قهرمان کیست ؟ آقای فرهادی؟

salleh_313

New member
بسم الرب المهدی
سلام پدیده جان ،همین که دنبال حقیقتی بسیار خوب و عالیه،من ،رائفی پور و.... ممکنه اشتباه کنیم توی نتیجه گیری ،نقد و هر چیز دیگه ولی من به شخصه به دنبال حقیقتم پس اگه نظر شما منطقی بود چرا قبولش نکنم!من قبل از اسکار گرفتن این فیلم خیلی حساس نبودم اما بعد از آن به دلیل آن که هالیود و آمریکا رو خوب می شناختم وخب مسلما کنجکاویم برانگیخت و بعد از هر بار دیدن این فیلم به نکات جدیدتری پی بردم و خب سخنان آقای رائفی پور نیز بی تاثیر نبود و ذهن منو نسبت به پشت پرده این فیلم روشن کرد راجع به اسمها اسم خود آقای فرهادی اصغر و اسم دخترش سارینا ،عینا همینو توی تمامی فیلماش می بینیم چهارشنبه سوری مژده ،درباره الی الی،جدایی سیمین و اگر دوباره نمیگید زیادی مشکوکم مگه سیمین خواستار جدایی از نادر نبود چرا اسم فیلم شده جدایی نادر از سیمین؟؟
من نمیخوام خیلی از مسائل مطرح کنم و اگربخوام نمیتونم به علت مسائل شغلی ولی یک اشاره هایی میکنم سرمایه گذار این فیلم که بود ؟؟؟یک بانک خصوصی که مستقیما با هایپراستار در ارتباطه میتونید سرچ کنید واز پشت پرده هایپراستار مطلع بشید!!!!چرا امسال به آرگو اسکار داده شد ؟؟؟؟؟

swan20

New member
شما یک مثال از اون نیمی از فیلمهای ایرانی بزنید نیمه اش نه فقط یکی و اصلا قرار نیست مستقیما چیزی به شما گفته بشه بلکه قرار به ناخودآگاه شما تلنگری زده بشه شما در طول فیلم فکر میکنید که واقعا نادر باعث سقط جنین بوده ولی میبنی که در آخر اصلا اون نبوده واین ناخودآگاهف شک ایجاده میکنه نکنه ............
من زیادفیلمای ایرانی نگا نمیکنم!چون میتونم به جرات بگم سالانه فقط یک یادوفیلم توی ایران ساخته میشه که ارزش داره وقت بذاری وتماشاش کنی شما میتونی الان بشینی پای تلوزیون ملی وتمام فیلمایی که توش اسم زن ایرانی و مردغیرایرانیه رو یادداشت کنی!درضمن الان مثل اینکه بحث ماکاملا ازفیلم داره خارج میشه!و واردباورهامون مبشه!برای من جالبه که چطور یه فیلم بعداز گرفتن یه جایزه میشه ضد دین وارزش!نمیدونم چند نفرازما موقع تماشای این فیلم به نکاتی که استاد!!!رائفی پور بهش پی بردن!پی بردیم!من این فیلمو دوست دارم چون زندگی واقعی ادمارووعکس العملهاشونو در شرایط سخت به خوبی نشون میده!دوسش دارم چون توی هیچ سکانسی احساس نکردم که مقدسات وباورهام زیر سوال رفته یا توهینی بهش شده!ومتاسفم که بضیها همه چیزرو اینقدر مسموم میبینن!:14:
دیگه این بحث رو ادامه نمیدم!ولی واقعا اگه این فیلم جایزه نمیگرفت اینقدر علیه اش جبه گیری وداستان سازی میکردین؟!یا همه جا میگفتین این فیلم شاهکاربودو حقمونو خوردن!!!من حرف دیگه ای ندارم:33:

salleh_313

New member
من زیادفیلمای ایرانی نگا نمیکنم!چون میتونم به جرات بگم سالانه فقط یک یادوفیلم توی ایران ساخته میشه که ارزش داره وقت بذاری وتماشاش کنی شما میتونی الان بشینی پای تلوزیون ملی وتمام فیلمایی که توش اسم زن ایرانی و مردغیرایرانیه رو یادداشت کنی!درضمن الان مثل اینکه بحث ماکاملا ازفیلم داره خارج میشه!و واردباورهامون مبشه!برای من جالبه که چطور یه فیلم بعداز گرفتن یه جایزه میشه ضد دین وارزش!نمیدونم چند نفرازما موقع تماشای این فیلم به نکاتی که استاد!!!رائفی پور بهش پی بردن!پی بردیم!من این فیلمو دوست دارم چون زندگی واقعی ادمارووعکس العملهاشونو در شرایط سخت به خوبی نشون میده!دوسش دارم چون توی هیچ سکانسی احساس نکردم که مقدسات وباورهام زیر سوال رفته یا توهینی بهش شده!ومتاسفم که بضیها همه چیزرو اینقدر مسموم میبینن!:14:
دیگه این بحث رو ادامه نمیدم!ولی واقعا اگه این فیلم جایزه نمیگرفت اینقدر علیه اش جبه گیری وداستان سازی میکردین؟!یا همه جا میگفتین این فیلم شاهکاربودو حقمونو خوردن!!!من حرف دیگه ای ندارم:33:

مرسی عزیز بابت وقتی که گذلشتی از این منظر که بعد از اسکار روش حساس شدیم حق با شماس و اینو هم قبول دارم که افراط و تفریط در هر زمینه ای بده ولی من نظرم گفتم وبه نظر شما هم احترام می گذارم وکماکمان ببه تظریه اولیه خودم مصرم فقط و فقط یک سوال از شما دارم چرا A Separation اسکار گرفت؟

swan20

New member
مرسی عزیز بابت وقتی که گذلشتی از این منظر که بعد از اسکار روش حساس شدیم حق با شماس و اینو هم قبول دارم که افراط و تفریط در هر زمینه ای بده ولی من نظرم گفتم وبه نظر شما هم احترام می گذارم وکماکمان ببه تظریه اولیه خودم مصرم فقط و فقط یک سوال از شما دارم چرا A Separation اسکار گرفت؟
نمیخواستم به این بحث ادامه بدم...
حالا به عنوان اخرین سوال؟شما به من بگید این فیلم چرا سیمرغ گرفت؟؟؟

swan20

New member
لطفا سوال با سوال جواب ندهید
بخشی ازجوابی که میخواید تو جواب سوال منه!
واما جوابتون !شما میخواید من قبول کنم که این جایزه جنبه سیاسی داره!خوب منم میگم داره اما این جنبه سیاسی مگه توی جشنواره فیلم فجر نیست؟!به من بگیدنیست تا با دلیل بگم هست!فقط یک بار بدون توجه به حرفای استاد!!!فیلم روببینید فیلم رو از جنبه ی هنریش ببینید!از این لحاظ که چقدر به زندگی های ما نزدیکه که اصلا خوب از کار دراومده یا نه!وبعد خودتون قضاوت کنین که ایا این فیلم ارزش جایزه داشت یا نه؟

8521413

New member
یادم میاد پارسال که فیلم «جدای نادر از سیمین» نامزد دریافت جایزه گوی طلایی «Golden Globe» شده بود... تصویر ایران و ایرانی بسیار مخدوش شده بود و در همون روزهایی که مراسم برگزار میشد... چهره ایران در نزد جهانیان به شدت منفور شده بود... اون روزها نفرت جهانی خیلی اوج گرفته بود... همه به ما به چشم تروریست نگاه می کردن... لحظه ای که آقای فرهادی برای دریافت جایزه به بالای سن رفتن و اون سخن رانی معروفشون رو ارائه دادن... «I just prefer to say something about my people, I think they are a truly peace loving people.» من ناخودآگاه اشک از چشمام سرازیر شد... چقدر اون لحظه احساس غرور کردم... اونجایی که مدونا گفت «And Golden Globe goes to.... From IRAN... A separation» از خوشحالی درپوست خودم نمیگنجیدم... حتی همین الان که دارم این متن رو مینویسم اشک توی چشمام جمع شده...
چقدر اون مراسم و اون سخنرانی کوتاه روی نگرش جهان نسبت به ما تاثیر داشت... تنفر جهانی به اوج خودش رسیده بود... اما اون روز شکست... ما رو با هنرمون دیدن... ایران و ایرانی واقعی رو دیدن... نه ایران جعلی که در این 34 سال ساخته شده.

salleh_313

New member
دوستان بحث داره جالب میشه من یه متن تا چند روزه آینده آماده میکنم به یاری خداوند وتمام ادله ام برای حرفم اونجا میزنم اینطوری با پرسش و پاسخ نمیشه نتیجه گرفت
با تشکر
والسلام من اتبع الهدی

Asena90

New member
به نظرمن هم فیلم به خاطر زیر سوال بردن اسلام وایران و جنبه ی سیاسی اش اسکار گرفته ومیخواد ایرانی ها رو مردمی خشن و دروغگو نشون بده وبگه که اسلام دین خشنیه... درسته که به خانم ها در ایران ظلم میشه ولی این ربطی به اسلام نداره وفقط شامل مسلمونا نیست و خشونت تو کشورای اروپایی گاهی بیشتر هم هست

آخرین ویرایش:

goo

New member

اگر یک فیلم بخواد مفهومی(چه خوب چه بد) رو به اکثریت جامعه منتقل کنه باید جوری ساخته بشه که همه حرفشو بفهمند نه اینکه فقط یک نفر اونم به اسم آقای رائفی پور اونو بفهمه
نتیجه:
ما که ایرانی و شیعه بودیم در حین دیدن فیلم جدایی نادر... به ذهنمون تصویر حضرت علی و لگد به حضرت فاطمه خطور نکرد چه برسه به داوران مراسم اسکار!
اینو به این دلیل گفتم که اگر قرار به تفسیرهای شخصی از فیلم ها باشه من یک تفسیر کاملا منطقی از فیلم امام حسن ساخته فخیم زاده می کنم که ببینید چه معانی ضد دینی میشه از یک فیلم حتی مذهبی برداشت کرد...
اگر ما توی کشورمون این همه استاد نقد فیلم داریم که میان لایه های درونی فیلم ها رو کشف میکنند! خواهش می کنیم بیان شروع کنند به نویسندگی فیلم نامه، تا از این به بعد ما از شر این همه فیلم های بی معنی خلاص بشیم و از اون به بعد کلی فیلم لایه لایه داشته باشیم!
ما یک سریال مختارنامه پخش می کنیم بعد از سریال چند ساعت گفتگو با مفسران روحانی میذاریم که تفسیر این قسمت این بود!! خوب این چه فیلمیه که بعدش کلی تفسیر میخواد

البته این صحبت من یک نقد بود... به حساب دشمنی نذارید لطفا

من اگه خواستم سخنرانی ایشون رو گوش کنین به خاطر این بود که با نگاه های دیگری هم آشنا بشین ، آخه عزیزان من هرگز باور نکنین که برای من و شما دشمن بیاد و مستقیم به مقدساتمون توهین کنه ، اینها دارن روی ناخود آگاه ما کار می کنن ، چیزی که علم ثابت کرده نه یک فرد. اون وق شما دارین میگین ما که هیچ حسی نداشتیم ؟؟

و نیز ؛ با نظر شما باید کلا نقد فیلم رو بزاریم کنار و از تمامی نقادان فیلم در سراسر جهان خداحافظی کنیم.

در ضمن اگه وضع سینما و صدا و سیما ما خوب بود ، کارمون به اینجاها نمی کشید.

آخرین ویرایش:

goo

New member
یادم میاد پارسال که فیلم «جدای نادر از سیمین» نامزد دریافت جایزه گوی طلایی «Golden Globe» شده بود... تصویر ایران و ایرانی بسیار مخدوش شده بود و در همون روزهایی که مراسم برگزار میشد... چهره ایران در نزد جهانیان به شدت منفور شده بود... اون روزها نفرت جهانی خیلی اوج گرفته بود... همه به ما به چشم تروریست نگاه می کردن... لحظه ای که آقای فرهادی برای دریافت جایزه به بالای سن رفتن و اون سخن رانی معروفشون رو ارائه دادن... «I just prefer to say something about my people, I think they are a truly peace loving people.» من ناخودآگاه اشک از چشمام سرازیر شد... چقدر اون لحظه احساس غرور کردم... اونجایی که مدونا گفت «And Golden Globe goes to.... From IRAN... A separation» از خوشحالی درپوست خودم نمیگنجیدم... حتی همین الان که دارم این متن رو مینویسم اشک توی چشمام جمع شده...
چقدر اون مراسم و اون سخنرانی کوتاه روی نگرش جهان نسبت به ما تاثیر داشت... تنفر جهانی به اوج خودش رسیده بود... اما اون روز شکست... ما رو با هنرمون دیدن... ایران و ایرانی واقعی رو دیدن... نه ایران جعلی که در این 34 سال ساخته شده.

یک سوال : آن ها که دلشان می خواهد چهره ایران و ایرانی بین جهانیان اینقدر بد باشد ( این را در فیلم هایی که خودشان برای ماها ساخته اند هم می شود دید ) ، این فیلم چه داشت که باید اسکار می گرفت و مورد توجه همه قرار می گرفت . نگویید که آن ها منصفن و چون فیلم خوبی بود و از این حرف ها . خودتان هم می دانید که این بیشتر به یک جک شبیه است. این فیلم از بابت ساخت و دکور و اینجور چیزها خیلی خیلی پایین تر از فیلم های هالیوود و فیلم های رقیبش بود. پس چه چیز در مفهوم این فیلم برای آن ها خوشایند بود ؟؟؟ الان دیگر با این همه مصیبتی که آنها بر سر ایرانیان می آورد از خورشید هم واضح تر است که هر چه برای آن ها خوشایند است به ضرر ماست . شما نمونه ای متضاد سراغ دارید ؟

