قبول شدگان کنکور که به درستی به آن جواب می دهند این هست
الان چه کاری در اولویت ست ؟

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
خیلی دلم می خواست این پست رو بگذارم

کاش نوشته ام واقعیت نداشت اما واقعیتی تلخ هست که شاید هیچ وقت داوطلبان کنکور متوجه اش نشوند
تمام پست هایی که برای راهنمایی نوشتم برای این بود که برایتان چنین نشود .

داوطلبی قبول میشود خوشحال که رتبه 100در کنکور آمار زیستی آورده
داوطلبی قبول میشود خوشحال که رتبه 100 آورده اما اگر آن داوطلب که رتبه ی 100 آورده می دانست روز های قبل از کنکورکه مطالعه می کرد و نیز جلسه کنکور را چگونه بگذراند که بهترین خودش باشد رتبه 30 می آورد
تفاوت رتبه ی 100 با 30 تفاوت به خاطر اطلاعات علمی نیست .

biosta

Well-known member
تو اطلاعیه نوشته بود تمدید نمیشه انتخاب ها
شما مطمئنی. اگه نشد چی؟
یک خوبی اماری ها این هست که گاهی اتفاقات و رویداد ها را با دید احتمال نگاه می کنند
احتمال این که الان قلب من رگش بسته بشه و بمیرم چقدر هست ؟ صفر نیست اما نزدیک به صفر هست
تقریبا" هیچ چیزی قطعی نیست و حتی احتمال کمی برای هر اتفاقی بگذارید
آره شاید تمدید نشود همین طور هست که می گویید اگه نشد چی ؟
یادمان باشد دنیا دنیای احتمالات هست من نمی گم صد در صد وقت بعد از کنکور برای ویرایش می گذارند می گویم احتمال این که وقت بعد از کنکور برای ویرایش بگذارند 95 در صد هست ( چند سال اخیر که چنین بوده )
خوب دوستان می توانید وقت خودتان را برای تنظیم اولویت هایتان بگذارید
بلاخره این زمان بایستی به گونه ای سپری شود .
اگر به استرس و اضطرابم سال قبل غلبه نمی کردم قبول نبودم .

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
تو این 14 روز چی باید انجام بدم و چه طوری بخونم که واقعا از همه ی اون چیزی که تو این مدت خوندم استفاده کنم

سلام احتمالا چند خطی که برایتان خواهم نوشت را می دانید اما بهرحال یاد آوری هم مفید هست .
اگر کنکور تان صبح هست صد در صد از همین فردا دیگر 6 صبح از خواب بیدار شوید .
کنکور را برای خود شبیه سازی بکنید ( مثلا" با شرکت در کنکور آزمایشی یا کنکوری که از خود می گیرید )
مطالبی که بیشتر فراموش می کنید و نیز تست هایی که برای خودتان گلچین کردید در اولویت هست اگر خلاصه مطلب دارید الان وقت مناسبی برای مرور شان هست .
اضطراب که همه دارند و اجتناب ناپذیر هست و مهم این هست که این اضطراب عملکردمان را مختل نکند پس به مقدار کم می دانیم که حتی مفید هست به آنچه که آموخته اید اطمینان داشته باشید و همیشه بگویید
" من مطمین هستم که قبولم من که چند ماه دارم به طور جدی برای کنکور می خوانم و وقت گذاشتم لیاقت این را دارم که قبول باشم و سعی ام را می کنم که در اولویت بالاتری قبول شوم ."
مثال : به خود بقبولانید که بعضی تست ها را نباید زیاد وقت رویشان گذاشت واقعیت این هست که با 4 دقیقه وقت گذاشتن و درست زدن تست آیا ارزش دارد یا این که این تست زمان بر را حتی با این که یاد دارم برای دور دوم بگذارم این نکته ای از روش های تست زنی هست و چندین نکته دیگر را که در مورد روز و شب قبل از کنکور بدانید نحوه ی تست زنی و مدیریت زمان در جلسه کنکور بدانید و عمل کنید می توانید بهترین در حد توان و علم خودتان باشید می توانید از مطالبی که در این باره در اینترنت نوشته شده کمک بگیرید .
به نظرم کلید قبولی در اولویت انتخابی بالاتر توسط رقیب های جدی کنکور اعتماد به نفس - آرامش و اطلاع از نحوه ی تست زنی و مدیریت زمان در جلسه کنکور هست و در درجه بعد علم داوطلب .تو این روز ها به اندازه ی مطالعه آرامش به داوطلبان کمک کننده هست .

آخرین ویرایش:

mortezahaji

New member
سلام رفقا چندی بود که درس خواندنمان را نگفته بودیم
از 15 اردیبهشت تا امروز
55 ساعت مرور و تست موضوعی
آژمون جامع اول سنا و 90 زیستی و جامع دوم سنجش(نتیجش نیامده)
آزمون جامع مرحله اول سنا پارسال
ریاضی محض کاربردی زبان
43% 23% 65% 17.5%
آمار زیستی 90
ریاضی محض کاربردی زبان
60% 20% 76% 10%
چند روزی اینترنت نخواهم بود
همین....
به امید دیدار و موفقیت همگی
راستی بنظرتون چطورم؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا