شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی+ پاسخ و پرسش

Maryaam

New member
با سلام
اگر میخواین توی این آزمون شرکت کنین...همونطور که خودتون هم گفتین یکی از شرایطش معدل دیپلم 18 و به بالاست...برای اینکه بتونین این شرط رو به قولی از روش بپرین، توی صفحات این تاپیک اومده(توی شرایطش که لینکش هست...توی تبصره هاش اومده)برین و مطالعه کنین.
یه پیشنهاد یا توصیه:
اگر تصمیمت اینه که پزشکی بخونی، اگر رتبه ی امسال کنکور سراسری ت نرسید؛ پشت کنکور بمون و برا سال بعد محکم و خوب بخون. نه اینکه حالا اگر کارشناسی قبول شی و بری 4 سال بخونیش، بعدش بری لیسانس به پزشکی! من قویاً بهت توصیه میکنم که اینکار رو نکنی و از طریق کنکور سراسری دنبال پزشکی و... باشی. سراسری نسبت به لیسانس به پزشکی دروس امتحانیش هم ساده تر هست و هم الان توی ذهنت هست.اگر میخوای در کمترین زمان ممکن و البته تضمین شده تر، موفق بشی این راهش هست.لیسانس به پزشکی فوقش 10، 20 نفر برمیدارن ولی سراسری برا پزشکی حدود سه هزار و پونصد نفر بر میدارن غیر بین الملل...حالا نمیدونم انتخاب رشته ت رو چیکار کردی.
اگر روزانه قبول شی برا کارشناسیت و فرض کن خوندی این 4 سال و ...رو......بعدش اگر کنکور سراسری بدی برا پزشکی و ... باید شهریه بدی... اینم هست.
من اگر اون موقع از قوانین و... خبر داشتم البته زمان من این قوانین صریح نیومده بودش؛ بجای رشته ام میرفتم دنبال پزشکی و... بعدش اگر دوست داشتم رشته ی الان خودمو اگر فرصتشو داشتم خودم برا خودم میخوندم یا میرفتم دانشگاه های دیگه و... . پس از الان تصمیم درست رو در نظر بگیر....کنکور سراسری فعلاً که داره برگزار میشه ولی از طرف دیگه میخوان کنکور رو طی 3، 4 سال آینده حذف کنن و فقط بر اساس سوابق تحصیلی گزینش دانشجو انجام بدن...از یک طرف هم آزمون لیسانس به پزشکی هم ریسکش برا قبولی بالاتره و از طرفی تضمینی بر برگزاری هر ساله اش نیست...نزدیک یکی دو ماه مونده به امتحانش اطلاعیه میدن که مثلاً هست....دیگه نمیدونم عدم برگزاریش رو هم خبر میدن یا نه! با چشم باز آینده و سرنوشتت رو انتخاب کن. اگر خیلی پزشکی و ... رو میخوای پس دقت کن در انتخاب...از طرفی من نمیگم رشته های غیر پزشکی بد هستن نه بستگی به علاقه ها و اولویت های خودت داره...خلاصه دقت کن.
موفق باشید
با تشکر
چی میشد این حرفاتونو قبل انتخاب رشته کسی بم میگفت؟؟؟
تورو خدا شانسو میبینید
مرسی از لطفتون.
دعا کنید امسال قبول نشم.

leila1

New member
چی میشد این حرفاتونو قبل انتخاب رشته کسی بم میگفت؟؟؟
تورو خدا شانسو میبینید
مرسی از لطفتون.
دعا کنید امسال قبول نشم.

salam.man ba karshenasi jorat nemikonam vase hamchin azmuni del bebandam!riskesh kheyli balas.arzeshesho nadare 4 sal esteres bekeshi ke in azmun ta un moghe bargozar mishe ya na.
bazam khub fekratuno bokonin.movafagh bashin

Prof.Abdi

New member
من تازه واردم اگه ميشه به منم كمك كنيد كه بتونم قبول بشم!
گر به سوي كعبه خواهي زد قدم سرزنش از خار مغيلان غم مخور!:riz277:

dooste_u

New member
یعنی کسی که قبلا لیسانس دولتی گرفته اگه بره از اول کنکور شرکت کنه و فرضا پزشکی یا دندانپزشکی قبول بشه باید شهریه بده؟

goleyakh

New member
یعنی کسی که قبلا لیسانس دولتی گرفته اگه بره از اول کنکور شرکت کنه و فرضا پزشکی یا دندانپزشکی قبول بشه باید شهریه بده؟

اگه کارشناسیشو روزانه خونده باشه بله.هرکس یه بار بیشتر حق نداره از سهمیه ای که دولت واسه روزانه گذاشته استفاده کنه!

sepid71

New member
این پزشکیش اونوفت چند سال طول میکشه؟؟؟
واحدای مشترک پاس شده تو لیسانس رو باهاش تطبیق میدن ؟؟؟؟؟؟؟

برای دندون یا دارو همچین ازمونی وجود نداره دیگه؟؟؟؟؟؟

goleyakh

New member
این پزشکیش اونوفت چند سال طول میکشه؟؟؟
واحدای مشترک پاس شده تو لیسانس رو باهاش تطبیق میدن ؟؟؟؟؟؟؟

برای دندون یا دارو همچین ازمونی وجود نداره دیگه؟؟؟؟؟؟

گویا پنج سال ونیم...
نخیر هیچ واحدی رو تطبیق نمیدن!

دارو رو شنیدم ولی مطمین نیستم.ولی دندون نه!

sepid71

New member
گویا پنج سال ونیم...
نخیر هیچ واحدی رو تطبیق نمیدن!

دارو رو شنیدم ولی مطمین نیستم.ولی دندون نه!

برا دارو چی شنیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه بگی لظفا>؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

میشه بگی لظفا>؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توروخدا دارو میشه ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

scarletttt

New member
دوست عزیز sepid71 گویا برای داروسازی باید لیسانستان یکی از رشته های مرتبط با شیمی باشد.البته اطمینان ندارم باز هم بیشتر تحقیق کنید

goleyakh

New member
میشه بگی لظفا>؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

توروخدا دارو میشه ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بله عزیزم.اسکارلت درست میگه.منم میدونم که از شیمی و رشته های مرتبط پذیرش میکنن.ولی بقیه جزییاتشو نمیدونم!

hossienmoein

New member
سلام من معدل کل دیپلمم زیر 18 هسست معدل کلم 17.60 هست معدل لسیانسم هم 18 هست و یک اختراع هم دارم ایا میتوانم در این ازمون شرکت کنم؟؟؟

با تشکر

a_67

New member
سلام من معدل کل دیپلمم زیر 18 هسست معدل کلم 17.60 هست معدل لسیانسم هم 18 هست و یک اختراع هم دارم ایا میتوانم در این ازمون شرکت کنم؟؟؟

با تشکر
با سلام
توی پست اول همین تاپیک یه لینکی هست که توی اون دقیق توضیح داده شده؛ ولی خب جواب شما اینه:
اگر سن تون بیشتر از 25 سال نیست و در صورت اینکه سربازی رفتین بیشتر از 27 سال نیست و اگر احتراعی که گفتین این شرایط رو داشته باشه:
د ) مالكان ابداع يا اختراع ثبت شده با تائيد معاونت تحقيقات و فن آوري وزارتخانه هاي مربوطه .

در اینصورت بله شرایط شرکت توی این آزمون رو دارید.
در مورد محاسبه سن و ... همونطور که عرض کردم اون لینک پست اول که توی ص اول همین تاپیک هست رو مطالعه کنید. برای خود معاونت دانشگاه هستش... در مورد سن این اطلاعیه برای یه سال پیش هستش این رو هم در مورد اعداد و ارقامی که اومده، مدنظر داشته باشید.
موفق باشید.
باتشکر

آخرین ویرایش:

ati.sh

New member
سلام.من تازه رم سه هستم.ولي واقعادوس دارم پزشكي بخونم من معدل ديپلمم هفده ونود وشش صدمه..خيلي بابت اي موضوع ناراحتم.البته من نميدونم تا من ليسانسمو بگيرم اين ازمون هنوز هم هست يا نه ولي دلم نميخواد فرصت رو از دست بدم،ميخوام; ودمو اماده كنم..شما ميتوني واسه اختراع كه باعث ميشه شرط معدل برداشته بشه به من كمك كني؟

9967686953

New member
پاسخ به سوال مورد اول ار شرایط عمومی شرکت

سلام خدمت دوستان ،برخورداری از شرایط............. یعنی تا به حال ار سهمیه کارشناسی روزانه استفاده نکرده باشد
یعنی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه هیای غیر از سراسری گرفته باشد و یا اینکه باید شبانه باشد

goleyakh

New member
سلام خدمت دوستان ،برخورداری از شرایط............. یعنی تا به حال ار سهمیه کارشناسی روزانه استفاده نکرده باشد
یعنی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه هیای غیر از سراسری گرفته باشد و یا اینکه باید شبانه باشد

نه دوست عزیز! اصلا به این موضوع ربطی نداره .بیشتر کسایی که قبول میشن کارشناسی رو روزانه خوندن!
این جمله یعنی اینکه بعد از قبولی از شرایط تحصیل رایگان برحوردار میشی!(حضورا پرسیدم)

مری مری

New member
سلام به همه دوستان عزیز و مهربون
من الان ترم2 هستم میخوام از الان تکلیفم با خودم برای سه سال آینده معلوم باشه چندتا سوال داشتم هر کس هر کدومشو میدونه لطفا جوابشو بگه:
1)میشه موقع ثبتنام ترم آخر باشیم ولی موقع آزمون فارغ التحصیل؟
2)چقدر وقت بعد قبولی نهایی میریم سر کلاسو از ترم چند؟
3)بعد از شروع کلاسها چند ترم دیگه باید خوند تا مدرک گرفت؟
4)اگه کسی مدرک زبانی داشته باشه(مثلا تافل) که لادمه هر 2سال تمدید بشه باید فقط مدرک داشت یا تمدیدم شده باشه؟

میدونم خییییییلی شد ولی لطفا راهنماییم کنین:riz513:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

marzi1371

New member
سلام میشه به من کمک کنید. من همه ی شرایطم میخوره و فقط معدل کلم(دیپلم) هشت صدم کمه
لطفا اگه خواستید جواب بدین به ایمیلم جواب بدین چون من زیاد به این سایت سر نمیزنم. در ضمن من پرستاری دانشگاه تهران میخونم وجزو 3 نفر اولم . توی پروقایل دانشجوییم زده که جزو استعداد درخشان هستم ولی فکر کنم شرایط این آزمون در مورد استعداد درخشان ها شامل 3 نفر اول هر رشته نمیشه.
اینم ایمیلم : m.baikverdi1380@gmail.com

بالا