آخرین ویرایش:

8521413

New member
یک سوال : آن ها که دلشان می خواهد چهره ایران و ایرانی بین جهانیان اینقدر بد باشد ( این را در فیلم هایی که خودشان برای ماها ساخته اند هم می شود دید ) ، این فیلم چه داشت که باید اسکار می گرفت و مورد توجه همه قرار می گرفت . نگویید که آن ها منصفن و چون فیلم خوبی بود و از این حرف ها . خودتان هم می دانید که این بیشتر به یک جک شبیه است. این فیلم از بابت ساخت و دکور و اینجور چیزها خیلی خیلی پایین تر از فیلم های هالیوود و فیلم های رقیبش بود. پس چه چیز در مفهوم این فیلم برای آن ها خوشایند بود ؟؟؟ الان دیگر با این همه مصیبتی که آنها بر سر ایرانیان می آورد از خورشید هم واضح تر است که هر چه برای آن ها خوشایند است به ضرر ماست . شما نمونه ای متضاد سراغ دارید ؟

خب سوال خیلی قشنگی مطرح کردین... این فیلم در مقابل فیلم های هالیوودی از نظر طراحی صحنه و ... ضعیف تر بوده... پس چرا اسکار و گوی طلایی گرفته... همینطور که دوستان اهل هنر و سینما اطلاع دارن در جشنواره گوی طلایی و اسکار... به دلیل اینکه فیلم های کشورهای دیگه از نظر تکنولوژی ساخت نسبت به فیلم های هالیوودی ضعیف تر هستن و به طور کلی از نظر امکانات فنی برای ساخت فیلم در مضیقه هستن... این فیلم ها قابلیت رقابت با فیلم های هالیوودی رو ندارن... پس در این جشنواره ها برای اینکه فیلم کشورهای دیگه هم بتونن شرکت کنن و قدرت رقابت داشته باشن... بخشی در نظر گرفته شده به نام «جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی» ... همینطور که میدونین فیلم جدایی نادر از سیمیمن در هر دو جشنواره موفق به دریافت این جایزه شد و اصلا با فیلم های هالیوودی رقابت نکرد. یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب برنده جایزه اسکار گیشه هست... برخلاف جشنواره کن که فیلم رو فقط از دیدگاه هنری و کارشناسان سینما بررسی میکنن... در اسکار به نظر عموم در مورد فیلم که از طریقه فروش گیشه و... مشخص میشه... اهمیت زیادی داده میشه... در مورد بعد هنری فیلم... در حدی نیستم که به خوام ابراز نظر کنم... اما در بخش گیشه... هم در ایران.... هم در آمریکا و هم در کشورهای دیگه این فیلم فروش بسیار بالایی داشت و در مقایسه با رقبای دیگه اش در بخش فیلم های غیر انگلیسی زبان با اختلاف خیلی زیادی اول بود... در مورد گیشه همین بس که در سایت رتبه بندی فیلم های جهان «imdb» که با رای بیندگان و نه کارشناسان، رتبه بندی انجام میشه... این فیلم به رتبه باورنکردنی 64 در بین بهترین فیلم های تاریخ سینمای جهان رسید... البته این رتبه مربوط به زمان برگزاری جشنواره هست و الان رتبه اش یک مقدار افت کرده و به رتبه 106 رسیده... پس بردن جایزه بهترین فیلم جشنواره گوی طلایی و اسکار کاملا قابل پیش بینی بود... کافیه نظر چند نفر از کارگردانان بزرگ سینمای جهان رو در مورد این فیلم بخونین تا به واقعیت ماجرا پی ببرید... یا برای مثال درخواست ستاره هالیوود آنجلینا جولی از آقای فرهادی... پیمان معادی در نامه ی معروفش گفت... لحظه ای که آنجلینا جولی از فرهادی خواست تا در فیلم بعدیش نقشی براش در نظر بگیره... آقای فرهادی گفت بازیگر نقش اول زن فیلم بعدیم فرانسه زبان هست... آنجلینا گفت تا اون موقع میتونم فرانسه یاد بگیرم... پیمان معادی میگه اون لحظه احساس غرور کردم!
وودی آلن کارگردن و بازیگر بزرگ هالیوود میگه... به نظر من بهترین فیلم جشنواره امسال جدایی نادر از سیمین بود و هزاران اظهار نظر دیگه از بزرگان سینما که غظمت این فیلم رو تایید می کنه...
به فرض مسوولان اسکار و گوی طلایی و جشنواره برلین و بقیه جشنواره هایی که به این فیلم جایزه دادن... همش سیاسی بودن و میخواستن علیه ایران اقدامی انجام بدن... با نظرات بزرگان سینما چه کنیم!!!
در مورد وجه زشت جمهوری اسلامی در جهان... باید خدمتتون عرض کنم این چیزیه که ما مسوولش هستیم... دولت مردان ما در این 34 سال چنین وجه ای از ایران به نمایش گذاشتن... وگرنه غربی ها با مردم ایران که مشکلی ندارن... تنها مشکل اون ها با جمهوری اسلامی هست...
در مورد جمله آخرتون هم باید بگم سفسطه ی بسیار زیبایی بود... واقعا لذت بردم... چون اون ها مثلا!!! دشمن ما هستن... هر چیزی رو که تایید کنن و بهش جایزه بدن... پس معلوم میشه که اون چیز قطعا بد بوده و به ضرر ما بوده!!! یاد حرف های saleh 313 افتادم که میگفت تا قبل از اسکار روی این فیلم حساس نبودم... از وقنی جایزه گرفت مشکوک شدم!!!

