طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده دختران را سرخورده می کند

ROJO

New member
4 تا آدم روشنفکر و اپتودیت مثل شما باشه، وطنم گلستانه ;)

افسوس که این مزرعه را آب گرفته / دهقان مصیبت زده را خواب گرفته
خون دل ما رنگ می‌ناب گرفته / وز سوزش تب پیکرمان تاب گرفته
رخسار هنر گونه مهتاب گرفته / چشمان خرد پرده ز خوناب گرفته

ابری شده بالا و گرفته‌است فضا را / از دود و شرر تیره نموده‌است هوا را
آتش زده سکان زمین را و سما را / سوزانده به چرخ اختر و در خاک گیا را
ای واسطه رحمت حق بهر خدا را / زین خاک بگردان ره طوفان بلا را

آمین

am-ml

New member
عنوان تاپیک میگه طرح؟ طرح تا بشه قانون خیلی راه داره ولی نمی دونم چرا بعضی دوستان برداشتن و همینجا رسما قانون اعلامش کردن .
دیگه اینکه قانون هایی مثل این نیاز به آیین نامه اجرایی دارن و زمانی که مصوب میشه صد تا دور میخوره تا اجرایی بشه و از همه مهمتر اینکه یک قانون زمانی واقعا اجرایی میشه که با واقعیت ها سازگار بشه و اگر نباشه یا خود به خود منسوخ میشه و یا اینکه اصلاح خواهد شد.
من اون تاپیک دیگه رو که باصطلاح در دفاع از حقوق زنان گذاشته شده بود ؛دیدم و باید بگم کسایی با اون تفکرات تند در هیچ سیستم شغلی جایگاهی ندارند .
من کارمند هستم ؛اگر شما بخواهید در محیط کار جنسیت رو بزرگ کنید به اولین کسی که لطمه می زنید خودتون هستین ؛اگر کسی می خواد این مساله رو مطرح کنه -باید دید در صلاحیت چه کسی هست-باید روی جنسیتش بحث داشته باشه وگرنه در ابتدای همین قانون زنان متاهل به مردان مجرد ترجیح داده شدن ؛پس مساله اینطور که عده ای از دوستان سعی کردن جلوه بدن و بخاطرش به دیگرا هم توهین کردن نیست.
از طرفی هر کسی که این کامنت ها رو بخونه شاید اولین چیزی که به ذهنش برسه اینه : چندتا دختر مجرد احساساتی داد و بیداد راه انداختن و فردا که شوهر کنن از سرشون میفته؛کاش طوری نوشته بودن که هر کسی که می خوند میگفت : حیف نیست جامعه از بودن یک همچین انسان های ارزشمند و منطقی در محیط کار محروم باشه.
چرا استناد به طرح انطباق نمی کنید که با تصویب این قانون در تضاد هست و خیلی قوانین دیگه .

simin69

New member
به نظر شما این درست است که یک آقا یا خانوم مجرد با توانایی بالا برای استخدام در مدارس فقط به دلیل مجرد بودن منع شوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و یک آقا و یک خانم متاهل بدون داشتن همان سطح توانایی برای آن کار استخدام شوند؟؟؟؟

am-ml

New member
به نظر شما این درست است که یک آقا یا خانوم مجرد با توانایی بالا برای استخدام در مدارس فقط به دلیل مجرد بودن منع شوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و یک آقا و یک خانم متاهل بدون داشتن همان سطح توانایی برای آن کار استخدام شوند؟؟؟؟

این با هیچ عقلی جور نیست ،مسلمه ولی این مسئله چه ربطی داره که ما داد سرخورده شدن خانم ها رو سر بدیم؟
چرا ما اینقدر خودمون رو ضعیف بدونیم که فکر کنیم آره الان اگر برسیم به یک مرد و زن مجرد حتما مرد مجرد ترجیح داره؟ (این بهانه که میخواد در آینده تشکیل خانواده بده رو ما داریم بهش بها می دیم وگرنه من مردای مجرد متمولی رو می شناسم که زن نمی گیرن -لزوما همشون هم فاسد نیستن-)
مگه تمام شغل ها فقط همین شغل های دولتی هست ؛لااقل توی رشته خودم و توی شهرستان ما از سال 87 تا الان یک مورد هم استخدامی نداشتیم و فقط همین پارسال یک نفر رو به صورت قراردادی گرفتن-من توی شهری در نیم ساعتی شهر خودم استخدام هستم-
چرا شما خانم توانمند که فکر میکنی خیلی بهتر از مردای دور و برت هستی اینقدر فکرت رو محدود به کارای دولتی کردی؟
تمام کشورهای پیشرفته و افراد موفق در زمینه تجاری و مالی در دنیا بدون تکیه به بخش دولتی به اینجا رسیدن ؛ما چرا هی چشممون به دست دولت هست ؟

در واقع ما آدمای ضعیفی هستیم که منتظریم دستی از غیب بیاد و بلندمون کنه و پشت یک میز اداره بشونه و بعدش ما از صبح تا ظهر چرت بزنیم و چرخ های اقتصاد کشورمون رو همون دست غیب بگردونه ؛اینا که میگم شعار نیستن ؛من این تنبلی رو با تمام وجودم توی سیستم دولتی حس می کنم و فکر می کنم یکی از علت های اصلیش نگرش کارمندای ما هست ؛البته ما خلع های قاونی و اجرایی و موازی کاری های فراوانی داریم ولی من شوقی هم برای تغییر این وضعیت نمی بینم .
البته همیشه هم اینطور نیست و مطمئنا کارمندای دلسوزی هستن که دارن کارها رو پیش میبرن ؛همونایی که نمیتونن تنبل باشن هر چقدر هم که سیستم کند باشه (انشالله شما از اونایی)

خلاصه من متوجه نگرانی شما هستم ولی این اطمینان رو داشته باشین ؛یک قانون کلی در همه جا وجود داره و اون اینه که قوی میمونه و ضعیف از بین میره ؛عالم پابرجاست و جاهل هلاک میشه ؛حق میمونه و باطل نابود میشه ؛بجای اینهمه حرص خوردن های بی ارزش تلاش کنیم که تو دسته های باقی قرار بگیریم ؛اونوقت میبینید که چطور با وجود هر قانونی هم که باشه بازم شما موفق هستین.

simin69

New member
این با هیچ عقلی جور نیست ،مسلمه ولی این مسئله چه ربطی داره که ما داد سرخورده شدن خانم ها رو سر بدیم؟
چرا ما اینقدر خودمون رو ضعیف بدونیم که فکر کنیم آره الان اگر برسیم به یک مرد و زن مجرد حتما مرد مجرد ترجیح داره؟ (این بهانه که میخواد در آینده تشکیل خانواده بده رو ما داریم بهش بها می دیم وگرنه من مردای مجرد متمولی رو می شناسم که زن نمی گیرن -لزوما همشون هم فاسد نیستن-)
مگه تمام شغل ها فقط همین شغل های دولتی هست ؛لااقل توی رشته خودم و توی شهرستان ما از سال 87 تا الان یک مورد هم استخدامی نداشتیم و فقط همین پارسال یک نفر رو به صورت قراردادی گرفتن-من توی شهری در نیم ساعتی شهر خودم استخدام هستم-
چرا شما خانم توانمند که فکر میکنی خیلی بهتر از مردای دور و برت هستی اینقدر فکرت رو محدود به کارای دولتی کردی؟
تمام کشورهای پیشرفته و افراد موفق در زمینه تجاری و مالی در دنیا بدون تکیه به بخش دولتی به اینجا رسیدن ؛ما چرا هی چشممون به دست دولت هست ؟

در واقع ما آدمای ضعیفی هستیم که منتظریم دستی از غیب بیاد و بلندمون کنه و پشت یک میز اداره بشونه و بعدش ما از صبح تا ظهر چرت بزنیم و چرخ های اقتصاد کشورمون رو همون دست غیب بگردونه ؛اینا که میگم شعار نیستن ؛من این تنبلی رو با تمام وجودم توی سیستم دولتی حس می کنم و فکر می کنم یکی از علت های اصلیش نگرش کارمندای ما هست ؛البته ما خلع های قاونی و اجرایی و موازی کاری های فراوانی داریم ولی من شوقی هم برای تغییر این وضعیت نمی بینم .
البته همیشه هم اینطور نیست و مطمئنا کارمندای دلسوزی هستن که دارن کارها رو پیش میبرن ؛همونایی که نمیتونن تنبل باشن هر چقدر هم که سیستم کند باشه (انشالله شما از اونایی)

خلاصه من متوجه نگرانی شما هستم ولی این اطمینان رو داشته باشین ؛یک قانون کلی در همه جا وجود داره و اون اینه که قوی میمونه و ضعیف از بین میره ؛عالم پابرجاست و جاهل هلاک میشه ؛حق میمونه و باطل نابود میشه ؛بجای اینهمه حرص خوردن های بی ارزش تلاش کنیم که تو دسته های باقی قرار بگیریم ؛اونوقت میبینید که چطور با وجود هر قانونی هم که باشه بازم شما موفق هستین.

این مسئله خانم ها رو سرخورده نمی کند بلکه قانون الویت بندی بر اساس جنسیت و تاهل این کار را انجام می دهد
اگر مصاحبه خانم سجادی را خوانده باشید در تاپیک های آخر به طور صریح از آخر قرار دادن دختران مجرد سخن گفته اند
این هم بحث کار آفرینی هست که خودش ریشه درازی دارد من یک دختر مجرد هستم که کارشناسی بی هوشی خوانده ام در حال حاضر هم هیچ پولی برای اینکه کاری متناسب با توانایی هایم ایجاد کنم ندارم همین طور پشتوانه ای پس به غیر از دولت باید به چه شخصی امید داشته باشم

نه ما منتظر نیستیم کسی از غیب برسه کمکمون کنه بلکه نمی خواهیم تلاش های مان هدر رود اگر خوب به این طرح دقت کنیم من بخوام در رشته فیزیولوژی که در حال حاضر هم باید دکترا داشته باشی تا کار پیدا کنی که کم کمش برای من 6 سال زمان می بره و من هم مجرد مانده ام اگر این طرح تصویب شود نتیجه تلاش های من و امثال من که خیلی هم زیاد هستند چه می شود؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

این مسئله خانم ها رو سرخورده نمی کند بلکه قانون الویت بندی بر اساس جنسیت و تاهل این کار را انجام می دهد
اگر مصاحبه خانم سجادی را خوانده باشید در تاپیک های آخر به طور صریح از آخر قرار دادن دختران مجرد سخن گفته اند
این هم بحث کار آفرینی هست که خودش ریشه درازی دارد من یک دختر مجرد هستم که کارشناسی بی هوشی خوانده ام در حال حاضر هم هیچ پولی برای اینکه کاری متناسب با توانایی هایم ایجاد کنم ندارم همین طور پشتوانه ای پس به غیر از دولت باید به چه شخصی امید داشته باشم

نه ما منتظر نیستیم کسی از غیب برسه کمکمون کنه بلکه نمی خواهیم تلاش های مان هدر رود اگر خوب به این طرح دقت کنیم من بخوام در رشته فیزیولوژی که در حال حاضر هم باید دکترا داشته باشی تا کار پیدا کنی که کم کمش برای من 6 سال زمان می بره و من هم مجرد مانده ام اگر این طرح تصویب شود نتیجه تلاش های من و امثال من که خیلی هم زیاد هستند چه می شود؟؟؟؟؟؟؟؟

