مطالعه گروهي ارشد سم شناسي 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hosseini_h_7

New member
سلام دوستان عزیز
اولاً بسیارشرمنده ام که زیاد نمی تونم بیام اینجا
امیدوارم که همتون سلامت و با نشاط و انگیزه کافی و با توکل به خدا بتونید خودتون رو برای آزمون سال آینده آماده کنید
همونطور که پیش بینی می شد وزارت بهداشت تجارتخونه راه انداخته و به تنها چیزی که فکر نمی کنه وضعیت دانش و دانشجوست.
بهتره که از فکر تکمیل ظرفیت بیان بیرون و انشاالله به فکر آزمون سال آینده باشید.دانشگاه آزاد شهرستانها هم وضعیتشون وخیمه.
هر چی که می خونید فقط سعی کنید مستمر و با برنامه یاشه گرچه همونطور که قبلاً گفته بودم و دوستان هم گفته بودن خوندن رفرنس ارجحه چون به درد آینده هم می خوره.
یه مژده به دوستان گیاه پزشکی که بیشتر قبولی های دانشگاه تهران از این رشته اند!
رشته سم شناسی در حقیقت از فارماکولوژی و داروسازی مشتق شده که هنوزم اکثر اساتیدش از این رشته ها هستن و فعلاً زیر سایه دارو قرار داده و در حقیقت بهتره گفت سم شناسی دارویی.
موفق باشید

Biology

New member
من کتاب principles of biochemistry lehninger رو دارم ترجمه ی حمزه رحیمی و عسگر برخورداری... به نظرتون همین خوبه بخونمش؟هنوز کتاب دیگه ای واسه بیوشیمی نخریدم

nooraa

New member
:33:من رشتم علوم ازمایشگاهی.احتمال قبولی رشته ما ها هم هست تو این رشته؟؟؟؟؟

Biology

New member
آره عزیزم چرا نباشه!حتما موفق می شی. اما من خیلی ناراحتم. دوباره رشته های مجاز واسه امتحان رو خوندم دیدم نوشته بیولوژِی، دیگه در موردش توضیح نداده،نگفته چه گرایش هایی. من زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش علوم سلولی مولکولی هستم، نمیدونم میتونم سم شناسی شرکت کنم یا نه؟؟؟ نمیدونم از کی بپرسم

mikhak s

New member
آره عزیزم چرا نباشه!حتما موفق می شی. اما من خیلی ناراحتم. دوباره رشته های مجاز واسه امتحان رو خوندم دیدم نوشته بیولوژِی، دیگه در موردش توضیح نداده،نگفته چه گرایش هایی. من زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش علوم سلولی مولکولی هستم، نمیدونم میتونم سم شناسی شرکت کنم یا نه؟؟؟ نمیدونم از کی بپرسم

فكر كنم به سازمان سنجش زنگ بزني بهتر باشه. يا براشون ايميل بزار.
درضمن خوشحالم كه باعث شديم انگيزه پيدا كني:bunnyearsmiley:

mikhak s

New member
بچه ها من از سه شنبه تا امروز صبح اين درسارو خوندم(آخه اول هفته مسافرت بودم ) : فصل 10 و نصف فصل 11 شيمي مورتيمر. تستاي بيوشيمي از كتاب پاسالار(فصل كربوهيدارت). زيست هم يك فصل.

mikhak s

New member

به جمع ما خوش آمدي. من نميدونم بچه هاي علوم آزمايشگاهي ميتونن اين رشته رو شركت كنن يا نه . ولي احتمال قبولي هميشه هست مهم خودتي عزيزم و تلاشي كه ميكني

roshan

New member
استاده ما میگفت برا بیو هارپر رو نخونین چون زیاد غلط داره...اگه میخواین منبعتون کتاب باشه همون لنینجر بهتره با دولین/ولی اگه جزوه خوب وکامل بخواین دکتر جعفر زاده یا دکتر احسانی که به نظر من احسانی بهتره.روشن اگه تازه میخوای بیو شروع کنی هارپرو نخون چون ادمو ناامید میکنه البته این نظره منه[/size]

مگه میشه هارپر غلط داشته باشه ... سالهاس که داره به عنوان یه منبع تدریس میشه ... از جمله واسه خود ما فصلهایی از همین هارپر تدریس شد :smiliess (12):

roshan

New member
بچه ها من از سه شنبه تا امروز صبح اين درسارو خوندم(آخه اول هفته مسافرت بودم ) : فصل 10 و نصف فصل 11 شيمي مورتيمر. تستاي بيوشيمي از كتاب پاسالار(فصل كربوهيدارت). زيست هم يك فصل.

