سوال و جواب برای کنکور هماتو

solmaz01

New member
تو الیپتوسیت ها آخه آزمون شکنندگی طبیعی نیس که!
بله ولی یه سوال اکتسابی منظورش همون نوع پلاکتیه؟
راستی مهنا دوره هنری تموم شده؟برا من مونده خس میکنم چیزی یادم نیس!

mohana

Well-known member
تو الیپتوسیت ها آخه آزمون شکنندگی طبیعی نیس که!
بله ولی یه سوال اکتسابی منظورش همون نوع پلاکتیه؟
راستی مهنا دوره هنری تموم شده؟برا من مونده خس میکنم چیزی یادم نیس!

اوهوووم...:smiliess (11):
نمیدونم والا اصن دیگه نمیتونم فک کنم :)
نــــــه تموم نشد :| مبحث انعقاد تموم نشده :|

Dexter2009

New member
یه سوال برای بچه ها ی‌هماتو از درس ایمنی!!
علت تفاوت در Ab ها از کلاسی به دیگر و تفاوت از زیر کلاسی به زیر دیگر چیست؟
هرکی جواب بده نمره اش بیسته :motat:

IL-2

Well-known member
یه سوال برای بچه ها ی‌هماتو از درس ایمنی!!
علت تفاوت در Ab ها از کلاسی به دیگر و تفاوت از زیر کلاسی به زیر دیگر چیست؟
هرکی جواب بده نمره اش بیسته :motat:
خب چون هر کدوم از آنتی بادی ها گروه خاصی از سلولهارو فعال میکنه و درکل هرکدوم یه مسیرخاصی رو طی میکنن
مثلا روندی که پس از فعال شدن IgE طی میشه خیلی متفاوته نسبت به IgG.

Dexter2009

New member
خب چون هر کدوم از آنتی بادی ها گروه خاصی از سلولهارو فعال میکنه و درکل هرکدوم یه مسیرخاصی رو طی میکنن
مثلا روندی که پس از فعال شدن IgE طی میشه خیلی متفاوته نسبت به IgG.
متاسفانه این جواب درست نیست.

سلام خواهر عزیز

خیلی وقته ایمونو نخوندم ولی فکر کنم تفاوت های آنتی بادی: در قسمت ثابت یا همان فاکشنال اونها هست

تفاوت زیر ها با هم دقیقا یادم نیست: شاید در نوع پیوند های بین دومن ها ویا مقدار کربوهیدارت و اینا باشه

Dexter2009

New member
سلام خواهر عزیز

خیلی وقته ایمونو نخوندم ولی فکر کنم تفاوت های آنتی بادی: در قسمت ثابت یا همان فاکشنال اونها هست

تفاوت زیر ها با هم دقیقا یادم نیست: شاید در نوع پیوند های بین دومن ها ویا مقدار کربوهیدارت و اینا باشه
بله...قسمت اولش درسته...تفاوت ها در قسمت ثابت زنجیره سنگینه و تفاوت زیرکلاس ها در تفاوت قسمت ثابت زنجیره ی سبک هست.

digoxin

New member
بله...قسمت اولش درسته...تفاوت ها در قسمت ثابت زنجیره سنگینه و تفاوت زیرکلاس ها در تفاوت قسمت ثابت زنجیره ی سبک هست.

داشتم امروز کامنت های ششمین آزمون لیسانس به پزشکی رو میدیدم واقعا دلم برات سوخت داداش . واقعا معلومه خیلی تلاش کردی اما نشد . الان راضی هستی از اینکه ارشد قبول شدی ؟؟؟
خداوکیلی راستشو بگو . دیگه آرزوی پزشک بودن نداری ؟

Dexter2009

New member
داشتم امروز کامنت های ششمین آزمون لیسانس به پزشکی رو میدیدم واقعا دلم برات سوخت داداش . واقعا معلومه خیلی تلاش کردی اما نشد . الان راضی هستی از اینکه ارشد قبول شدی ؟؟؟
خداوکیلی راستشو بگو . دیگه آرزوی پزشک بودن نداری ؟

دلت برای خودت بسوزه...مشخصه حالت خوش نیست...

سلام برادر عزیز... ان شا الله که خوب باشی

تو ایران متاسفانه الان یه جوی راه افتاده که پزشکی و دندان پزشکی شده راه نجات بیکارا... آره شما داری راست میگی... این رشته و پرستیج داره تو ایران...

مطلب بعدی علاقه هست... منی که میبینی دارم ارشد هماتولوژی میخونم خب کارشناسیم علوم آزمایشگاهی بوده... من زمان خوندن کنکور سراسری فقط دوس داشتم پزشکی قبول شم... اما خب تو ازمون نشد اون رتبه رو بیارم

زمانی که وارد دانشگاه شدم دیدم اصلا رشته پزشکی یه راهی هست که اصلا به روحیات من نمیخوره(نه اینکه بگم نتونستم و دارم بهانه میکنم)... من درسم خیلی خوب بود... اما فهمیدم که ای بابا من فقط عاشق اسم و نام و اون موقعیت اجتماعی پزشکی بودم.... هر چند خیلیا هم پزشکی رو دوست دارند و موفق هم میشن

من از اول دبیرستان تو خونم میکروسکوپ داشتم... یعنی بدون اینکه خودم بدونم این رشته در وجود من بوده... دوره کارشناسی هم از همون اول عاشق خون شناسی بودم... هماتولوژی و بانک خون یکی از با پرستیج ترین رشته ها تو علوم پایه هست... بچه هایی که وارد این رشته میشن همشون بخاطر علاقشون میان... زمانی هم که دکتری میگیرن خیلی سریعتر از گرایش های دیگه جذب دانشگاه میشن چون فارغ التحصیلاش خیلی کمه الان... حقوقشون هم اول2.5 تا 3 تومنه... البته داره راه دیگه ای هم باز میشه که فارغ التحصیل ها در سازمان انتقال خون از تخصصشون استفاده بشه(مسئول فنی و ...)

آره نسبت به اون پزشک هیچی نمیگیره...

اما مطلب بعد: در امریکا یه انکولوژیست طبق جستجوهای ما در سایت های مشاغل امریکا: در سال 200-250 هزار دلار حقوق داره و یک کارشناس آزمایشگاه یا تکنولوژیست ها چیزی تقریبا 25% یک انکولوژیست(حدود 50 هزار دلار در سال) حقوق داره... یعنی فاصله مشاغل اونقد زیاد نیست... در حالی یه انکولوژیست خیلی پرستیج داره اونجا و هر کسیم نمیره انکولوژیست بشه
تو امریکا انکولوژیست و پاتولوژیست و دکتری تخصصی هماتولوژی و یه دکتری آزمایشگاه بالینی هر کی کار خودشو میکنه و تداخلی تو کار هم ندارن...

اما خب اینجا ایرانه... حقوق یه آزمایشگاهی خیلی باشه در سال به 25 میلیون هم نمیرسه... این پول هایی که پزشکان ایرانی در ایران میاد تو جیبشون هیچ جای دیگه نمیتونن دربیارن...

این پول ها فکر نکنم حلال باشه... تازه بازم با این حقوق هایی که اینا میگیرن بازم کمش میدونند

آره بخاطر همینه که طرف میره از رشته قبلیش حتی اگه مهندسی باشه دوباره بره پزشکی قبول شه

اما متاسفانه فقط میخوان بیان پزشکی بخونند و از ترم 1 بهشون بگن آقای دکتر... یه فشار سنج بندازه گردنش و هی راس راس پز بده

یه سریاشون درس میخونن و دنبال یادگیری هستند اما متاسفانه این چیزی که من دارم میبینم چیز دیگه ای رو نشون میده... وا مصیبت با نسل آینده پزشکی که الان دارن میخونن... مردم رو میخوان چطوری درمان کنند؟؟

باز اون قدیمی ها تجربه و سواد داشتن... اینا به فکر هر چی هستند الا درس(خودشونم تافته جدا بافته میدونند و میگن که ما هر کار میتونیم انجام بدیم... ما بیشتر میفهمیم)

در حالی که فارغ التحصیل هماتولوژی که متخصص هماتولوژی هست بیشتر و سختر از یه پاتولوژیست میخونه... پدرشون در میاد

در آخر باید بگم که من عاشق رشتم هستم... در رشته ای که بهش علاقه ندارم خب نمیخوام درس بخونم حتی اگه با حقوق بیشتر... حالا من اینجوریم علاقه برام مهمه

تو زندگی همه چی که پول نیست... همین که بتونم در آینده مسئول فنی بخش هماتولوژی بشم و با تشخیص درستم بتونم جون یه بیمار رو نجات بدم احساس رضایت از خودم دارم و برام کافیه.... در ضمن هیچکی از پول بدش نمیاد

یه پزشک اگه برگه آزمایش نباشه که نمیتونه دست به قلم بزنه و دارو بنویسه که

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana
بالا