لطفا فقط خانوم ها پاسخ بدهند

دریا...

New member
دریا گرامی قرار بود ارمان گرایانه نظر ندیم
بیا جزئی تر بگو

دوست داشتن رو چه جوری میفهمی؟؟؟
خانواده ی با فرهنگ رو چی تعریف میکنی؟؟؟

نه... به جون خودم آرمان گرایانه نبود...
البته میدونم که شناخت و متوجه شدن این ویژگی ها خیلی سخته ولی خوب بعید هم نیست......
دوست داشتن را که خوب در درجه اول اگر همسرشو دوست نداشته انتخابش نمیکنه.....در اینکه در بقیه مراحل زندگیش هم همین حس دوست داشتن را نسبت به همسرش داشته باشه خوب برمیگرده به همون معیارهایی که با توجه به اون انتخاب شده (مثل همون شعور بالا و اینکه واقعا انسان باشه .... و اگر زن زندگی باشه این یعنی دوست داشتن دیگه) و همینطور میشه تا حدی از این طریق متوجه شد که ببینی رفتارش و برخوردش با دیگران چطوره؟ محبت آمیز و مهربون هست یا نه؟ ....اگر با همه افراد مهربون باشه خوب حتما همسرش و خانوداه همسرش را هم میتونه دوست داشته باشه...

در مورد فرهنگ هم مسلما هم سطح بودن مهم هست....
یه خانواده با فرهنگ یعنی یه خانواده با شخصیت، محترم، مودب و سالممممممم....

Asena90

New member
به نظر من
مومن بودن (البته هم شان پسرم )خیلی مهمه چون اگه کسی واسه حق خدا وحق الناس ارزش قائل نشه قطعا تو یه دوره ای حقوق همسرش رو هم پایمال میکنه
و به حقوق دیگران احترام بذاره
نق نقو و غرغرو نباشه
مهربون و دلسوز
صادق
رضایت خدا مد نظرش باشه نه بنده
زیبا تحصیل کرده وبا درک وشعور
اوه اوه کجاست این شاهزاده خانم که من وپسرم با اسپ سپید بریم خواستگاریش

ketabsabz

Well-known member
من اول از پسرم (وای خدا تا حالا به اینکه بچه ای داشته باشم فکر نکرده بودم چه برسه به اینکه بخوام براش برم خواستگاری )میپرسم آمادگی ازدواج داری یا نه؟ بعدش ازش میخوام بهم بگه چطور دختریو میپسندیو مد نظرته ، بعدش راهنماییش میکنم ،بهش میگم دختری دختر که پرمدعا و حراف نباشه ،از لحاظ فکریو سایر خصوصیات باهات همخونی داشته باشه ،
مومن باشه واقعی نه از این ظاهریا که فقط بلدن به خودشون بنازن ونه از اونایی که تو ظاهر مقدسات گیر کردن ،دیگه بازم بگم ....مهربون باشه.....یه کلام مثل مامانش که من باشم باشه:sarma:

behnaz.h

New member
شيطونك جان كاش معيارهاي خودمونو ميپرسيدي ميدوني زمانه انقد عوض ميشه كه حتي نميشه پيش بيني كرد همين متولدين دهه ي 60 ببين چقد تفاوت با متولدين دهه ي 70 دارن؟ مثلا دهه 60يها زياد آهنگ رپ دوست ندارن تو فاز شادمهرو امثال اينن اما دهه 70 ها اكثرا فشن رپ دوست و...احتمالا اصلا بچه هاي ما با ماتو يك خونه زندگي نكنن چه برسه به نظرات ما...

حسان

Well-known member
شيطونك جان كاش معيارهاي خودمونو ميپرسيدي ميدوني زمانه انقد عوض ميشه كه حتي نميشه پيش بيني كرد همين متولدين دهه ي 60 ببين چقد تفاوت با متولدين دهه ي 70 دارن؟ مثلا دهه 60يها زياد آهنگ رپ دوست ندارن تو فاز شادمهرو امثال اينن اما دهه 70 ها اكثرا فشن رپ دوست و...احتمالا اصلا بچه هاي ما با ماتو يك خونه زندگي نكنن چه برسه به نظرات ما...

