قهرمان کیست ؟ آقای فرهادی؟

salleh_313

New member
چند روز پیش استادمان با یک کت شلوار نو آمد سر کلاس و یک گل هم روی یقه کتش بود صورت را 7 یا 8 تیغه کرده بود سیبیل و موی خودش را به رنگ شماره 1 پر کلاغی رنگ کرده بود کلا در فلان جا عروسی بود !

روی تخته عکسی را نصب کرد و با خنده نشست روی صندلیش. آن مرد اخمو که تا به حال نمی خندید شاد بود! داستان چیست؟

یکی از دانشجوها پرسید آقا این عکس چیست روی تخته؟ استاد با لبخند و با غرور جواب داد این عکس یک ایرانی واقعی و یک مرد با صلابت و فکور ،دانشمند ،علامه ،خوش تیپ با فرهنگ و آزاد اندیش است. احمد از ته کلاس پرسید یعنی کی آقا؟

استاد لبخندش را قورت داد و گفت دانشجو: این اصغر فرهادیه .... نمی شناسید .....

دانشجوها همه با تعجب گفتند: نه

استاد که ناراحت شده بود دفتر حضور غیاب را باز کرد و می خواست شروع کند ..... که جواد از ته کلاس پرسید: آقا این اصغر خان چیکار کرده؟ استاد خرکیف شد و گفت:پسرم ایشون نام ایران را بلندآوازه کرده است.

دانشجویی ای از سمت راست کلاس پرسید یعنی مدال آورده؟ استاد گفت بالاتر عزیزم! ایشون اسکار گرفته است. دانشجو ها حال کردن گفتند: از کجا آورده؟ گفت از آمریکا ...
استاد بلند شد چند قدمی زد و گفت:

این مرد یک اسطوره است تمام هستی خود را برای ایران داده . محمد از ته کلاس گفت یعنی شهید شده است؟ استاد گفت نه پسرم این اسطوره زنده است.

یکی از دانشجویی هاگفت : خوب شهدا هم زنده هستند. استاد که کم کم داشت عصبی می شد گفت: این چرت و پرت ها قدیمی شده باید به فکر دموکراسی بود! یکی بی اجازه گفت: دموکراسی را در فیلم می شود دید؟ استاد که آمپرش روی نود درصد بود گفت : هر چیزی می تواند نشانه دموکراسی باشد ندیدی جناب استاد فرهادی گفت ما عاشقان دموکراسی و آزادی هستیم؟

پس او اسطوره زنده ماست . نوه یک شهید گفت اصغر آقا ترکش خورده یا چند گلوله برای آزادی ملت ها شکلیک کرده است؟ استاد که عینکش را برداشته بود گفت: او با قلمش می جنگد و من با صدای رسا گفتم ببخشید آقا کدام قلم؟

استاد باعصبانیت گفت قلم آزادیخواهی و اینکه بفهمانی دیکتاتوری نمی ماند و غبار دیکتاتوری ایران را گرفته ....

=-=-=-=-=

یکی از دانشجویی ها بی مقدمه گفت آقا بوسیدن زن ها حرام است؟

استاد آب دهنش را غورت داد و گفت:در عصر امروز ما این چه حرفی است ؟ استاد فرهادی باید نشون بده ما صلح طلبیم بوسیدن قهرمان هم خیلی خوبه.
محمد گفت : آقا راست می گه ... مادر بزرگم وقتی داشت خواهر زاده شهیدش رو می بوسید گفت دارم یک قهرمان رو می بوسم .

استاد که دست پاچه شده بود گفت مهم اینه که نام مارو بلند آوازه کرده است هرجوری باشه ......

فریبرز گفت ولی احمدی روشن هم یک قهرمان ملی بود ......

استاد با کشیدن یک هوار ، حرفش را قطع کرد و گفت ما انرژی هسته ای نمی خوایم ... ما نفت داریم ...

سکوتی مهیب کلاس را گرفت و استاد با بغضی همراه با عصبانیت گفت: امروز چی داریم ...

داوود با صدای آرام از نیمکت اول گفت: امتحان لغت فارسی آقا استاد !

استاد گفت : برگه ها روی میز .... بنویسید.... اصغر فرهادی یک ایرانی واقعی و ملی است .....

ديروز همه دانشجوها برگه ها راسفید تحویل دادند و همه باهم اون درس رو افتادیم ولی قهرمان واقعی رو شناختیم .

farshad25

New member
اصغر فرهادی ماندگارترین چهره سینمای ایرانه.......یکم عقده هارو دورکنید و روشنفکرانه نظر بدید

padideh

New member
يعني چي!!!!!! چرا شما همه چيز رو با ملاك شهيد بودن داري ميسنجي!!!! مگه فقط شهادت هست كه افتخاره!!!! چرا عادت داريم هميشه يه جوري قضيه رو جلوه بديم!!! بوسيدن زن حرام هست درست اما بوسيدن معلم كلاس اول يا مادر چاوز حلال هست؟ بسه ديگه اين حرفا ! ادمو عصبي نكنيد با اين تاپيكا ! اصغر فرهادي رو هم زير سوال نبريد! ايشون يكي از چهر ه هاي برتر سينما ايران هستند.

salleh_313

New member
با احترام به تمامی دوستان ولی کمی تفکر بد نیست به خدا،آخه فکر نکردید ما که از حتی برای داشتن مربی فوتبال تحریم هستیم چرا باید اسکار بگیریم واقعا چه چیزی پشت پرده این فیلم بود راضیه شما رو یاد کدام زن تاریخ می اندازه ،ضریه در . سقط جنین چی ؟ بعد هم آخرش می فهمند که اصلا قضیه در مهم نبوده و حادثه چیز دیگه بود حجت لقب کیه ،راضیه چی؟من به نقد سیاسی فیلم کاری ندارم هیچ می دونید که مولا علی در کتب اهل سنت دقیقا به همین شکل حجت((شهاب حسینی)) توصیف شده !!!کتک خوردن راضیه چی جلوی بچه کوچکش ،راضیه به نادر میگه حقمبده کد.م زن توی تاریخ حقش خواست و لگد خورد ؟؟ دوستان روشنفکر که به ما میگند دگم ، امل، backward،جواب بدند؟؟ این فیلم 4 لایه داشت :1_نسبی گرایی 2-سیاه نمایی 3-سیاسی 4-تاریخی و دینی((مبنای تشیع)) ؛15 ملیونی که حجت خواست تعداد رای احمدی نژاد بود ،خانم ویکتوریا نولند ((سخنگویی وزرات امورخارجه آمریکا)) :از سوی همه ما به اصغر فرهادی برای فیلمش و کسب اسکار تبریک می گوییم او در این فیلم تصویر ارزشمندی در زندگی از ایران را به نمایش گذاشته است))خدا وکیلی کجای این فیلم زندگی قشنگی رو عرضه کرده؟؟

ادامه دارد .....

آخرین ویرایش:

salleh_313

New member
يعني چي!!!!!! چرا شما همه چيز رو با ملاك شهيد بودن داري ميسنجي!!!! مگه فقط شهادت هست كه افتخاره!!!! چرا عادت داريم هميشه يه جوري قضيه رو جلوه بديم!!! بوسيدن زن حرام هست درست اما بوسيدن معلم كلاس اول يا مادر چاوز حلال هست؟ بسه ديگه اين حرفا ! ادمو عصبي نكنيد با اين تاپيكا ! اصغر فرهادي رو هم زير سوال نبريد! ايشون يكي از چهر ه هاي برتر سينما ايران هستند.
مادر چاوز فتوشاپه می تونید یه سرچ بکنید و در ضمن من بی دلیل کسی را زیر سوال نبردم

goo

New member
شـما حماسه سرودید و ما به نام شما

فقط تــرانه ســرودیم، نـان درآوردیـــــم

بـــرای ایــن‌کــه بگوییــم با شما بودیـم

چقـــدر از خـــودمان داستـان درآوردیـم

و آبــــــهای جــهان تا از آسیـــاب افتـاد

قلم به دست شدیم و زبان درآوردیم ...

شاعر : سعید بیابانکی

برای کسانی که دوست دارند حقیقت رو بدونن ، پیشنهاد می کنم نقد فیلم جدایی سیمین از نادر استاد رائفی پور رو ببینن. تو گوگل بگردین پیدا می کنین.

salleh_313

New member
شـما حماسه سرودید و ما به نام شما

فقط تــرانه ســرودیم، نـان درآوردیـــــم

بـــرای ایــن‌کــه بگوییــم با شما بودیـم

چقـــدر از خـــودمان داستـان درآوردیـم

و آبــــــهای جــهان تا از آسیـــاب افتـاد

قلم به دست شدیم و زبان درآوردیم ...

شاعر : سعید بیابانکی

برای کسانی که دوست دارند حقیقت رو بدونن ، پیشنهاد می کنم نقد فیلم جدایی سیمین از نادر استاد رائفی پور رو ببینن. تو گوگل بگردین پیدا می کنین.

مرسی دوست عزیز از راهنمایی تون اما استاد به خیلی از موارد نیز اشاره نکردند تک تک سکانسای فیلم حرف داشت خوشخالم که می بینم همه جا کسانی هستند که از حق و حقیقت دفاع می کنند.
وسلام علی من اتبع الهدی

Taraa

Well-known member
با احترام به تمامی دوستان ولی کمی تفکر بد نیست به خدا،آخه فکر نکردید ما که از حتی برای داشتن مربی فوتبال تحریم هستیم چرا باید اسکار بگیریم واقعا چه چیزی پشت پرده این فیلم بود راضیه شما رو یاد کدام زن تاریخ می اندازه ،ضریه در . سقط جنین چی ؟ بعد هم آخرش می فهمند که اصلا قضیه در مهم نبوده و حادثه چیز دیگه بود حجت لقب کیه ،راضیه چی؟من به نقد سیاسی فیلم کاری ندارم هیچ می دونید که مولا علی در کتب اهل سنت دقیقا به همین شکل حجت((شهاب حسینی)) توصیف شده !!!کتک خوردن راضیه چی جلوی بچه کوچکش ،راضیه به نادر میگه حقمبده کد.م زن توی تاریخ حقش خواست و لگد خورد ؟؟ دوستان روشنفکر که به ما میگند دگم ، امل، backward،جواب بدند؟؟ این فیلم 4 لایه داشت :1_نسبی گرایی 2-سیاه نمایی 3-سیاسی 4-تاریخی و دینی((مبنای تشیع)) ؛15 ملیونی که حجت خواست تعداد رای احمدی نژاد بود ،خانم ویکتوریا نولند ((سخنگویی وزرات امورخارجه آمریکا)) :از سوی همه ما به اصغر فرهادی برای فیلمش و کسب اسکار تبریک می گوییم او در این فیلم تصویر ارزشمندی در زندگی از ایران را به نمایش گذاشته است))خدا وکیلی کجای این فیلم زندگی قشنگی رو عرضه کرده؟؟

ادامه دارد .....

همیشه برام سوال بود که این فیلم چه چیز فوق العاده ای داشته که باید اسکار میگرفته!
چندین بار نگاهش کردم ولی به جواب نرسیدم

الان این پست شما ولی قابل تامله

swan20

New member
اگه این فیلم اینقدر بی ارزش و پرمنظوره چرا توی جشنواره فیلم فجر جایزه گرفته؟یعنی تا قبل از اسکار این محتوای عجیبی که شما میگیدتوفیلم نبود؟چرا صحنه های عالی که این فیلم داشت وفوق العاده باارزش بود یادتون نمیاد؟!!صحنه ای که راضیه بخاطراعتقاداتش حاضرنشد دست رو قران بذاره وقسم بخوره،چرا رفتاری که نادربا پدرش داره رو نمیبینید یعنی اینا خوبی های جامعه مارو نشون نمیدن؟فقط چسبیدین به صحنه کتک کاری و دروغگویی!هیچ جامعه ای خوب مطلق نیست ادما هم سیاه وسفیدنیستن وشرایط روی رفتارشون تاثیر میذاره
درضمن بهتره یه باردیگه سرچ کنید اون عکس به هیچ وجه فتوشاپ نیست

padideh

New member
راضيه : متدين ،باحجاب، حتي حاظر به قسم خوردن دروغ نبود،چندبار به دفتر حاج آقا زنگ زد تا سوالات شرعي خودشو بپرسه، اين چه برداشتي هست كه صرفا ب خاطر اسم اين خانم بگيد كه نماد يكي از ائمه است ، اون صحنه كه مواخذه شد فقط به خاطر سهل انگاريش بود .
اين فيلم سرتاسرش خيلي نكات ظريف بود ، احترام ب والدين و مراقبت از آنها هنگام پيري كه در سرتاسر قرآن سفارش شده است، حتي اون ديالوگ نادر كه در جواب سيمين كه گفت پدرت كه الزايمر داره و چيزي متوجه نميشه گفت من كه ميدونم پدرم هست.حتي نشون داد كه آدم تا مطمئن نشده از چيزي نبايد تهمت بزنه، نادر وقتي كبودي هاي بدن پدرش رو ديد تصميم به شكايت گرفت اما وقتي رفت پزشكي قانوني ،چون مطمين نبود كبودي ها به خاطر افتادن از تخت هست، از شكايت خودش منصرف شد.اين يك صحنه خيليييييي قشنگ بود و انسانيت رو نشون داد.و باج گيري ادم ها رو نشون داد كه مجبور بودن اون كارو بكنن به خاطر شرايط سخت و طاقت فرسايي كه داشتن، و البته اينها حقايق جامعه بود كه به شكل بي نظيري به تصوير كشيده شد. سميه هم اسم اولين شهيد زن هم سميه هست ! دختر اون خانم راضيه، چه ربطي داره ! چ تشابهي به ويژگي هاي شخص اميرالومنين با شخصيت حجت وجود داشت كه شما اين برداشت رو كرديد؟؟؟ اين فيلم صحنه هايي بي نظيري از انسان و اعتقاداتش رو نشون ميداد . مگه تو ايران افرادي وجود ندارن كه فيلم رو نقد كنن؟؟پس اگه مشكل داشت چرا مجوز گرفت؟ چرا اين همه جايزه گرفت؟ چرا اين همه فروش داشت؟ تا كجا ما بايد اينطوري از ديد خودمون تفسير ميكنيم!!! يه سوال دارم از شما ، فيلم مارمولك رو يادتونه؟ اين فيلم كه خيلي واضح و روشن بعضي چيزها رو تمسخر كرده بود چرا اسكار نگرفت؟؟اون ب راحتي ميتونست مورد حمايت افراد به قول شما دسيسه گر قرار بگيره، مگه هيچ كدوم از فيلم هاي داخل ايران نكات ظريف اينطوري كه شما ميگيد نداشتن؟! پس چرراااااا اونها اسكار نگرفتن!؟ تعداد خيلي زيادي فيلم توايران ساخته شده كه ميتونم تك تك اسمشون ،رو بگم كه هيچ محتوا و پيامي نداشتن و فقط مملو از انحراف و لطمه به دين بودن و مورد حمايت قرار نگرفتن. خيلي خوبه كه هميشه دنبال دستهاي پشت پرده نباشيم !!!و گاهي واقع گرا و منطقي باشيم .

siteman

New member
بشخصه فیلم رو دیدم و خیلی هم دوسش دارم و آقای فرهادی رو هم دوس دارم
و به قول پدیده پر از نکته بود برای کسی که جوینده باشه...

salleh_313

New member
اگه این فیلم اینقدر بی ارزش و پرمنظوره چرا توی جشنواره فیلم فجر جایزه گرفته؟یعنی تا قبل از اسکار این محتوای عجیبی که شما میگیدتوفیلم نبود؟چرا صحنه های عالی که این فیلم داشت وفوق العاده باارزش بود یادتون نمیاد؟!!صحنه ای که راضیه بخاطراعتقاداتش حاضرنشد دست رو قران بذاره وقسم بخوره،چرا رفتاری که نادربا پدرش داره رو نمیبینید یعنی اینا خوبی های جامعه مارو نشون نمیدن؟فقط چسبیدین به صحنه کتک کاری و دروغگویی!هیچ جامعه ای خوب مطلق نیست ادما هم سیاه وسفیدنیستن وشرایط روی رفتارشون تاثیر میذاره
درضمن بهتره یه باردیگه سرچ کنید اون عکس به هیچ وجه فتوشاپ نیست
سلام فرض کنیم در مورد عکس حق با شماست کار غلط همیشه غلطه از جانب هر کسی که می خواد باشه و در ضمن من روی هرسکانسی که شما بگید حاضرم بحث کنم من بالای 30 بار این فیلم دیدم ؛((چرا توی جشنواره فیلم فجر جایزه گرفته؟))این دلیل به عدم توجه و نقد صحیح مسولینه فیلم نامه بسیار محکمه و قوی دروبین روی دست عالی اجرا شده . از لحاظ فنی کار واقعا خوبیه ،شما متوجه امضای هیچکاکی فرهادی در فیلماش شدید یا نه؟جدایی نادر از سیمین،علیرضا از الی((درباره الی)) ومژده از مرتضی ((چهارشنیه سوری)) ؛زن در این فیلمها نامی ایرانی و غیر اسلامی داره برخلاف مرد که نام عربی و اسلامی داره،زن نماد میهنه و مرد نماد حکومته،این میهن غیر مذهبی باید از این حکومت مذهبی جدا بشه،تم فیلم های فرهادی کلا جدایی دین از مذهبه،دلیل شکل گیری این انقلاب چیه؟اسلام و به طور ویژه شیعه هرجا کاراکتر راضیه می خواد از خودش دفاع کنه به امام حسین و امام زمان قسم می خوره،مبنای حکومت شعیه میشه حکومت امام علی ،که از دو منظر قابل بررسیه:
ادامه دارد .............

salleh_313

New member
راضيه : متدين ،باحجاب، حتي حاظر به قسم خوردن دروغ نبود،چندبار به دفتر حاج آقا زنگ زد تا سوالات شرعي خودشو بپرسه، اين چه برداشتي هست كه صرفا ب خاطر اسم اين خانم بگيد كه نماد يكي از ائمه است ، اون صحنه كه مواخذه شد فقط به خاطر سهل انگاريش بود .
اين فيلم سرتاسرش خيلي نكات ظريف بود ، احترام ب والدين و مراقبت از آنها هنگام پيري كه در سرتاسر قرآن سفارش شده است، حتي اون ديالوگ نادر كه در جواب سيمين كه گفت پدرت كه الزايمر داره و چيزي متوجه نميشه گفت من كه ميدونم پدرم هست.حتي نشون داد كه آدم تا مطمئن نشده از چيزي نبايد تهمت بزنه، نادر وقتي كبودي هاي بدن پدرش رو ديد تصميم به شكايت گرفت اما وقتي رفت پزشكي قانوني ،چون مطمين نبود كبودي ها به خاطر افتادن از تخت هست، از شكايت خودش منصرف شد.اين يك صحنه خيليييييي قشنگ بود و انسانيت رو نشون داد.و باج گيري ادم ها رو نشون داد كه مجبور بودن اون كارو بكنن به خاطر شرايط سخت و طاقت فرسايي كه داشتن، و البته اينها حقايق جامعه بود كه به شكل بي نظيري به تصوير كشيده شد. سميه هم اسم اولين شهيد زن هم سميه هست ! دختر اون خانم راضيه، چه ربطي داره ! چ تشابهي به ويژگي هاي شخص اميرالومنين با شخصيت حجت وجود داشت كه شما اين برداشت رو كرديد؟؟؟ اين فيلم صحنه هايي بي نظيري از انسان و اعتقاداتش رو نشون ميداد . مگه تو ايران افرادي وجود ندارن كه فيلم رو نقد كنن؟؟پس اگه مشكل داشت چرا مجوز گرفت؟ چرا اين همه جايزه گرفت؟ چرا اين همه فروش داشت؟ تا كجا ما بايد اينطوري از ديد خودمون تفسير ميكنيم!!! يه سوال دارم از شما ، فيلم مارمولك رو يادتونه؟ اين فيلم كه خيلي واضح و روشن بعضي چيزها رو تمسخر كرده بود چرا اسكار نگرفت؟؟اون ب راحتي ميتونست مورد حمايت افراد به قول شما دسيسه گر قرار بگيره، مگه هيچ كدوم از فيلم هاي داخل ايران نكات ظريف اينطوري كه شما ميگيد نداشتن؟! پس چرراااااا اونها اسكار نگرفتن!؟ تعداد خيلي زيادي فيلم توايران ساخته شده كه ميتونم تك تك اسمشون ،رو بگم كه هيچ محتوا و پيامي نداشتن و فقط مملو از انحراف و لطمه به دين بودن و مورد حمايت قرار نگرفتن. خيلي خوبه كه هميشه دنبال دستهاي پشت پرده نباشيم !!!و گاهي واقع گرا و منطقي باشيم .

