شک و تردید

waria

New member
شما اول باید ببینی چرا این شک ایجاد شده صورت مسئله رو روشن کنید تا پاسختونو بدم
بله بعضیا دلیل دارن براش.ولی خیلیا هم هستن که مریضن و به همه شک دارن.در مورد اونکه دلیل داره که خب هیچی...ولی اونی که بی دلیل به زمین و زمان شک داره چی؟

matin

New member
اون که معلومه عزیزم زمانی شما به یک چیزی شک میتونی بکنی که برای ابهام داشته باشه وقتی یه مسئله ای واضح هست که نیاز به شک نداره اون میشه بد بینی

نه منظورم شک کردن به همه چی هست !!! به نظر شما به همه چی شک کنه آیا نتیجه ای خوبی براش داره ؟؟؟

شما خودتون هم اذعان داشتین یه چیزی !!! یا چند مورد !!! اگه زیاد بشه بیماری میشه و همون مرضی که گفتم و همون دکارتی که خودتون مثال زدین هم اینو به عنوان مریضی شناخته و واسش درمان داره همون طور که اشاره کردم

Marc0p0lo

New member
این بیشتر تو آقایان هست و اگه اشتباه نکنم تو اختلالات پارانوئید و مرزی دیده شده "" قطعا اشتباه مکینم :)))))) "" اسمش jealousy هست و موارد دادگاهی زیادی هم به بار میاره :)))))))) ،

میشه به زبان مدیریتی ترجمش کنی؟:riz277::1dco2x0p1lilzhfpg1t

Marc0p0lo

New member
بله بعضیا دلیل دارن براش.ولی خیلیا هم هستن که مریضن و به همه شک دارن.در مورد اونکه دلیل داره که خب هیچی...ولی اونی که بی دلیل به زمین و زمان شک داره چی؟

خب خودت گفتی مریضه دیگه:bunnyearsmiley:

Marc0p0lo

New member
نه منظورم شک کردن به همه چی هست !!! به نظر شما به همه چی شک کنه آیا نتیجه ای خوبی براش داره ؟؟؟

شما خودتون هم اذعان داشتین یه چیزی !!! یا چند مورد !!! اگه زیاد بشه بیماری میشه و همون مرضی که گفتم و همون دکارتی که خودتون مثال زدین هم اینو به عنوان مریضی شناخته و واسش درمان داره همون طور که اشاره کردم

خوب من این تاپیک رو زدم که تکلیفم مشخص بشه دیگه می خوام ببینم کجا باید شک کرد و......

Marc0p0lo

New member
اول از همه برای اینکه از خرافه پرستی دور باشیم باید به آیین هامون و مراسمات مذهبی شک کنیم البته فقط در بعضی موارد، مثلا متاسفانه در بعضی از شهرهای کشورمون مرسومه که محرم عزاداران رو سروصورتشون قمه میکشن و خون از سرشون جاری میشه.اینجا باید شک کنیم به صحت این مراسمات، آیا عزاداری اینه؟؟ ایا امام حسین و دین ما اینو میپسنده؟؟ یا گاهی اوقات بعضی از مذهبی های ما چنان خشکه مقدس بازی در میارن که با اینکه خودم دختر مذهبی هستم واقعا متاسف میشم!! آیا واقعا فلسفه دین ما اینه؟؟ آیا هدف سختی هایی که پیامبر و امامهای ما تحمل کردن اینه؟ در حالی که میتونستن زندگی مرفه ای داشته باشند. چرا جوونای امروزی از اسلام فراری نباشن؟؟
البته آیین هایی که چندان پایه علمی نداره ولی ضرری هم نداره وباعث شادی میشه، هیچ اشکالی نداره ادامه بدیم..

این شک ریزنگری را حتی در مراودات با دوستان و آشنایان داشته باشیم.. که چقدر خودخواهخی،غیبت، چاپلوسی، ریا،... آدم رو از کمال، نه حتی از خودش دور میکنه. وقتی اینطوری فکر کنیم انگار خودمون و دنیای اطرافمون رو از بیرون نگاه میکنیم وطبعا تصمیم گیری بهتری خواهیم داشت. و این راهیست به سوی کمال..

ببخشید طولانی شد..
bg2.gif

خواهش می کنم استفاده کردیم مهم طولانی یا کمی مطلب نیست مهم اینه که منظور نویسنده برسه به مخاطب که در این مورد رسید

در مورد دین که باید حتما شک کرد چون یا ایمانت کامل میشه یا اینکه کلا تکلیفت با خودت و خدای خودت مشخص میشه
مثلا برای ما نقل کردن که وقتی پیامبر از کنار سنگ ها و درختان رد میشد بهش سلام می کردن و......
آیا این چیزا درست بوده یا خیر؟!
به نظر من تو مسائل دینی و اعتقادی باید شک کرد

Marc0p0lo

New member
احمد شاملو:

تنها فریب و دروغ است كه از اتباع خود ایمان مطلق میطلبد و به آنها تلقین میكند كه اگر شك آورید رویتان سیاه میشود.........

Marc0p0lo

New member
دال ریکو :

از انسانها غمی به دل نگیر، زیرا خود نیز غمگین اند؛

با آنکه تنهایند ولی از خود میگریزند زیرا به خود و به عشق خود و به حقیقت خود شک دارند.

پس دوستشان بدار اگر چه دوستت نداشته باشند . . .

نگاه

New member
میشه به زبان مدیریتی ترجمش کنی؟:riz277::1dco2x0p1lilzhfpg1t
میبینم که متین ترجمه نکرد! من بار رو به دوش میکشم. به زبان مدیریتی بلد نیستم ساده میگم.

اسکیزوفرن چند نوع داره که یک نوعش پارانوئید هست. فرد هذیان هایی داره از جمله خودش رو بالاتر از دیگران میدونه، به همه چیز شک داره، فکر میکنه همه میخوان بهش آسیب یرسونند یا همسرش میخواد بهش خیانت کنه. آدم هایی پرخاشگر و محتاط اند.و این علایم باعث اخنلال عملکرد میشه که نسبت به سایر انواع اسکیزوفرن ،پسرفت کمتری دارند از نظر اجتماعی بهتر خودشون رو حفظ میکنند. این افراد به بیمارن باهوش معروفند. (فیلم پارک وی شخصیت کوهیار)

اختلال هذیان پارانوئید( حسادت): جزء اسکیزوفرن نیست. فرد از نظر شخصیتی و رفتاری سالم، و عملکرد خوبی داره. توهم و هذیان هاش در چارچوب مشخصی هست. مثلا میگه زن من مشکل داره. یعنی فقط به زنش شک داره بقیه موارد طبیعیه.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم..:wacsmiley:

آخرین ویرایش:

matin

New member

میبینم که متین ترجمه نکرد! من بار رو به دوش میکشم. به زبان مدیریتی بلد نیستم ساده میگم.

اسکیزوفرن چند نوع داره که یک نوعش پارانوئید هست. فرد هذیان هایی داره از جمله خودش رو بالاتر از دیگران میدونه، به همه چیز شک داره، فکر میکنه همه میخوان بهش آسیب یرسونند یا همسرش میخواد بهش خیانت کنه. آدم هایی پرخاشگر و محتاط اند.و این علایم باعث اخنلال عملکرد میشه که نسبت به سایر انواع اسکیزوفرن ،پسرفت کمتری دارند از نظر اجتماعی بهتر خودشون رو حفظ میکنند. این افراد به بیمارن باهوش معروفند. (فیلم پارک وی شخصیت کوهیار)

اختلال هذیان پارانوئید( حسادت): جزء اسکیزوفرن نیست. فرد از نظر شخصیتی و رفتاری سالم، و عملکرد خوبی داره. توهم و هذیان هاش در چارچوب مشخصی هست. مثلا میگه زن من مشکل داره. یعنی فقط به زنش شک داره بقیه موارد طبیعیه.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم..:wacsmiley:

مرسی از یاری سبزتان :)))))))))

الفرار :))))))) ، الانه که صاحبش بیاد با خشمش رو به رو شم :1dco2x0p1lilzhfpg1t

نگاه

New member
در مورد سومی: آدم هایی که به همه چیز اعتماد دارن آدم های موفقی نیستند بلکه با خیال آسوده و در عالم خودشون زندگی می کنند و گاها متوجه سوء استفاده هایی که ازشون میشه نمیشن. اصلا متوجه اطرافشون نیستند زیادی خوشبین اند.. و آدم های شکاک(در نوع قابل قبول) کمتر سرشون کلاه میره و موفق ترند.

Marc0p0lo

New member
ممنون نگاه جان

بچه ها من یه جا بودم همین موضوع رو مطرح کردم گفتم که به دینتون حتما باید شک کنید چون اگر به یقین تبدیل بشه ایمانتون قوی تر میشه
یکی گفت به پیامبر و اسلام خلاصه این مسائل نباید شک کنی چون خدا گفته پس درسته .نظر شما چیه؟

mahsa.

New member
سلام آخه ما به چی اطمینان داریم چیزی تورندگیمون معلوم نیست فقط تنها اطمینانمون خدای بزرگمون

patris

New member
مشکل دنیا این است که احمق ها کاملاً بخود یقین دارند
در حالیکه دانایان سرشار از شک و تردیدند.”
(برتراند راسل)

بالا