میخک جان این کتاب پاسالار که میگی اسمش چیه؟؟؟ همونه که انتشارات دیباگران تهرانه؟

یه سوال دیگه واسه شیمی ، تست چی میزنی؟

منم این هفته متاسفانه کمی گرفتار شدم خیلی کم درس خوندم ... مهارت 5 لزگی - فصل 1 و 2 شیمی

آخرین ویرایش:

eroooor

New member

بله دوست عزيز.رشته ي علوم آزمايشگاهي مي تونه براي آزمون كارشناسي ارشد سم شناسي شركت كنه، از طرفي هم اگه روي دروس بيو شيمي و شيمي تمركز و تسلط خووبي داشته باشه، احتمال قبولي توو اين رشته واسه بچه هاي علوم آزمايشگاهي از رشته هاي ديگه بيشتره، چون اين دورس رو حين تحصيل خيلي كامل خوندن.البته كه همه چيز به اراده وتلاش هر فرد بر مي گرده توو هر رشته و با هر سطحي از دانش...اميد وارم همگي موفق باشين.

mikhak s

New member
میخک جان این کتاب پاسالار که میگی اسمش چیه؟؟؟ همونه که انتشارات دیباگران تهرانه؟

یه سوال دیگه واسه شیمی ، تست چی میزنی؟

منم این هفته متاسفانه کمی گرفتار شدم خیلی کم درس خوندم ... مهارت 5 لزگی - فصل 1 و 2 شیمی

بيوشيمي پروين پاسالار (الان خونه خودمون نيستم نميدونم انتشاراتش كجاست . رفتم خونه نگاه ميكنم بهت ميگم) : يه خلاصه اي از درس و بعدش تستاي كنكور سالاي قبل رو با جواب تشريحي داره. به نظرمن كتابش عاليه چون كاملا تستارو با جواب توضيح داده. من اول يه فصل از هارپر رو ميخونم بعديه نگاهي به بيوشيمي عمومي(ملك نيا ميكنم) بعدم ميام سراغ اين كتاب(پاسالار). همزمان قسمتهاي مهمشم نكته برداري ميكنم.براي شيمي فعلا تست كار نكردم ولي احتمالا فقط تستاي سالهاي قبل رو كار كنم.

نگران نباش مهم كيفيته منم اين هفته خوب نخوندم.

آخرین ویرایش:

roshan

New member
مرسی میخک جون ... فکر کنم انتشاراتش رو اشتباه گفتم .... انتشارات خسروی - دیباج باشه

من مبجث آنزیمها رو واسه بیوشیمی خوندم

30 صفحه دیگه از کتاب رضازاده رو واسه زبان + 8 درس دیگه از 504

فصل 3 شیمی

واسه زیست هم مبحث ساختمان سلول رو خوندم و تست زیست مریم خالصی رو هم زدم که به نظرم زیاد خوب نبود ... شایدم من کم خوندم و باید عمیق تر مطالعه میکردم

یه سوال : مباحث مربوط به زیست گیاهی رو هم باید بخونیم آیا؟

abed530

New member
سلام
پارسال حدود 400 نفر شركت كننده داشت.
پذيرش هم براي دولتي 63 نفر بود.

dr m

New member
سلام بچه ها
خدا قوت.......
میشه درصدای قبولی در رشته سم شناسی در دانشگاه تهران برام بذارین...
ممنون میشم...
موفق باشین

mikhak s

New member
مرسی میخک جون ... فکر کنم انتشاراتش رو اشتباه گفتم .... انتشارات خسروی - دیباج باشه

یه سوال : مباحث مربوط به زیست گیاهی رو هم باید بخونیم آیا؟

نه عزيزم درست گفتي انتشاراتش از ديباگران تهران بود.

وزارت بهداشت زيست گياهي نمياره ولي وزارت علوم از بخش زيست گياهي هم سوال مياره. خودم زيست گياهي رو نميخونم.

mikhak s

New member
من اين هفته خوب درس نخوندم ::14: دودرس زبا از 504 - يه فصل شيمي ، و چند صفحه اي زيست.

karshenasgh

New member
من میخوام کتاب بیوشیمی دکتر جعفرنژاد انتشارات کتابخانه فرهنگ رو بخرم اما ظاهراً این انتشارات دو نوع کتاب بیوشیمی از این نویسنده داره که یکیش همون لنیجره و دوجلدیه و دیگری یک جلده و کتاب تسته... کتاب دوجلدی ظاهراً کامل تره و همراهش سی دی هم داره..
این کتاب جعفرنژادی که همه ازش تعریف میکنن کدوم یکی از این کتابا هست؟؟؟؟؟؟؟لطفاً یکی جوابمو بده... مرسی..

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا