سوال و جواب برای کنکور هماتو

mohana

Well-known member
دوست های گلم تو کتاب آ-ی-ک-ی-و-ب-ی گفته اولی و دومی درسته اما سومی تنها g به اندازه افراد بالغه
خودم من از جواب هاش تعجب کردم :smiliess (11):این بود که گفتم بپرسم ببینم نظر مشاها چیه:(50):
سپاس از پاسخ هاتون
:thanks:

خیلی ممنون دوستممم :28:
در رابطه با سوال اول، مگه اینطور نیس ک در صورت لزوم میشه پیوند آنتی ژن و آنتی بادی رو شکست؟ پس اگه تغییری در ساختار آنتی ژن و آنتی بادی بعد از اتصال و جدا شدنشون ایجاد بشه ک اینکار بی فایده س؟

mohana

Well-known member
دوست های گلم تو کتاب آ-ی-ک-ی-و-ب-ی گفته اولی و دومی درسته اما سومی تنها g به اندازه افراد بالغه
خودم من از جواب هاش تعجب کردماین بود که گفتم بپرسم ببینم نظر مشاها چیه
سپاس از پاسخ هاتون

خیلی ممنون دوستممم:28:
در رابطه با سوال اول، مگه اینطور نیس ک در صورت لزوم میشه پیوند آنتی ژن و آنتی بادی رو شکست؟ پس اگه تغییری در ساختار آنتی ژن و آنتی بادی بعد از اتصال و جدا شدنشون ایجاد بشه ک اینکار بی فایده س؟

آره منم موافقم
به نظر من فقط در مورد زنجیره الحاقی درست بود
و دو سوال دیگه نادرست:dadad4:

- - - Updated - - -

آره منم موافقم
به نظر من فقط در مورد زنجیره الحاقی درست بود
و دو سوال دیگه نادرست:dadad4:

mohana

Well-known member
سلام... اوه سرم سووووت کشید :|
بدجور خاکستریا رو درگیر میکنه
ی جوابایی دادم برا خودم ولی بذا یکم دیگه فکر کنم( و تقلب :tonguesmiley: ) ببینم ب جواب قطعی میرسم یا نه :motat:

mohana

Well-known member
خاکستریا ناک اوت شدن :j58r36j3gcr4suxymup
حداقل کاش همش غلط نباشه خستگی نمونه برام :tonguesmiley:
البته همش با شکه :)
.
.
:dadad4:
.
.

1- شاید گزینه 1
2- گزینه 2 احتمالا
3- فکر میکنم گزینه 2
:smiliess (11):

سلام...سوال دوستان توضیح هم بدید لطفا!
مشاهده فایل‌پیوست 5648

سلام مطمئن نیستم اما شانسم را امتحان می کنم البته با اجازه
سوال 1) گزینه اول
سوال 2 گزینه اول
سوال 3 گزینه دوم
خوشحال میشم که کامل توضیح بدی که این چه بیماریه

- - - Updated - - -

سلام...سوال دوستان توضیح هم بدید لطفا!
مشاهده فایل‌پیوست 5648

سلام مطمئن نیستم اما شانسم را امتحان می کنم البته با اجازه
سوال 1) گزینه اول
سوال 2 گزینه اول
سوال 3 گزینه دوم
خوشحال میشم که کامل توضیح بدی که این چه بیماریه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

رها45

New member
سلام بچه ها من دارم خودمو واسه کنکور سال بعد خون اماده میکنم برای هملتولوژی عملی کتاب دسی رو پیدا نکردم یعنی از چند جا پرسیدم گفتن کتاب ترجمه نشده منم کتاب دکتر امیر سید علی مهبد رو خریدم ولی چا
ش برا سال 87 است مسترسو منبه خوبی نباشه لطفا راهنماییم کنید.:33:

Z0HRE

New member
سلام بچه ها من دارم خودمو واسه کنکور سال بعد خون اماده میکنم برای هملتولوژی عملی کتاب دسی رو پیدا نکردم یعنی از چند جا پرسیدم گفتن کتاب ترجمه نشده منم کتاب دکتر امیر سید علی مهبد رو خریدم ولی چا
ش برا سال 87 است مسترسو منبه خوبی نباشه لطفا راهنماییم کنید.:33:

این کتابی ک میگی اصلا جز رفرنسای خون نیست.