goo

New member

خب سوال خیلی قشنگی مطرح کردین... این فیلم در مقابل فیلم های هالیوودی از نظر طراحی صحنه و ... ضعیف تر بوده... پس چرا اسکار و گوی طلایی گرفته... همینطور که دوستان اهل هنر و سینما اطلاع دارن در جشنواره گوی طلایی و اسکار... به دلیل اینکه فیلم های کشورهای دیگه از نظر تکنولوژی ساخت نسبت به فیلم های هالیوودی ضعیف تر هستن و به طور کلی از نظر امکانات فنی برای ساخت فیلم در مضیقه هستن... این فیلم ها قابلیت رقابت با فیلم های هالیوودی رو ندارن... پس در این جشنواره ها برای اینکه فیلم کشورهای دیگه هم بتونن شرکت کنن و قدرت رقابت داشته باشن... بخشی در نظر گرفته شده به نام «جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی» ... همینطور که میدونین فیلم جدایی نادر از سیمیمن در هر دو جشنواره موفق به دریافت این جایزه شد و اصلا با فیلم های هالیوودی رقابت نکرد. یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب برنده جایزه اسکار گیشه هست... برخلاف جشنواره کن که فیلم رو فقط از دیدگاه هنری و کارشناسان سینما بررسی میکنن... در اسکار به نظر عموم در مورد فیلم که از طریقه فروش گیشه و... مشخص میشه... اهمیت زیادی داده میشه... در مورد بعد هنری فیلم... در حدی نیستم که به خوام ابراز نظر کنم... اما در بخش گیشه... هم در ایران.... هم در آمریکا و هم در کشورهای دیگه این فیلم فروش بسیار بالایی داشت و در مقایسه با رقبای دیگه اش در بخش فیلم های غیر انگلیسی زبان با اختلاف خیلی زیادی اول بود... در مورد گیشه همین بس که در سایت رتبه بندی فیلم های جهان «imdb» که با رای بیندگان و نه کارشناسان، رتبه بندی انجام میشه... این فیلم به رتبه باورنکردنی 64 در بین بهترین فیلم های تاریخ سینمای جهان رسید... البته این رتبه مربوط به زمان برگزاری جشنواره هست و الان رتبه اش یک مقدار افت کرده و به رتبه 106 رسیده... پس بردن جایزه بهترین فیلم جشنواره گوی طلایی و اسکار کاملا قابل پیش بینی بود... کافیه نظر چند نفر از کارگردانان بزرگ سینمای جهان رو در مورد این فیلم بخونین تا به واقعیت ماجرا پی ببرید... یا برای مثال درخواست ستاره هالیوود آنجلینا جولی از آقای فرهادی... پیمان معادی در نامه ی معروفش گفت... لحظه ای که آنجلینا جولی از فرهادی خواست تا در فیلم بعدیش نقشی براش در نظر بگیره... آقای فرهادی گفت بازیگر نقش اول زن فیلم بعدیم فرانسه زبان هست... آنجلینا گفت تا اون موقع میتونم فرانسه یاد بگیرم... پیمان معادی میگه اون لحظه احساس غرور کردم!
وودی آلن کارگردن و بازیگر بزرگ هالیوود میگه... به نظر من بهترین فیلم جشنواره امسال جدایی نادر از سیمین بود و هزاران اظهار نظر دیگه از بزرگان سینما که غظمت این فیلم رو تایید می کنه...
به فرض مسوولان اسکار و گوی طلایی و جشنواره برلین و بقیه جشنواره هایی که به این فیلم جایزه دادن... همش سیاسی بودن و میخواستن علیه ایران اقدامی انجام بدن... با نظرات بزرگان سینما چه کنیم!!!
در مورد وجه زشت جمهوری اسلامی در جهان... باید خدمتتون عرض کنم این چیزیه که ما مسوولش هستیم... دولت مردان ما در این 34 سال چنین وجه ای از ایران به نمایش گذاشتن... وگرنه غربی ها با مردم ایران که مشکلی ندارن... تنها مشکل اون ها با جمهوری اسلامی هست...
در مورد جمله آخرتون هم باید بگم سفسطه ی بسیار زیبایی بود... واقعا لذت بردم... چون اون ها مثلا!!! دشمن ما هستن... هر چیزی رو که تایید کنن و بهش جایزه بدن... پس معلوم میشه که اون چیز قطعا بد بوده و به ضرر ما بوده!!! یاد حرف های saleh 313 افتادم که میگفت تا قبل از اسکار روی این فیلم حساس نبودم... از وقنی جایزه گرفت مشکوک شدم!!!

یادتون نره که مردم جهان با شبکه یک و دو ایران ما رو نمیشناسن ؛ اونا ما رو از روی حرف هایی که آمریکا درباره ما می زنه می شناسن .
درباره جمله آخر هم باید بگم ، این یک راه دشمن شناسی هستش. مثه اینکه یک دوست بد ؛ کارهای بد ما رو تایید کنه.

هر کاری که مورد تایید یه نفر که خیر ما رو نمی خواد قرار بگیره ، مشکوکه.

دوست عزیز ، خدمتتون عرض کنم : اونا با ما مشکلی ندارن ولی مردم ایران رو تروریست معرفی می کنن.
اونا با ما مشکلی ندارن ولی مردم ایران رو از دارو محروم می کنن.
اونا با ما مشکلی ندارن ولی مردم ایران خیلی کمتر از مردم پاکستانن که بخوان انرژی هسته ای داشته باشن.
اونا با ما مشکلی ندارن ولی مردم ایران .....
نخواهین که باور کنم اونا عاشق مردم ایران هستن و فقط با عده ای خاص مشکل دارن، هیچ دلیلی نداره که مردم ایران رو بیشتر از مردم عراق و افغانستان و سوریه و... دوست داشته باشن. و مطمئنا کشتار و جنایت این کشورها در ایران هم تکرار میشد اگر که دستشان به ما می رسید.

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
راضيه : متدين ،باحجاب، حتي حاظر به قسم خوردن دروغ نبود،چندبار به دفتر حاج آقا زنگ زد تا سوالات شرعي خودشو بپرسه، اين چه برداشتي هست كه صرفا ب خاطر اسم اين خانم بگيد كه نماد يكي از ائمه است ، اون صحنه كه مواخذه شد فقط به خاطر سهل انگاريش بود .
اين فيلم سرتاسرش خيلي نكات ظريف بود ، احترام ب والدين و مراقبت از آنها هنگام پيري كه در سرتاسر قرآن سفارش شده است، حتي اون ديالوگ نادر كه در جواب سيمين كه گفت پدرت كه الزايمر داره و چيزي متوجه نميشه گفت من كه ميدونم پدرم هست.حتي نشون داد كه آدم تا مطمئن نشده از چيزي نبايد تهمت بزنه، نادر وقتي كبودي هاي بدن پدرش رو ديد تصميم به شكايت گرفت اما وقتي رفت پزشكي قانوني ،چون مطمين نبود كبودي ها به خاطر افتادن از تخت هست، از شكايت خودش منصرف شد.اين يك صحنه خيليييييي قشنگ بود و انسانيت رو نشون داد.و باج گيري ادم ها رو نشون داد كه مجبور بودن اون كارو بكنن به خاطر شرايط سخت و طاقت فرسايي كه داشتن، و البته اينها حقايق جامعه بود كه به شكل بي نظيري به تصوير كشيده شد. سميه هم اسم اولين شهيد زن هم سميه هست ! دختر اون خانم راضيه، چه ربطي داره ! چ تشابهي به ويژگي هاي شخص اميرالومنين با شخصيت حجت وجود داشت كه شما اين برداشت رو كرديد؟؟؟ اين فيلم صحنه هايي بي نظيري از انسان و اعتقاداتش رو نشون ميداد . مگه تو ايران افرادي وجود ندارن كه فيلم رو نقد كنن؟؟پس اگه مشكل داشت چرا مجوز گرفت؟ چرا اين همه جايزه گرفت؟ چرا اين همه فروش داشت؟ تا كجا ما بايد اينطوري از ديد خودمون تفسير ميكنيم!!! يه سوال دارم از شما ، فيلم مارمولك رو يادتونه؟ اين فيلم كه خيلي واضح و روشن بعضي چيزها رو تمسخر كرده بود چرا اسكار نگرفت؟؟اون ب راحتي ميتونست مورد حمايت افراد به قول شما دسيسه گر قرار بگيره، مگه هيچ كدوم از فيلم هاي داخل ايران نكات ظريف اينطوري كه شما ميگيد نداشتن؟! پس چرراااااا اونها اسكار نگرفتن!؟ تعداد خيلي زيادي فيلم توايران ساخته شده كه ميتونم تك تك اسمشون ،رو بگم كه هيچ محتوا و پيامي نداشتن و فقط مملو از انحراف و لطمه به دين بودن و مورد حمايت قرار نگرفتن. خيلي خوبه كه هميشه دنبال دستهاي پشت پرده نباشيم !!!و گاهي واقع گرا و منطقي باشيم .