سلام با عرض پوزش لب تاب من الفبای فارسی نداره شب از منزل جواب کامل و ادله محکم می آرم

admin

Active member
پرسنل مدیریت
سلام فرض کنیم در مورد عکس حق با شماست کار غلط همیشه غلطه از جانب هر کسی که می خواد باشه و در ضمن من روی هرسکانسی که شما بگید حاضرم بحث کنم من بالای 30 بار این فیلم دیدم ؛((چرا توی جشنواره فیلم فجر جایزه گرفته؟))این دلیل به عدم توجه و نقد صحیح مسولینه فیلم نامه بسیار محکمه و قوی دروبین روی دست عالی اجرا شده . از لحاظ فنی کار واقعا خوبیه ،شما متوجه امضای هیچکاکی فرهادی در فیلماش شدید یا نه؟جدایی نادر از سیمین،علیرضا از الی((درباره الی)) ومژده از مرتضی ((چهارشنیه سوری)) ؛زن در این فیلمها نامی ایرانی و غیر اسلامی داره برخلاف مرد که نام عربی و اسلامی داره،زن نماد میهنه و مرد نماد حکومته،این میهن غیر مذهبی باید از این حکومت مذهبی جدا بشه،تم فیلم های فرهادی کلا جدایی دین از مذهبه،دلیل شکل گیری این انقلاب چیه؟اسلام و به طور ویژه شیعه هرجا کاراکتر راضیه می خواد از خودش دفاع کنه به امام حسین و امام زمان قسم می خوره،مبنای حکومت شعیه میشه حکومت امام علی ،که از دو منظر قابل بررسیه:
ادامه دارد .............

اگر یک فیلم بخواد مفهومی(چه خوب چه بد) رو به اکثریت جامعه منتقل کنه باید جوری ساخته بشه که همه حرفشو بفهمند نه اینکه فقط یک نفر اونم به اسم آقای رائفی پور اونو بفهمه
نتیجه:
ما که ایرانی و شیعه بودیم در حین دیدن فیلم جدایی نادر... به ذهنمون تصویر حضرت علی و لگد به حضرت فاطمه خطور نکرد چه برسه به داوران مراسم اسکار!
اینو به این دلیل گفتم که اگر قرار به تفسیرهای شخصی از فیلم ها باشه من یک تفسیر کاملا منطقی از فیلم امام حسن ساخته فخیم زاده می کنم که ببینید چه معانی ضد دینی میشه از یک فیلم حتی مذهبی برداشت کرد...
اگر ما توی کشورمون این همه استاد نقد فیلم داریم که میان لایه های درونی فیلم ها رو کشف میکنند! خواهش می کنیم بیان شروع کنند به نویسندگی فیلم نامه، تا از این به بعد ما از شر این همه فیلم های بی معنی خلاص بشیم و از اون به بعد کلی فیلم لایه لایه داشته باشیم!
ما یک سریال مختارنامه پخش می کنیم بعد از سریال چند ساعت گفتگو با مفسران روحانی میذاریم که تفسیر این قسمت این بود!! خوب این چه فیلمیه که بعدش کلی تفسیر میخواد

البته این صحبت من یک نقد بود... به حساب دشمنی نذارید لطفا

salleh_313

New member

اگر یک فیلم بخواد مفهومی(چه خوب چه بد) رو به اکثریت جامعه منتقل کنه باید جوری ساخته بشه که همه حرفشو بفهمند نه اینکه فقط یک نفر اونم به اسم آقای رائفی پور اونو بفهمه
نتیجه:
ما که ایرانی و شیعه بودیم در حین دیدن فیلم جدایی نادر... به ذهنمون تصویر حضرت علی و لگد به حضرت فاطمه خطور نکرد چه برسه به داوران مراسم اسکار!
اینو به این دلیل گفتم که اگر قرار به تفسیرهای شخصی از فیلم ها باشه من یک تفسیر کاملا منطقی از فیلم امام حسن ساخته فخیم زاده می کنم که ببینید چه معانی ضد دینی میشه از یک فیلم حتی مذهبی برداشت کرد...
اگر ما توی کشورمون این همه استاد نقد فیلم داریم که میان لایه های درونی فیلم ها رو کشف میکنند! خواهش می کنیم بیان شروع کنند به نویسندگی فیلم نامه، تا از این به بعد ما از شر این همه فیلم های بی معنی خلاص بشیم و از اون به بعد کلی فیلم لایه لایه داشته باشیم!
ما یک سریال مختارنامه پخش می کنیم بعد از سریال چند ساعت گفتگو با مفسران روحانی میذاریم که تفسیر این قسمت این بود!! خوب این چه فیلمیه که بعدش کلی تفسیر میخواد

و از ما
واقعا ما شیه ایم من که به شخصه جرات ندارم بگم که شیعه هستم ؟؟؟!!!!!در ضمن کاری به شخص خاصی ندارم اشخاص مهم نیستند عقیده ها مهم اند تفسیر کردن با تابلو بودن فرق داره دوست عزیز فیلم هایی که مورد تقدیر غربی هاست :never with my doghter که یادتون هست و سنگسار ثریا وشرایط و ..... همه ماهیتی ضد اسلامی دارند ،آمریکایی که برای مستشار بودن در ایران حق توحش میگیره الان چی شده که ناگهان یاد هنر ایرانی افتاده و به ما اسکار میده و از ما تقدیر وتشکر میکنه برای هنرمون ،نوروزمون به ما تبریک میگه ولی تحریممون میکنه وتهدید ،دانشمندانمون ترور میکنه ،تحریممون میکنه ،بازی علیه ما میسازه ((battleflied3)) ،همه برای آقای فرهادی سر و دست میشکننند ولی ریس جمهور کشورمون توی ژنو هو میشه، حامی حقوق بشر و حادثه هیروشیما وناکازاکی رو رقم میزنه با تروریسم مبارزه میکنه ولی به کلی زن و بچه تجاوز میکنه در عراق و افقانستان و..... چرا باید ما اسکار بگیریم؟؟؟

swan20

New member
واقعا ما شیه ایم من که به شخصه جرات ندارم بگم که شیعه هستم ؟؟؟!!!!!در ضمن کاری به شخص خاصی ندارم اشخاص مهم نیستند عقیده ها مهم اند تفسیر کردن با تابلو بودن فرق داره دوست عزیز فیلم هایی که مورد تقدیر غربی هاست :never with my doghter که یادتون هست و سنگسار ثریا وشرایط و ..... همه ماهیتی ضد اسلامی دارند ،آمریکایی که برای مستشار بودن در ایران حق توحش میگیره الان چی شده که ناگهان یاد هنر ایرانی افتاده و به ما اسکار میده و از ما تقدیر وتشکر میکنه برای هنرمون ،نوروزمون به ما تبریک میگه ولی تحریممون میکنه وتهدید ،دانشمندانمون ترور میکنه ،تحریممون میکنه ،بازی علیه ما میسازه ((battleflied3)) ،همه برای آقای فرهادی سر و دست میشکننند ولی ریس جمهور کشورمون توی ژنو هو میشه، حامی حقوق بشر و حادثه هیروشیما وناکازاکی رو رقم میزنه با تروریسم مبارزه میکنه ولی به کلی زن و بچه تجاوز میکنه در عراق و افقانستان و..... چرا باید ما اسکار بگیریم؟؟؟
با این تفاسیر مشکل شما واقای رائفی پور با اقای فرهادیه یا فیلمش!!!درباره اسامی هم با این استدلال شما میشه نیمی از فیلمهای ایرانی رو زیرسوال برد!وبه قول جناب admin این چه مفهومیه که فقط عدهای خاص متوجه میشن؟؟؟

Taraa

Well-known member

نتیجه:

اون چیزی که بعد از سریال مختارنامه پخش میشد بیشتر بررسی فیلم از منظر منابع تاریخی و روشن کردن دلایل کارای افراد حقیقی این فیلم مستند-تاریخی بود
ینی در واقع نمیشه این فیلمو با فیلمای معناگرا یا فیلمای غیرمستند دیگه که تفسیرش بقول شما بیرون آوردن و مشخص کردن لایه های درونی فیلم هست، مقایسه کرد

در مورد بخش اول صحبتتون نظر قطعی ندارم ولی حس میکنم اونا ایرانیا رو باهوش تر از چیزی که واقعا هستن تصور میکنن !!!!! ...دیگه اینکه تاثیر ناخودآگاه بر روی اعتقاد و رفتار هر فرد رو هم نباید فراموش کرد

salleh_313

New member
با این تفاسیر مشکل شما واقای رائفی پور با اقای فرهادیه یا فیلمش!!!درباره اسامی هم با این استدلال شما میشه نیمی از فیلمهای ایرانی رو زیرسوال برد!وبه قول جناب admin این چه مفهومیه که فقط عدهای خاص متوجه میشن؟؟؟
شما یک مثال از اون نیمی از فیلمهای ایرانی بزنید نیمه اش نه فقط یکی و اصلا قرار نیست مستقیما چیزی به شما گفته بشه بلکه قرار به ناخودآگاه شما تلنگری زده بشه شما در طول فیلم فکر میکنید که واقعا نادر باعث سقط جنین بوده ولی میبنی که در آخر اصلا اون نبوده واین ناخودآگاهف شک ایجاده میکنه نکنه ............

آخرین ویرایش:

padideh

New member
ما توي جامعه اي زندگي ميكنيم كه اكثر اسامي مذهبي هستن ، پس ربطي نداره به اين توجيه كه راضيه يا حجت يا ...نماد ائمه هستن!
شخصيت فيلم علي سنتوري رو يادتونه؟ نكنه اونجا هم اسم علي يادآور اميرالمومنين ما هست!
يا شخصيت هانيه در فيلم علي سنتوري(هانيه القاب حضرت زهرا هست) يا فيلم مارمولك كه شخصيت داستان رضا بود و يك دزد بود!!!! پس بگيم استغفرالله نماد ...هستند!!! يا خيليييييييييييي ديگه از فيلم ها كه الان دقيقا يادم نيست. خواهش ميكنم اينقدر بدبين نباشيد! راجع به اون قضيه نام هاي عربي و اسلامي بودن فيلم هاي آقاي فرهادي فرمودين ، من يادم هست دقيقا تو فيلم جدايي نادر از سيمين ، شخصيت نادر عاشق كلمات فارسي بود و حتي موقع كمك كردن در درس هاي دخترش ترمه ، بهش تأكيد ميكرد اسامي فارسي استفاده كنه نه ريشه عربي. برداشت هاي شما كمي غير منطقي و بدبينانه هست . سقط جنين خانمي كه تصادف كرده چه ربطي به حضرت فاطمه داره؟!؟ اون خانم تصادف كرد ، بعد از پله افتاد ،نقش در چيه در اينجا؟؟ نادر در رو بست و خانم رو بيرون كرد از خونه ، اون خانم بافشار در دچار سقط جنين شدن؟!!!!!؟!
به شما توصيه ميكنم حتما يه فيلم نامه بنويس ، چون هدف دار مينويسي ،خدارو چه ديدي شايد شما هم اسكار گرفتيد!
به جاي اينكه افتخار كنيم به امثال اقاي فرهادي كه واقعا كارگردان بي نظيري هستند ، دست به بدنام كردن ايشون و ....ميزنيم!! يادمون باشه آخرتي هم در پيش داريم و بايد جوابگو همه اين حرفهايي باشيم كه ميزنيم . بدترين چيز حق الناس هست ،ميگن خدا از حق خودش ميگذره اما از حق الناس نه. موفق باشيد.

بالا