رفرنسای خون:هنری.هافبراند . خونشناسی پزشکی طبرستانیه

آخرین ویرایش:

solmaz01

New member
من خودمم جواباشو ندارم بیاین با هم بحث کنیم
1 رو نمیدونم اگه میشه توضیح بدین
2 چرا گزینه 3 نباشه؟چون این هموگلوبین رابطه مستقیمی با گلوکز خون داره((نظرمنه ها) اگه میشه توضیح بدید شمام!)تو دیابت زیاد میشه از یه طرفم رتیکولوسیتوز به اهن نیاز داره این Hb تجزیه میشه تا اهنش به مصرف برسه میزنیم نرمال؟؟؟!!!
3 به نظرم واضحه و باید گزینه 2باشه
ممنون ستاره سهیل و مهنا..... خدا به دادمون برسه
:wacsmiley::smiliess (9):

آخرین ویرایش توسط مدیر:

solmaz01

New member
دوستان 30 تا سواله هرموقع بحثمون تموم شد 3 تا 3تا میذارم اینجا تا بحث کنیم!
میگم ساعت 19-19.30 خوبه همیشه آن باشیم برا این سوالا یا رفع اشکال؟البته هرکسی دوست داره

mohana

Well-known member
من خودمم جواباشو ندارم بیاین با هم بحث کنیم این سوالا از دکتر شیرانه
1 رو نمیدونم اگه میشه توضیح بدین
2 چرا گزینه 3 نباشه؟چون این هموگلوبین رابطه مستقیمی با گلوکز خون داره((نظرمنه ها) اگه میشه توضیح بدید شمام!)تو دیابت زیاد میشه از یه طرفم رتیکولوسیتوز به اهن نیاز داره این Hb تجزیه میشه تا اهنش به مصرف برسه میزنیم نرمال؟؟؟!!!
3 به نظرم واضحه و باید گزینه 2باشه
ممنون ستاره سهیل و مهنا..... خدا به دادمون برسه
:wacsmiley::smiliess (9):

خب خیالم راحت شد ک سوالای کنکور نیس :)) فک کن اگه همه سوالای کنکور اینطور باشه من یکی کل وقتم برا هماتو میره :)))
کاش جوابارو داشتی...
سوال 1 اطلاعات هنری برای جواب دادن کافی نبود...فقط میشد گفت سندرم کاستمن نیس!!!! در این حد ینی!
من فقط به خاطر علائم بالینی گفتم گزینه 1.. که اون هم فک کنم در همه نوتروپنی ها باشه... برای همین درمورد این سوال نظری نمیدم :|
سوال 2 ... به نظر من چون هموگلوبین کاهش پیدا میکنه پس میزان هموگلوبین گلیکوزیله هم کم میشه... البته هنری هم همینو نوشته...
سوال 3 هم ک به توافق رسیدیم :thumbsupsmileyanim:

آخرین ویرایش:

mohana

Well-known member
دوستان 30 تا سواله هرموقع بحثمون تموم شد 3 تا 3تا میذارم اینجا تا بحث کنیم!
میگم ساعت 19-19.30 خوبه همیشه آن باشیم برا این سوالا یا رفع اشکال؟البته هرکسی دوست داره

خیلی عالیه :thanks:

سلام دوستان چند سوال از ایمنی که من با جواب هاش مشکل دارم ممنون میشم اگه شما هم به این سوالات جواب بدید
1)کدام واسطه ها موثرترین پاسخ را علیه میکروب ها ایجاد میکنه
roi rni ap si
2)درست یا نادرست
سلول های لنفوسیت دانه دار بزرگ سلول های هستند که مارکر های سطحی خود را از دست داده اند ؟
3)کدام یک قدرت چسبندگی به پلاستیک را داره
نوتروفیل ماکروفاژ لنفوسیت ف ائوزینوفیل
4)آیا مارکروفاز در تولید و ترشح اجزا و عناصر کمپلمان به طور فعال شرکت می کند
5)مارکر سلول کشنده طبیعی فعال شده کدام است
سی دی 25/56 یا سی دی 25/16
6)نوتروفیل هیپر سگمته در کدامیک دیده نمی شود
نارسائی کلیه انمی مگالوبلاستیک انمی فقر آهن انمی فانکونی
7)دیدن پدیده سیتوکسیسیتی وابسته به آنتی بادی در کدام یک از سلول های زیر امکان پذیره
nkسلول نوتروفیل مارکروفاز همه موارد

solmaz01

New member
دوستاااااااااااااااااااااااان من سرما خوردم رفتم دکتر امروز بد قولی کردم ولی الان سوالا رو میذاررررررررررررم شرمندههههههههه

mohana

Well-known member
دوستاااااااااااااااااااااااان من سرما خوردم رفتم دکتر امروز بد قولی کردم ولی الان سوالا رو میذاررررررررررررم شرمندههههههههه

دشمنت شرمنده دوستم :28:

سلام
4- 4
5- نمیدونم :|
6- 1
7- فک کنم 1
8- 3

بالا