بهناز گرامی
شاید زمان ظواهر ورعوض کنه
اما ذات ادم ها همان که بوده است باقی میماند..
ما هم با دید مثبت به اینده داریم صحبت میکنیم ضمن اینکه من انچه برای رسیدن به سوالم میخواهم رو از صحبت های دوستان در میارم.
ممنون که مشارکت میکنی

mikhak s

New member
کلا من موافق اینکه هر کسی که خود دختر یا پسر بگن حتما همون بشه نیستم ولی معتقدم خانواده کمک کننده باشه نه انتخاب کننده اصلی اما اینکه گفتین قرار نیست من باهاش زندگی کنم و این پسرمه که میخواد باهاش زندگی کنه این غلطه ، پسرم اگه تو خانواده من بزرگ شده امکان نداره از من جدا باشه بالاخره ماهی یه دفعه که می بینمش ،نه بالاخره وقتی به مشکلی برخورد که هیچکس رو نداشت کمکش کنه آخرین کسش منم.
در مورد دختر خانواده متوسط هم پیش شرطش رو گفتم که با کمالات باشه ،در واقع میخوام بگم اگه دوتا دختر با خصوصیات نسبی یکسان باشن به نظر من اونی که گاهی هم به خواسته های معقولش نرسیده ، امروز بهتر قدر داشته هاش رو میدونه.

دقيقا خودتم ميگي ماهي يه دفه خوب تو اون يك ماه كجا بوده؟ خونه خودش، با كي بوده؟ با خانمش.مامانش كجا بوده؟ خونه خودش، مسلما به مشكلي بربخوره خانوادش كمكش ميكنن ببين كمكش ميكني،‌فقط در همين حد به جاش نميتوني تصميم بگيري نمي توني بهش زور بگي بازم اونه كه نوع كمك مامانشو قبول كنه يا نه. كسي كه تو خونه باباش به خواستش نرسيده سعي ميكنه تو زندگي خودش به اون خواسته ها برسه بازم مطلق نيست عزيزم.

نوتر

New member
ای وای ببخشید اشتباه اومدم:ph34r-smiley:. الان شیطونک یکی میزنه پس کله م میگه بیرووووووووووووووووووووووووووووون:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:mad_majidonline:

rosalin

New member
دوست دارم اول از همه از خانواده خوب و با فرهنگي باشه مهربون و با ادب باشه خوشگل و خوش هيكل و شيك پوش باشه و از همه مهمتر عاشق پسرم باشه و هيچوقت احساس نكنم داره از سادگي پسرم سواستفاده ميكنه

behnaz.h

New member
بهناز گرامی
شاید زمان ظواهر ورعوض کنه
اما ذات ادم ها همان که بوده است باقی میماند..
ما هم با دید مثبت به اینده داریم صحبت میکنیم ضمن اینکه من انچه برای رسیدن به سوالم میخواهم رو از صحبت های دوستان در میارم.
ممنون که مشارکت میکنی

چشششممممم
شيطونك جان وقتي نظرسنجي ميكني بايد حوصله و آرامش به خرج بدي نه كه تا يكي باب ميلت نبود بگي بفرما بيرون (همچنين تو نظر سنجي آقايون)من به احترام شما به تاپيكتون نظر دادم و خوشحالم ميشم ايرادهامو دوستان بهم بگن از دوستاني كه با نظر من موافق بودن و لايك زدن خواهش ميكنم لايك رو بردارن چون شخصيت من اجازه نميده شيطونك عزيز رو برنجونم ايشون مدير اين تاپيكن.....

am-ml

New member
دقيقا خودتم ميگي ماهي يه دفه خوب تو اون يك ماه كجا بوده؟ خونه خودش، با كي بوده؟ با خانمش.مامانش كجا بوده؟ خونه خودش، مسلما به مشكلي بربخوره خانوادش كمكش ميكنن ببين كمكش ميكني،‌فقط در همين حد به جاش نميتوني تصميم بگيري نمي توني بهش زور بگي بازم اونه كه نوع كمك مامانشو قبول كنه يا نه. كسي كه تو خونه باباش به خواستش نرسيده سعي ميكنه تو زندگي خودش به اون خواسته ها برسه بازم مطلق نيست عزيزم.
فکر کنم یه کم بد توضیح دادم ،با مثال میگم که روشن بشه. مثلا یه نفر با یه دختر خانم آشنا میشه و میگه همین و لا غیر ،خانوادش با دلایلی که شاید برای اون خوشایند نباشه مخالفت میکنن ولی ایشون اون موقعه معتقده که خودش از پس زندگیش بر میاد و خودش حل میکنه همه این مسائل رو ولی بعد از ازدواج که ماهیت زندگی مشترک و کنار هم قرار گرفتن دو انسان متفاوت باعث یه سری مسائل میشه اون مشکلات اینقدر پررنگ میشه که متاسفانه گاهی باعث میشه افراد کم بیارن ولی اگه خانواده فرد درگیر زندگیش باشن (نه اینکه دخالت کنن بلکه به جا راهنمایی بکنن) کمکش میکنن،پسر عمه ام وکیله متاسفانه وقتی علت طلاق ها رو میگه آدم باورش نمیشه که مسائلی به این حد پیش پا افتاده رو دو نفر آدم بالغ نتونستن حل بکنن ...
حرف رو کوتاه کنم ،من منظورم اینه که پدر مادری که یه عمر زحمت کشیدن و ما رو به این حد رسوندن حتما بهترین ها رو برامون میخوان ،شاید نتونن حرفاشون رو به مدل امروزی بگن ولی اتفاقا اونا ریشه مشکلات رو می بینن و ما معمولا پوسته ش رو ...
مشکلات ما خانواده هامون رو متاثر میکنه ،چه ما بخوایم و چه نخوایم (بسته به نوع مشکلش )،پس خوبه که فقط موقع مشکلات نریم سراغشون ...
پ.ن: موافقم عزیزم که هیچ چیزی مطلق نیست ،خودم دیدم فرزندایی رو که بین پدر -مادرشون رو اصلاح میکنه و اگه اون نباشه خانوادشون از هم می پاشه .برای همین هم معتقدم پدر مادرا باید اطلاعاتشون از مسائل و مشکلات جامعه و مسائل جدید زیاد باشه...

آخرین ویرایش:

saadat

New member
من اگه بخوام راهنماییش کنم میگم دردرجه اول از ایمانش مطمین شو چون اگه آدم هر کاریم بکنه بلاخره یه جایی ایمانش اونو نگه میداره البته ایمان واقعی نه صرفا نمازخوندن وحفظ ظاهر.بعدش اخلاق وحیای دختر ویک مورد مهم دیگر فرهنگ خانوادش چون اصلا نمیخوام باکسی ازدواج کنه که هم فرهنگش نیست فقط به امید تغییرش بعداز ازدواج که واقعا اشتباهه.

حسان

Well-known member
دوست دارم اول از همه از خانواده خوب و با فرهنگي باشه مهربون و با ادب باشه خوشگل و خوش هيكل و شيك پوش باشه و از همه مهمتر عاشق پسرم باشه و هيچوقت احساس نكنم داره از سادگي پسرم سواستفاده ميكنه

راجع به میزان عاشق بودن و نحوه ی فهمیدن این موضوع بیشتر توضیح دهید

ممنون از مشارکتتون

rosalin

New member
خوب من از ازدواج هاي سريع و اينكه تصميم به اين مهمي بخواد تو چند ماه گرفته بشه اصلا موافق نيستم خوب مسلما پسر من خودش دختري رو كه دوست داره انتخاب ميكنه اگه اول كه ديدمش ببينم كه كلا با ما فرق ميكنه و اصلا به هم نميخورن يه جورايي نميزارم كه خيلي جدي بشه اما اگه ديدم اكي و خوبه ميگم كه فعلا با هم رفت و امد كنن مدتي مثل ٢ تا دوست خوب و خيلي زمان با هم بگذرونن تا خود واقعيش رو بشناسه بعد خوب مسلما آدم بعد از مدتي ميفهمه كه كي علاقش واقعي هست و كي تظاهر ميكنه در نهايت اگه ديدم خيلي خوبه و بهمديگه ميان كم كم با خونوادش اشنا ميشم و ......

sakar

New member
من فک کنم اگه پسر داشته باشم هر جا هر دختریو که اخلاقش به نظرم خوب باشه (و البته خوب ینی تناسب فکری و اخلاقی و مذهبی و تحصیلی و خونوادگی و......با پسرم داشته باشه لزوما داشتن یه فکر و عقیده معنیش خوب بودن نیست) حتما تو ذهنم میمونه و از خونوادش پرسو جو میکنم به قول قدیمیا دختر به مادرش میره اگه مادرش هم خوب (البته اینجا خوب ینی اخلاق و متانتش و وفاداریش منظور هست)باشه که عالیه یه گزینه ای هست که هیچ وقت از یادم نمیره
و البته این ینی اینکه ممکنه بیش از چن نفرو در نظر داشته باشم

ظاهر دخترو من نمیپسندم میزارم به عهده ی خودش

اگه یه زمانی دیدم پسرم توانایی اداره کردن زندگیو تو خودش میبینه و یه شغل خوب هم داره و معتاد هم نیست و میدونم دختر مردمو بد بخت نمیکنه بهش میگم پسر عزیزم واست چنتا دختر عالی پسن کردم اگه موافق باشی اونارو ببینی از هر کدوم خوشت اومد با خونوادشون صحبت کنیم ببینیم اخلاقتون با هم میخونه
اوکی عزیزم؟
همین دیگه بقیش دیگه دست من نیست البته اگه پسرای اون دوره زمونه اجازه نفس کشیدن به مادرشونو بدن