ATJAVAD

New member
دوستان عزيز من موندم پارتي رو كجاي اين طرح گذاشتن براي استخدام چون فكر نميكنم اولويتي مهمتر از پارتي باشه من كه هر جا فرم پركردم گفتن معرفتون كي هست :smiliess (12):

ATJAVAD

New member
به نظرم اين طرح مشكل داره چون خيلي از خانم ها همسرانشون رو از دست دادن و براي امرار معاش خودشون و فرزندانشون بايد كار كنند اين افراد كجاي اين طرح هستند يعني بعد از آقايان متاهل بدون فرزند:shocked:

am-ml

New member

من حرفم اینه ،شما تخصص ات بیهوشی هست ولی خیلی توانمندی های بیشتری داری بخاطر تحصیلاتت ؛با یه مثال خدمتتون می گم :
شما نمی تونی تدریس خصوصی انجام بدی؟
شما نمی تونی ترجمه کنی؟ (توی دنیا یک دانشجوی لیسانس رو فرض میکنن که به زبان انگلیسی مسلط هست ؛استاد زبان انگلیسی داداشم -یک بازنشسته اداری در آمریکا که حالا برگشته ایران تا پیریش رو در وطن باشه- زمانی که دوست داداشم گفته بود من لیسانش مخابرات هستم ؛شروع کرده بود باهاش انگلیسی حرف زدن ... دوست داداشم هم این شکلی
%2850%29.gif
)
شما نمی تونی دست کم تایپ کنی ؟ اینا همه کارهای موقتی هستن که انجام بدی تا زمانی که از نظر علمی اونقدر توانمند باشی که کار بیاد دنبالت .
ببین عزیزم اینا که می گم همش تجربه شخصی من هست ؛من زمانی که از مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم ؛نیروی طرحی اصلا نمی گرفتن ؛چندین نوبت مراجعه کردم و فرم و درخواست و ... ولی دیدم میگن هیچی معلوم نیست و شاید یک ماه دیگه ،شایدم یک سال دیگه ،خبرت بدیم.
خوب یا باید می نشتم و غصه می خوردم و ... یا ... خوب من یا رو رفتم ؛یعنی رفتم به تمامی اداراتی که ممکن بود تخصص من رو نیاز داشته باشن و در تمام اونا با پوزخند روبرو شدم ،نمی خواستم خیلی هم کارم بی ربط به رشته ام باشه ؛خوب به چند نفر از دوستام هم گفتم که اگر کاری متناسب برای رشته بهداشت محیط بود به من خبر بدن .
یکی از دوستام گفتن که شما رو مربی بهداشت مدارس نمی گیرن ؟:idea_majidonline:
رفتم به اداره آموزش و پرورش شهرمون ،من در تمام دوران تحصیلات مقدماتی ممتاز بودم و همون دم ورودی یکی از معلمای قدیمی رو دیدم : خانم فلانی کجایی ؟ چیکار کردی ؟
بعد از با خبر شدن از اوضاعم ،ضمن اینکه کلی دعوام کرد که رتبه کنکورت حد وسط بوده وباید یک سال دیگه می خوندی و ... بازم کلی سرزنشم کرد که بازم ولی افتضاح انتخاب رشته کردی ... خلاصه دیدم داره کلا ازم نا امید میشه ؛در مورد رشته ام و توانمندی هاش براشون توضیح دادم و اینکه الان اومدم تا ببینم تا زمانی که برای طرح خبرم کنن می تونم کاری پیدا کنم ؟
گفت : حالا بیا با هم بریم که خدا برات خواسته و من رو به مسئول کار که از دوستای صمیمی اش بود معرفی کرد و کلی هم ازم تعریف کرد و رفت ...
مسئول مربوطه : خانم ما اجازه نداریم بهداشت محیط بگیریم و باید یا بهداشت مدارس باشین یا بهداشت خانواده و حتی مامایی و پرستاری رو به بهداشت محیط ترجیح میدیم - رست می گفت خوب ما از آدمیزادی چیزی نخوندیم ولی کار پیچیدهای هم نمی خواستن .از من اصرار-خواهش نبودا ؛من علمی و با کمی هم قلدری میخواستم ثابت کنم که می تونم- و از اون انکار که نمی تونم ... نهایتا خسته شد و گفت : خانم بخدا برام ممکن نیست ولی یه مدرسه غیر انتفاعی هست که دنبال مربی بهداشت هست و پول خوبی هم میده - بهش گیر داده بودن که باید مربی داشته باشی-
آدرس مدرسه رو گرفتم و قبل از اینکه مدیرش بدونه رشته ام چیه شروع کردم در مورد علاقه مندی ام به ارتقا سطح بهداشتی مدارس در زمینه های مختلف و همینطور یه چیزایی از بهداشت مواد غذایی و شرایط بهداشت مسکن و ... برای مدیر گفتم .
مدیر : بعد از چند دقیقه خندید و گفت من مربی پرورشی هم ندارم ؛اگه اداره اجازه بده شما رو برای اون قسمت هم می خوام.:a2d3:

سرتون رو درد نمی آرم ؛من شروع کارم در اون مدرسه بود تا اسفند ماه همون سال که برای طرح خبرم کردن و البته بازم پاره وقت با همون مدرسه ادامه دادم-یک روز در هفته از بیمارستان مرخصی می گرفتم و می رفتم مدرسه- و در دوره طرح هم با مسائل مختلفی روبرو بودم و جریان استخدامی ام هم که خیلی خیلی بامزه است(الان می گم بامزه وگرنه اون موقعه حتی گاهی گریه هم می کردم-خیلی تحت فشار بودم- ولی نا امید نمی شدم)؛همینقدر بهتون بگم که حتی حکم کسی که پارتی داشت رو هم زده بودن ولی یه عده از بومی ها اعتراض کردن و وقتی تونستن رای رو برگردونن ،تازه یکی از دوستام به من خبر داد که همچین خبری هست و من روستای محل تولدم جزء همون شهرستان میشد ،پس من بومی بودم .
اینکه چطوری مدارکم رو بردم و بعد هم چطوری تونستم موفق بشم و ... خیلی مفصل هست ولی در تمام این مدت حتی خانواده ام خیلی کم در جریان بودن ؛من دائما پیگیری کردم ،حرف زدم ،دلیل بردم و بالاخره با وجود اینکه نمره آزمون علمی که ازما گرفتن 2 نمره از رقیبم کمتر بودم ولی توی مصاحبه تخصصی و با امتیاز بومی بودن و دوتا مدرک کامپیوتری که داشتم ؛همینطورم رضایتمندی شدید بیمارستانی که توش طرح می گذروندم ؛در کمال ناباوری رئیس فعلی ام و همه همکارانم من استخدام شدم .
بازم این رو بهتون بگم که رئیس ام می خواست که اون فرد بیاد سر کار ،پس طبیعی هست که نمی خواست ریختم رو ببینه ولی همین رئیس پارسال من رو بعنوان کارمند نمونه شهرستانی به فرمانداری شهرستان اعلام کرد ؛کم سن و سال ترین کارمند حاضر در اون جلسه بودم .

اینا رو براتون نوشتم که اولا بدونین روی هوا و شعاری حرف نمی زنم و دوم بدونید از اونایی نیستم که هیچ چیزی رو آسون بدست آورده باشم ولی هرگز به این حرفایی که همه چیز رو پارتی میچرخه و ... باور نداشتم و اصلا نمی خواستم با این حرفا شانس موفق شدن رو از خودم بگیرم ؛هر وقت هم به مشکلی برخوردم گفتم حتما یه راه حلی داره و اصلا نگذاشتم کسی من رو از تلاش کردن نا امید کنه.
امیدوارم تونسته باشم اون چیزی رو که هدفم بود بهت منتقل کنم ؛ برات آرزو می کنم فقط با ذهن خودت زندگی ات رو جلو ببری و نگذاری نا امیدی و تنبلی دیگران رو تو موثر بشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

ROJO

New member
اره راس میگه تایپ کنین تازه انگشتتونم میترکه بعد استعدادا هم که میگن تو شغل دوم بروز پیدا میکنه... دیگه هیچی دیگه حسابی خوش بحالتون میشه:smiliess (8):

simin69

New member
من حرفم اینه ،شما تخصص ات بیهوشی هست ولی خیلی توانمندی های بیشتری داری بخاطر تحصیلاتت ؛با یه مثال خدمتتون می گم :
شما نمی تونی تدریس خصوصی انجام بدی؟
شما نمی تونی ترجمه کنی؟ (توی دنیا یک دانشجوی لیسانس رو فرض میکنن که به زبان انگلیسی مسلط هست ؛استاد زبان انگلیسی داداشم -یک بازنشسته اداری در آمریکا که حالا برگشته ایران تا پیریش رو در وطن باشه- زمانی که دوست داداشم گفته بود من لیسانش مخابرات هستم ؛شروع کرده بود باهاش انگلیسی حرف زدن ... دوست داداشم هم این شکلی
%2850%29.gif
)
شما نمی تونی دست کم تایپ کنی ؟ اینا همه کارهای موقتی هستن که انجام بدی تا زمانی که از نظر علمی اونقدر توانمند باشی که کار بیاد دنبالت .
ببین عزیزم اینا که می گم همش تجربه شخصی من هست ؛من زمانی که از مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم ؛نیروی طرحی اصلا نمی گرفتن ؛چندین نوبت مراجعه کردم و فرم و درخواست و ... ولی دیدم میگن هیچی معلوم نیست و شاید یک ماه دیگه ،شایدم یک سال دیگه ،خبرت بدیم.
خوب یا باید می نشتم و غصه می خوردم و ... یا ... خوب من یا رو رفتم ؛یعنی رفتم به تمامی اداراتی که ممکن بود تخصص من رو نیاز داشته باشن و در تمام اونا با پوزخند روبرو شدم ،نمی خواستم خیلی هم کارم بی ربط به رشته ام باشه ؛خوب به چند نفر از دوستام هم گفتم که اگر کاری متناسب برای رشته بهداشت محیط بود به من خبر بدن .
یکی از دوستام گفتن که شما رو مربی بهداشت مدارس نمی گیرن ؟:idea_majidonline:
رفتم به اداره آموزش و پرورش شهرمون ،من در تمام دوران تحصیلات مقدماتی ممتاز بودم و همون دم ورودی یکی از معلمای قدیمی رو دیدم : خانم فلانی کجایی ؟ چیکار کردی ؟
بعد از با خبر شدن از اوضاعم ،ضمن اینکه کلی دعوام کرد که رتبه کنکورت حد وسط بوده وباید یک سال دیگه می خوندی و ... بازم کلی سرزنشم کرد که بازم ولی افتضاح انتخاب رشته کردی ... خلاصه دیدم داره کلا ازم نا امید میشه ؛در مورد رشته ام و توانمندی هاش براشون توضیح دادم و اینکه الان اومدم تا ببینم تا زمانی که برای طرح خبرم کنن می تونم کاری پیدا کنم ؟
گفت : حالا بیا با هم بریم که خدا برات خواسته و من رو به مسئول کار که از دوستای صمیمی اش بود معرفی کرد و کلی هم ازم تعریف کرد و رفت ...
مسئول مربوطه : خانم ما اجازه نداریم بهداشت محیط بگیریم و باید یا بهداشت مدارس باشین یا بهداشت خانواده و حتی مامایی و پرستاری رو به بهداشت محیط ترجیح میدیم - رست می گفت خوب ما از آدمیزادی چیزی نخوندیم ولی کار پیچیدهای هم نمی خواستن .از من اصرار-خواهش نبودا ؛من علمی و با کمی هم قلدری میخواستم ثابت کنم که می تونم- و از اون انکار که نمی تونم ... نهایتا خسته شد و گفت : خانم بخدا برام ممکن نیست ولی یه مدرسه غیر انتفاعی هست که دنبال مربی بهداشت هست و پول خوبی هم میده - بهش گیر داده بودن که باید مربی داشته باشی-
آدرس مدرسه رو گرفتم و قبل از اینکه مدیرش بدونه رشته ام چیه شروع کردم در مورد علاقه مندی ام به ارتقا سطح بهداشتی مدارس در زمینه های مختلف و همینطور یه چیزایی از بهداشت مواد غذایی و شرایط بهداشت مسکن و ... برای مدیر گفتم .
مدیر : بعد از چند دقیقه خندید و گفت من مربی پرورشی هم ندارم ؛اگه اداره اجازه بده شما رو برای اون قسمت هم می خوام.:a2d3:

سرتون رو درد نمی آرم ؛من شروع کارم در اون مدرسه بود تا اسفند ماه همون سال که برای طرح خبرم کردن و البته بازم پاره وقت با همون مدرسه ادامه دادم-یک روز در هفته از بیمارستان مرخصی می گرفتم و می رفتم مدرسه- و در دوره طرح هم با مسائل مختلفی روبرو بودم و جریان استخدامی ام هم که خیلی خیلی بامزه است(الان می گم بامزه وگرنه اون موقعه حتی گاهی گریه هم می کردم-خیلی تحت فشار بودم- ولی نا امید نمی شدم)؛همینقدر بهتون بگم که حتی حکم کسی که پارتی داشت رو هم زده بودن ولی یه عده از بومی ها اعتراض کردن و وقتی تونستن رای رو برگردونن ،تازه یکی از دوستام به من خبر داد که همچین خبری هست و من روستای محل تولدم جزء همون شهرستان میشد ،پس من بومی بودم .
اینکه چطوری مدارکم رو بردم و بعد هم چطوری تونستم موفق بشم و ... خیلی مفصل هست ولی در تمام این مدت حتی خانواده ام خیلی کم در جریان بودن ؛من دائما پیگیری کردم ،حرف زدم ،دلیل بردم و بالاخره با وجود اینکه نمره آزمون علمی که ازما گرفتن 2 نمره از رقیبم کمتر بودم ولی توی مصاحبه تخصصی و با امتیاز بومی بودن و دوتا مدرک کامپیوتری که داشتم ؛همینطورم رضایتمندی شدید بیمارستانی که توش طرح می گذروندم ؛در کمال ناباوری رئیس فعلی ام و همه همکارانم من استخدام شدم .
بازم این رو بهتون بگم که رئیس ام می خواست که اون فرد بیاد سر کار ،پس طبیعی هست که نمی خواست ریختم رو ببینه ولی همین رئیس پارسال من رو بعنوان کارمند نمونه شهرستانی به فرمانداری شهرستان اعلام کرد ؛کم سن و سال ترین کارمند حاضر در اون جلسه بودم .

اینا رو براتون نوشتم که اولا بدونین روی هوا و شعاری حرف نمی زنم و دوم بدونید از اونایی نیستم که هیچ چیزی رو آسون بدست آورده باشم ولی هرگز به این حرفایی که همه چیز رو پارتی میچرخه و ... باور نداشتم و اصلا نمی خواستم با این حرفا شانس موفق شدن رو از خودم بگیرم ؛هر وقت هم به مشکلی برخوردم گفتم حتما یه راه حلی داره و اصلا نگذاشتم کسی من رو از تلاش کردن نا امید کنه.
امیدوارم تونسته باشم اون چیزی رو که هدفم بود بهت منتقل کنم ؛ برات آرزو می کنم فقط با ذهن خودت زندگی ات رو جلو ببری و نگذاری نا امیدی و تنبلی دیگران رو تو موثر بشه.
خیلی خوشحالم دوست عزیز که اینگونه موفق هستید ولی بگذارید برایتان بگویم که من که شاید از نظر شما جیغ جیغ راه انداخته ام و بعد از شوهر کردن این چیزا از سرم می افته از زمان تحصیل در دانشگاه به دنبال کار بودم اتفاقا چند جای خوب مثل بیمه هم کار برایم جور شد نه اینکه پارتی بازی داشته باشم کسی گفت شرکتشان به یک پرستار نیاز داره من هم رفتم جالبه بدونید این اولین بار بود سال دوم دانشگاه برای کار اقدام می کردم وقتی رفتم پیش رییس به غیر از خودش معاون و 1 آقا دیگر هم نشسته بود اول شروع کرد از مشخصاتم پرسید بعدش گفت من به یک همچین کارمندی نیاز دارم من هم خیلی رک و راست در مورد خودم گفتم باورش حتی برای خودم سخت بود همان لحظه گفت ما شما را می خواهیم بعد که در مورد ساعات کاری صحبت کردیم چون تایم اداری صبح بود و من هم هر روز صبح به جز دو روز آخر هفته داشتم برایم مقدور نبود که بر سر کار حاضر شوم وقتی این را شنیدند فکر می کنید چه شکلی شدند:smilie:بماند که پیشنهاد داد هایتان را غیر حضوری بروید وچند راه دیگر ولی شدنی نبود لازمه بگم به تایپ و یه سری کارهای دیگه اصلا علاقه ای ندارم در کل تابستان ها کارهایی مثل منشی یافتم ولی بیشتر به قول دوستان با پول کم که حاضر به پذیرفتنش نشدم چون فقط نیرو وقت و توانم را برای آسایش دیگران صرف می کردم ولی هیچ عایدی برای خودم نداشت وفقط باید دلخوش به این می بودم که بگویند سر کار می روم.در این میان همانطور که شما در تمام مقاطع تحصیلی ممتاز بوده اید من هم اینگونه بوده ام به غیر از آن دارای رتبه های فرهنگی و هنری نیز هستم و به جرم پزشکی نخواندن با و جود اینکه نمره ام در آزمون درون دانشگاهی المپیاد دانشجویی بالاتر از پزشکی ها بود نپذیرفتنم.ولی همان استاد پزشکی یک روز که ما در icu کارورزی داشتیم چنان جلو روی خودم ضایع شدم که دلم براش سوخت خودش هم چند بار گوشه چشم قبل از اینکه ضایع بشه منو نگاه کرد!!!!!!و در آخر اینکه الان که باید می رفتم طرح متاسفانه به دلیل اشکالی که متصدی زمان ثبت نامم مرتکب شده بود باید منتظر مهر باشم ولی باز هم مهر در شهرستان محل زنگی ام نیستم در یک شهرستانی است که اگر تازه نوبتم شود حدود 2 ساعت با محل زندگی من فاصله دارد.من هیچ وقت به پارتی داشتن کاری ندارم همیشه هم تلاشم را تا جایی که امکان دارد انجام می دهم و مطمئنم که نتیجه می دهد.ولی به قول شما این طرح نه قانون اگر مسئله با گفتن طرح حل می شود خیلی راه طولانی تا تصویب شدن ندارد چرا چون بیشترین ایرادی که به این طرح گرفته اند مربوط به همین ماده و داشتن نگاه جنسیتی آن است
همانطور که شاید مستحضر باشید 5 کمیسیون تخصصی بدون هیچ گونه تغییری این طرح را تصویب کرده اند و مطمئنااز دفاع معاون زنان امور خانواده و امضای 50 نماینده بر این طرح اطلاع دارید.این طرح هیچ دردی را دوا نمی کند به جز ظلمی که به جامعه دختران می شود و من نوعی نباید همیشه به فکر منفعت خودم باشم و به این فکر کنم که خوب ولش کن 2 سال دیگه شوهر می کنم چند الویت می رم جلوتر تا شاید فرجی شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگر همه چیز شوهر است؟؟؟؟نگاه این طرح نگاه تاسف باری به زن است.حتی برای آقایان هر چند در الویت اند نسبت به زنان ولی بین دو آقای متاهل یکی دارای فرزند یکی بدون فرزند و داشتن سطح متفاوتی از توانایی هر چند اگر آقای بدون فرزند تواناتر باشد الویت با متاهل دارای فرزند است می خواهم بدانم آن آقای بدون فرزند به این طرح اعتراض نمی کند؟؟؟؟؟؟؟؟طرحی که در قالب این ظاهر قشنگ برای آقایان نفعی در بر ندارد ولی اهداف دیگر را به مراتب بهتر دنبال می کند!!!!!!
و در آخر باید بگویم من منکر تلاش نمی شوم و همین طور حق ولی وقتی چیزی از سوی نظام اجبار شود با یکی دو روز منسوخ نمی گردد مگر قانون طرح اجباری با وجود این همه اعتراض لغو شد؟؟؟؟[/SIZE]

آخرین ویرایش:

sakar

New member

خانم مدیر شنیدی میگن نفست از جای گرم میاد دقیقا الان دارم این ظرب المثل و حس میکنم

درسته که کار فقط کار دولتی نیست ولی اگه در این مورد قانون اشتباهی چرا به تصویب برسه؟
حق حقه
شما که نیازی به کار ندارید نمیتونید حس یه بیکارو درک کنید

منم تا الان برچسب تنبلی زیاد بهم زدن با وجود اینکه خیلی تلاش کردم
منم مث شما بهداشت محیطم افتضاح ترین رشته از نظر استخدامی
تا حالا هم به صورت کوتاه مدت شغلاییو انجام دادم
در حد توانم تلاش کردم
منکر تلاش شما و همه ی کسایی که استخدام شدین نیستم اما گاهی نمیشود که نمیشود

منم مخالف طرز صحبت بعضی از دوستانم اما نمیتونم حق رو زیر پا بذارم و بگم این قانون درسته
با بررسی خیلی از جوانب عقل من میگه این طرح اگه تصویب بشه مشکلیو حل نخواهد کرد
مشکل بیکاری و صد البته ازدواج(که هدف این طرحه) حل نخواهد شد و شاید بدتر هم بشه

پس بهتره بجای اینکه بگیم چشممون دنبال کار دولتی نباشه بگیم که این قانون غلطه و تایپیک دیگه ای که البته هست برید اونجا و درمورد نحوه ی یافتن شغل بحث کنید

هر نکته مکانی دارد

واقعا در عجبم چرا کسیکه یه مشکل واسش حل میشه دیگران رو فراموش میکنه و گاها واسه پایمال شدن حق دیگران تلاش میکنه

از شما مدیر جان انتظار نداشتم

اتفاقا رفتم معاونت خوابگاها واسه خوابگا 3 تا دختر ارشد اونجا بودن داشتن گریه میکردن که وضع بهداشتیه خوابگاشون خیلی بده و واسشون عوض کنن
بعد از کلی التماس خانمه مسول راضی شد جاشونو عوض کنه
هنوز نرفته بودن منم گفتم اگه امکانش هست واسه شبانه ها هم خوابگا بزارید یا لاقل خودگردان باشه
خانم مسول هم گفت هنوز بهمون هیچ دستوری ندادن باید صبر کنید
یکی ازون دخترا(که چشماشم هنوز قرمز بود) برگشت بهم گفت والا پی اچ دی ها هم بهشون خوابگا نمیدن اونام بیچاره نمیتونن بیان خوابگا شما ها که دیگه هیچی اصلا امکانش نیست بهتون خوابگا بدن اینارو پیش همون خانم مسول خوابگا گفت که خانم مسولم از خدا خواسته تایید میکرد
من:5:

چرا گاهی وقتا گفتن حقیقت سخته!!!!!!!!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Artmis.a

sakar

New member
شايد مطلق نكري به نظر برسه ولي اين جيزيه كه دارم ميبينم .

هرچند که بحثتون ربط زیادی به موضوع طرح قانون نداره
اما لازم دیدم جواب بدم

خیلی محترمانه توهین میکنین
ممنون

شاید شما چیزایی دیدین بزارید منم از دیده هام بگم

2 ماه توی یه کارخونه بعنوان حسابدار کار میکردم

کار من از نظر بدنی سخت نبود

اما اوناییی که اونجا کار میکردن کارشون سخت و همشونم با حقوق 500 و 10 ساعت کار تو یه وضعیت بداکثرشونم اقا بودن بجز 3 خانم که حقوق اونا 300 بود
این موضوع مربوط به 10 سال پیش نیست مربوط به 2 ماه پیشه
با این حقوق زندگی متاهلیشونو میگذروندن هم خانما هم اقایون

هرچیم میگفتم که حقوقشون کمه میگفتن که درامد کارخونه زیاد نیست و .............

و حتی به کارکنا هم میگفتم چرا حاضرید با این حقوق کم کار کنیید؟چطور زندگیتون با این حقوق میچرخه؟ و......... جوابی که میدادن میگفتن اگه اینکارو از دست بدیم معلوم نیست کار دیگه ای پیدا کنیم هر وقت کار بهتری پیدا کردیم میریم........ اما کی؟؟؟؟؟

نزدیک ما یه کارخونه دیگه بود که دوستم اونجا کار میکرد اونجا واسه خط تولید فقط خانما رو استخدام میکردن و چون تحت حمایت کمیته بود فقط از خانمایی که تحت حمایت کمیته امداد بودن ور میداشتن کار اونام 8 ساعت ثابت باید یجا میشستن و استراحتی نداشتن بیشترشون سرپرست خ بودن یا مادرشون بیکار بود و نون اوری نداشتن

چیزاییو که اونجا دیدم بهم یاد داد که نگم چرا یه خانم با حقوق کم کار میکنه اگر کار میکنه بخاطر اجباره بخاطر نداریه با خودش میگه وضعیت سختو تحمل کنم بهتر از اینه که دستمو جلو هر کسی دراز کنم

اگه این نوع اجبار نبود خیلی از خانما تن به کارای سخت با حقوق کم نمیدادن
مجبورن میفهمید مجبور

حتی خیلی از اقایون هم همونطور که خودم دیدم فقط مجبورن واسه همین با حقوق کم کار میکنن

مجبورن میفهمید مجبور

اگه خانمی یه جا با صورت زیبا استخدام میشه و هرزه گری میکنه به پای زنان سختکوش دیگه نزارید که عمرو جونیشونو توی کارخونه ها یا سر گلیم یا سر زمینا میذارن

حقشون این نیست که اینجوری از حقشون دفاع بشه

اگه میخوایید خانما با حقوق کم کار نکنن باید یه قانون مشخص و قابل اجرا که نظارت هم بشه گذاشته بشه
نه اینکه بگیم طرف از گشنگی بمیره ولی کار ارزون نکنه این منطقی نیست
و شما در پیشگاه خدا باید جوابگوی زنان ودختران زحمتکشی باشید که با ابرو مندی و برای حفظ ابروشون حاضرن با حقوق کم کار کنن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mikhak s

TUMS

Well-known member
چ حوصله ای دارین شماهاااااااا
دیدم کلی تایپ کردین واییییییییییییییییییییی
منم فعلآ نظری ندارم ولی تا حدودی مخالفم عاقا ینی من اگه بخوام برم سر کار باید سریع زن بگیرم و بابا هم بشم!!!!!!!!
این دیگه چ وضعشه آخه

simin69

New member
محدودیت استخدام دختران در طرح جامع جمعیت حذف شد

سخنگوی کمیسیون بهداشت از حضور وزیر کار در این کمیسیون و پاسخ به سوالات مطرح شده از وی خبر داد و گفت: در جلسه کمیسیون بهداشت مجلس

محمدحسین قربانی، نماینده مردم آستانه اشرفیه و سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار«زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد دستور جلسه روز گذشته کمیسیون بهداشت مجلس در باره طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده و بررسی مواد آن، افزود: طرح جامع جمعیت و بررسی مواد آن که شامل تبعیض بین خانم‌ها و آقایان در مورد استخدام بوده است، در دستور کار قرار داشت.

سخنگوی کمیسیون بهداشت ادامه داد: در مواد 9 و 10 طرح جامع جمعیت آمده است که اولویت استخدام در مرحله اول با آقایان متاهل دارای فرزند، در مرحله دوم با آقایان متاهل، در مرحله سوم با خانم‌های متاهل دارای فرزند، بعد از آن خانم‌های متاهل و در پایان خانم‌های مجرد خواهد بود که این بندها به نظر کمیسیون تبعیض‌آمیز است، بنابراین این کمیسیون رأی به حذف مواد 9 و 10 طرح جامع جمعیت داد.
[/B]

simin69

New member
دبیر ائتلاف اسلامی زنان از مجلس، به خصوص از فراکسیون زنان و کمسیون بهداشت به دلیل حذف مواد 9 و 10 طرح جمعیت و تعالی خانواده تشکر کرد.