منم این فیلمو دیدم وخوشمم اومد. از بعضی جهات شایسته جایزه گرفتن بود،ولی بهتره هردو روی سکه رو باهم ببینیم. ممکنه حرفایی که صالح میگه هم درست باشه.این که چرا مستقیما از فیلمای ضد دینی و ضدایرانی دفاع نمی کنن رو با یه مثال تاریخی میگم
شمارو نمیدونم ولی من با این جمله که تاریخ همیشه تکرار میشه موافقم و ماها همیشه با حوادث تکراری آزمایش میشیم. تاحالا از خودتون پرسیدین چرا امام علی و امام حسن(ع) مستقیما با معاویه جنگ نکردن. چرا امام حسین (ع) علنا به میدان جنگ رفت؟چون معاویه خیلی باهوش بود...هممون به این نکته اعتراف میکنیم. اون ظاهر خودشو خوب حفظ کرده بود و مردم دلیلی برای مخالفت باهاش نمیدیدن. به اسم خودش عروسکایی رو بین بچه ها پخش میکرد و بعد یه عده رو به نام علی میفرستاد تا با کتک ازشون بگیرن. برا خودش اینطوری تبلیغ میکرد. اگه یکی از اماما مبارزه رو علنی میکرد فقط براخودش واسلام دشمن تراشی میکرد. اما یزید با سیاست نبود وخیلی راحت میشد علیهش قیام کرد.اگه خارجیا بیان از فیلمای واضح غیر دینی دفاع کنن کوته فکری خودشونو ثابت کردن ولی اونا باهوشتر از این حرفان.

آخرین ویرایش:

AWWA

New member

اگر یک فیلم بخواد مفهومی(چه خوب چه بد) رو به اکثریت جامعه منتقل کنه باید جوری ساخته بشه که همه حرفشو بفهمند نه اینکه فقط یک نفر اونم به اسم آقای رائفی پور اونو بفهمه
نتیجه:
ما که ایرانی و شیعه بودیم در حین دیدن فیلم جدایی نادر... به ذهنمون تصویر حضرت علی و لگد به حضرت فاطمه خطور نکرد چه برسه به داوران مراسم اسکار!
اینو به این دلیل گفتم که اگر قرار به تفسیرهای شخصی از فیلم ها باشه من یک تفسیر کاملا منطقی از فیلم امام حسن ساخته فخیم زاده می کنم که ببینید چه معانی ضد دینی میشه از یک فیلم حتی مذهبی برداشت کرد...
اگر ما توی کشورمون این همه استاد نقد فیلم داریم که میان لایه های درونی فیلم ها رو کشف میکنند! خواهش می کنیم بیان شروع کنند به نویسندگی فیلم نامه، تا از این به بعد ما از شر این همه فیلم های بی معنی خلاص بشیم و از اون به بعد کلی فیلم لایه لایه داشته باشیم!
ما یک سریال مختارنامه پخش می کنیم بعد از سریال چند ساعت گفتگو با مفسران روحانی میذاریم که تفسیر این قسمت این بود!! خوب این چه فیلمیه که بعدش کلی تفسیر میخواد

البته این صحبت من یک نقد بود... به حساب دشمنی نذارید لطفا

حرف شما درست ولی اونوقت باید بگیم خدام کتابش ایراد داره نعوذ بالله. خدا باید کتابی رو برامون میفرستاد که فقط یه لایه میداشت و همه برداشت واحدی ازش داشتیم. در صورتی که امام علی ع فرمودن:قرآن چهل زیر لایه داره و هرکس براساس معرفتش به عمقش میرسه.
اگه یه خرده بیشتر درمورد سینما مطالعه کنیم متوجه میشیم که بهترین فیلما اونایی هستن که برا دوقشر عوام مردم و خاص منتقدین واهل سینما ساخته شده. هردو گروه لذت میبرن ولی برداشتایی خاص خودشون رو دارن. از این لحاظ فیلم جدایی حق داشت جایزه ببره!!

b.nafas

New member
دوستای خوبم . فیلم اصغر فرهادی تو این چند سال تنها فیلمی بود که تونست ارزش ایرانی هارو بالا ببره .البته فقط در زمینه سینما و هنر ما افتخارات زیادی داریم مثل شهدا یا دانشمندایی که ترور شدن قهرمان هستند کسی نمیگه نیستند . ولی خدایی این نوشته دوستمون بیشتر شبیهه یه داستان بود تا واقعیت فکر نکنم هیچ استادی این حرفارو بگه ولی فیلم اصغر فرهادی حتی حق بیشتر از اسکارم داشت ..شما چرا به اعداد فیلم توجه دارین 15 میلیون 16 میلیون زیاد فرقی نمی کنه ..چرا اینا رو نمی بینید که تو این فیلم یک زن ایرانی به خاطر اعتقادی که به قرآن کتاب مقدسش داره حتی وقتی از شوهرش کوتک میخوره حاضر نیست پا رو اعتقادش بذاره با اینکه زندگیش پر از مشکلاته ..یا اینکه یه پسر حاضر نیست پدرش رو که فراموشی داره رها کنه حتی به خاطر دختر و همسرش یا اینکه یه زن ایرانی چطور میره سر کار با اینکه حاملست ولی از نجابتشه که نمی زاره کسی بفهمه چطور مقابل مشکلات وای میسته یا اینکه یه زن تو جامعه ایرانی میتونه بره خونه یه مرد سر کار مشکلی براش پیش نمیاد این به این معناست که ما از نظر فرهنگی داریم پیشرفت می کنیم قبول میکنیم که مرد و زن انسان هستند //دوستان چرا خودمون رو بازیچه دست کشورای دیگه می کنیم به جای حمایت از اصغر فرهادی همه مقابلش جبهه گرفتن ..چرا ؟ پس کی باید فیلم هایی مقابل فیلمای ضد ایرانی بسازه این کار امسال اصغر فرهادیه من نمی دونم کجای این فیلم سیاه نمایی بوده یه نفر به هر دلیلی می خواد از ایران بره این کجاش بده مگه بغیه کشور ها مهاجر ندارن مهم اونایی هستن که میمونن ..مهم اون پسریه که فقط به خاطر پدرش می مونه ..زنیه که به خاطر قسمش به خاطره دینش قسمشو زیر پا نمی زاره مهم اینان ..این فیلم پر از صداقته پر از ویژگی های خوب ایرانی بودنه باید اینا رو ببینینم نه فقط یه سری اعداد و رنگ و این حرفا ..کی گفته که یه ملت دیگه باید عاشق مردم ما باشن مگه ما عاشق مثلا آمریکایی ها هستیم نه این اصلا درست نیست ..ما خودمون باید عاشق خودمون باشیم ...خودمون باید مملکتمون رو آباد کنیم اینو میشه از همون شهدا یاد گرفت اونا عاشق ایران بودن که ما الان توش زندگی می کنیم ...مشکل ما ایرانی هاست که همش دونبال مقصر هستیم ولی یکم به رفتارای خودمون فکر نمی کنیم ..دوستایی که میگن اصغر فرهادی حق این جایزه رو نداشته چنتا از فیلمای فرهادی رو دیدن ..قضاوت رو کنار بزاریم وبا دشمنی نگاه نکنیم ما همه ایرانی هستیم هممون مملکتمون رو دوست داریم ..این فیلم در کمال سادگی با یه موضوع ساده خیلی چیزا رو به ما یاد میده و به خاطر همین هم اسکار میگیره ..جایزه اسکار هم اینقدر کوچیک نیست که خودش رو به فیلم های کوچیک بفروشه اگه اینجوری بود خیلی از فیلما الان هستن که کاملا مشخصه سیاسی هستن پس حتما باید اسکار بگیرن .این جمله از این فیلم هیچ وقت یادمون نباید بره وقتی سیمین به شوهرش میگه اون که یادش نمیاد تو پسرشی و نادر میگه من که می دونم اون پدرمه ..ایناست که عشق ایرانی هارو نشون میده ..پایبندی به خانواده و عشق پدر و مادرو نشون میده ..من خواهش می کنم یه بار دیگه با یه دید دیگه به این فیلم نگاه کنیم ..هم شهدا ..هم دانشمندای هسته ای ..هم هنرمندا ..همهی ایرانی ها می تونن قهرمان باشن

AWWA

New member
یه جمله ای هست که میگه :اگه میخوای کسی رو خراب کنی فقط کافیه بد وناشیانه طرفداریشو بکنی. به نظرمنم متن اولیه تاپیک ضعیفه و حرفشو ناشیانه زده.اما حرفای خود صالح برام جالب بود.

بالا