am-ml

New member
خوب من از ازدواج هاي سريع و اينكه تصميم به اين مهمي بخواد تو چند ماه گرفته بشه اصلا موافق نيستم خوب مسلما پسر من خودش دختري رو كه دوست داره انتخاب ميكنه اگه اول كه ديدمش ببينم كه كلا با ما فرق ميكنه و اصلا به هم نميخورن يه جورايي نميزارم كه خيلي جدي بشه اما اگه ديدم اكي و خوبه ميگم كه فعلا با هم رفت و امد كنن مدتي مثل ٢ تا دوست خوب و خيلي زمان با هم بگذرونن تا خود واقعيش رو بشناسه بعد خوب مسلما آدم بعد از مدتي ميفهمه كه كي علاقش واقعي هست و كي تظاهر ميكنه در نهايت اگه ديدم خيلي خوبه و بهمديگه ميان كم كم با خونوادش اشنا ميشم و ......
و اینجوری دختر مردم رو چند وقت باید معطل گذاشت...
فکر می کنید دوتا جوون که احساساتشون اتفاقا تو این موقعه خیلی خیلی اوج داره (اینو علمی هم ثابت کردن ،فکر کنم ارتمیس یه مطلب در این مورد یه جایی گذاشته بود) چقدر میتونن واقع بینانه همدیگه رو ارزیابی کنن ...
دوتا دوست خوب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تو خارج از کشورش که از بچگی دوستی پسر و دختر روال بوده فرهنگش رعایت نمیشه ،چه رسد به اینجا که نه جامعه فرهنگش رو داره و نه متاسفانه خود پسر و دختر ،مطمئنا اگر میشد که دختر و پسر با دوستی به شناخت بهتری از هم برسن ،تا حالا با اینهمه مشکلات خانواده ها این راه حل باب شده بود ولی واقعیت اینه که معمولا دخترا مورد بی احترامی قرار می گیرن و شخصیت اونا خرد میشه تو اینجور روابط ،مگه اینکه دختری واسش مهم نباشه ،چند ماه با یکی و چند ماه دیگه با یکی دیگه و...

نکته دیگه اینه که دخترا زود متعهد میشن ،حتی به پسری که بهش علاقه دارن تعهد احساس میکنن و زندگیشون رو و احساسات و رویاهاشون و حتی سلایقشون رو باهاش تنظیم میکنن ولی ماهیت مردا اینطوری نیست اونا تا تمام جوانب رو نسنجن و تا به قطعیت نرسن واقعا به کسی متعهد نیستن و هم زمان ممکنه چند نفر رو بررسی کنن ...
حتی دیدم مردایی که عاشق یکی بودن (واقعا بودن )ولی با مصلحت اندیشی با دیگری ازدواج کردن...

rosalin

New member
بله درست میفرمایین و نظرتون کاملا محترمه :) راستش من فکر میکنم در دنیای اینده دیگه بچه ها از پدر و مادرشون نمیپرسن و خودشون انتخاب میکن به خاطر همین من ترجیح میدم خیلی باهاش دوست باشم تا حرفهاش رو به من بزنه و بتونم راهنماییش کنم و دیگه اینکه انقدر اینطور ازدواج های بدون شناخت رو دیدم که شکست خورده که ترجیح میدم با شناخت کامل باشه و اون قضیه معطل شدن دختر که میگین و اوج احساس تو این سن اضافه کنم که من اصلا ازدواج زود هنگام رو نمیپسندم و مهمه که تو سن باشن که بتونن تشخیص بدن و مسلما انتخاب ها بالغانه تر هست خلاصه اینکه نظر شما کاملا متین و درسته اما خوب این هم نظرمنه شاید بعدا عوض شه

DNA

New member
خانوم های محترم به نظر شما چه جور دختری زن زندگیه؟؟؟

شما هم فکر کنید مادر شدین و الان میخواین پسرتونو برای انتخاب همسر راهنمایی کنین؟؟؟

بازم بگم ارمان گرایانه جواب ندین....

به نظر من دختری زن زندگیه که

1 - بتونه خودشو جمع جور کنه و غذای خوشمزه درست کنه.

2- به خانوادش احترام بزاره

3- توانای درست پول خرج کردن داشته باشه

4 - رفتار دست اجتماعی داشته باشه

جونم براتون بگه که تمام خانون باشه خوب...

am-ml

New member
خیلی ها اینجا میگن تو دنیای آینده دیگه بچه ها از پدر مادرا جدا هستن ،به نظرم هرجوری فکر کنی همونطوری عمل میکنی ... مواظب باشیم .
البته یه کم نگرانی رو همه دارن که اون خوبه و باعث میشه حواسمون جمع هدفمون باشه.

raha 24

New member
من واسه پسرم زن نمیگیرم...
حیفم میاد از خودم دورش کنم:smiliess (7)::tonguesmiley:

بالا