توران ولی‌مراد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ضمن تاکید بر تبعیض آمیز و تحقیرآمیز بودن ایجاد محدودیت در اشتغال بانوان و گرفتن فرصت‌ها از آنان و هدر دادن نیروهای کارشناس توانمند و نخبه به عنوان سرمایه‌های اجتماعی و ملی در صورت الزام بر اجرای مواد حذف شده، گفت: جای آن دارد از مجلس که صدای مردم را شنید، و به طور خاص فراکسیون زنان مجلس که در پاسخ به اعتراض خانم ها تقابل ماده های تبعیض آمیز با قانون اساسی طرح جمعیت را متذکر شد و از کمیسیون بهداشت به دلیل عملی کردن حذف این مواد تشکر کرد. روشن است اگر اراده جمعی مجلس و به خصوص فراکسیون بانوان در مخالفت و حذف این دو ماده نبود شاید حذف آن ها در کمسیون با این اقبال و یکدستی نمی شد، خصوصا این که طرح، تصویب در یک کمسیون دیگر را هم پشت سرگذاشته بود.

وی در ادامه تصریح کرد: باروری و فرزندآوری موضوعی مربوط به زنان است و اگر قرار است به فرزندآوری پرداخته شود باید از زاویه دید آنها باشد. این در حالیست که با اولویت بندی اشتغال در طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده برای افزایش فرزندآوری، سلب فرصت اشتغال از زنان و بدون علم به دلایل عدم اقبال زنان به آن، تاثیر چندانی نمی تواند داشته باشد. فرزندآوری و عدم اقبال از آن موضوعی است که عوامل مختلف و متفاوت در آن دخالت دارد.

دبیر ائتلاف اسلامی زنان، افزود: یکی از دلایل اصلی که مشکلات زنان به عوض این که حل و رفع شود بیشتر هم می شود این است که تصمیم گیری ها در اختیار و در انحصار مردان است حتی تصمیم گیری هایی که در ارتباط مشکلات و مسائل زنان است و حتی مسائل خاص زنانه. این کار حتی اگر با به رسمیت شناختن مشکلات زنان و با هدف رفع آن‌ها هم باشد باز نتیجه‌ای ندارد جز این که بر مشکلات زنان اضافه کند. این واقعیت از این جهت است که برای رفع مشکل و هر مشکلی لازم است هم دیدن آن و هم راه حل آن از زاویه نگاه کسی باشد که نه تنها با آن مشکل بیگانه نیست، بلکه خودش بخشی از مشکل یا ایجاد آن نباشد و در پیدایش آن سهم نداشته باشد.

ولی مراد با تاکید بر این که راه حل مشکلات باید از زاویه نگاه کسانی که مبتلابه مشکل هستند دیده شود، افزود: از دلایل مهمی که مشکلات مربوط به زنان رفع نمی شود، بلکه تکثیر و بازتولید می شود همین است که دنیای تصمیم گیری‌ها در انحصار مردان است. این واقعیت خود باعث می شود تا مشکلات زنان به جای حل و رفع شدن عمق پیدا کنند و حتی به گونه‌های جدید بروز پیدا کنند.

وی اضافه کرد: به عنوان نمونه طرح جامع جمعیت که مردان آن را امضا کرده اند، مردان بررسی و تصویب می‌کنند و مردان آن را برای اجرا ابلاغ و بعد اجرا می کنند در حالی که این زنان هستند که باید بچه‌دار شوند. از این رو امیدوار هستیم کسانی که در پی حذف زنان از صحنه‌های اشتغال بوده و هستند، به دنبال بازگرداندن ماده‌های حذف شده نباشند چرا که این به معنی تقابل و رودررو شدن با زنان جامعه است. بدیهی است که زنان جامعه راه‌های رفته را بازنمی گردند و اجازه عملی و اجرایی شدن چنین موادی را هم نمی دهند.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران زنان با بیان اینکه باید علل بی‌رغبتی زنان برای فرزندآوری کارشناسانه بررسی شود، تاکید کرد: این موضوعی است که احتیاج به همه جانبه نگری و به خصوص کارشناسی دارد. کارشناسی کردن دلایل دوری گزیدن خانواده‌ها از داشتن فرزند یا داشتن فرزند بیشتر را روشن می‌کند. لازم است توجه شود که این موضوع یک موضوع تک عامل نیست. عوامل مختلفی مانند مشکلات درون خانواده‌ها می تواند از عوامل مهم دوری جوانان از فرزندآوری باشد. این مشکلات از طلاق و طلاق عاطفی و جدایی زن و شوهرها از یکدیگر و حتی شاهد بودن نارضایتی‌های پدران و مادران و نزدیکان جوانان که بیانگر خانواده ای ناسالم و متزلزل و سرد است با انسان‌هایی ناراضی شامل می‌شود.

وی گفت: اگر سیاستگذاران هدف افزایش جمعیت و رغبت جوانان به فرزند آوری را دنبال می کنند نمی توانند عواملی مثل ازدواج گریزی، فرار از مسولیت‌ها، عدم ثبات اشتغال، کسری بودجه خانواده‌ها، اعتیاد، مهاجرت جوانان و گرایش جوانان به زندگی‌های دوستانه و ارتباطات موقت را نادیده بگیرند.

ولی مراد در پایان با تاکید بر عدم بازگرداندن ماده های 9 و 10 و اهمیت حضور فعال زنان در حوزه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، اظهار کرد: این کار باعث می‌شود که مشکلات زنان از زاویه دید آنها بررسی و برای رفع آنها اقدام شود.

Nr1

Well-known member
از اون تاپیکایی که باس گفت:whistle:

آخه یوخده کمتر بنویسین چی جوری بوخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اومدیم یوخده از کتاب و خوندن فاصله بیگیریم...

البته میبخشیناااااااااااااا اتنقاد بود

من الله توقیف...

ROJO

New member
اینا میخوان ملت گشنه و پاپتی بمونن! درست همون سیاستی که اونوریا در قبال ایران دارن دولت در قبال ملت داره، والسلام ;)

شفيع

New member
یعنی این دخترها و زنها باید بازیچه این سیاست مدارا بشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا