مرور بیوشیمی

bioshimi93

New member
bioshimi93 دوست عزیز

میوگلوبین پروتئین کروی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟ :shocked:مگه نه اینکه اولین پروتئین کروی شناخته شده هستش؟؟ درموردp50 هم اون طورکه من میدونم :smilies-azardl (181میل ترکیبیMG به اکسیژن بیشترازHb است و همین باعث انتقال اکسیژن ازHb به MG میشه (مخصوصا دربافتها).... حالا دوست گرامی هرکجا که اشتباه میگم بفرمایید تا متوجه بشم:33:
سلام

در مورد p50 هر چی p50 کمتر باشه تمایل اتصال به اکسیژن بیشتر میشه
تعریف p50 :حداکثر فشار اکسیژنی که برای اشباع هموگلوبین مورد نیاز است هر چی p50 کمتر باشه هموگلوبین زودتر اشباع میشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saaabaaa

m14

New member
سلام
تا جایی که من میدونم میوگلوبین ساختار چهارم نداره یه پروتئین زنجیره ای هست
در مورد p50 هم هر چی p50 کمتر باشه تمایل اتصال به اکسیژن بیشتر میشه
تعریف p50 :حداکثر فشار اکسیژنی که برای اشباع هموگلوبین مورد نیاز است هر چی p50 کمتر باشه هموگلوبین زودتر اشباع میشه.

درسته ساختارچهارم نداره اما ازپروتئین های دسته گلوبین هاست که کروی هستند... درموردp50 هم توضیح شما هم تناقضی با حرف من نداره من هم میگم چون میل ترکیبی میوگلوبین بیشتره پس p50کمتری داره ....درست نمیگم؟؟؟؟

bioshimi93

New member
درسته ساختارچهارم نداره اما ازپروتئین های دسته گلوبین هاست که کروی هستند... درموردp50 هم توضیح شما هم تناقضی با حرف من نداره من هم میگم چون میل ترکیبی میوگلوبین بیشتره پس p50کمتری داره ....درست نمیگم؟؟؟؟

درسته
:rose:

آخرین ویرایش:

mojiii1369

Member
سلام.ببخشید راجع به تشخیص انومرهایα β در کربوهیدراتهاهم توضیح میدین.من تو هر منبع یه چیز دیدم.ممنون

alireza-ja

New member
سلام

در مورد p50 هر چی p50 کمتر باشه تمایل اتصال به اکسیژن بیشتر میشه

در مورد تعریف p50 بهتره بگیم که فشاری از اکسیژن که در آن 50 درصد از هموگلوبین و میوگلوبین از اکسیژن اشباع شده است.

بالا